Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ki nem várja 26-ára?...

Lányok! Ki nem várja 26-ára? Izgultok? Beszélgessünk!

Figyelt kérdés
Én 26-ára nem várom, már van egy 2 éves kisfiam is és én már alig várom hogy tesztelhessek! :)
2010. ápr. 16. 08:34
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/315 A kérdező kommentje:
Szia Ily!Hát így már értem, hogy miért nem akarod a Sanyikát adni a fiadnak! :) Amúgy meg ne foglalkozz anyós véleményével, a lényeg, hogy neked és a párodnak megfeleljen a baba neve.Nálunk is így van.Az én kisfiamat Arnoldnak hívják, persze a családban senkinek sem tettszett, mindenki azt mondta miért nem az apja nevét kapja, aki mellesleg Péter.De a férjem nem akarta, hogy az ő nevét kapja mert neki nem tetszik a saját neve.Az Arnoldban tudtunk megegyezni, ez volt ami mindkettőnknek tettszett.Mára már mindenki megszokta, kénytelenek voltak mert nem hallgattunk másra elvégre a mi gyerekünkről volt szó!Úgyhogy ne hagyd magad eltántorítani egy névtől, csak azért mert másnak nem tetszik!Olyat úgysem fogsz találni ami mindenkinek megfelel!!Szép hétvégét csajok!
2010. okt. 16. 14:22
 202/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok!

Ily, hát akkor nincs egyszerű dolgod a névválasztással kapcsolatban, de a lényeg, h tényleg olyan legyen amit ti akartok és ne amit más.A többiek meg majd megszokják, ahogy írtad is! Én olyan bizonytalan vagyok, h hogyan fogják hívni, de ez csak azért van, mert olyan sok szép név van, h nehéz választani, a Máté is gyönyörű,na meg a Krisztiék Arnoldja is olyan különleges és szép!

Mást nem a szülőszobán kitalálunk valamit csajok:)

Ja, igen, voltam uh-on és még minidg fiúcska, sőt nagyon is az és kiderült , h már a heréi is leszálltak neki:)

A méretek szerint olyan átlagos lesz a baba, hosszú combú,átlagos fej méretű, és mindeddig 1170g-os a fiúcska.

Ez nagyjából megegyezik a fiam adataival anno, és ő a 38.hétre született 2900g-mal.Úgyhogy sztem olyasmi lesz a súly-hossz mint a bátyónál.Mondjuk, azért őt sem volt egyszerű megszülni, mondtam is a férjemnek anno, ha nagyobb lett volna, akkor nem tudom, mi lett volna velem.

Kriszti, jól emlékszem, h ma mész vissza a dokihoz, 18.-a volt a dátum emlékeim szerint?? ha voltál akkor írj, majd h mi volt, nagyon kiváncsi vagyok!!

Na, még annyi, h a jobb oldali vesémbe tágulat van, pang benne a vizelet, mert a baba rajta fekszik a húgycsövön és nem tud távozni a folyadék.Ezért most nem fekhetek jobb oldalon, hátha elhelyezkedik a baba máshol. Ezzel állítólag nincs semmi teendő, csak ha lázas állapot és erős fájdalom kíséri.Úgyhogy reménykedem, h nem lesz vele gondom.A másik, meg h VÉgre eltűnt az amnionszalag a kicsike mellől, ez nagyon nagy megkönnyebbülés számomra, nagyon féltettem tőle!!

Jól van lányok, írjatok majd, h vagytok, megyek a gyerekért az oviba:)

Puszi

Rné.

2010. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!Na ma voltam dokinál és 2 óra késéssel jutottam be annyian voltak!Minden rendben van a babámmal van szívhang és 8 hetes vagyok a méretei alapján! :D

El sem hiszem!Olyan boldog vagyok! :D A felfázásomra kaptam antibiotikumot 5 napig kell szednem 1db kapszulát.Örülök Rné hogy minden rendben van veled is és hogy eltűnt az a szalag a picur mellől!Én 39 hétre szültem a fiamat és 3300g és 53cm volt!Most pedig már hatalmas nagyfiú! :)Na jól van lányok most megyek eszegetek valamit, nem merek nagyon mert aztán utána jön a szenvedés.Úgy nézem ez a baba válogatósabb jóval mint a fiam! :)Sziasztok!

2010. okt. 18. 13:28
 204/315 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!

De örülök, nagyon szurkoltam ám, hát megérte kivárni a sort a dokinál azt hiszem:)

szaladok én is csak benéztem , hátha van fejlemény.

gratulálok!!

Puszi

Rné.

2010. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!Ma voltam megcsináltatni a kis könyvet! :)

Bár a doki még nem mondott konkrét időpontot de a védőnő 2011.május 22-re írt ki, de ez még úgy is változni fog szerintem!A b6 vitamin segít rajtam hála az égnek, mert anélkül nem tudom tudnék e enni egyáltalán! :S

Na most megyek, puszi nektek!Sziasztok!

2010. okt. 21. 11:23
 206/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!Ma megint voltam dokinál, mert a felfázásra kapott antibiotikum semmit nem hatott! :(

Igazából nem is tudom, hogy ez felfázás e vagy valami gyulladás.Mert a pisilés nem fáj,nem csíp szóval semmi, csak a hólyagom fáj nagyon és már a derekam is.Most kaptam másik bogyót azt kell szednem, valami semicillin.Elég divatos kapszula babarózsaszín az egyik fele a másik meg fekete! :S A baba hála az égnek jól van most 9 hetes és 28mm már vannak karocskái, lábacskái és már ficánkol!Tök jó volt látni! :D Ja és a kisfiam is bent volt és látta a tesót, de az az öröm az arcán lányok!

Sajnos nem tudtam kire hagyni ezért vinnem kellett magammal.Amíg a doki vizsgált addig ő szépen csücsült a széken a védőnénivel, aztán az ultrahangra már jöhetett ő is.A dokival már elég jóban van, kézfogás meg minden! :D Mondjuk ennél a dokinál szültem őt is szóval a kezdetektől ismerik egymást ha azt vesszük! :D

Na jól van most mennem kell, aztán írjatok ti is veletek mizu?!Puszi! Kriszti

2010. okt. 27. 13:01
 207/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok!

Krisz, nagyon gratulálok, és örülök,h. a babáddal minden ok. A felfázásodat sajnálom, de előbb utóbb el fog múlni.

Én a hétvégén voltam nagyon beteg, 3 napig injekcióztak. De megérte, mert hamar meggyógyultam, és a babám is jól vaan.

Az én kis csibészem nagyon zsivány.Tegnap voltunk 4 d.-n, és 35 percig, szépen aludt,takarta az arcát. Szájából nem láttunk semmit, és a bal arcából sem, mert végig takarta a lábával, a kezével, és a méhlepénnyel. MEg sem moccant a drágám, végig aludt, máskor meg beezzeg. Nem használt neki semmi. Sem a csoki evés, sem az oldalra fordulás, sem pedig a tornázás. Így egy kicsit sajnáltam odaadni 10000 forintot.:S

De legalább tudom,h. egészséges, és h. mindene megvan.:)

Az ultrahang a szülés várható idejét jan2.-ről, dec 24.-re rakta. 1700g.-ra becsülték a babát.

Ma vagyunk 30hetesek, és 4 naposak. Olyan jó! Már csak 9 hét. Nagyon várom. MA megrendelem a babakocsit, olyan lázban vagyok csajok, mint még soha!

A suli is megy, nagyon nehéz, szombaton is vizsgázom. Mivel annyira nem várom, így sokkal hamarabb telik az idő. Egyrészt jó, mert hamarabb babázhatok, másrészt minden hétvégén meg kell kinlódnom a kettesemért.:S

Na puszi nektek lányok, majd még írok.:)

Ily

2010. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/315 A kérdező kommentje:

Sziasztok Csajok!Mi újság veletek?Ily!Megvan a 2-es?

Remélem sikerült minden!Csajok azt akarom kérdezni múltkor is meg akartam csak elfelejtettem, hogy 10 hetes terhesen a

cervix indexem: 2000!Mennyire kellene aggódnom?Tehát a méhnyakam vagy mit jelent ez 1 hét alatt 3100-ról 2000-re rövidült, a doki szerint csak alkati dolog és mivel 2. baba ezért is lehet.De én már félek mikor kicsit olyan megjön érzés szerűen fáj a hasam mert a kisfiamnál ennél az értéknél kórházba küldött, igaz akkor már 28 hetes voltam.Szóval kicsit aggódom! :S Puszi nektek!

2010. nov. 2. 05:30
 209/315 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát Krisz, mivel nekem nem volt ilyen gondom, és még nem is hallottam ilyenről, ezért nem tudok neked segíteni.

Biztos nem lesz baj! Csak pozitívan állj hozzá. A kisfiadat ne emelgesd, pihenj sokat. (tudom könnyű azt mondani) Ha komoly baj lett volna, a doki befektetett volna sztem. Amúgy, a fiad, tudja már,h. tesója lesz? Mit szól hozzá? És a férjed? Örül neki?

Amúgy sikerült Szombaton az ének vizsgám, 3-as lett. Pénteken 3-ból is vizsgázok, amitől nagyon félek. Jajj csak legyek már túl rajta! Ma ha minden ogaz, megjön a babakocsink, vagyis a nőci azt mondta,h. kedden postázza. Gondolom akkor ma megérkezik? Nyíregyházáról küldik, tőlünk olyan 70 km van. Remélem még ma megjön.:)

Szeritnem mire meglesz a babám, a kocsi már el lesz használódva, annyit fogom üresen toszigálni.:D

Na csajok tanulok! Rné hol vagy? Tesség csatlakozni.

Ily voltam, 31+2 heteskm.

2010. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/315 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok!

Ily, gratula a 3-ashoz, ügyi vagy, menni fog a pénteki is,ne idegeskedj!

Kriszti, már 10 hetes vagy? nem semmi, még csak nemrég írtad, h jön a baba és már lassan mész a 12.heti uh-ra.

A méhszájról annyit tudok, csak, h olvastam már néhány helyen, h ilyen 2000 értékekkel kihúzták végig és nem lett semmi baj.Arra azért figyelj nagyon, h ne erőltesd meg magad, ne cipelj túl nehezet és ha úgy érzed, bizonytalan vagy, vagy esetleg lenne mellé barnás folyás akkor viszont menj vissza a dokihoz,de ezt biztos mondta is.De tényleg csak pozitívan, nem lesz semmi gond!!! Mondjuk azt nem értem, h a 2.gyerekkel miért lenne automatikusan megrövidülve a méhszáj, nekem sincs mondjuk, de lehet, h amit mond ez alkatilag lenne ilyen tényleg? a fiamnál nekem a 30.héttől volt 2100-as, akkor viszont 2 fajta gyógyszert szedtem a 38.hétig,h ne legyen koraszülésem.Szóval ez is kórház meg orvos függő, h hogyan járnak el.Mindenesetre pihenés ezerrel ami javasolt:)könnyű mondani, főleg gyerek mellett tudom...

Na még mit is akartam, ja Ilynek, h ha pénteken adta fel akkor ha sok a posta dolga akkor lehet, h nem érkezik meg ma, csak gondolom, h itt volt a 3 napos hétvége és lehetnek csúszások,de ha külön futár viszi akkor már lehet ott is van? de ha nem ma akkor holnap már biztosan megérkezik,de drukkolok, h ma oda érjen, gondolom már fejbe össze is állítottátok a járgányt:)

Nálunk nem sok újdonság van, ill.szaladgálok a nagynak a tortát intézni az oviba meg szombatra neki, mert akkor lesz 6 éves a drágám,itthon spongyabobos torta lesz, majd teszek fel iwiwre képet róla.Voltunk múlthéten kórházi uh-on, 29+6 napos volt akkor a baba, és 1405g saccolta a gép, de a feje meg a combija az nagyobb volt a koránál(2-3 nappal csak) , viszont a fiamnak majdnem ugyanezek voltak az adatok és ő 2900g született, uhogy nem számolok nagy bébivel most sem:)Ami megnyugtató volt, a lepény az 0.fokban volt csak érett, a nagynál meg ilyenkor már meszesedett 2.fokban, uhogy ellátja elvileg a picit most jól.

Ma rohangálos napom van, megyek lassan a fiamért, aztán haza jövünk, aztán megyek beadatni neki a szurit bárányhimlő ellen, ez lesz a második.Kriszti, te beadatod Arnoldnak mielőtt megy az óvodába?

írjatok majd lányok, én is igyekszem, és vigyázzatok magatokra!

Puszi

Rné.

30+3napos kismama:)

2010. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!