Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez igaz? "te bűneid elrejtetté...

Ez igaz? "te bűneid elrejtették előled az Ő (Isten) arcát, hogy ne halljon" - akkor Isten nem hallgat meg mindenkit? De akkor hogyan lehet bocsánatot kérni?! Vagy megtérni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a bűnös kívánságokat nem hallgatja és nem támogatja...


[link]

2023. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem arra vonatkozik a kérdés. Vagy úgy érted, hogy a bűnbánatot meghallgatja?
2023. febr. 21. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. A szabaduláshoz előbb kellesz te és utána Isten.
2023. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm azt az igerészt!

#3. Jó.

2023. febr. 21. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a rész szerintem nem erről szól. Ha elolvasod a teljes részt, megérted. Az 1. versben ezt írja: "nem olyan rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadithatna". Ézsaiás egy próféta volt, a próféták pedig Izrael jövőéről prófétaltak. Tehát valoszínűleg arról volt itt szó, hogy Júdára egy veszedelem következett vagy már el is érte, ezek az emberek pedig azért imádkoztak, hogy megszabaduljanak belőle. Viszont mivel bűnösök voltak, nem szabadítja meg őket Isten. Akkor szabadította volna meg őket, ha befejezték volna a bűneiket és megbánják őket.
2023. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden bűn Isten és közénk áll, akadályként, falként, elválaszt Tőle. Ha az Ő segítségét akarjuk, de közben folytatjuk a bűneinket, ahogy az 5ös is írta, akkor "nem hallgat meg".

De meghallgat minden bűnbánó imát hisz így tudunk visszafordulni Hozzá a bűneinkből.

2023. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

A Biblia is azt igazolja, amit a 6-os hszóló írt.

Ha Isten nem hallgatja meg az imát, azt is elmondja MIÉRT NEM hallgatja meg. Még ebben is az irántunk érzett szeretetét mutatja ki, mert ezzel lehetőséget ad nekünk a változtatásra, vagyis hogy el tudjuk juttatni imáinkat hozzá.

Például: „Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is utálatos” Példabeszédek 28:9 - le van írva az ok, amiért nem hallgatja meg.

vagy: Ézsaiás 1:15

"Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket. Sok vért ontott a kezetek." - itt is ott az ok, miért nem hallgatja meg.

Milyen imákat hallgat meg? Ezt mondja nekünk: "és amit csak kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk a parancsait, és azt tesszük, ami tetszik neki." 1János 3:22

Korábbi kérdésedből tudom, hogy téged a másokért mondott ima is érdekel. Abból a szempontból, helyes-e másokért imádkozni?

Jézus saját példájával mutatta meg, mennyire hasznosak a másokért mondott imák. Lukács 22:32 "De én könyörögtem érted, hogy ne fogyjon el a hited; és ha majd megbánod, amit tettél, erősítsd a testvéreidet.”

Lukács 23:34 "Jézus pedig ezt mondta: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek.” Azonkívül sorsot vetettek, hogy szétosszák a ruháit."

Pál apostol tudta, milyen értékesek az ilyen imák, ezért gyakran kérte keresztény társait, hogy imádkozzanak érte. Itt olvashatsz erről: 1Thessalonika 5:25; 2Thessalonika 3:1; Róma 15:30. A börtönből is ezt írta: „Remélem, hogy imádságotokért ajándékul kaptok engem” Filemon 22; Efézus 6:18–20. Pál nemsokára kiszabadult a börtönből. Ez mutatja, milyen hasznosak voltak az érte mondott imák.

2023. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!