Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható-e h az erkölcsoktatás...

Várható-e h az erkölcsoktatás bevezetésével majd egyre kevesebb fiatalból lesz meleg?

Figyelt kérdés

már általánosban kezdik ahogy hallottam, egészséges párkapcsolat, a család és stb, azaz sztetek elképzelhető, h ezáltal majd kevesebb homó lesz?

(mert gondolom, párkapcsolat alatt nem 2 fiú kapcsolatát fogják tanítani ...)



#meleg #homoszexualitás #erkölcsoktatás
2013. jún. 9. 17:51
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/183 anonim ***** válasza:
100%
fentebb belinkeltem pár oldalt, ahol elég részletesen leírják a programot. Van egy óra beszámoló is a linkek között. Kár, hogy te nem is ezekre vagy kíváncsi csak az alkalmat lesed, hogy kifejthesd, miért nem jó ez. Közben nem is tudod miről is van szó pontosan, hisz annyira sem érdekel, hogy vedd a fáradtságot és megnézd a belinkelt oldalakat.
2013. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/183 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, a melegeket nem kell megkérdezni, mert elfogultak, ennyi erővel a heterok meg ellentétesen elfoguktak, őket sem szabad megkérdezni... lol
2013. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/183 anonim ***** válasza:
100%

"na mindegy, hagyjuk, ezt csak úgy lehetne objektíven kitárgyalni, ha nem olyanok írnák le nyilván igen elfogult véleményüket, akik maguk is érintettek, hanem csakis szigorúan színheterszexuális szakemberek vitatnák meg a témakört.

ennyi részemről."


Például itt vagyok én, 32/ hetero F, és mégse értek egyet a melegek kirekesztésével meg átnevelésével. Inkább jó lenne az ösztönök irányából már végre az intelligencia felé elmozdulni és toleránsabbá válni. Amennyire lehet.

Bár bevallom, hogy pszichológus nem vagyok.

2013. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/183 A kérdező kommentje:

na az rögtön látszik :)


Nézd, ilyen irányú törekvéseid ne legyenek, mivel képtelenség. Két egymástól független területet akarsz összehasonlítani, meg egymás javára/kárára elvenni a területet a másiktól? Az nem megy ám! Bár néha mégis megy, és azt tudod, hogy hívják? na abból van az, amit ti magatok is oly sokszor emlegettek, jönnek a bizonyos elfojtások, és az azokból eredő torzulások. Csak meg kéne érteni, az ösztönöket azért hívják ösztönöknek, mert azokat nem lehet csak úgy "terelgetni"! Azok dolgoznak a mélyben, és mozgatják az embert, tudatosan vagy tudattalanul, de a lényeg, hogy befolyásolhatatlanul.

Most ha erre a turbómagyar kollégánk válaszolna neked, akkor azt írná, hogy ennyi erővel a homózásból is el kéne menni az IQ fele, és nem szabadna az ösztönökre hallgatni. Na ugye hogy nem lehet ...


Szabinak írom, hogy de igen, megnéztem, csak nem igazán egyértelmű számomra, na meg te se igazán olvasod el, amit én írtam... sok ilyet láttam már, nem ez érdekel, mármint nem maga a program, mert hidd el, ez már a fiatalok könyökén jön ki egyébként (hihetetlen, tudom, de aztán mégis). Én majd az utólagos reakciókra lennék kíváncsi, csak persze hosszabb távú nyomon követéses felmérést nem igen lehet készíteni ... (tudat alatt pedig "tudják" ám ők mindezeket, szóval a hülyének nézéssel eleve rossz kezdés sztem, inkább arról van szó, hogy nem hajlandók és nem akarják tudomásul venni az akár tárgyilagos ismereteket se! nagy különbség!)

2013. jún. 12. 22:14
 115/183 anonim ***** válasza:
100%
áá tényleg nem lehet elfogadni. sok helyen már több éve ugyanazok a jogok illetik meg meleg párokat, mint a hetero párokat. dehogy megy ez. és nem, ott sem erőszakoltak az emberekre semmit, mert először az emberek többsége elfogadja, aztán engedélyezik törvényileg. így volt ez most is legutóbb Franciaországban. ja, hogy vannak nácik? igen ezt tudjuk. amikor az apartheidet eltörölték, vagy a nőknek is szavazójogot adtak, vagy engedélyezték a néger-fehér házasságot, ott is voltak. sőt akkor is jöttek a Bibliával a "keresztények", hogy így meg úgy, Isten azt akarja, hogy a fekete feketével házasodjon, meg a fehér fehérrel és idézgettek a Bibliából mindenféle másról szóló szakaszt, mint most is, meg hogy megvédik a házasságot blabla.. szóval a történelem ismétli önmagát, nem kell parázni, 20-30 év múlva itt is már csak nevetni fogunk az ilyen szánalom IQ-nindzsa fasisztoid elemeken és elérünk egy nyugat europai szintre.
2013. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/183 anonim ***** válasza:
100%
Szôval, 20-30 év múlva kéne folytatmi ezt a beszélgetést, mert akkorra derül ki iagazán, minek van érelme, és eredménye. Addig medõ a vita.
2013. jún. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/183 A kérdező kommentje:

Oké, ám legyen igazad. én sajnos nem hiszek ebben, mert tudod ami Nyugaton működik, az ebben a jóval Balkán se..e alatti országban nem. tudod, egy francia, holland, spanyol stb stb fiatalnak 20 évvel ezelőtt se kellett semmilyen felvilágosító előadás, mégis természetesnek vette, hogy van meleg haverja, van egy meleg osztálytársa és stb.


Ismétlem, bár úgy lenne, de sajnos a magyar egy iszonyat kretén nép, te ide sok felvilágosodást 20 év alatt se hozol be az elmékbe. Te beszéltél vagyis szembesültél SZEMÉLYESEN ilyesmi téma kapcsán egy ny-európai tizenévessel és egy magyarral? Tapasztaltad a reakciót,a mentalitást? Most mindkettőből vegyünk egy teljesen átlagost, tehát még csak ki se kell emelni a legértelmesebb, elit réteget!

Ha igen, mi a véleményed? elárulod? mert ha azt meg tudod fogalmazni, akkor sztem könnyen rájössz, miért nem tud az a mentalitás működni egy magyar agyával. Nézd,én tényleg benne vagyok az "életben", sokat vagyunk Ny-Európában is, és tudod, mit kell mondanom? Hogy lehangoló élmény visszajönni egy-egy nyugati esemény után ide, és megpróbálni visszazökkenni az igen szűk keretek között mozgó magyar gondolkodásba.

De tényleg! És ennek okain már elgondolkodtatok? Én igen, és ha hiszed ha nem, nem csak sok cikk, de még tanulmány és könyv is született arról, hogy a magyar nép tulképpen miért is ilyen, amilyen.


De hogy ne én legyek megint a rossz: természetesen kívánom, hogy NE nekem legyen igazam !!! Komolyan! és sok sikert, aztán a meggyanúsítás ellenére is várom, hogy leírd azokat, amiket kérdeztem! ok?


Nézd, ehhez tabukat kell döntögetni, méghozzá olyan tabukat, amelyeket ha valóban megdöntesz, az az illető karrierjébe kerül. Szted ezt ki vállalja be? Nem akarok neveket írni, de szóval én elhiszem (láttam, tapasztaltam), hogy nagyon aranyos és nyílt dolog a fiatalokkal erről elbeszélgetni, csak éppen a "felvállaló" személye a nem mindegy. Az én meglátásom szerint ezek pont azért nem működtek soha a kellő hatásossággal, mert a sztereotíp rögződéseket sajnos nem tudjátok ledönteni.


Azt mondjátok, én mindig csak negatív vagyok ... sztem nem, én csak abszolút realista vagyok. És akkor azt is elmondom, sztem hogyan tudna ez működni, mielőtt megint megkapok itt minden jót!


Hogy mikor sikerülne tabukat ledönteni? Nos, akkor, ha tipikusan olyan embertől látnák, hallanák, akitől viszont garantáltan nem fogják. Csak egy példa: próbáljatok megfűzni erre a célra egy nagyon (el)ismert, élsportoló fiút, akiért meghalnak a lányok, akiről a bulvárban heti szinten nyomják az idiótábbnál idiótább csajos (ál)sztorijait, de a közeli baráti köre tudja, hogy nem éppen ez az igazság. Azért mondok ilyet, mert tipikusan ez az a réteg, aki meg tudná törni a jeget, és le tudná dönteni a sztereotípiákat is, de szted be fogja vállalni? Na ugye, hogy negatívnak kell lennem sajnos ahhoz, hogy a realitás talaján maradjak. És én is sajnálom, de főleg így magyar körülmények között egyenesen az életével játszana egy ilyen húzással.


De szóval ez lenne az a pont, amikor azt mondanám, hogy hűha, így azért történhet valami. Csak ez nem fog megtörténni. Vagy igen? ha ellent tudsz mondani, örömmel veszem! Addig viszont ezt keményen ki tudják még forgatni is, hogy "jó eltűrjük, de minek ezt még propagálni is a fiatalok között, lassan már kötelező lesz homónak lenni".

Nem-nem, nem én gondolom így, természetesen ez eget rengető baromság, csak tudod igen nagy tömegek így vélekednek, el se tudod képzelni,. hányszor hallottam már ezt a szöveget, és még az is megeshet, hogy a szülő nem szívesen engedi el a fiatalt egy ilyen "előadásra".

Szted? Vagy tehát lehetséges, amit leírtam?


És tudod miért írom? Mert én kapcsolatban vagyok rengeteg élmezőnyben sportoló sráccal, naiv se vagyok, pontosan tudom, ki merre, meddig, sőt, velem még nyíltak is szoktak lenni szerencsére, de azt egyiktől se lehetne elvárni, hogy valamikor is nyíltan bevállalja. Nagyjából kizárt. Azért emlegetem kényszeresen ezt a területet, mert ugye a nagy tömeg szemében ez a férfiasság megtestesítője, annak csúcsa, a tini és nem is tini lányok sikítoznak értük, és ez lenne aztán olyan erejű taburombolás, hogy már lenne értelme, mert olyan szintű lenne a döbbenet, hogy aztán felmerül a másik kérdés, hogy egyáltalán elhiszik-e.


De csak azzal a kérdéssel zárom: Szabi, szted ez bármikor is lehetséges? ha igen, őszintén örülök, nehogy megkapjam, hogy rosszat akarok, de akkor beavathatnál, mert én nem tartom elképzelhetőnek, pedig igen csak a területen mozgok. És bármilyen őszinték is velem, arról aztán messzemenőkig szó sem lehet, hogy pontosabban fogalmazzak, ölni tudnának már csak a gondolattól is, hogy ennek akár a gyanúja is kiszivárogjon. Bizony.

Konkrét példát írok, hogy ne a levegőbe beszéljek: ugyan az a srác, amelyik velem őszintén elbeszélget a fiúbarátjáról (még csak nem is bisex a ti fogalmaitok szerint), nos alig ment ki tőlem, és már azt látom, hogy a FB-ra teszi ki nagy erőkkel a meztelen csajos képeket, szaftos kommentekkel. Hát ez a nagy realitás. Igen szomorú, de ez van,ez "kell", ezt várják el és stb. ja! és ugyan ez a srác szintén gőzerővel tiltogatja ám le az olyan ismerősöket, akiknél csak a legkisebb gyanút is felfedezi, mert állítása szerint nem engedheti meg az imagejának. Most olyan "kis apróságokba" már bele se megyek, hogy ez az a réteg, aki aztán rákényszerül a fiúprostik igénybe vételére, mert természetesen ismerkedni fiúkkal "úgy" nem tud.


A magyarázatot pedig már leírtam: itt olyan fiatallal lehet elérni bármit is, aki képes lenne már csak a személyével is ledönteni a tabukat. Ok, nem akarok negatív lenn, tehát csak megkérdezem: tudtok ilyet "szerezni"? van, aki bevállalná?


Unalmas vagyok, igen, csak az a baj, hogy mindez csak a realitás.


Egyébiránt sok sikert, és tehát olvastam / (szted) nem olvastam, tényleg írd meg a tapasztalatokat! Megköszönném!

2013. jún. 13. 06:51
 118/183 anonim ***** válasza:
100%

"tudod, egy francia, holland, spanyol stb stb fiatalnak 20 évvel ezelőtt se kellett semmilyen felvilágosító előadás, mégis természetesnek vette, hogy van meleg haverja, van egy meleg osztálytársa"


ez a marhaságot meg honnan veszed? ott is úgy kezdték mint itt...

2013. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/183 A kérdező kommentje:

én se vagyok ám mai csirke ... ismertem a 20 évvel ezelőtti állapotokat is, de vegyük példának Spanyolországot, ott is hiába volt sokáig diktatúra, pl. amolyan formális vagy informális melegüldözés sosem volt.

Értelek, de hidd el, a ny-r-i országok eleve egész más alapokról is indultak (agyilag is!!!).

2013. jún. 13. 13:05
 120/183 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem el. amíg nem tolsz ide valami 20 évvel ezelőtti közvéleménykutatást egy nyugaterurópai országból, ami arról tanúskodik, hogy ott már 20 éve ugyanúgy elfogadták a homoszexualitást, mint ma, addig a levegőbe beszélsz és hazudozol.
2013. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!