Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Figyelt kérdés

Megmielott teljesen felemeszti az eletem.

Annyira fiatal voltam.! Mar meggyontam es fel lettem oldozva, de tovabbra is viszem magammal ezt a terhet. Isten megbocsajt nekem? Vagy a pokolra jutok?



jún. 13. 07:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 Mansour ***** válasza:
0%
Ja, eddig sem mondtam, hogy az.
júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:

És - vallási szempontból - van-e különbség a klónozással előállított embrió emberi mivolta, és a hagyományosan, ivarsejtek útján fogant embrióé között?

Tovább megyek: ha az ivarsejtek is eleve mesterségesen kerültek egyesítésre?

júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 Mansour ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés, erre én is szeretném tudni a választ. A félreértések elkerülése végett: én eddig sem vallási szempontból szóltam hozzá a témához.
júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:

Egyébként attól is függ, melyik vallás szempontjából kérdezzük?

A keresztény isten?

Az ószövetség megtorló, zsarnok istene - vagy az újszövetség megbocsátó istene?

aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 IstenGyermeke1 ***** válasza:
19%

#102

Az embrió szempontjából nincs. Pontosan ugyanaz a helyzet, mint a “törvényes” és a “törvénytelen” gyermek esetén. Fogantatásának körülményeiről nem tehet; s ugyanúgy Isten képére és hasonlatosságára van teremtve, meghívást kapott, akárcsak te vagy én.

Viszont az emberi lények mesterséges létrehozása igenis tiltott, a Teremtő kizárólagos fensége és az így létrehozott ember méltósága elleni vétek.

aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
37%

"van teremtve, meghívást kapott"

na itt már alapjaiban bukik az érvelésed, mert nem istem teremtette, hanem ember alkotta

aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
39%

105 beszélj a magad nevében... Engem nem isten teremtett, hanem a szüleim szexeltek védekezés nélkül, mert gyereket akartak.



Isten max az első emberpárt teremtette.... Ádám és Éva sokasodtak, nem pedig Isten.

aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 IstenGyermeke1 ***** válasza:
20%
Pedig ez teremtés ám. Mert az ember testből és lélekből áll, s magát az embert Isten alkotja meg a fogantatás pillanatában. S bármennyire is akartok ellentétet tenni a hit és a tudomány/valóság közé, nincsen. A szexualitásban Teremtőnk munkatársai leszünk az élet létrehozásában.
aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
16%
Aha, a petricsészében randizó ivarsejteknek annyi köze van a szexhez, hogy apuka önkielégít egy pikáns magazint nézegetve.
aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 IstenGyermeke1 ***** válasza:
14%

#109

Igen, meg is találtad a lényeget. Ez az, amiért bűn a mesterséges megtermékenyítés. Istent játszunk, beleavatkozunk az emberi test egyik legszentebb részébe: a reproduktív szervrendszerbe.

Viszont ebben az esetben is megtörténik a fogantatás, egy lélekkel bíró, Isten által teremtetett emberi lényről beszélünk.

aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!