Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted szigorú az Úr? vagy...

Szerinted szigorú az Úr? vagy igaza van neki? (bibliaban olvastam ezt)

Figyelt kérdés

Pereljetek anyátokkal, pereljetek (mert nem feleségem ő, és én sem vagyok néki férje), hogy tüntesse el az ő bujaságát arczáról, és az ő paráznaságát emlői közül; Különben meztelenre vetkőztetem őt és olyanná teszem, a milyen volt születése napján, és a pusztához teszem hasonlatossá, és olyanná változtatom őt, a milyen a kiaszott föld, és megölöm őt szomjúsággal. Sőt fiain sem könyörülök, mert paráznaságnak fiai ők is. Mert paráználkodott az ő anyjok; gyalázatba merült, a ki őket szülte; mert ezt mondotta: Elmegyek szeretőim után, a kik megadják kenyeremet, vizemet, gyapjúmat és lenemet, olajomat és italomat. Azért ímé tövissel rekesztem el útadat, és sövényt fonok eleibe, hogy ne találja meg ösvényeit. És szaladgál majd szeretői után, de nem éri el őket; és mikor keresi őket és nem találja meg azokat, azt mondja majd: Elmegyek hát és visszatérek előbbi férjemhez: mert jobb dolgom volt akkor, hogynem mint mostan: Mert nem vette eszébe, hogy én adtam néki a búzát, a mustot és az olajat, és én sokasítottam meg ezüstjét és az aranyat, a mit ők a Baálra költöttek. Azért visszaveszem búzámat a maga idejében és mustomat is az ő divatjában, és elragadom gyapjúmat és lenemet, a melyek meztelensége befedésére lettek volna. És most feltárom az ő gyalázatát szeretői előtt, és senki sem szabadítja őt ki az én kezemből.

Hóseás 2:1‭-‬9


2023. febr. 14. 05:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Az oszovetseg kereszteny szempontbol felejtos, ilyen erovel kb a koranbol is tajekozodhatnal az ur szigorusaga felol. Szeresd felebaratodat mind onmagadat, na kb ennyire szigoru az ur.
2023. febr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Mi ez a hülyeség már megint? Menjetek a vallás kategória az elmeháborodott meséitekkel, ott nem zavartok senkit sem.
2023. febr. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Én inkább szadistának mondanám.


Simán hagyja, hogy ártatlanok meghaljanak, mikor tehetne is ellene, ha már olyan mindenható.

2023. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

"Simán hagyja, hogy ártatlanok meghaljanak"

Örök életet adott. :)

2023. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

#4


S hol van az a szenvedés, ami a hátrahagyottakat súlytja? Hm? Pl a tíz csapás legvégén?

Egyszerűen eszköznek használja az embereket, a saját szórakoztatása céljából, miközben teszi a szépet s a jót.

Ha Facebook-on szembejön valami hír, hogy valaki valahogy meghalt, jönnek a valláskárosultak is a sajálkozással (sőt,ők vannak az élmezőnyben). Ez is lenne az elvárható, hogy sajnálod azt, aki elvesztett valakit, mikor élhetett volna is. Viszont ha ugyanez a Bibliában van, ahol Isten eléggé durván jelen is volt a dolgok alakulásában, akkor le van zárva az egész a túlvilággal.

2023. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

#4


Szóval ha neked elrabolják, megerőszakolják s megölik a 15/18 éves lányodat (mint ahogy Romániában történt pár éve), akkor neked az az összes reakciód rá, hogy semmi probléma, mert Isten örök életet adott? :)

2023. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

"Egyszerűen eszköznek használja az embereket, a saját szórakoztatása céljából, miközben teszi a szépet s a jót."

Nem ismered.

2023. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Attól, hogy szigorú, lehet még igaza. Már tanítok egy ideje, s kezdem megtanulni, hogy valamikor szigorúbbnak kell lenni a gyerekek érdekében. Ahogy egy gondos szülő, egy gondos tanár néha szigorú, úgy Isten is lehet az.
2023. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

8

Egy gondos tanár bezárja a kémia vegyszeres szekrényt, ha azt akarja, hogy a gyereke ne savazzák le egymást. Nem beállítja a terem közepére, azzal az utasítással, hogy ne nyúljanak hozzá, amikor pontosan tudja, hogy mi fog történni, mert mindenható, szóval a jövőt is látja.

2023. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
43%
Nem. Csak a mai gondolkodásmód miatt tűnik annak.
2023. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!