Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Figyelt kérdés

Megmielott teljesen felemeszti az eletem.

Annyira fiatal voltam.! Mar meggyontam es fel lettem oldozva, de tovabbra is viszem magammal ezt a terhet. Isten megbocsajt nekem? Vagy a pokolra jutok?



jún. 13. 07:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
60%

33.

"Minden, ami erre irányul (pl.: eutanázia, mesterséges megtermékenyítés, abortusz, gyilkosság ill. ezek asszisztálása) súlyos bűn, mivel az Örökkévaló helyébe akarunk lépni."

"Magam fölött sincs jogom ítéletet mondani. Hogy ítélhetnék mást szenvedésre?"

Pedig arra ítélsz, kedves Punktum, ha azt vallod, amit a katolikus egyház tanít. Ha egy anya súlyos beteg, és egy újabb terhesség vagy szulés az életét veszélyezteti, akkor az egyház még a meg nem fogant magzat életét is eloreveszi. Nem védekezhet (hatékonyan), és nem szakíthatja meg a terhességet. Akkor sem, ha a szulési komplikációkba várhatóan a magzat is belehal.

Indokai: 1 nem élhet úgy szexuális életet egy no, hogy abból ne szulethessen potenciálisan gyermek, hiszen a szexuális élettol elválaszthatatlan kell legyen a gyermeknemzés lehetosége. Tehát tartózkodhat a nemi élettol, ha tudja, mikor fogamzóképes, ha nem, akkor éljenek úgy a házasok, mint testvérek.

2. nem lehet a magzat életét embernek semmilyen korulmenyek kozott elvenni, ha Isten elveszi a magzat és az anya életét is, az az o dolga.


Nekem az a véleményem, hogy mindenki maga dontse el - ha nem akar abortuszt, akkor ne csinálja, de ha akar, akkor igen, es mindenkinek legyen a saját lelkiismeretére bízva.

De hogy akkor sem lehet abortuszt végeztetni, sem védekezni, ha az anya belehal, az súlyos emberi jogokat sért, szerintem.

jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
50%

#38.


Te tudsz olyan vallást,amelyik az életet nem a fogantatás pillanatától számítja?... Én nem tudok olyat!


Mivel az abortusz az élet kioltása,az bűn.Gyilkosság.


Bűnbocsánat MINDEN bűnre elnyerhető,ha őszinte megbánás,a bűn elhagyása megtörtént....

jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
41%

#4.

Annyira kicsinyes, hogy mindig felhoztok olyan történeteket, amelyeket csak a fanatikus és fundamentalista világnézetű emberek értelmeznek szó szerint... Egy olyan mítoszról van szó, ami az ókori mítoszokban sok helyen előfordult, hiszen a kor emberei is próbáltak a világ eredetére választ találni. Az ókori emberek idáig jutottak. Feltehetőleg egy olyan időszak emléke, amikor sok áradás volt. A geológusok és a régészek nem találtak arra utaló jelet, hogy özönvíz valaha is létezett volna, mivel nem is történt meg, nem szó szerint értendő. Már Szent Ágoston és Maimonidész sem értelmezték szó szerint az ókorban, valamint középkorban, lehet hogy eredetileg sem szó szerint értelmezendőnek szánták (bár tény, hogy jóval korábbi szöveg), mivel számos ilyen szentírási szöveg van. Szóval ezzel nem igazán lehet érvelni.


#Kérdező:

Egyébként Isten mindent megbocsájt, ha őszintén megbántad a bűnödet. Ha pedig Ő megbocsátotta a bűnödet és úgy érzi, hogy kiegyenlítetted a "lelki mérlegedet", akkor mi ne gyűlöld te se magad emiatt! Bocsáss meg te is magadnak! A Legfelsőbb megbocsájtja a gyilkosságot és az élet elvételét is, ha te megbántad őszintén. Imádkozz az Örökkévalóhoz és kérd az Ő segítségét! Én is imádkozni és szemlélődni fogok érted.

jún. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
53%

"Te tudsz olyan vallást,amelyik az életet nem a fogantatás pillanatától számítja?... Én nem tudok olyat!"


Tehát akkor a szerint kéne egy ilyen témát megvizsgálni, hogy például mint gondolt erről Zeusz? Ez még viccnek is rossz, hogy egy ilyen komoly kérdést ilyen kitalált figurák véleményére alapozzuk mert ... mert csak.

Sehol nem számít, hogy a több ezer éve élt maihoz képest sokkal tudatlanabb ember mit gondolt egy ilyen kérdésben.


Ezenfelül élni él. Ott vannak az élő sejtek. Azonban az az élő sejt nem jobban személy mint ha kivágnék a bőrömből egy darabot és az a pár élő bőr sejt.

Egy jó ideig nem gondolkodik, nincs is mivel. Nincsenek érzései, tapasztalatai. Csak pusztán egy sejt halmaz. Egy légy, szúnyog, kullancs, ... amit annyira nagyon szoktak gyilkolni az emberek azok többet gondolkodnak mint kezdetben a magzat.


Jogilag is csak feltételesen jogalany a magzat amíg meg nem születik.

jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 Jégszív ***** válasza:
50%

"Az ember életének kezdetét és végét EGYEDÜL AZ ISTEN határozhatja meg."


És ezt le tudtad gépelni röhögés nélkül? No elmész te a ...!

jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
39%

"Az ember életének kezdetét és végét EGYEDÜL AZ ISTEN határozhatja meg."

Isten aki hagyta vagy még talán rá is segített arra, hogy felrobbanjon az a két gyerek akik az anyukájuknak akartak vinni egy anyák napi lapot? Ilyenek megtörténnek és van gyomra valakinek azt mondani, hogy Isten létezik és jó?

jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező,

Mivel a Biblia gyilkosságnak jelenti ki az abortuszt, így neked is gyilkosságként kell megvallanod. Ha ez őszintén megtörténik, akkor megbocsát Isten.

jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 Mansour ***** válasza:
63%
A Biblia hol ír abortuszról?
jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
28%
Ha férfiak veszekednek és meglöknek valamely terhes asszonyt, úgy hogy idő előtt szül, de [egyéb] veszedelem nem történik: bírságot fizessen aszerint, amint az asszony férje azt reá kiveti, de bírák előtt fizessen. De ha veszedelem történik: akkor életért életet adj. (2Móz 21:22-23)
jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 Mansour ***** válasza:
46%
De ez nem abortusz, hanem baleset következtében bekövetkező vetélés. Mégpedig egy speciális helyzetben történő balesetról van csak szó. Nyilván húzható egy párhuzam az abortusszal, de azt nem merném ez alapján kijelenteni, hogy "a Biblia gyilkosságnak jelenti ki az abortuszt". Ez a te sajátos értelmezésed.
jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!