Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Az abortuszt Isten megbocsajtja?

Figyelt kérdés

Megmielott teljesen felemeszti az eletem.

Annyira fiatal voltam.! Mar meggyontam es fel lettem oldozva, de tovabbra is viszem magammal ezt a terhet. Isten megbocsajt nekem? Vagy a pokolra jutok?



jún. 13. 07:15
 61/111 Mansour ***** válasza:
81%

"A nemek hangsúlyozása itt csak egy kulturális sajátosságra utal. A hangsúly azon van, hogy egy balesetből származó vetélés gyilkosságnak minősül a balesetet kiváltók részéről, függetlenül attól, hogy szándékos volt-e. Akkor mennyivel inkább gyilkosság, ha szándékosan vetél el valaki."

Ez bizony értelmezés.

"Amikor Isten azt mondta, hogy a hamis vallásokat ne kövessék, akkor ebbe beletartozott a szándékos vetélés tilalma is,"

Ez egy olyan feltételezés, ami nem magán a szövegen, hanem külső adatokon alapul. Akkor mégis kell a Biblia értelmezéséhez kultúrtörténeti tudás, és más vallások ismerete? De ugye csak akkor kell, ha enélkül nem tudnák ráhúzni a saját értelmezésünket.

Miért nem lehet elfogadni, hogy a Biblia nem beszél konkrétan az abortuszról? Attól még nyilvánvaló, hogy az abban megfogalmazott elvek, szabályok és az egész bibliai szellemiség értelmében elítélendőnek kell tartanunk az abortuszt. De konkrétan nem említi, és ha mégis bele akarod erőszakolni, azzal szerintem a Bibliát sérted meg. Bocsáss meg, hogy ezt így kimondom, de ez a véleményem. Túl sok ilyen megerőszakolást láttam, olvastam már, és érzékenyen reagálok rá.

jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
28%

"Ez bizony értelmezés."

Értelmezés az, amikor valami olyasmit mond az ember, ami nem következik a szövegből közvetlenül. Ha a véletlen vetélés gyilkosság, akkor a szándékos még inkább. Minősítheted ezt nyugodtan értelmezésnek, de szerintem ez túl közvetlen ahhoz, hogy interpretáció legyen.

"Ez egy olyan feltételezés, ami nem magán a szövegen, hanem külső adatokon alapul."

Ez nem feltételezés, benne van a Bibliában. Egyáltalán nem külső forrásból származik.

"Miért nem lehet elfogadni, hogy a Biblia nem beszél konkrétan az abortuszról?"

Sok olyan dolog van, amit nem említ konkrétan a Biblia, mégis tudjuk, hogy bűn, pl. dohányzás. Ahhoz, hogy átlássa az ember, hogy a dohányzás miért bűn, egy bizonyos szintű bibliaismeretre szükség van, nem elég egy igerészt ismerni. Az abortusz esetében ez a "nehézség" nem áll fenn, mert olyan egyértelműen következik a Bibliából, ami tagadhatatlan.

"Attól még nyilvánvaló, hogy az abban megfogalmazott elvek, szabályok és az egész bibliai szellemiség értelmében elítélendőnek kell tartanunk az abortuszt."

Főleg ha van olyan igerész, amelyből egyértelműen következik, hogy az abortusz gyilkosság.

jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 anonim válasza:
23%
Isten mindenre ad bűnbocsánatot de az abortusznak akkor is súlyos következményei vannak. Nem Istennek okozol vele kárt hanem elsősorban a meg nem született gyermeked életét elveszed és saját magadnak is nem kevés sérülést okozol.
júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 anonim ***** válasza:
0%
63 nem tudod a meg nem született gyerek életet elvenni, hiszen annak nincs olyanja. A női test képes felgyógyulni ebből a műtétből. A testünk pl a terhesség és a szülés alatt is sérül, szóval akkor szülni se szüljünk a logikád szerint, ugye?
júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 anonim válasza:
37%

64# Nagyítóval keresem az igazságot a mondanivalódban de attól tartok hogy feleslegesen.

1. Aki az abortusz ellen beszél az automatikusan a szülés mellett beszél. 2. A női test 100%-osan ebből a természetellenes és életellenes beavatkozásból sose gyúgyul fel. Aki az ellenkezőjét mondta neked az vagy tévedett vagy nem volt őszinte.

3. Azt állítod hogy egy magzatban nincs élet de a valóság az hogy ilyenkor indul meg a legintenzívebben a sejttermelés és növekedési hormon termelés is. Tudva hogy egy magzatban is vannak életfunkciók nem is kicsit hogy lehet azt mondani hogy a magzatnak nincs élete? Nem tudom mikortól érez de biztos hogy korán már igen mert ezerrel folyik a szövetépítés is.

júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 anonim ***** válasza:
36%

65 akkor a nagyító mellé nyisd is ki a szemed. 😉



1. És ez qrvára nem jó. Nem kell pártolni az abortuszt, én sem teszem, de attól még tudni kéne, hogy nem egy sátánista rituáléval ér fel.

2. Miért jöttök mindig azzal, hogy ez még az meg amaz természetellenes, tehát egyértelműen rossz? A természetben előforduló események közül rengeteg negatív van, és a mesterséges dolgok közül sem rossz mindegyik. Az abortusz nem gondolom, hogy életellenes volna, ugyanis nem egy esetben pont, hogy életet ment vagy szó szerint, vagy átvitt értelemben. Tetszik, vagy sem, lényegében a leendő gyermekedet is mentheted meg azzal nem kevés esetben azzal, hogy elveteted.


Tény, hogy nem regenerálódik teljesen....ahogy pl a szülés esetén sem, főleg ha az császárral történik, ami itthon elég gyakori, pedig sokszor fölösleges.



3. Nem mondom, hogy egyáltalán ne lenne benne, csupán azt állítom, hogy kB annyira számít gyilkosságnak az embrió eltávolítása, mintha egy rákos szövetet műtenének ki belőled. Nem pont ugyanolyan, de inkább ehhez lehet hasonlítani, mint egy már ténylegesen élő emberi lény életének elvételével. Ugyanis az embrió nem egy önálló emberi lény, csupán élő sejtek csoportja, egy darabig nem is csinál semmit, amit magasabb szintű életformák szoktak...


Az, hogy gyorsan osztódnak a sejtek, érzés szempontjából nem jelent semmit, mert mondjuk hiába van részben kifejlődve az idegrendszere, ha az agy, vagy legalább az ezért felelős területe nincs még meg. Ez a kapcsolat, ami lehetővé teszi az érzékelést, nem annyira korai szakaszban jön létre. Bár teljes egyetértés nincs, feltehetőleg a második trimeszter eleje-közepefelé alakul ez ki.

júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 anonim ***** válasza:
90%

"A női test 100%-osan ebből a természetellenes és életellenes beavatkozásból sose gyúgyul fel."

de amikor egy magzat elhal (korai veteles), es a veteles nem indul be, akkor pontosan ugyanazzal a mutettel veszik ki, mint az abortusz soran, es azt mondja az orvos, hogy ez okozza az osszes megoldas kozul a legkevesebb kart - abbol sem epul fel egy no TESTE?

ez "termeszetellenes", persze, hiszen ha hagyjak es a termeszetre bizzak, akkor 1-2 honap is eltelhet, az elhalt magzat marad, mire beindul a veteles, es akkor nem lehet tudni, mit sert fel, szakit fel, es visz ki magaval a nagy verzes es fajdalom soran

ertem, hogy ez nem abortusz, nem elo magzat stb., de ennek a nonek is azt mondanad, hogy sosem epul fel a teste?

júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 anonim ***** válasza:
29%

#64.


Azt el tudom fogadni,hogy te nem egy élő ember vagy,csak egy életjelenséget produkáló sejtcsomó,de a magzat ennél sokkal élőbb élő magzat.


Saját tapasztalatom,hogy magzatom 7 hónaposan helyes ritmusban rugdosta az anyja méhét a Himnusz hallgatása közben.


A magzat emlékezésének számtalan bizonyítéka van.

Minden életjelenséget képes produkálni a megfogant magzat!

júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 anonim ***** válasza:
35%

68 összecseréltél engem, és a mindenre képtelen embriót...



A saját állítólagosan létező 7 hónapos magzatod sokkal fejlettebb, mint egy MAX 3 hónapos magzat.



Nem, nem képes mindenre. Nem tud táplálkozni, nem tud lélegezni, nem tud üríteni, nem tud egy jó darabig akaratlagos hely- és helyzetváltoztató mozgást végezni. Eleinte az embrió nem több, mint egy nagy kupac élő sejt.

júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
7%

#69.


Sajnos tudatlanságodban butaságokat fecsegsz!


Nem baj!

Majd,ha felnősz ez változhat!

júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!