Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Figyelt kérdés

Megmielott teljesen felemeszti az eletem.

Annyira fiatal voltam.! Mar meggyontam es fel lettem oldozva, de tovabbra is viszem magammal ezt a terhet. Isten megbocsajt nekem? Vagy a pokolra jutok?



jún. 13. 07:15
 81/111 Mansour ***** válasza:
48%

"Lehetne belőle emberi lény"

Természetes úton hogyan? Minden egyes spermából és petesejtből?

"ha te és sokan mások nem vennétek el önkényesen ennek a lehetőségét"

Hogyan veszem el ennek a lehetőségét??? Ezt nem is értem.

"Önkényesen döntesz az alapján csak, hogy mi tetszik neked."

Mint ahogy a határvonalat máshol meghúzók is. Mindenki a saját tetszése szerint dönt.

júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
22%

"Hogyan veszem el ennek a lehetőségét??? Ezt nem is értem."


Hát amikor egy férfi és egy nő nagyon szeretik egymás akkor .... méhek és virágok ... majd a szüleid elmagyarázzák.


Azzal veszed el a lehetőségét, hogy nem szexszelsz hanem megvárod míg meghalnak.

júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 Mansour ***** válasza:
39%
Ja, hogy minden egyes spermiumomat oda kellene juttatni egy petesejthez? Ez szép gondolat... De várjunk, akkor sem stimmel a dolog, hacsak valaki mikroszkóp alatt meg nem oldja valahogy. De még úgy sem jönne össze, mert a világban sokkal kevesebb petesejt van, mint spermium. Szóval a spermium annyival kevésbé pontenciális emberi lény, amennyivel több van belőle, mint megtermékenyített petesejtből.
júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
33%

Van benne potenciál? Van.

Elveszik tőlük a lehetőséget? Igen.

júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
84 elveszed a lehetőségét annak, hogy jövőben éljen, tehát nem ölöd meg.
júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:

85

Ha valaki megsérül és haldoklik te pedig csak tovább sétálsz és nem segítesz neki, nem hívsz segítséget akkor sem közvetlenül te ölöd meg de te is bűnös leszel a halála miatt.

júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 Mansour ***** válasza:
39%

"Van benne potenciál? Van."

De óriási különbség van a potenciál megvalósulási esélyeiben a spermium és a már megtermékenyített petesejt között. Nagyságrendekkel nagyobb, mint a megtermékenyített petesejt és az újszülött csecsemő potenciális lehetőségei között. Ha ezt nem látod, akkor nincs miről beszélni.

júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
86 a haldokló ember, és az embrió közt az a qrva nagy különbség, hogy a haldokló az már egy valódi személy, egy élő ember, míg a sejtcsomó nem.
júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
0%

87

Ha nem csak a spermiumokat hanem a meg nem termékenyített pete sejtett is figyelembe veszed akkor esetükben már sokkal nagyobb az esély arra, hogy termékeny legyen ha nem veszed el tőle ezt a lehetőséget.

Az pedig, hogy valaminek kicsi az esélye még nem jelenti, hogy értéktelenebb lenne vagy, hogy ne kéne megtenni mindent, hogy megmentsük.


88

Én korábban nem embrióról hanem a petesejtről és a spermáról beszéltem akik meghalnak ha nem termékenyülnek meg. Bennük is meg van a potenciál arra, hogy emberek legyenek mint a megtermékenyített petesejt esetén. Ezért a potenciált tekintve őket is meg kéne menteni.

júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 Mansour ***** válasza:
Nem tudom, mi az, amit a pete sejtett, így azt nem is tudom figyelembe venni. :P
júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!