Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájtja ezt a papnak?

Isten megbocsájtja ezt a papnak?

Figyelt kérdés
Hodász András pap bejelentette hogy meleg.
2023. júl. 15. 07:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Mit kell neki megbocsájtani? Azt, hogy bejelentette?


Egyébként már nem pap.

2023. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Különben, ha jó tudom, akkor a keresztény isten mindenkinek mindent megbocsájt.
2023. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Prókátor ***** válasza:
100%
Magában az, hogy valaki a saját nemét találja vonzónak, az nem bűn. A bűn ott kezdődik, ha valaki ki is éli az ilyen vonzalmát. Tehát Istennek nincs mit megbocsátania, amíg nem konkretizálja ezt a hajlamát.
2023. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Melegnek lenni nem bűn, a Biblia szerint pedig egyedül a Szentlélek káromlását nem bocsátja meg Isten. De ezt se úgy kell érteni, hogy nincs visszaút, hanem a megátalkodottság állapotára vonatkozik.
2023. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván Isten tudja, hogy az...

Egyébként az Úr minden bűnt megbocsájt, irgalma sokkal nagyobb a mienknél. A személyen múlik, hogy megbánja-e bűnét.

Itt megjegyzem azért, hogy a Katolikus Egyház szerint a homoszexuális állapot önmagában nem bűn, hanem a szexuális tett maga.

De egyébként minden ember raszorul Isten megbocsájtására, akár hetero, akár meleg, akár pap, akár szolgálat alól felmentett pap, akár laikus, akárki.

2023. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

#5

Aki nem hisz istenben, az nem szorul rá a megbocsájtására.

2023. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

#6

A kérdés papokról és Hodászról szól, tehát hívőkről.

2023. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3%

Ugyan az a lélek egyszer férfiként, egyszer nőként születik le, de néha áthoz felesleges információkat a korábbi életéből, és ha ez a szexuális beállítottság, akkor előfordulhat ilyesmi.

Nincs jelentősége, túl van ennek a jelentősége beszélve.

Az adott illetőnek kicsit nehezebb a dolga, az élete, a szolgálat, de csak ennyi.

Ez nem bűn, ez egy ember által (a tudtán kívül) okozott hiba, ami ezt előidézi.

2023. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

#6

Nem is rólatok szólt a kérdés.😃

2023. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Isten megbocsatja, ha valaki meleg, akkor is ha gyakorlo pap, akkor is, ha volt pap.


Ha Hodasz Andras tovabbra is szabalyosan katolikuskent szeretne elni, akkor az egyhaz szabalyai szerint nem lehet egynemu szexualis kapcsolata, hazassaga stb. Elhet egyutt mas ferfiakkal, pl. alberletben (nokkel is), de nem elhet szexualis kapcsolatot veluk. Tehat parkapcsolata nokkel lehetne, es csak hazassagban.


Szeretnem ezektol fuggetlenul elmondani azt, hogy en anglikan vagyok es Angliaban elek, az angol anglikan egyhaz tagja vagyok. Hetero hazassagban elek, kozvetlenul nem erint, de: A mi plebania papunk egy nagyon rokonszenves, egyutterzo, figyelmes es jo humoru meleg ferfi. Neki a mi egyhazunkban lehetosege van bejegyzett elettarsi kapcsolatban elni a a parjaval. Egyutt elnek a paplakban a kutyajukkal :-), a parjaval is tartjuk a kapcsolatot. Ez nem problema, erre lehetosege van. Es a gyulekezetunkben is van 1-2 hasonlokeppen bejegyzett elettarsi kapcsolatban elo meleg ferfi par. Sot, a Canterbury katedralis esperese, egy hires, nagyon muvelt, nagytudasu es erzekeny ferfi, szinten meleg, es bejegyzett elettarsi kapcsolatban el egy ferfival. (Amugy nem is fiatalok, az esperes most vonult nyugdijba.)

Nalunk a homoszexualitas mar nem kifejezetten kerdes. Hazassagot még nem kothetnek templomban ezek a parok, de megaldja a polgari kapcsolatot az egyhaz egy unnepi szertartasban.

Vannak konzervativabb hangok a egyhazban, a klerusban inkabb, de ok valaszthatnak: ha meleg pap, akkor pl. eljen colibatusban onkent az anglikanoknal. Vagy menjen at romai katolikus papnak, van egy egyszerusitett eljaras. A legtobben most a Free Church of England-ba mennek at, ha ajanlanak fel nekik poziciot - es egy kulonallo, elegge dogmatikus egyhaz, tehat nem a hivatalos anglikan egyhaz resze.


Orulok, hogy Hodasz felvallalta, olyan sokat elmond magarol, jo, hogy ez is kozte van. Engem meglepett, hogy oszinte legyek.

Ezt nem arra irom, hogy ezt igy kellene Magyarorszagon, csak irom erdekessegkeppen, hogy ez a tema nalunk is eppen nagy hangon fut. Nekem az a velemenyem, hogy legyen a papunk boldog, jo elettarsi kapcsolatban a szerelmevel, es nem orulnek neki, ha szenvednie kellene az egyedullettol vagy titkoloznia. Nekem az eletem nem valtozik tole, hiszen tovabbra is hetero hazassagban elek - hanem eggyel tobb boldog par lesz a foldon.

2023. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!