Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kereszténységről?

Mit gondoltok a kereszténységről?

Figyelt kérdés
Vallásosak és agnosztikusok, ateisták véleménye is érdekel.

2023. febr. 21. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Az a kizárólagos vallás, amelyiken keresztül üdvözülni lehet.
Egy olyan vallás, amelyiken belül egy egyházon keresztül üdvözülni lehet.
Egy erőszakos vallás, tévtanokkal.
Mese habbal.
Egyéb, lent kifejtem.
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindegy, hogy mikor és melyik kereszténységről beszélünk.

A mostani, európai változat egy mérsékelt, vállalható irányzat. Nem magától, hanem erre van kényszerítve.

A régebbi, vagy nem európai változat egy durva, destruktív, nem elfogadható irányzat.

2023. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem gondolni kell, hanem megtapasztalni, a valódit!
2023. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Na, ATTÓL állnánk fél lábon!

Semmi kedvem egy máglyán elfüstölögni.

2023. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1.

Pedig az őskereszténység és az ókereszténység hasonlóan békés és a szeretetre intő vallás volt, mint a zoroasztrianizmus és a buddhizmus. Utóbbival hasonló társadalmi helyzetben is jöttek létre. Nem véletlenül terjedt el a Birodalomban provinciáról provinciára villámgyorsan. Az már más kérdés, hogy a középkortól kezdve napjainkig kiforgatták az egészet, és olyan emberek kereszténykednek, akiknek Jézus épp ugyanolyan határozottan, szókimondóan és radikálisan prédikálna, mint anno a farizeusoknak. Mahatma Gandhi azt mondta, hogy "Szeretem a Krisztusotokat, de nem szeretem a keresztényeiteket" és hogy "Egész India keresztény lenne, ha a nyugati országok krisztusian élnének". Példás ember volt több tekintetben: életében valósította meg a hegyi beszédet. A pápa szerint szent lenne, ha katolikus lett volna.

2023. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért a kereszténység sokat tanulhatna a buddhizmustól 4-es, de még a manicheizmustól is! A buddhizmus pl. jóval hosszabb múltra tekint vissza, de náluk nem volt olyan erőszakos vallásüldözés és eretnekezés, kiátkozásokkal egyetemben, mint ennél a vallásnál, amelyik magasan a többi felett hiszi magát.

A pápát is erősen felejteném a maga beszűkült csőlátásával, a pápai tévedhetetlenség és extra Ecclesiam nulla salus (az egyházon kívül nincsen üdvösség) stb. dogmáival együtt.

2023. márc. 8. 08:52
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

#5.

Háát... Azért például a dzogcsen irányzatot sokáig üldözték és eretnekségnek tartották... A manicheizmust a kínai buddhizmus hasonlóan üldözte, mint a kereszténység. A manicheus szerzetesek hitét nem vették tudomásul, és rájuk erőszakolták a buddhizmust, jelszóval: "A manicheizmus a buddhizmus helytelen, téves értelmezése". A rengeteg üldözés után az egyik főapát bűnbánatként levágta a kezét, amikor rájött, hogy a dzsogcsen is igaz út. Kínában a manicheizmus buddhista, meg taoista álcába bújt szektákként maradt fenn. Ennek ellenére a Buddha nem ezt tanította, sőt, ez ellen tanított.


A kereszténység eredetileg rettenetesen hasonlított a buddhizmusra szellemiségében. Miért? Szerinted Jézus azt tanította, amit cselekedtek a magukat kereszténynek valló emberek? Akkor olvasd el az Újszövetséget, különös tekintettel az evangéliumokat! Tolsztoj szerint Jézus pont úgy beszélne a mai keresztények többségéhez, mint anno a farizeusokhoz.

[link]

Én szentül hiszem, hogy sok nem keresztény hamarabb fog üdvözülni, mint egy rakatnyi magát kereszténynek MONDÓ. Jézus tanait a "hívek" rontották meg. A kereszténység mérgei a saját "hívei"!

2023. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szólnának bele a törvénykezésbe és más emberek életébe, nem zavarna, hogy létezik.
2023. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7.

A hinduizmus, a zsidó vallás, az iszlám és a buddhizmus nem zavar? Csak mert ezek sok esetben talán még nagyobb beleszólást követelnek a politikába. A zsidó vallás (ortodox és neológ) egyébként Magyarországon kb. akkora beleszólást kap, mint a többi történelmi egyház. De külföldön a felsorolt vallások még nagyobb beleszólást KÖVETELNEK. Indiában konkrétan mind, de a hinduizmus különösen. Bár a kasztrendszer ma már nincs jelen, a hinduizmus és a politika a mai napig számtalanszor egybefűződik. Hasonlóképp a buddhista szerzetesek Mianmarban, Srí Lankán, Butánban, Nepálban, Laoszban, Kambodzsában konkrétan politikai szervek is, akiknek mondhatni vétó joguk van, és a világi intézkedésekre is áldásukat adják. Thaiföldön a buddhizmus kb. annyira játszik szerepet a közéletben, mint Magyarországon a kereszténység, Vietnamban pedig nem a kommunizmus miatt. Izraelben a zsidó vallás kb. annyira, mint Magyarországon a kereszténység. Az iszlám pedig rengeteg helyen szó szerint az állam. Törökországban, Egyiptomban stb. pedig hasonló, mint Magyarországon a kereszténység.

2023. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
#8 de ugyanúgy zavar. A szekularizációt kéne lezárni végre.
2023. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9.

És az állami antiteizmus zavarna?


A Szovjetunióban volt, amikor kb. az antiteizmust tették államvallássá kimondatlanul, a vallásos embereket (keresztényeket, muszlimokat, zsidókat, buddhistákat és táltoshitűeket egyaránt) meg eltakarították.

2023. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!