Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondhatom Istennek, hogy...

Elmondhatom Istennek, hogy hálás vagyok, hogy mindenért megbocsát, de szükségem lenne egy ismerősöm bocsánatára is, aki nem akar nekem megbocsátani?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 10:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy Isten megbocsátása nem elég.
2023. júl. 13. 10:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki mindent elmondhatsz.
2023. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy fog-e nekem segíteni?
2023. júl. 13. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha Isten megbocsát, az békét és szabadságot hoz a lelkedbe. Tisztává teszi a lelkiisneretedet. Ez elég.

De Ő nem lépi át a másik ember szabad akaratát, ha az nem akar neked megbocsátani. Ha a felebarátod nem bocsát meg, nem áll helyre kettőtök kapcsolata, de ettől, ha te magad valóban megtapasztaltad Isten megbocsátását, te tiszta lelkiismerettel léphetsz tovább.

Másrészt... van amikor csak akkor tapasztaljuk meg ezt a szabadságot, ha mi a magunk részéről mindent megtettünk a kapcsolat rendezéséért, vagyis bocsánatot kértünk nemcsak Istentől, hanem a felebarátunktól is. Ez nem jelenti feltétlenül, hogy meg is fog bocsátani, de te megtettél mindkét irányba minden tőled telhetőt.

2023. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáljam-e a bocsánatkérést, ha közös ismerősök, és egy pszichológus is úgy érzi, hogy esélytelen, és nem kellene megpróbálnom, mert csak olaj lenne a tűzre.
2023. júl. 13. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Adj neki időt, sok időt. Legyél türelmes. Ha leégett egy ház, az másnap nem épül fel!
2023. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elmondhatod Istennek es kerheted, hogy az illeto bocsasson meg.

De ha nem bocsat meg, akkor az mar őrá es Istenre tartozik.

Ha nem akar vagy nem tud megbocsatani, azt el kell fogadnod, es ehhez kerhetsz erőt Istentol.


"Megpróbáljam-e a bocsánatkérést, ha közös ismerősök, és egy pszichológus is úgy érzi, hogy esélytelen, és nem kellene megpróbálnom, mert csak olaj lenne a tűzre."

Igy latatlanban, hogy nem tudjuk, mirol van szo: szerintem ne probald meg. Gondolom, nem ez lenne az elso probalkozas. Lehet, hogy egyszer valamikor megbocsat, de az nem attol lesz, hogy allandoan kered, hogy bocsasson meg. Igazuk van azoknak, akik azt mondjak, hogy ez olaj lenne a tuzre. El kell fogadnunk, ha valaki igazsagtalanul vagy felreertesbol haragszik, akkor is, ha a kapcsolat (baratsag, parkapcsolat, csaladtag) megromlik.

(Sot, olyan is van, velem elofordult, hogy ha valaki bocsanatot ker valamiert, a masik sertesnek veszi, es meg jobban haragszik.) Tudom, nagyon nehez, de te is konnyebben tulleszel a dolgon, ha most mar hagyod. Te, gondolom a magad reszerol megtettel mindent. Az o reszet neki kell.

2023. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A történet kb. tíz éves, sose kértem még bocsánatot tőle.
2023. júl. 13. 19:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérj Jézustól vezetést. Majd Ő hoz olyan helyzetet, amikor megteheted.

Nekem volt ilyen szitum....

Szóval, ha az Úr is úgy akarja, akkor sikerülni fog.

2023. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Épp ez történt velem, a legjobb barátom lopott meg. Tíz éve nem gyanakodtam rá most sikerült kiszednem belőle. Azt mondta Istennel rendezte.


Igen ám, és épp erre jó a katolikus gyónás, mert ott lelki vezetésre is kerül a dolog a pap ajánlani fogja, hogy engesztelje ki azt, akit megbantott, szerintem nem elég csak Istennel rendezni a dolgot.

2023. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!