Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Megtérők imája" (avagy...

A "Megtérők imája" (avagy Megtérő ima) benne van a Bibliában? És ha igen, akkor hol?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 16:38
1 2 3
 11/21 NTBS ***** válasza:
Nincs benne ilyen. A Mi Atyánk egy alapima.
2023. febr. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Dávid bűnbánó imája is hasonlítható a megtérők imájához.


Zsoltárok 51.


[link]

2023. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 KZitus ***** válasza:

Szia

Nem igazán értem mit fed a "megtérő ima", de bűnbánó ima az elég sok van leírva a Bibliában.

Mózes is gyönyörű bűnbánó imát mondott magáért és a népért, de Dávid bűnbánó imája is nagyon megható, mély érzelmű és őszinte a szavaiból kitűnik. A Zsoltárok 86 fejezetében olvassuk.

"Hajtsd felém füledet, ó, Jehova, és válaszolj nekem, mert nyomorult és szegény vagyok.

Óvd meg életemet, mert hűséges vagyok! Mentsd meg a te szolgádat, aki benned bízik, mert te vagy Istenem!

Légy kegyes hozzám, ó, Jehova, hiszen hozzád kiáltok naphosszat!

Adj örömet a te szolgádnak, mert hozzád, ó, Jehova, hozzád fordulok!

Mert te jó vagy, ó, Jehova, és kész vagy megbocsátani, és odaadóan szereted mindazokat, akik segítségül hívnak téged.

Hallgasd meg imámat, ó, Jehova, és figyelj segélykiáltásomra!

Nyomorúságom napján segítségül hívlak, hiszen te biztosan válaszolsz nekem.

Nincs hozzád hasonló az istenek között, ó, Jehova, és semmi sincs, ami tetteidhez fogható.

A nemzetek, melyeket alkottál, mind eljönnek, meghajolnak előtted, ó, Jehova, és dicsőítik a nevedet.

Mert nagy vagy, és csodálatos dolgokat viszel véghez; te vagy az Isten, te egyedül.

Oktass engem utadra, ó, Jehova! Igazságos utadon fogok járni. Tedd egységessé szívemet, hogy mélységesen tiszteljem(féljem) a nevedet!

Ó, Jehova Istenem, teljes szívemből dicsérlek téged, és örökké dicsőítem nevedet,

mert odaadóan szeretsz, és kiszabadítottál a sír legmélyebb zugából.

Ó, Isten, elbizakodott emberek kelnek föl ellenem. Könyörtelen emberek hada tör az életemre, veled pedig mit sem törődnek.

De te, ó, Jehova, irgalmas és könyörületes Isten vagy, aki türelmes, odaadóan szeret, és mindig hűséges. Fordulj felém, és légy hozzám kegyes! Adj erőt a te szolgádnak, mentsd meg rabszolgalányod fiát!

17 Mutasd meg nekem jóságod bizonyítékát, hogy lássák gyűlölőim, és megszégyenüljenek! Mert te, ó, Jehova, te vagy segítőm és vigasztalóm!

2023. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

KZitus: "Nem igazán értem mit fed a "megtérő ima","


Nem akarlak bántani, de tudod ez elég sajnálatos. Ez olyan mintha nem tudnád mit jelent a megtérés vagy akár az újjászületés. Aranyos vagy, hogy segíteni akartál a sok kimásolt igehellyel, de sajnos ezeknek semmi közük a Jézus általi Istennel való megbékéléshez, isten megtalálásához és a vele való személyes kapcsolat létrejövéséhez.


Ez azért sajnálatos részedről, mert ez azt jelenti, hogy még te sem békéltél meg az Élő Istennel, az Atyával Jézus által, még nem lakik Jézus a szívedben a bűneid megbocsátása által.


Talán Jézust kellett volna keresned és megtalálnod a bűnbánat és megbocsátás helyét nem pedig az Atya Isten Jehova nevét a Jehova tanúinál.

2023. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%
Zitus azért nem érti, mert ő egy másik szubkultúra. Egyik se jobb a másiknál.
2023. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# "KZitus: "Nem igazán értem mit fed a "megtérő ima","

Nem akarlak bántani, de tudod ez elég sajnálatos. Ez olyan mintha nem tudnád mit jelent a megtérés vagy akár az újjászületés. Aranyos vagy, hogy segíteni akartál a sok kimásolt igehellyel, de sajnos ezeknek semmi közük a Jézus általi Istennel való megbékéléshez, isten megtalálásához és a vele való személyes kapcsolat létrejövéséhez."


Nos, nem szeretném itt a JT-it bírálni, de sztem ez a kijelentés (14esé) sem állja meg a helyét. Igazat kell adnom a 7es hozzászólónak, aki azt írta, hogy úgy tűnik, nem mindenki érti az itt válaszolók közül, hogy mire utalt a kérdező:


"Szerintem nem igazán tudjátok, mire gondol a kérdező. A pünkösi/karizmatikus gyülikben szokás az, hogy az újonnan megtérőkkel elmondatnak egy közös imát. Előre mondja a lelkész, és csak ismételni kell. Ezzel úgy veszik, hogy megvallották a hitüket, tehát hivatalosan is megtértek.

Bibliai alapja - ebben a formában legalábbis - szerintem nincs."


A megtérésnek/újjászületésnek sztem igenis van köze a bűnbánathoz, ha már itt tartunk, és nem föltétlenül függ egy "hivatalosan elismételt megtérők imájától", mely gyakorlatra nem is találunk példát az Újszövetségben.

Szóval igen, van gond a JT gondolkodásával (és lehet, hogy valóban nem igazán tudja megragadni, mi is az újjászületés, és igen, a bűnbánó imák közül is akkor már sokkal inkább az 51es zs. találna ide), de csak azért mert JT, és mert azt mondja, nem tudja mit értsen a "megtérő ima" alatt, ne kössünk már bele abba is, ami igaz, hanem "ítéljünk igaz ítélettel", és legyünk irgalmasak feléjük, ha vmire hívni akarjuk őket.

Én nem egy s nem két embert ismerek, akinek fogalma sem volt arról, hogy mi az a "megtérők imája", mégis megtért, újjászületett.


Értettem, 14es, amit a személyes Istennel való kapcsolatról írsz, és valóban ez a cél, és ezt vhol elvétik a JT-i, de ugyanakkor a személyes Vele való kapcsolat (létrejötte) nem is egy "megtérők imájától" függ, hanem attól, hogy vki szembenéz a Valósággal, a bűneivel (!), Jézussal, és feladja lázadó életét és Neki adja azt.

Én amikor újjászülettem, semmiféle megtérő imát nem mondtam sem előtte, sem utána. De pontosan tudom, amikor Ő eljött hozzám, megbocsátotta az addigi életemet, új, tiszta lapot adott, körbeölelt az Ő szeretetével és csordultig töltötte az én szívemet is vele. Belépett az életembe, vagy mondhatjuk úgy is, egy új világba születtem bele, ahol az Ő jelenléte és szeretete valós, "kézzel fogható".


Isten a szívünkre kiváncsi, a szívünket akarja, nem "megtérő ima", vagy akár "bűnbánó ima" elismétlését, hanem őszinte Őhozzá fordulást. Ezek az imák, megtérő, bűnbánó, segíthetnek ebben - vagy nem. Van egy olyan veszélye is, hogy ha a szívünk nincs ott, csak a szavaink, akkor a pásztor vagy a testvér hátba vereget és örömmel kijelenti, hogy "most már megtértél", miközben nem, és csak önbecsapáshoz vezet az egész. Hány meg hány ilyen példa van sajnos?

2023. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 KZitus ***** válasza:

#14,15

A "megtérő imát" még mindig nem igazán értem, de azt igen, mit jelent megtérni. Hiszen megtérés nélkül nem lehet Istennek tetsző életet élni.

A megbánás azt jelzi, hogy egy ember felhagy a helytelen útjával, teljesen elutasítja azt, és elhatározza, hogy a jó úton fog járni. Ha őszinte megbánásról van szó, akkor azt ’megtérés’ fogja követni:

Cselekedetek 15:3

"Miután a gyülekezet elkísérte ezeket az embereket egy darabon, azok folytatták útjukat Fönícián és Szamárián keresztül. Közben részletesen elmondták, hogyan tértek meg más nemzetekből való emberek, és így nagy örömet szereztek az összes testvérnek."

A megtérés nem pusztán egy magatartás vagy szóbeli megnyilvánulás; „megbánáshoz illő cselekedeteket” foglal magában.

Cselekedetek 26:20

"hanem hirdetni kezdtem az üzenetet először a damaszkusziaknak, majd a jeruzsálemieknek, és Júdea egész vidékén, meg a nemzeteknek is, hogy bánják meg bűneiket, és térjenek Istenhez azáltal, hogy megbánáshoz illő tetteket visznek véghez."

Máté 3:8 "Teremjetek hát megbánáshoz illő gyümölcsöt!"

Azt jelenti, hogy valaki tevékenyen ’keresi’ és ’kutatja’ Jehovát, teljes szívével és teljes lelkével, ahogyan azt leírták isteni ihletés alatt: 5Mózes 4:29; 1Királyok 8:48; Jeremiás 29:12–14. Ebből szükségszerűen következik, hogy a megtéréssel az ember Isten kegyét keresi azáltal, hogy ’hallgat Isten szavára’, mely a Bibliában van.

5Mózes 30:2

" és visszatérsz Jehovához, a te Istenedhez, és teljes szívedből és teljes lelkedből hallgatsz rá, és azt teszed, amit ma parancsolok neked és a fiaidnak,"

Bár nem vagyunk a mózesi törvény alatt, de ez az isteni alapelv ma is igaz.

2023. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KZitus ***** válasza:
....persze a megtérésnek fontos része a szüntelen ima, könyörgés és hálaadás.
2023. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Én amikor újjászülettem, semmiféle megtérő imát nem mondtam sem előtte, sem utána. De pontosan tudom, amikor Ő eljött hozzám, megbocsátotta az addigi életemet, új, tiszta lapot adott, körbeölelt az Ő szeretetével és csordultig töltötte az én szívemet is vele. Belépett az életembe, vagy mondhatjuk úgy is, egy új világba születtem bele, ahol az Ő jelenléte és szeretete valós, "kézzel fogható"."


KZitus!

én hasonlóan éltem az előttem szólóhoz... Megtapasztaltam Isten mennyire szeret.... a szívemben, egész lényemben...

Ő maga élővé tette számomra az Igéjét. Krisztus szeretete szorongat...


Te ezt átélted?

2023. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Most abban versengetek kedves válaszolók, hogy ki lesz köztetek a legnagyobb a mennyek országában?

Mint ahogy nincs két mindenben egyforma ember, ugyanúgy nem lehetséges két teljesen egyforma megtérés sem.


Én imádkoztam, mielőtt átéltem a megtérést. Egyedül voltam. Könyörögtem a saját szávaimmal, mert csak Jézusban mertem már reménykedni. Aztán vannak, akik egy szeretet teljes közösségbe betérve élik át a megtérést. De tudjuk a Bibliából, hogy éltek olyanok is, akik csak személyesen testben elhívva tudott az Úr elvezetni a megtéréshez. Úgy vélem, a hozzám hasonló nehéz esetek kemény csapások után térnek észre.

Én elfogadom, hogy nem mindenkinek kell megtérni, ez egy lehetőség, egy út, egy igazság akit názáreti jézus Krisztusnak hívnak. Ő az út, Ő az igazság és Ő az élet számomra és nem is vezet számomra más út az Atyához, csak Krisztus által. De Krisztushoz számtalan út vezet el. Rövidebbek, hosszabbak, egyenesebbek, görbébbek, meg mindenféle körutak, lejtősek, dombosak.

Bizony Jézusig tágas kapukkal tarkított széles utak ugyanúgy elvezetnek, mint a kiskapukkal teletűzdelt szűk ösvények. Aztán már csak egy út létezik az Atyához: Jézus.

2023. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!