Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Megtérők imája" (avagy...

A "Megtérők imája" (avagy Megtérő ima) benne van a Bibliában? És ha igen, akkor hol?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,

szenteltessék meg a te neved;

jöjjön el a te országod;

legyen meg a te akaratod,

amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;

és bocsásd meg vétkeinket,

miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek;

és ne vígy minket kísértésbe,

de szabadíts meg a gonosztól!

(Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség

mindörökké.) Ámen. (Máté evangéliumának a hatodik fejezetének a 9-13. része)


Annál az imánál mi lehetne megtérőbb, amit Jézus tanított?


Mondjuk én az igazi megtérésem után imádkoztam így. Ám azelőtt egyetlen egy ima volt, amit elmondtam közvetlen azelőtt, hogy megtértem a szívemben:


"Jézusom! most hozzád szólnak szavaim, hozzád imádkozom. Ezt nagyon elcsesztem. mindent elcsesztem. könnyebb lenne meghalni, mint folytatni. Sajnálom, hogy végső elkeseredésemben imádkozom hozzád, de ha te nem tudsz most segíteni, akkor már tényleg nincs kihez fordulnom. Könyörgöm, tégy csodát velem, mert nem múlhatok el így. Nem lehet így végem. "


Ebben a pillanatban szívben is és testben is a térdemre voltam rogyva elkeseredésemben és tehetetlenségemben. Aztán ahogy ezt kimondtam, sirva fakadtam. Aztán olyan erőt éreztem magamban, amilyet még soha azelőt és feláltam. Azóta bátran megvallom bárkinek, hogy Jézus az Úr és nincs más isten, csak az, akihez a Mi Atyánk szól. Nekem bizonyságom lett az a pillanat.


Remélem sikerült közelebb vezetnem téged az igazsághoz.

2023. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Mi lenne ha a lelkedben keresnéd kérdező?

Miért kellene papagáj módjára ismételni ugyanazt? Az nem őszinte, csak gépies.


A bibliában szereplő ima tulajdonképpen egy mintaima! Miért? Mert különböző evangéliomok írói sem egyformán írták le!

2023. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valaki tud a kérdésre válaszolni?
2023. febr. 21. 17:15
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

1. vagyok.

Igaza van a másodiknak. A Mi Atyánk lefed mindent. Nincs benne felesleges szószaporítás. De az, amit te keresel, az egyedi. Mint ahogy én is leírtam azt az imát, amit én mondtam el, mielőtt teljesen el fogadtam Istent-Jézust.

Az én tapasztalatom az, hogy az emberek nem jókedvükben térnek meg, hanem pont hogy akkor, amikor a gödör alján vannak. Nem vagyok pap vagy ilyesmi, sőt templomba sem járok. De szoktam beszélni keresztény társaimmal és már látom azokat , akik valóban megtértek önszántukból, akkor, amikor már csak Isten önthet az emberbe lelket a folytatáshoz.

A megtérők imája bélűről fakadó. Az, amit én akkor elmondtam az teljes egészében lefedte azt, amilyen állapotban voltam. Nem megjátszás volt, semmi hamis nem volt benne. De Isten látja lelkemet, együtt sírok abban az imában mindenkivel, aki a padlóra kerülve könyörgött a megváltásért. Mert a megtérés előtt elkeseredésében sír az ember, aztán pedig örömében. Jó, megvolt egy alaptudásom, hogy felfogjam, hogy mi is történt velem, így lett nekem az a pillanat bizonysággá is egyben. Keresd Jézust és az igazságait. Lehet fejben megvan a döntés, de azt a szívbe lejuttatni elég sok pofára esés árán tudtam megtenni.

Az egészen biztos, hogy aki szívében meg tér, az már nem fogja úgy folytatni, mint azelőtt. Aztán ettől függetlenül van, hogy megszegek szabályokat, de nem isten szabályait.

Utána már nem leszel ugyanaz az ember, nem tudsz ugyanaz lenni, mint előtte. Lehet néznek rád majd néhányan furcsálva az új embert vagy hiányolva az óembert belőled. De az egészen biztos, hogy ezután soha sem leszel egyedül.

2023. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha konkrét választ szeretnél a konkrét kérdésedre, s nem volt elég érthető az eddigi hozzászólók válasza, akkor a kérdésedre a válasz: Nem, nincs benne.
2023. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem egy varázskönyv. Valamelyik dél-amerikai túrista könyvben keresgélj...
2023. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán tudjátok, mire gondol a kérdező. A pünkösi/karizmatikus gyülikben szokás az, hogy az újonnan megtérőkkel elmondatnak egy közös imát. Előre mondja a lelkész, és csak ismételni kell. Ezzel úgy veszik, hogy megvallották a hitüket, tehát hivatalosan is megtértek.

Bibliai alapja - ebben a formában legalábbis - szerintem nincs.

2023. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

#7

De, tudjuk, mire gondol a kérdező, pont arra, amit leírtál, s ahogy írtad, s mások is írták, nincs ilyen a Bibliában.

2023. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Az 5.válaszoló értette, a többi nem. Vagy lehet, hogy Luci is, de ő meg szokás szerint trollkodik. :)
2023. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Kimondottan olyan, hogy megtérő ima, nincs a Bibliában.


A Szent Írás soraiból, Jézus szavaiból lehet rájönni, hogy mit is mondjon a szükséget látó embernek személyesen őszintén Jézusnak.


Elsősorban hit szükséges hogy az ember szóljon Jézushoz, higgye Ő valóban feltámadt és figyel és meghallgat. Fontos, hogy kívánkozzon utána. Szükséges a bűn felismerése, beismerése és kertelés nélküli őszinte alázatos megvallása, megbánása. Jézus az ember szívére kíváncsi és az ember szívében akar lakni, létezni az Ő Szent Szelleme által, a kegyelem és a megbocsátás Lelke által. Mond meg neki, hogy szükséged van Ő rá, bocsásson meg, hívd be Őt a szívedbe az életedbe. Jézus a testben megjelent Isten, Ő benne lakozik az Istenségnek teljessége. Isten Jézusban nyilatkoztatta ki magát a teremtett világ számára és Jézus pedig saját személyében kinyilatkoztatta az Atyát. Fogadd el őt Istenednek. Meghalt érted, hogy örök életed legyen és kész, hogy megbocsátsa a bűneidet. Fogadd el Őt személyes megváltódnak. stb. stb. Tárd ki őszintéd a szíved neki. Szólj hozzá, beszélj hozzá! Jézus a szívedre kíváncsi és nem arra, hogy tudsz elszavalni, elismételni, kántálni egy leírt vagy betanult imaszöveget. Ez nem így működik. Őszinte alázatos bűnbánó szomjazó megtört szív kell hozzá!!!! Ha ez megvan, akkor tudod mit kell tenned kedves kérdező, ha ez nincs még meg, akkor sok mindenen el kell még gondolkodnod.

2023. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!