Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted szigorú az Úr? vagy...

Szerinted szigorú az Úr? vagy igaza van neki? (bibliaban olvastam ezt)

Figyelt kérdés

Pereljetek anyátokkal, pereljetek (mert nem feleségem ő, és én sem vagyok néki férje), hogy tüntesse el az ő bujaságát arczáról, és az ő paráznaságát emlői közül; Különben meztelenre vetkőztetem őt és olyanná teszem, a milyen volt születése napján, és a pusztához teszem hasonlatossá, és olyanná változtatom őt, a milyen a kiaszott föld, és megölöm őt szomjúsággal. Sőt fiain sem könyörülök, mert paráznaságnak fiai ők is. Mert paráználkodott az ő anyjok; gyalázatba merült, a ki őket szülte; mert ezt mondotta: Elmegyek szeretőim után, a kik megadják kenyeremet, vizemet, gyapjúmat és lenemet, olajomat és italomat. Azért ímé tövissel rekesztem el útadat, és sövényt fonok eleibe, hogy ne találja meg ösvényeit. És szaladgál majd szeretői után, de nem éri el őket; és mikor keresi őket és nem találja meg azokat, azt mondja majd: Elmegyek hát és visszatérek előbbi férjemhez: mert jobb dolgom volt akkor, hogynem mint mostan: Mert nem vette eszébe, hogy én adtam néki a búzát, a mustot és az olajat, és én sokasítottam meg ezüstjét és az aranyat, a mit ők a Baálra költöttek. Azért visszaveszem búzámat a maga idejében és mustomat is az ő divatjában, és elragadom gyapjúmat és lenemet, a melyek meztelensége befedésére lettek volna. És most feltárom az ő gyalázatát szeretői előtt, és senki sem szabadítja őt ki az én kezemből.

Hóseás 2:1‭-‬9


2023. febr. 14. 05:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"Egy gondos tanár bezárja a kémia vegyszeres szekrényt, ha azt akarja, hogy a gyereke ne savazzák le egymást. Nem beállítja a terem közepére, azzal az utasítással, hogy ne nyúljanak hozzá, amikor pontosan tudja, hogy mi fog történni, mert mindenható, szóval a jövőt is látja."

Te milyen világot teremtettél volna Isten helyett? Olyat, amiben nincs az embereknek se értelmük, se szabad akaratuk?

2023. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11


Egy olyat,ahol nem tudnak ártani maguknak vagy másnak. Ettől még van szabad akarat.

2023. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"ahol nem tudnak ártani maguknak vagy másnak"

Tehát egy olyat, amelyikben nincs kés, nincs tűz, nincs víz se (nehogy vízbe fojtson valaki valakit)...?

2023. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13

Inkább olyat, ahol bábok, hiszen kezünkkel is meg lehet valakit ölni.

2023. febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csakhogy Isten szeretetből teremtette az embert is, a világot is. Az meg nem olyan, mint a bábok gyártása. Hanem inkább valami olyasmi, mint amikor a szülők babaszobát rendeznek be a leendő gyereküknek. Egyfelől arra készülnek, hogy biztonságos legyen a gyerek kis világa, persze - na de azért a konnektorban mégiscsak lesz áram, meg az ablakra sem biztos, hogy rácsot tesznek, stb. Mert közben arra is készülnek, hogy egyre értelmesebb gyerek lesz (tehát pl. mire eléri majd az ablak kilincsét és ki is tudja nyitni, addigra majd tudni fogja, hogy nem szabad rajta kihajolni, stb).
2023. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem szigorú. Most gondoljatok bele! Ha annyira szigorú és szadista lenne, minden embert halálos betegséggel súlytana vagy ilyen-olyan hatalmas csapással, főleg miután egy-egy bűnt követtünk el!(ez nem azt jelenti, hogy a betegség Istentől van! Sőt, Maga Jézus mondja, hogy akarja hogy megtisztuljunk betegségeinkből)

Egyébként is, az Újszövetségben élünk! Olvastátok-e az Újszövetségben, hogy Jézus valaha valakit megbüntetett?? Mindig szeretettel és irgalommal válaszolt mindenkinek és ott segített, ahol tudott!

"Isten szeretetet." 1 Kor 13


Sokan nem ismerik Isten igazi arcát és az Ószövetség vagy a saját rossz életük miatt hibáztatják.

2023. febr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!