Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
 791/802 anonim ***** válasza:

Zsófikàm!


Megkaptam a képeid , köszönöm :)

Naaagyon tetszik a naplementés pocakos fotó. Erre màr azt is lehetne mondani h profi foto. :) eddig ez a kedvencem :)

A plüsskollekció is nagyon szuper lett, még h nincs kézügyességed. Az itteni boltokban is ilyeneket lehet kapni...

Ügyes vagy!

Az uh képen kivehető Nathalie arca, 4D-n biztos szépen làtszódna a pofikàja :) de màr csak napok kérdése és veletek lesz, de jooo :)

Anyudék mikor is mennek?

Anyós be van még zsongva?

Hàt nem tudom eddig is h birtad a munkat, le a kalappal előtted, de tényleg. De holnao végre az utolsó munkanapod, pihizz sokat mert aztàn minden idődet leköti majd a pici làny :)

Teljesen megértem h a a fájdalomtol felsz egy picit h mennyire fogod birni...en meg ilyeneken nem gondolkoztam, de most h irod sztem velem is hasonloan lesz.

Amugy apas szulesre keszultok??


En tegnap megjartam a vedonot+nogyogyaszt. Neztek cukrot, vasat, azok jok lettek. Szivhangot hallgattunk,146/perc :) vmint lemere meroszalaggal a méhem, az is megfelel a koranak.vizeletet is kellez ma leadni, annak cdutortokon lesz erefmenye.

A nogyogyasz huvelyi uh-t csinalt , ellenorizte a mehnyakat ami meg mindig 5cm, a mehszaj zart, magzatviz ep

Szoval minden rendben szerencsere. A fajdalomra tovabbra is azt mondja h pihrnjek ne eroltessem meg magam.nov 17ig kiirt meg 4oraba, onnantol remelhetoleg itthon leszek (amut megigrnyeltem a biztositotol, csak meg elbiralas alatt van)

Uh-t nem csinaltak marmint olyat amin a babat ellenorzik, sot elvileg mar nem is lesz tobb. :( de azert majd beszelek a vedonovel h a 32-33 heten csinaljanak meg egyet.

Parom egy kicsit jobban van, habar meg mindig puszitilalom van es kulon alszunk.

Nekem meg 2 napja elegge faj a fejem....bejott az esos szürke rosdz idő...biztos emiatt....gyogyszert meg nem nagyon akarok bevenni.


Többiek veletek mi ujsag???

Annus milyen otthon Bíborral??

Maja remélem Petra baba meggyógyult màr!!!???


Puszi:Kriszta

2014. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 792/802 anonim ***** válasza:

Kriszta:


Köszönöm szépen :) pedig telefonnal készült a kép! Igyekeztem szep bogarakat is csinalni, párszor elrontottam, de sikerült :))

Szüleim 20-an érkeznek este.

Anyós be van zsongva, kicsit kevesebbet hívogat, de mar alig varja, hogy megszülessen es jöhessen rögtön. Folyton elmondja. En meg rögtön nem szeretnem, es ha Nathalie ennyire húzza halasztja a születést akkor meg novemberig várnia kell. Bar sztem biztos, h jönni fog mielőtt a szüleim jonnek, legalább 3 napra :( persze majd nekem kell megmondanom, h mikor johet es meg párom mondta is h mondjam meg h a szüleim is jonnek, mert nem tudja. Nem ertem miert nekem kell? Persze mert meg fog sertodni azt hiszi h ők mem tudnak már jönni és ő lesz majd a fő állású nagymama aki mindig tud majd jönni. En meg nem akarok azon stresszelni h mit fog szólni meg fog e sertodni.

Próbálok sokat pihenni, bar picit nehez a derekam mar fáj elég rendesen. Igy feküdni is csak 1-2 pózban tudok, melegem is van...

Apas szules lesz, igen :)


Milyen lett a vizelet vizsgálat? Biztos az is jo lett ;)

Örülök neki, hogy nálatok is minden rendben van, csak igy tovább!

Minden terhesség más, valakinek sokat kell pihenni valakinek annyira nem, a legrosszabb akinek vegig feküdnie kell. Lassan itt van november 17.-e is, utána remélhetőleg te is otthon pihenhetsz :))

Ugy látszik akkor nálatok is ennyi uh van, nálunk is! Bar van akinek tobbet csinálnak. Attol függ kinek mit fedez a biztosító vagy ki fizet érte... Nekunk is azert csináltak igy a vége fele, mert félnek, hogy nehogy elfogyjon a táplálék a babának.

Jobban van már a párod? Azaz meggyógyult? Nem tudom, hogy birjatok a külön alvást, bar persze ilyenkor a baba érdeket kell nézni :)) mi is valószínűleg ezt tennénk :)

Időjárásváltozáskor nekem is fajt a fejem, amikor nagyon rosszul éreztem magam akkor vettem be gyógyszert. Amit lehetett de annak is a felet csak.


Maja:

Tenyleg pont ilyen bogarai vannak Petranak is? Haha :)) az tök jo! Tesomeknak is hasonlo bogarak vannak rajta. Talan 1 más.

Azert en is megkapom h huuu mekkora már a hasad :D

En is kiváncsi vagyok mekkora lesz es milyen mesz :) az uh orvos azt mondta h 7lb lesz maximum, ami olyan 3100-200 Gramm. Az bőven jo :)

Mar nagyon varjuk, főleg en, mert mar elég rossz ez a várakozás a fájdalomtól való felelem es a fájdalmak is a derekamban, alig bírok menni :( na meg tegnap volt este pár jósló fajas, Huu az fajt, es attol tartok a szüléshez képest az semmi nem volt.

Persze majd ha beindul megpróbálok irni ide GyK ra, remelem sikerült :D


Annus:

tenyleg sok irigyesed lehet, azta mindenit szinte nincs is hasad!! Gratulalok nagyon szuper! :))

Remelem en sem hiztam vagy épp picit adhatnek en is le a hasambol regi alkalmat vissza kapni is jo lenne hahaha meg en is reménykedem h hamar vissza húzódik a hasam. Majd meglátjuk, most amugy se tudok erre gondolni :D

Lattam a képeidet, tündéri Bíbor nagyon szep kis angyalka :)

Akárcsak Petrus is :)

Látszik mennyire ki vagy virulva a boldogságtól, olyan jo látni. :))

Sok egészséget :)



En szerintem mar csak napok/Órák kérdése es megszületik Nathalie aaa :) lehet h ma lehet h mar holnap, de mar tenyleg itt az ido, a hasam is nagyon lent van, jósló fajasok vannak ismét. Mar tegnap reggel hasmenésem is volt, ehes sem nagyon voltam, de utána este picit megeheztem akkor ettem egy keveset. Szóval csak reggeliztem es vacsoráztam (2-2 virslit csak)

Úgyhogy gondolom ma delutan vagy vasarnap fog jönni.

El se hiszem, hogy mar ilyen közel vagyunk. Most mar kezdhetek nagyon felni/izgulni. Csak essünk tul rajta :D


Na jo lanyok, megporobalok vissza aludni itt meg csak reggel 5:30 lesz. Felebredtem pisilni meg nem bírtam aludni a melegtől, a klímát nem merem lejebb venni, igy is mar elég hideget fúj, a párom meg még a vegen meg fázik.


További szep napot mindnekinek!!

Írjatok :) puszi

Zsófi

2014. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 793/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát lanyok ma nagyon jol éreztem magam, párommal ki sétáltunk délelőtt a partra utána elsetaltunk ebédelni aztán fagyizni es utána haza. Kb 2-3 órás levegőzesen voltunk. Aztán párom elment dolgozni (meg mindig dolgozik) en meg várom mar őt az ágyban pihenve. Csütörtökön is sokat sétáltunk egesz delutan, vásároltunk stb.... Azt mondjak a sok séta beindítja a szülést, nálam ez valahogy nem érvényes. Pedig elég sokat sétáltam a heten :D pont azon viccelődtunk, hogy lehet h a pihenés fogja beindítani mert annyit sétálok meg a munkahelyemen is sétáltam sokat, ahhoz szokott hozza :D

Anyósommal is beszeltem, nem akarom elszolni magam, de remélhetőleg minden ugy lesz ahogy szeretnem, most aranyos volt kedves volt vidám volt.... Remélhetőleg igy is marad es tiszteletben tartja a kívánságainkat. Majd meglátjuk, semlegesen állok majd a dologhoz.

Szóval mi még egyben vagyunk. Lassan alszunk :) utána ki tudja, lehet hogy a holnapi nap lesz a nagy nap!?


Jo ejt lanyok, puszi Zsófi

2014. okt. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 794/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok LÁnyok!

Annyira aranyosak vagytok, ahogy itt izgultatok velünk, és mindenki pont fent is volt aznap délelőtt :)

Megpróbálom elmesélni a szülést, elég részletesen, most alszik Bíbor, de ma nagyon nyűgös, remélem nem kel fel amíg be nem fejezem.

Kriszta örülök, hogy veletek minden rendben, szépen zárva minden ahogy kell! Párod is jobban van végre :)

Zsófi gondolok rád. Én nem féltem a szüléstől, attól mondjuk igen hogy fogom tolerálni a fájdalmakat. Utólag elég jól ment! Ami fontos, ha megy a párod, folyamatosan dicsérjen szülés közben hogy milyen ügyes vagy, és hogy milyen jól csinálod, és mindig mondogassa, hogy csak ezt az egy fájást kell kibirni, aztán pihi! No és te pedig próbáld magadban elképzelni, milyne jó lesz amikor a kislányotokat a kezedben tartod, és mindig mikor már nagyon nehéz, erre gondolj. Nekem ezt a dúla tanította, és rengeteget segített! No és amikor már azt érzed, nem bírod tovább, akkor azt mond, mindjárt meglesz! Ügyesek legyetek!

Maja én is olyan jót mosolyogtam, hogy pont 3 hónap lett a lányok között. És Melinda kislánya is hó végi azt hiszem ő 28-án született :) Micsoda ügyes nagylány, hoyg már forog. De mindig is tudtuk hogy Petra ügyes :)


No a szülés:

30 reggel 5-kor keltünk, párom ment dolgozni, fél6-kor elindult én még vissza feküdtem aludni, nem sikerült, csak forgolódtam. 6 körül éreztem hogy nagyon feszít a hasam, mintha a szél szorongatná, elmentem Wc-re, és rájöttem, hogy ez az érzés nem a széltől van, tényleg menstruációs fájdalomra hasonlított, és csak lent éreztem a méh alján, a hüvelynél. Aztán leültem a Tv elé és elkezdtem felírogatni, milyen sűrűn jönnek a fájások. 9-6-7-8 percesek voltak váltakozva. Na mondom 7 körül, már volt elég adat ahhoz, hogy ezt annak vegyem, hoyg akkor már szülünk :)

Ja előzményként hozzá tartozik, hogy dúlánk ajánlott előző nap pár növényt amiből teát kéne csinálni, ami volt itthon abból kotyvasztottam: fahéj, szegfűszeg, gyömbér :) No meg bevetettük a szexet, bár mi már csak a behatolás mentes egymást izgatós változatát csináltuk, de a mellbimbó izgatás is termel oxitocint :)

Szóval 7 után felhívtam Ellát, a dúlánkat, és elmondtam mit tapasztalok. Milyen sűrűk, és hogy mensi szerűek, de még viselhetőek, és tudok fájás közben is rendesen kommunikálni. Mondta, hogy ez jó, elindult, figyeljem a fájásokat, és ha változás van akkor szóljak. Ha erősebbek, vagy sűrűbbek lesznek. Anyukámat is felhívtam, hogy ma szülünk, készülődjön, ő hozta Ellát Kecskemétről hozzánk, mondtam majd szólok. gáboromnak is szóltam, dolgozzon nyugodtan, majd szólok ha lesz valami. Aztán főztem egy kis zabpelyhet reggelire, gondoltam az nem megterhelő, de mégis legyen bennem azért valami, ki tudja mikor lesz ebből gyerek. Aztán reggeli közben feltűnt, 8 körül, hogy sűrűbben jönnek a fájások, már 5 perc, vagy még sűrűbb. Ekkor újra hívtam Ellát, meg anyukámat, hogy lassan induljanak el, mert itt hamar gyorsulnak az események. Vagy ez már 9 körül volt, nem is tudom :)

fél10-kor indultak el végül kecskemétről, 10:20 körül értek ide.

Megpróbáltam még elmosogatni, és szendvicseket csinálni, de már nehéz volt az egyre erősebb és egyre sűrűbb fájások közepette. Gábort is haza hívtam, hogy segítsen, mert már csak feküdni bírok. Nem voltam rosszul, csak fekve kényelmesebb volt.

Aztán megjöttek anyumék, gyors kocsiból ki be pakolás, pisilés, és kászálódtam is a kocsiba, indulás Pestre.

Tényleg egész jól bírtam, még nem voltak nagyon roszsak, csak erősek a fájások. Ekkor már fájások közben nem nagyon tudtam kommunikálni, de fájások között jól elcsevegtünk. Én ültem hátra Ellával a kocsiban, hoztak nekem rózsát, sőt Gábor is leszedett egy gyönyörű vöröset, aminek mennyei illata van. Nem szeretem a rózsát igazából, de most nagyon örültem neki. Aztán irány roham az autópályára, ablak leteker, ezer ágra sütött rám a nap, menetszél a pofámba nagyon jól esett :) Ahogy haladtunk, egyre erősödtek a fájások, eljött az a pont, amikor már figyelni kellett a légzésemre, és jól esett mély hangon búgni a fájások alatt. Ezt ajánlom mindnekinek. Én UUU hangon, és mély torokhangon fújtam ki a levegőt. A dolgo pikantériája, hogy mikor az M% bevezetőre kellett ráfordulni a M0-ról, akkor ott szarul van kitáblázva, és anyukám szegény Szegednek fordult, még szerencse, hoyg hamar van a kövi lehajtó és ott vissza tudtunk fordulni pestre :) Ella ekkor már ideges volt, attól félt a kocsiban szülünk, annyira begyorsultak az események :)

Aztán végül ügyesen oda értünk a Szent István kórházhoz, szerencsére a Népligethez nagyon közel van, ahova beérünk az M5-ről.

12:10 körül értünk fel a szülészetre, második emelet. Most lifttel mentünk :) kocsitól az emeletig 3-4 fájás, Gáborba kapaszkodva :)

szülésznőmnek felfelé jövet dobtam egy sms-t hogy dél felé érünk fel és már 3 percesek, hogy biztos be érjen, de bent volt szerencsére.

Mikor felértünk, bementem a vizsgáló szobába, leültem egy székre, és kicsit meghatódva elpityeredtem magam, annyira megkönnyebbültem hogy oda értünk a kórházba, és tudtam, most már a legjobb kezekben vagyunk.

Az ügyeletes doki megvizsgált, egy nagyon jóképű arab doki bácsi :), 4-5 cm re tágultam, méhszáj teljesen ellaposodva, mondták megrepesztenék a burkot, mondtam mehet. Ilyenkor már minden mindegy, csak haladjunk :) aztán kiderült, hogy nagyon jó döntés volt!

A baba belekakilt a vízbe, Mekóniumos volt, ami rá nézve veszélyes lehet.

A gond csak annyi volt, hogy mindenki aznap akart szülni! az 5 szülőszoba foglalt, volt, így csak a vajúdóba tudtunk menni, ahol egyébként a CTG vizsgálatokat csinálták, és vagány kis bőrfotelek vannak. Ekkor már vajúdott ott egy másik kismama, majd nem sokkal utánunk jött még egy, így 3-an is ott vajúdtunk együtt. Mivel mekóniumos volt a baba, így végig CTG-n kellett lennem. Ami nem a legkönnyebb dolog volt. Mert amikor jön a fájás, akkor az ember lánya, egy nem túl kényelmes bőrfotelben, amiben nem tud hátra dőlni, nem arra figyel, hoyg a CTG vizsgáló feje a helyén maradjon, és szegény segítőimnek is nehéz volt. Gáborom és Ella is igyekezett a helyén tartani, nem nagy sikerrel. Csak éppen azért volt rajtam a gép, hoyg fájások közben lássák, nem esik e le a szívhangja, mert az baj, és akkor azonnali beavatkozás kell.

Nagyon ügyesek voltak a segítőim. fájás közben az arcom vizes ruhával törölgették, több helyen gyengéden nyomtak, maszíroztak. Nekem az esett jól, hoyg ilyenkor előre dőltem és bele karoltam az előttem álló lábába, a fejem hozzá nyomtam a hasához, ő a hátam simogatta, és közben még legyeztek is. Előbb Ella majd Gábor volt akit ölelgettem. Aki még nem szült, ezt a test kontaktust nagyon tudom javasolni, tényleg rettentően jól esik, hogy minél több helyen érnek az emberhez.

Ja azt kihagytam, hogy a sztreptocoocus miatt kapnom kellett antibiotikumot, és szerettem volna a branult elkerülni, de sajnos nem figyeltünk oda, és Anna a szülésznőm bekötötte. Hát az borzalmas volt. A bal kézfejembe kaptam kb csuklótól lefelé nem lehetett a kezemhez érni, annyira fájt, az ujjaim zsibbadta és fájtak. Komolyan annyira nem hiányzott a fájások mellé, még ez a kellemetlen érzés. Azért adnak branült mert 4 óránként meg kell ismételni az antibiotikumot, de nálunk a másodikra már nem is került sor, így teljesen feleslegesen volt bennem, és csak 24 óra elteltével lehet kivenni ami nálam másnap este 8 után sikerült, mikor nagyon szépen megkértem a nővért, hoyg szabadítson meg tőle.

Na szóval. A burok repesztés után ha lehet még sűrűbbek, és sokkal erősebbek lettek a fájások. Kb 1 óra után megvizsgáltak, 6 cm-re tágultam, jól haladunk, de vissza a vajúdóba. Ügyesen haladtunk tovább. Én már kezdtem szenvedni, kezdtem azt érezni, hogy nem bírom, de minidog kaptam az őszinte támogatást Ellától és Gábortól, hogy nagyon jól csinálom, és hogy csak ezt a fájást kell kibírni, és mindjárt meglesz a baba. A végén emlékszem már fájás közben csak nyöszörögtem hoyg Anya anya, mint a kisgyerek aki csak az anyjában bízik. kint ült anyukám a folyosón egyébként. Akkor nagyon nehéznek tűnt, így utólag kibírható volt. DE TUDOM HOGY EGYEDÜL NEM MENT VOLNA!

Aztán 3 körül, végre lett szabad szülőszoba, pont az alternatív szoba, mindegy volt csak menjünk. Ahogy felálltam és elindultunk, persze közben is jött fájás, és éreztem, hoyg jön a székelési inger, ami már a kitolásnak a jele.

Az alternatív szobában egy nagy francia ágy van, kád, bordásfal, szép kép a falon :) Előre aztmondtam, én nem akarok majd ott szülni, mert jó nekem a simaszoba, úgy is labdán akartam vajúdni. No mikor megláttam az ágyat elterültem rajta. Aztán megkérdeztem Ellát, tudok e én még labdára ülni, de már mindegy volt. Megvizsgált a doki, 8 cm, majdnem teljesen kitágultam. Ahogy oldalt feküdtem, éreztem a székelési ingert, de gondoltam még nem lehet nyomni, mert csak 8 centi, de azt mondták amit érzek azt engedjem ki. Hát szerintem a végbelem már üres volt, onnan nem jött ki semmi, viszont sajnos sikerült a nagy nyomásra bepisilni. Lehet ciki, de tudom ti nem néztek le, nektek ezt is elmesélhetem, ez van. Végig ittam a vajúdás alatt, és ezután a szülésznőm még a maradék vizeletet lecsapolta, hoyg azzal ne legyen gond, mikor jön már a baba.

Aztán eljött a kitolás. Hát ott már az összeszedettség elmúlt. Jött a fájás, hátra feküdtem, lábak felhúz, Gábor bal, Ella jobb oldalról segített a hátam támasztani a lábam tartani, és nyomni kellett. No ez már nehéz volt, nyomni, akkor mikor jön a fájás, felhúzni a lábad, és még levegőt is venni, benntartani, majd újra venni, de közben nyomni tovább. Fájt is már rendesen a kis buksija nyomta a kijáratot. Anna a szülésznőm nagyon ügyesen maszírozta a gátat, éreztem ahogy tágul. Ugye mivel egy alacsony francia ágyon feküdtem, ő vagy guggolt, vagy kisszéken ült az alsó felemnél. Aztán jött az ügyeletes doki, másik mint aki felvett, de legalább olyan kedves :)

Nem tudom megmondani hány tolófájás volt, az ember lánya ilyenkor már nem tud számolni. Ja az még hozzá tartozik, hogy ekkor már feladták a CTg-t, szegény gáborom a minap mesélte, hoyg ilyedten rohant ki Annáért, hogy sehogy nem találja aszívhangot, szegénykém, elképzelhetitek mennyire meg volt már rémülve.

Szóval egy pár ügyes de sikertelen kitolás után közölte a doki, hogy vágni fognak, mondtam mehet, csak haladjunk. Viszont nagyon rendesek voltak, mert engem nem stresszeltek azzal, hogy roszza baba szívhangja, vagy már nem is találják, és ezért kell mert baja lehet, és végig nyugodt voltam, hogy a gyerek jól van! ez nagyon sokat számít!

Szóval volt egy kis vágás, és a következő fájásokr, nagy erőlködésre de kicsusszant végre a kis feje, mi addig rettentően nyomta a gátat. Ekkor annyira megkönnyebbültem, hogy úgy kellett rám szólni, ne hagyjam abba, mert még nicns kint a gyerek, egy erős nyomásra a kis teste is kint volt. Hát csajok a világ legcsodásabb élménye megszülni egy gyereket! Gyerekgyógyász gyorsan kitisztogatta a légző járatait, meg a kis száját, majd úgy magzatmázasan és szarosan, mert jó nagy adag kakit kinyomott szegénykém még kifelé jövet közben is, a hasamra tették, és betakarták egy törölközővel. Én mikor kicsusszant, csak azt tudtam mondogatni: Istenem, istenem. Aztán mikor már rajtam feküdt, azon álmélkodtam, hogy én szültem egy gyereket :)

Egysezr szólt Anna, hoyg most nyomjak még egyet, és ügyesen kicsusszant a méhlepény.

Majd összevartak. Ami hihetetlen, hogy a varrást Anna a szülésznőm csinálta a doki ott ült mellette és mondta mit csináljon, de nem ő vart :)

Madj Gábor elvágta a köldökzsinort, nagyon profin.

Később elvitték lemérni, megfürdetni, addig engem letakarított egy kedves néni. Gábor fogta mérés után :)

Amikor vissza hozták, akkor megint mellkasra raktuk, és jött a nagy világszám, a bab tényleg elkezdte felhúzgálni a lábát és tolni egyre feljebb magát, és kereste a cicit. Végül ebben a pózban nem találta meg, de tök türelmesen keresgélt, nézelődött. Majd oldaqlra fordultam, és mellém rakták, és megtörtént az első szoptatás :) Csodás volt.

Aztán közös képek, össze bújás, gyerek felöltöztetés, majd kicsit több mint 2 órával szülés után mentünk le a gyerekosztályra. Bíbort a szülésznő vitte le, mi pedig leköltöztünk.

Mielőtt lementünk még produkálni kellett egy pisilést, hát a gátsebbel egy kicsit fájt.

Lent segítettek elhelyezkedni Gáborék, nekem feküdni kellett szépen ügyesen :) Teljesen meglepő volt hogy mennyire fitt voltam szülés után. A szülőszobán készült képeken ti si láthattátok, nem igazán látszom megtörtnek. SImán fel bírtma állni az ágyról. Mondjuk nagy élmény volt, amikor a kedves néni hozta a tolokocsit, és azzal tolt le az egy szinttel lejebb lévő csecsemős osztályra :) Mindig is ki akartam próbálni az ilyen tolokocsikat :)

Végül haza mentek anyukámék, és én pihenhettem, de csajok annyira fel voltam dobódva a sok hormon miatt, csak feküdtem az ágyban és gyönyörködtema szobatársaim kisbabáiban akik anyukájuk ágyában aldutak. Először meglepődtem, aztán végül én is végig mellettem altattam bíbort míg bent voltunk, és annyira jó volt, együtt lenni az első perctől. 8 után jött a csecsemős nővér, hogy most vizsgálja meg a gyerekorvos a babát és bemehetek, és utána kihozhatom magamhoz Bíbort. Simán felkeltem, és elsétáltam az osztály legtúlsó végén lévő csecsemős részlegre. Bementem, láttam hogy egy fiatal férfi orvos ott vizsgál egy babát, de nem tudtam oda lehet e menni. Néztem, hoyg az én gyerekem is hasonlóan nézett ki, pici sötét haj, de nem voltam benne biztos, hoyg az én gyerekem. A doki rámnézett, megkérdezte: az enyém, mondtam, hogy nem tudom, kérdezte, hoyg hívják a gyerkem, megmondtam, mondta hogy ő az bemehetek. Lehet hogy ez ciki, de hát az ember hiába volt már pár órát a gyerekével, még azért idő kell, hoyg megjegyezze a vonásait. Na minden rendben volt vele. Kicsit le volt nőve a nyelve, így mondta a doki, hoyg felvágná. Jót mosolyogtam, mert annó az enyémet is fel kellett vágni :) Szóval az én lányom nyelvét jó hamar felvágták :)

No és vizsgálat után vihettem ki magammal a szobába a babaát, és indulhatott a közös élet :)

No most ennyi. Remélem nem riasztottam el a még szülés előtt állókat.

Ha majd még eszembe jut valami leírom.

Szerencsére Bíbor még alszik ügyesen :)

Sok puszi nektek, majd ha tudok, jövök még nektek mesélni!

Annus

2014. okt. 12. 16:25
 795/802 anonim ***** válasza:

Annus dràga!


Ennél csodàlatosabban és részletesen én még soha nem olvastam szülésről :) naaaagyon köszönöm h ezt ilyen szépen elmesélted, öröm volt olvasni :)

Most nem is talàlok màs szavakat :)

Örülök h jól vagytok és a szülés is egy szép emlékként maradt meg :)



Zsófi, veletek mi újsàg?? Irtam közös emailt.


Puszi:Kriszta

2014. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 796/802 anonim ***** válasza:

Annus:


De jo h leírtad a szülést h zajlott! Köszönöm a tanácsokat, remelem majd eszembe jutnak :))

Mar en is szeretnek szülni, ha holnap sem lesz semmi en is szerintem csinálok teat meg be vetjük a szexet, de mi is csak ugy ahogy ti ;)

Talan attol vegre beindulna !

Sajnos gyomberem nincs, de gyömbér team van (koffein mentes) remelem az is segít majd.


Puszi Zsofi

2014. okt. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 797/802 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon jó volt olvasni a soraidat Annus. Pár résznél el is pityeredtem. Nagyon ügyes voltál és a kis Bíbor is. Milyen jó, hogy így természetesen tudott megszületni a maga kis tempójában. Sokan kérik ezt a császármetszést, mert félnek a szüléstől, de én nagyon ellenzem. Ha tényleg szükséges ok, de amúgy ezekkel a programozott dolgokkal nem értek egyet. Amikor én szültem akkor például a főorvos úr lánya is szült, meg volt adva, hogy július 1 x óra császár, mert az apja szerint ebben van a legkevesebb komplikáció, féltette. Nekem ez nagyon durva volt hallani, mert én a mai napig elszomorodom, ha arra gondolok, hogy nem tudtam Petrát megszülni rendesen. :( Ugye nekem is belekakilt a vízbe, így "igyekezni" kellett a szüléssel. Én is CTG-n voltam és sajnos nálunk beigazolódott, ami nálatok hála'Istennek nem, hogy gyengült a szívhang és kiegyenesedett a görbe. Amikor mondták, hogy császár, én elbőgtem magam. A párom vigasztalt, hogy ne legyek már buta, más meg kéri, hogy az legyen. Ne idegeskedjek ilyenen. De az idegtől és a kimerültségtől csak remegtem, mint a kocsonya. Nem csoda, hogy elszúrták azt a hülye érzéstelenítőt is, mert semmit sem hatott és azt hittem ott halok meg az asztalon annyira éreztem mindent. És azóta nem érzem mindkét lábamon a nagy lábujjam. A doki közölte, hogy akkor ez biztos el lett sz*rva, mert a hasfal is érzékeny maradt és a lábujjam sem érzem. Mondta, hogy várjunk egy évet, ha továbbra sem érzem, akkor menjek vele dokihoz. Mondtam viccesen, hogy mindegy, legalább nem érzem, ha tör a cipő. :D El vagyok én nagy lábujj nélkül is. :D Szóval én is utólag tudtam meg, hogy miért volt szükséges a császár, ami nagyon jó volt, mert én sem izgultam a baba miatt, úgy tudtam, hogy minden ok. Pedig szegénykémnek a nyakán volt a zsinór. A lényeg, hogy szomorú vagyok, hogy nem tudtam megszülni, mert én állítom, hogy ő is azért volt ilyen nyughatatlan, extra sírós, riadós kisbaba, ahogyan megszületett. A tejem nem jött meg csak 1 hétre, azért is küzdenem kellett. Ugye ez normál szülés után hamarabb beindul, szóval én nagyon utáltam a császár gondolatát is és a mai napig is utálom, de már beláttam, hogy akkor nem volt más választás és Petra volt a legfontosabb. Beletörődni még nem tudtam, de majd eljön az az idő is remélem...:S Szóval gratulálok Annus, hogy neked sikerült átélni és Bíbornak is, és minden abban a tempóban haladt, ahogy kellett! És Bíbor csodaszép kislány, úgyhogy minden boldogságod meglehet most! :) Legközelebb írj, hogy milyen baba Bíbor, hogy telnek a napjaitok, alszik-e éjszaka, van-e tejcsi, stb... És ha bármi segítség kell, vagy kérdésed van, akkor szólj, mert szívesen segítek, ha tudok!

Megyek, mert Petra mindjárt felébred. Legközelebb jövök és írok mindenkinek, de most már nem maradt időm. Sajnos még mindig nem gyógyultunk meg teljesen. :( Közben olvasok és amint tudok, jövök.

Puszi,Maja

2014. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 798/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na csak gyorsiban. Én akkor tudtam meg hogy a gyerek nyakán volt a köldökzsinór, amikor elolvastam a zárójelentést :) hazafelé menet. Aztán beszélgettem Gáborral, és mondta, hoyg igen rajta volt, de amikor kicsusszant a feje akkor ügyesen letekerte a szülésznő, és utána csusszant ki a kis teste.

Maja sajnálom, hogy ti így megszenvedtétek. Csak azt tudom mondani, nagyon nem mindegy hogy az ember hol szül, milyen emberi feltételek mellett. Mert a tárgyi feltételek ma már minden kórházban adottak.

Ami még kimaradt, hogy én előre attól féltem, hogy fogok kibírni ennyi órát majd étlen. inni szerencsére lehetett.

Aztán mikor a kórházban voltunk, és éreztem hogy kezd rámtörni a hőhullámos rosszul lét, megettem 2 szem szőlőcukrot meg egy kocka boci étcsokit. Hát nem kellett volna. Olyna rosszul voltam utána, azért kellett folyton innom, mert büfögnöm kellett a cukor rossz utóíze miatt. szóval csajok, tényleg kibírja az ember kaja nélkül, ha lehet cukrot se egyetek, nekem nagyon nem jött be.

Maja sajnálom, ezt a lábujj dolgot. kicsit most felháborodtam ahogy olvastam, hogy a dokik a vészhelyzetre hivatkozva elcseszhetnek valamit, aztán meg max azt mondják, bocsi, sajnos ez ezzel járt, pedig nem kéne minden szenvedést arra fogni, hoyg a szüléssel jár. Persze hogy Petráért semmilyen áldozat nem volt kicsi, én is mindent megtettem volna a gyerekért. Mivel Bíbor már bent volt a szülőcsatornában, így nálunk a császár nem jöhetett már szóba, de ha az lett volna, én is örülök, csak legyen kint és jól legyen. Végül 9/10 Apraggar született ami nagyon jó.

És tudjátok rengeteg nőnek maradnak ilyen kis problémái szülés után, de nem beszélnek róla, mert ez vele jár. Pedig nem kellene hogy a szülés után bármilyen bajunk is maradjon.

Na bocsánat hogy kikeltem magamból.

Nálunk van tejecske szerencsére, biztos számít hogy már a kórházban is folyton ösztönöztek minket a szoptatásra. Múltkor éjjel annyi tejem volt, hogy átáztatta a hálóingemet is.

Bíbor alapvetően jó baba, csak néha fáj a poci, olynakor nyűgösebb. Már vannak éber periódusai amikor csak nézelődik.

Én szépen gyógyulok, gátsebem már nem fáj, tudok már ülni is, most viszont székrekedés és kezdődő aranyér tüneteit tapasztalom.

Na majd jövök még.

Zsófi csak ügyesen!

Mindenkinek puszi Annus

2014. okt. 13. 14:01
 799/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lanyok!

Most jöttünk az orvostól (párom mar elment dolgozni) 3 cm re tagultam.

Nathalie mar gyakorolja a légzést odabent. Meg van magzatvize. Fekak ajánlotta az orvos hogy holnap elindítja a szülést. Nagyon gondolkodtam rajta, de ugy döntöttünk, hogy meg várunk egy kicsit. Csütörtökön kell vissza mennünk. Egy hetet várnak szóval a het vegen mar be akarjak indítani, ha addig nem születik meg. Örülnek ha magátol indulna be. De nagyon nem akar :'( olyan jo lett volna holnap vegre, de nem hiszem, hogy annyira jo ötlet lenne h el indítsák. Bar ki tudja...?!


Zsófi

2014. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 800/802 anonim ***** válasza:
Zsófi! Én sem szerettem volna, ha indítják, így megértelek. Szerintem én is várnék a végsőkig, hátha beindul magától és ha még mindig semmi, akkor indítsák, de ezt neked kell eldönteni. Viszont az is benne van a pakliban, hogy ha nagyon túlhordod, akkor már több baki közbejöhet. Lásd nálam, belekakilt a vízbe és utána minden...Szóval nehéz döntés, de talán még pár nap belefér. És amúgy hogy érzed magad? A párod, nem izgul nagyon? :) Szorítok ám nektek nagyon!!!
2014. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!