Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Várható-e h az erkölcsoktatás...

Várható-e h az erkölcsoktatás bevezetésével majd egyre kevesebb fiatalból lesz meleg?

Figyelt kérdés

már általánosban kezdik ahogy hallottam, egészséges párkapcsolat, a család és stb, azaz sztetek elképzelhető, h ezáltal majd kevesebb homó lesz?

(mert gondolom, párkapcsolat alatt nem 2 fiú kapcsolatát fogják tanítani ...)



#meleg #homoszexualitás #erkölcsoktatás
2013. jún. 9. 17:51
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/183 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy nem húsz évvel vagyunk lemaradva a Nyugat és az USA mögött, de az nem igaz, hogy ott mindig elfogadóak voltak a melegekkel. Amerikában pl 1970-ben volt az első meleg felvonulás. Annak emlékére, hogy egy évvel előtte nekimentek egy meleg bárban az őket zaklató rendőröknek. Az ilyen atrocitások abban az időben rendszeresek voltak. Időnként betértek a rendőrök, összefogdosták az ott szórakozó melegeket - elsősorban a transzvesztitákat, tehát azokat, akik nem a saját neműk ruháit viselték - bevitték őket börtönbe. Már a helyszínen is elszórakoztak velük, de a sitten az az éjszaka mély nyomokat hagyott mindegyikükben. Van egy könyv, ami elég részletesen ír erről - csak erős idegzetűeknek ajánlom:

[link]


Ezen a linken pedig az 1969-es lázadás története található:

[link]

2013. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/183 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én azért vagyok optimista, mert nemcsak azzal vagyok elfoglalva, hogy most mi van, meg nyugaton mennyivel jobb a helyzet. Hanem azt is látom, hogy nálunk mi volt húsz-harminc évvel ezelőtt, meg még régebben. Csak abba kéne belegondolni, hogy ma már van bejegyzett élettársi kapcsolat. Ha ezt húsz éve valaki elmeséli neked, elhitted volna neki? Azt sem kéne elfelejteni, hogy ötven évvel ezelőtt még börtönbe is csukták a melegeket.

Ott voltam két évvel ezelőtt a meleg felvonuláson. Végig erős kordonnal kísértek minket. Mikor a végén szétoszlott a tömeg, azt is megmondták, merre ajánlatos elhagyni a helyszínt, hogy ne botoljunk ellentűnőtetőkbe. Egy ismerős lánnyal mi úgy döntöttünk nem arra megyünk. Találkoztunk is egy kisebb csapattal, akik ránk vadásztak. Épp egy középkorú heteró pár 'vette őket kezelésbe'. Arról győzködték őket, hogy békén kéne hagyniuk a melegeket. Mikor elhaladtunk mellettük az egyik kiszúrt minket és oldalba bökte a mellette állót. Végülis úgy döntöttek, hogy inkább folytatják az eszmecserét, és hagytak minket továbbmenni.

Igenis van változás. Csak nagyobb távlatokban kell nézni a dolgokat.

Egy élsportolónak fontosabb a hírneve, mint a melegek 'ügye'. Épp azért lett élsportoló. Ez Amerikában, meg Nyugaton is épp így volt régebben - és még most sem minden híresség vállalja ott sem - szerintem tudnánk sorolni a neveket. :s A kisembereknek mindig kevesebb a veszteni valója - mindig ők kezdik a 'harcot'. Nem igaz, hogy ennek nincs értelme. A kis lépésekből lesznek a nagyok. :)

2013. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/183 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A fenti linken alul 'Melegség és megismerés óra értékelése, Gonda Zita gimnáziumi vezető tanár.doc' címen van egy óra beszámoló.

A fogadtatás egyébként elég vegyes. Vannak, akik nyitottak, és kiállnak a melegek mellet - leginkább a lányok. Sokan zárkózottak. Vannak akik hangoztatják az ellenérzésüket. Durván ellenséges megnyilvánulás csak ritkán fordul elő. Ez nagyban függ az iskolától és a tanártól is. Személy szerint jobbnak tartom, ha valaki kinyilvánítja az ellenérzéseit, mintha hallgat, mert csak arra lehet reagálni, amit kimondanak. Az az ember, aki támad már nyit feléd, azzal, hogy közli a véleményét.

Olyan eset is volt már, hogy egy ellenséges fiú óra végén odament a meleg sráchoz, kezet fogott vele, és megköszönte az órát. Azt mondta, változott a vélemény a melegekről. Nem mindenki mondja ezt így ki, de az utólag kitöltött tesztek tanúsága szerint vannak így többen is.

2013. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/183 A kérdező kommentje:

oké ... most megint sok mindent írhatnék , de újabb regény lenne, és láthatólag semmi értelme :(


1, te éltél esetleg 20 évvel ezelőtt Spanyolországban vagy legalább ismertél spanyol fiatalokat, köztük melegeket is akkor? Nos én igen ... valóban nem tudok neked felmérést ide tolni, ellenben igen nagy tapasztalatom van, ami sztem még sokkal jobb.


2, nem vagyok hozzá szokva, hogy valaki megkérdőjelezze a szavaimat, ahhoz meg főleg nem, hogy hazudósnak nevezzenek, de aranyos, köszönöm.


3, komolyan gondolod h ha egymás mellé állítasz csak úgy találomra pár 14-15 éves spanyol, dán, akármilyen (nyugati) fiatalt pár 14-15 éves magyarral, akkor ugyan olyan értelmi és felfogásbeli színvonalat tapasztalsz? ha igen, akkor igazából nincs több kérdésem.

Javaslom, olvasgasd azokat a könyveket, amelyek tudományos (pszichés) szempontból vizsgálják, h miért "defektes a magyar társadalom! Bizony! Nem én találtam ki, nem kell megvádolni (persze egyszerűbb).

(sajnos megint nem fogok tudni neked ide "tolni" semmilyen linket, pedig emlékszem, kifejezetten magyarul is létezik egy X Iván szociológus-pszichológus által írt elég vastag könyvecske, és a címére is csak homályosan emlékszem: "Miért beteg a magyar nép?" ... de az is lehet h szó szerint, nem tudom.)

Továbbá szted miért jelent meg pont a spanyol sajtóban olyan cikk, hogy "El húngaro es genéticamente idiota", gondolom, nem kell lefordítanom. És bizony elolvastam sokszor, és tudod mi a gáz? hogy minden mondata igaz volt, fantasztikus és egyben ledöbbentő volt látni, ahogyan részletesen taglalják az ő felvilágosult, nyitott elméjükkel, hogy milyen tipikusan magyar jelenségeket tapasztalnak, amikre nem találnak épelméjű magyarázatot, és ezért lett az a cikk címe, hogy valami genetikailag nem okés. Tudod igen elgondolkodtató ....


4, Szabinak: hááát jó, mint írtam, sok sikert hozzá. Nekem persze mások a tapasztalataim, de oké ... nyilván más körökben mozgunk ezek szerint. Én legfőképpen azt emelném ki, hogy ayayy a mai tizenéveseknél bizony a lányok sokkal de sokkal kevésbé toleránsak!! Igen, jól olvastad! Én magam is meglepődtem úgy arányaiban, hogy mintha ez a jelenség megfordult volna, és a fiúk tényleg sokkal toleránsabbak lettek, de hogy a lányoktól miket tapasztalok, na azt inkább le se írom. Jobb ha nem tudod meg. Úgyhogy tudom, ez is egy régi sztereotípia, hogy a lányok szeretik a meleg fiúkat és stb, csak sajnos nem igaz. Legalábbis úgy arányaiban látom elmozdulni a viszonyulást, és nem is tudom, hogy ezt pozitívnak vagy negatívnak tartsam de már jó ideje ezt látom. Vannak kiugróan homofób fiúk, de a nagy többségnél hatalmas személetbeli változást látok. Ellenben a lányoknál ... na az egy újabb téma, és hidd el, én magam is megdöbbentem ám, mert én is fordítva gondoltam volna!! Nem, nem 1 és nem 2 lányról van szó, a részleteket mellőzném, de tudod igen nagy tizenéves és fiatal huszonpáréves "anyaggal" dolgozom, nem hiszem, hogy egyedi lenne a tapasztalatom.

Na de ok, te mást tapasztalsz, hát rendben.

2013. jún. 14. 07:43
 125/183 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg más körökben mozgunk. :)

Vannak egészen más tanulmányok, amikben meg azt taglalják, hogy a magyarok milyen tehetségesek, mennyi itt a feltaláló, és egyéb területen is sokszor alkot magyar ember kimagaslót. Nem hinném, hogy a magyar több vagy levesebb más nemzeteknél, csak vannak dolgok, amikben le vagyunk maradva a Nyugattól. Tõlünk keletre ezek a különbségek még nagyabbak, tehát értelmetlen mindent egy nemzetre kenni.

2013. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/183 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! Tárgyi tudásban magasan jobban képzettek általában a magyarok, csak az IQ és a mentalitás hiányzik. A kettő nagyon nem ugyanaz ám!


és tudod mi a baj?


Hogy ezt ezerszer nehezebb (lehetetlen?) megváltoztatni ... Oktatni, képezni, fejleszteni lehet sok mindent, de egy hozzáállást, életszemléletet alig!


(ne haragudj, nem írnék 2 oldalnyi példát, pedig szívesen megtenném, csak ... nem tudom, van-e értelme, azaz tudom, hogy nincs. pedig ha te is ismersz ny-e-i fiatalokat, akkor sztem te magad is tudnál ilyeneket sokat!)


Nézd, ha te nyitott vagy sok mindenre, ajánlok valamit! Itt a nyár, menj el egy olyan gimis nyári táborba, ahol cserediák-programban nyaralnak együtt magyar és dán/ holland / spanyol/ svájci/ belga/ akármilyen nyugati tizenévesek! de komolyan! és ott tartsátok így közösen nekik amiről beszéltél, aztán majd nézd meg a két nemzet gyerekeinek reakcióját a témával kapcsolatban! Hatalmas tapasztalat lenne (nekem volt már ilyenben részem, azért tudnám ajánlani).


Persze tudom, ez is hülyeség ...

Csak egy ötlet ...

2013. jún. 14. 11:15
 127/183 A kérdező kommentje:

ja és még annyi h várj!

az USA iszonyatosan más ám ebben a tekintetben is, mint Ny-E !!

2013. jún. 14. 11:16
 128/183 A kérdező kommentje:

nos csak egy apróság még h teljes legyen a kép. a Szepesi Niki-féle könyv kapcsán volt egy cikk, amely összegűjtötte h mely országokban létezik kémiai kasztráció bírósági ítélettel a pedók ellen. és ami meglepő, hogy a legliberálisabb országokat is láttam a felsorolásban, most csak emlékezetből: Dánia, Svájc, USA egyes államai, Belgium, távol-keletiek (azt hiszem, a Kóreák voltak ott meg nem tudom még mi). Na hát ... ezek szerint létezik megoldás erre és csak egy injekciós kúra az egész.


Az erkölcsoktatásra is olvastam becsléseket: és természetesen a család-központú nevelés lesz a lényeg, így viszont nem igazán fiú-fiú kapcsolatáról fognak elmélkedni, ez már biztos. Becslések szerint 15-25%-kal várják a deviancia visszaesését ezzel. Olvassátok el! Ez tulképpen nem is nagy elvárás. + nézzétek meg az ezzel kapcsolatos nyilatkozatokat, riportokat a hírtv előző napi adásaiból. (ha jól emlékszem, tegnap előtt és tegnap volt)

2013. jún. 15. 07:11
 129/183 A kérdező kommentje:
mielőtt nekem rontotok megint h el se olvasok semmit meg miért írom ... ugye a legelején születtek olyan vélemények itt, hogy ez egy betegség és oké, természetesen emiatt toleránsnak kell lenni, na de a gyógyításról nem kell letenni minden áron. (és ezek szerint lehetséges mégis)
2013. jún. 15. 07:14
 130/183 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne egy lapon említeni a pedofíliát a homoszexualitással. Mert semmivel nem több a melegek között a pedofil, mint a heterók között. Sőt - mivel arányaiban ugyanannyi, értelemszerűen kevesebb. Egy meleg ember vágya egy olyan ember felé irányul, aki felnőtt ezért döntés képes és beszámítható. A melegek zöme nem erőszakos - éppúgy, mint a heterók többsége. Tehát semmiféle olyat nem tesz, amivel másoknak ártana. Hisz egy meleg kapcsolat két felnőtt ember együttes akarata és döntése alapján jön létre. Ha a fentiek közül bármelyik kijelentéssel nem értesz egyet, teljesen fölösleges a vita. Mert ezek számomra tények. Elég meleget ismerek, hogy tudjam, ez így van.

A melegség nem betegség és nem gyógyítható. Ez is olyasmi, amit lehet nem elhinni. Lehet az érintettek kijelentéseit vitatni. De szintén nem látom értelmét. Mert statisztikákat pro és kontra tolnak az orrunk elé. Mindenkinek szíve joga, hogy melyiket hiszi el.

Az erkölcstan óra addig lehet hasznos, addig nem okoz kárt, míg nem ítélkezik felnőtt emberek identitása és orientációja felett. Ha azt tanítják, hogy a szeretet és a hűség fontos, és tiszteletben kell tartani minden embert, akkor semmiben nem térnek el a Biblia tanításától, és minden tisztességes ember egyetért vele. De ha már egész fiatalokat arra kényszerítenek, hogy nem lehet kilógni a sorból, és tiporjanak el mindent és mindenkit, aki más, az szembe megy a kor szavával, az emberi természet fejlődésével - mert egyre önállóbb és szuverénebb egyéniségek élnek a világba, akiket nem lehet szűk korlátok közé gyömöszölni - és kimondottan káros. Káros rájuk nézve, mert elfojtásokra kényszeríti őket és káros a környezetükre, mert az elfojtások miatt felgyülemlett feszültségek pusztítóak.

2013. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!