Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
 751/802 anonim ***** válasza:

Remélem már jobban vagy Kriszta! Még mindig szurkál, görcsöl az oldalad? Mindig van valami, amin izgulhatunk. Vigyázz nagyon magadra! Terhes tünetek vannak még? (hányinger, fáradtság) Örülök, hogy már így érzed a babát. Ugye milyen jó? Így kapsz visszajelzést tőle, hogy jól van. :)


Az öltözködés még mindig harc. :) Kivéve, ha éppen valami nagyon leköti a figyelmét és elfelejt sírni...:D A fürdés után még szinte a kádban elkezdi neki rázni a csörgőt az apukája és olyankor figyeli és nem sír úgy. Csak néha eszébe jut 1-2-t ordítani...:D Ez egy nagyon színes kutyusos csörgő és azt imádja. Úgyhogy folyamatos praktikákat eszelünk ki és van, hogy beválik és van, hogy nem. Viszont a múltkor kezdtem örülni, hogy már csak 1x kel fel. Na erre, újra elkezdte a hajnal 2 és 4-kor is ébredek dolgot. Nagyon fárasztó. Pláne úgy, hogy egy étkezés, büfiztetés és altatás 1 óra jó esetben, leteszem és már alig alszok vissza jön a következő etetés. Wáááá! :D Ezt nem mondta senki, hogy ilyen nehéz és fárasztó lesz...:D Na de kibírjuk. Utána mikor rám mosolyog, akkor elfelejtek minden bajomat. Egyébként most az egész nap ölben és járkálunk és nézelődünk korszaka van. A lakás minden pontját már kívülről fújom és a "pici" lány is már 6kg, úgyhogy karra gyúrok. :D


Na búcsúzom! Megyek főzni! Majd írjatok! Remélem mindenki jól van!!!


Puszi, MAja

2014. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 752/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Köszi a kérdésed Maja,már jobban vagyok. A jobb oldalam még mindig szokott fájni,de sztem tuti nyom vmi ideget a babónk...

Rugdosni érzem rendesen,nagyon csodálatos érzés. Van egy dalocska amit minden nap elénekelek neki,hogy ha majd megszületik ez hátha megnyugtassa ha sirni fog :)

A hányinger kb a 14. heten megszünt...vagyis ha sokat eszem akkor még visszajön. Ahogy hazamentünk,az elsö 2 napban rögtön szétcsaptam a gyomrom a sok otthoni finomság miatt. Utána kénytelen voltam mértékkel Enni :D

A fáradtság az megvan...söt...egyre rosszabb...mivel esténkeént nem alszom normálisan az allandó pisilés miatt és amiatt sem h egy pozban sem tudok sokaig aludni mert vmim megfajdul...De engem csak az érdkel hogy Vele minden rendben legyen :)

Csináltunk ma pocakfotot,mindjárt küldöm nektek emailben

Holnap megyünk a genetikai uh-ra,remélem mindent rendben találnak. Habár a 4D-n szépen átnéztek mindent,igy annyira nem izgulok.


Majaaa képzeld azt álmodtam h Petrát rám biztad 1 napra és én azt sem tudtam h mit kezdjek vele,össze vissza kakilt mindent,alig birtam tisztaba rakni :D

Szoval elkiabáltad magad az egyszer felkelös dologgal :) 6kg már??? Te jó ég,milyen gyorsan nöööö!!!

El tudom képzelni milyen kis cukiság lehet mikor a lakás minden egyes zugaba beneztek és ö nagy figyelemmel hallgatja :D

Hát igen gondolom erröl senki nem beszlet h milyen nehéz és faraszto idöszak ez,mindamellett h ez életetek egyik legszebb korszaka!

legalább te felkészitesz minket h mi var ránk :)

Nekem majd jön ki anyum ha megszületik a babónk,lesz segitsegem egy darabig,de aztan biztos mindent egyedül kell majd megoldanunk...


Annus,most nézem a hetet...holnap már a 35. hét lesz,ami azt jelenti h 5 heted van a szülésig....hihetetlen h repül az idö...

Mes´lej hogy vagy!! Régen írtál már!


Zsófikám is közeledik a cél felé :) De már te is jó régen írtal! Munkár hogy birod??


Szilvikém???Veled mi újság???


Puszi lányok!

Kriszta

2014. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 753/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Igen ma már beléptünk a 35. hétbe. Repül az idő és a nyár is. Bocs hogy sokáig nem írtam. Férjem 2 hétig szabin volt, meg rengeteg munka a ház körül.

Már nem tom csajok kinek mire reagáltam, írom ami eszembe jut!

Maja. Jó olvasni hogy Petrus hogy fejlődik, lassan 2 hónapos lesz. Szegénykém nektek se volt könnyű, de egy ilyen angyal mindent megér. Én sejtem csak milyen fárasztó lesz majd az eleje, ettől tartok is, a szüléstől nem. Nekem is jön anyum az első hónapban segíteni. A kialvatlanság, fáradtság, tehetetlenség a baba sírásakor amiktől tartok.

Mesélsz nekünk a császár utáni felépülésről? Használtál haskötőt? Fájt a vágás? Jól vagy már?

Örülök hogy jártok végre sétálni, és kezdi szokni a környezetet Petra.

Kriszta. Nagy gratulá a kisfiadhoz! Én éreztem hogy fiú lesz :-P nagyon kis férfias a 4d képen. Én a férfiasságát csak sejtem, az biztos a mi babánknak ilyen nem volt :) szerintem csak jobb tudni kit várunk olyan nagyon. Nagyon szép pocid van és csini vagy! Mennyit hiztál?

Ez az oldal fájás nagyon rosszul hangzott, örülök hogy már jobban vagy! Legyen már egy nyugis időszakod. Sikerült munkahelyen intézni valamit? Tudsz vigyázni magadra? Nekem 16 hétig volt hányinger, de ha bezabáltam vagy reggel vettem be a Gravidát akkor 30 hét után is volt hogy hánytam. Szóval csak óvatosan. Én már nem is szedek kismama vitamint. Csak magnéziumot, mert sajnos a lábam be szokott éjszaka görcsölni és utána még 3 napig izmoláz szerűen fáj tovább. Szombat reggel ébredtem megint vádli görcsre, de még ma is alig bírtam a lépcsőn felmenni annyira fájt.

Méhpempőt szedsz még? Hogy álltok a név kereséssel?

Melinda reméljük jól vagytok! Várjuk nagyon hogy jelentkezz! Már lassan egy hónapos lesz Olivia baba.

Zsófi. Ne hari hamarabb akartam írni babakocsira. Én mózeskosár párti vagyok, de majd meglátjuk. Én a hordozt csak kocsikázashoz szeretném használni. Végül milyen szinüt vettetek? Na gyorsan be is szereztetek minden fontosat. Én a minap elmentem kukát, szennyestartót, melltartót, meg egy két apróságot venni és csak úgy pörögtek az összegek. Félelmetes mennyi minden apróságot kell beszerezni.

Tündéri a kiscsaj :) most hogy több 4d képet videót láttam, kezdek rájönni tényleg nem egyformák a babák, és az én gyerekem igazi kis kerekfejű :)

Szilvi. Láttam nagyon jó volt a nyaralás! Mesélj majd. Ikrek is nőnek biztos nagyon :) sokat gondolok ám rátok, lassan ott is kopogtathatna a gólya :) házikó hogy áll? Oh és mindjárt kezdődik a suli is újra! Ehh de rohant ez az idei nyár is.

Mi jól vagyunk. Nem is tudom miről nem meséltem még.

Augusztus 2án voltunk a dulánál szülésfelkészitő műhelyén és olyan szerencsénk volt, hogy csak két pár volt és a lányt ismertem is. Nagyon jó volt lányok. Lehet közhelynek tűnik de rengeteg olyan dolgot tudtunk meg a szülesről amit eddig sehol senki nem mondott. Az összehúzodások nem feltétlenül fájnak (ahogy Maja is írta) , egy fájás csak fél-egy percig tart. Ha 5 perces fájások vannak akkor van 4 perc tökéletes pihi közben. Tanulunk technikákat hogy Apa milyen módszerrel tud segíteni egy összehúzodáskor, aktívan részt vállalva, nem csak anya kezét szorongatva. No és hogy vajúdni ezer felé testhelyzetben lehet, a legrosszabb a nőnek és a babának a háton fekve felpolcolt lábakkal. Ez csak a dokinak kényelmes. No és teljesen elkerülhető mindenféle beavatkozás. És mi nagyon lelkesek és bizakodóak vagyunk. Szilvi kérdezett azt hiszem a dúláról. Nekem ő egy biztos pont, aki tudja hogy mi történik, felismeri a jeleket, segít nekem és apának hogy a baba a saját ritmusában születhessen meg. Én eddig nem akartam apás szülést, mert azt éreztem nem tud segíteni, az meg hogy szenvedni lásson és nem tud segíteni senkinek sem jó. Most már mind a ketten szeretnénk hogy bent legyen. A szülésznő fontos még a szülésnél. Mi azt fogadtunk a Szent Istvánban.

Végre végeztek a kőművesek is, kész az előszoba, lassan szárad a vakolat. Sikerült a hálószobat is lepadlózni, így átköltözttünk és helyére került a kiságy és a pelenkázó. Végre hozzá foghattam babaruhát mosni :) vettem boldogan egy csomag pelust, 44db, majd kiszámoltám, ha napi 8-10 pelus elfogy akkor egy hétre se lesz elég . Ehh de hát nem tudom mekkora lesz a baba.

Csinálom elvileg a cukros diétát, De nektek bevallom csak nagyjából figyelem. Viszont minden pénteken járni kell vérvételre, éves után 1,5 órával vesznek vért, és abban néznek cukrot. Nekem 4,6 volt legutóbb ami éhgyomrinak is tökéletes. De most már szülésig járni kell. Viszont mióta csinálom újra fogyok :) eddig 6 kiló plusszomból már egy kiló lement.

Cukros diéta két előnye: nem hízás és kicsi baba. Reménykedem.

Pocakom nagyon vicces, ha hátra dőlök akkor szépen kirajzolódik egy kis dombocska a hasam közepén és két kis ív a két oldalon. Közepén a popo két oldalt a lábak állnak ki. Nagyon vicces. Mocorog rendesen, főleg a feneket nyomja felfelé, a tüdőm és a gyomrom nyomva össze. Éves közben hátra kell dölnöm ment különben nyomjuk egymást.

Most ennyi majd jövök még! Puszi Annus

2014. aug. 25. 16:16
 754/802 A kérdező kommentje:

Zsófi: én is találtam egy nagyon jó könyvet: Jo Frost: A csecsemőkor nagy kérdései

részletesen ír minden felmerülő kérdésről, és ami nagyon tetszik van benne mióta napirend, ami támpontot adhat!

Másik könyv amit mindenkinek ajánlok Apa nak szól: John C. Carr: Apa születik (az első három év) Gáborom minden este ezt olvassa, már másodszorra, és bizonyos témákban tájékozottabb mint én :) már elkezdtem utána olvasni!

Kriszta: én is énekelek a pocaklakónak! Egy altatót, ami egy kedves vidám kis dal. Az elején ha elkezdtem énekelni akkor mindig mocorgott! :)

most ennyi, megyek paradicsomos padlizsánt főzni, remélem jó lesz, most próbálom ki először, végre van padlizsán is a kertben :)

puszi mindenki Annus 35 hkm

2014. aug. 25. 17:56
 755/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Csajok!


Mostansàg nem vmi aktív a fórum...Zsófi és Szilvi is olyan régen irtak mar. Remélem minden rendben Veletek!

Annusom màr nem sok van hàtra ;) mikorra is vagy pontosan kiírva?

Milyen aranyos lehet a pàrod mikor a könyvecskét olvassa :) az én pàrom nem olvasgat ilyeneket, ellàtom én elég infóval :D

Szoval akkor apas szules lesz??? :)

Dietaddal h allsz?? :)


Kerdezted Annus h mennyit hiztam. Eddig 3kg. :) habar ahogy osszehadonlitottam a 15.heti es a 19 .heti pocakfotot, nagyon kikerekedtem rajta :) pedig csak 3kg plusz van :)

Amugy annyit szoktunk rohogni a pocakfotozas kozben...tiszta kabare az egesz...alig sikerul 1-2kep :D

Fuuuu hat fiunevekkel meg mindig bsjban vagyunk...

Nem talaltuk meg az igazit :D meg van 4,5honapunk kiralalni.

Egyre eroteljesebben es tobbszor érzem a Kiskópénkat mocorogni...csodalatos.... :)

Munkahelyemen most bekerultem irodaba meg csak 4 oraba dolgozom szept 19ig, aztan majd lstjuk birom e a 8 orat.


Ma megyunk egy szulinspi osszejovetel ugyhogy megyek is mert sutom s pogit :)

A genetiksi uhn mindent rendben talsltak :)

Irjatok csajok kivel mi ujsag!!!???

Puszi: Kriszta

2014. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 756/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Igen mi is beértünk a finisbe! A 36 hét végén lassan. Szeptember 29 a kiírt nap.

Kriszta de jó hogy bemehettél irodába és hogy 4 órában dolgozol. Lényeg most te és a Kiskópé :) uh már ti is a félidőnél jártok! Telik az idő nagyon. Majd meg lesz a tökéletes név! Láttam ám a Humoros képet, nagyon cukik vagytok! Oh nemsoká a sajátodat dajkálhatod!

Annyira jó hogy genetikai uh-n is minden rendben volt.

Ugye titeket nem súlytanak az áradások?

Maja Petra lánykáját is meglestem, nagy két hónapos gyönyörűség! Nagyon jól nézték ki , Maja is ragyog.

Reméljük Melindáék is jól vannak!

Zsófi, Szilvi ti is el vagytok veszve.

Mi jól vagyunk ! Épp főzöm ki a cumikat, mellszívót. Elég sűrű heteink vannak most már. Kedden voltunk Pesten Anyummal, reggel 7re mentünk vérvételre, kicsi variálással de jól sikerült. Aztán mentünk vásárolhatni, Ikeába szétnézni, vásárolni. Tettünk cuki békás baba etetős készletet :) Barátnőm is meglátogattuk, játszhattam Máté babával, 9 hónapos, 10 kiló fölött, kis vasgyúró :) Aztán vissza kórházba Ctg-re. Nagyon jó volt, nyugisan fotelben üldögélve hallgattuk a kis szívverését, olyan mint egy vágtató kis paripa :)

Csütörtökön jött a védőnő, mindennel meg van elégedve! Baba ruhákat direkt hagytam a szárítón :)

Ma reggel szokásos cukros vérvétel, most elsőre sikerült levenni :) utána mentem, hogy csináltassak nst-t, hogy az itteni doki ne kötözködjön. Erre semmi nincs kiírva, ott téblábolok, mikor egy kedves néni megszólított, hogy nincs most nst, mert nincs gép, elromlott, és bevitték a szülőszobára, telt ház van. Mondom fajen, bejövök vidékről, és nincs. Lehet délutánra lesz. Aztán megszólítottam egy fehér köpenyes hölgyet, hogy mondom először jöttem volna nst, kedvesen rám mosolygott, és mondta menjek be holnap délelőtt, akkor majd megcsinálják. Így kocsikázhatok be holnap is.

Vasárnap megyünk Anyumékhoz haza, Húgom most csütörtökön töltötte a 17! Szülinapi nagy családi ebéd lesz! Annyira várom. Még most együtt lehetünk! És lehet jönnek unokatesómék is, augusztus 22én született meg második kisfiuk Berci (Bercel) és lehet ők is jönnek a picivel.

Hétfőn meg megyünk a dúlához megbeszélni a szülési terveket :) aztán kedden védőnő, szerdán doki. Nem hagyják pihenni az utolsó hónapban a kismamát!

Puszi mindenkinek Annus 36 hkm :)

2014. szept. 5. 13:58
 757/802 anonim ***** válasza:
100%

Drága Annus!


Jujjjj eljött a 37. hét.....mostmár aztán bármikor kibújhat a kislányotok!!! Sokat gondolok rátok!!!

Hihetetlen hogy telik az idö....Nagyon izgulok értetek!

Bocsi h most nem írok sokat,de elég vacakul vagyok...a derekam ugy érzem mindjart becsipödik,emelett a hasam is szúrkál. még jó h holnap megyek dokihoz!


Puszi :Kriszta

2014. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 758/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Látom mindenkit utol ért a szeptemberi hajtás!

Kriszta köszi hogy izgulsz értünk :) Olyan jól esik, hogy itt mindenki gondol a másikra! Remélem a derekad jól van és hasszurka sincs már? El múltak már a kezdeti tüneteid? Boldogan éled a középső trimeszter napjait?

Maja mi újság a nagy kisasszonnyal?

Szilvi beindult a suli? Ciklusod? Nemvárt? Ikrek?

Zsófi ti hogy vagytok? Dolgozol még? Bírod? Lassan te is a végére érsz.

Melindánknak is örülnénk, ha mesélne, milyen az élet Oliviaval, és milyen volt a szülés.

Kriszta milyen a 4 órás meló? Tudsz maradni könnyített munkán? Táppénz lehetőség?

Mi már a 38 betöltött hétben vagyunk, lassan itt a vége.

A pocim szerintem már kisebbnek látszik, elindult lefelé. Ma voltam dokinál, a méhszáj tökéletesen zárt még, de ugye ez hamar változhat. Múlt héten csinált UH-t, minden rendben van, még mindig kislány :) A BPD értékünk egy kicsit kisebb mint ami a korának megfelelő lenne, de remélem csak cuki kis buksija van, és könnyebben ki fog tudni csusszanni.

Sajnos találtak Streptococcus fertőzést nálam, így szülés alatt antibiotikumot kell majd kapnom, újabb szuri, sőt kanül, nagyon rosszul érintett, de ez van, a baba egészsége mindennél fontosabb. Úgy emlékszem Maja neked is volt fertőzésed, kaptad az antibiotikumot? Mondjuk a császár miatt legalább nem fertőzted meg Petrát.

Sikerült CTG vizsgálat közben rosszul lennem kedden, leeshetett a vércukrom, majdnem elájultam, de anyukám segítő legyezése, és a szülésznő életmentő szőlőcukorja segített.

Most már minden héten vizsgálat, minden héten NST/CTG hol minek hívják, továbbra is minden héten cukros vérvétel Nem unatkozom. Sőt a 36 héten végzett vérvételnél, valamilyen eredményt nem tudtak megcsinálni, így jövő héten még vérvétel is újra.

Ja és végre több mint 2,5 hónap után, újra lelet kikéréssel meglett a Toxoplazma vírus eredményem, ami negatív, így azt a vizsgálatot is meg kellett ismételni, hogy azóta is fertőzés mentes vagyok e, így amiatt is voltam vérvételen múlt héten. Nem baj hogy 2-3 hét mire megjön az eredmény, és lehet addigra rég megszülök, azért a doki szerint meg kellett csinálni...

Egy kismama rá ér, és igazi tűpárna.

Ja itt újvárosban az NST is egy kész röhej. Siekrült legutóbb kifognom 4 ápolónő tanoncs csitrit, akik végig csacsogták a vizsgálatot, ami rettentően idegesített, és a baba nem is mozgott rendesen. De miután kivártam a sorom, és végeztünk a vizsgálattal, keresni kell egy orvost aki alá írja a papírt, anélkül nem jöhetnél el a kórházból. De az ügyeletes orvosok nagyon nem ezzel szeretnek foglalkozni. Lenyargaltunk egy másik szerencsétlen, rettentően ráérő, kismamával a másik emeletre orvost vadászni. Épp viziteltek. Türelmesen vártuk őket a folyosó végén, majd galád módon egy hátsó lépcsőn felmentek a másik osztályra, minket jól kikerülve, akkor roham vissza egy emelettel feljebb, megint várni illedelmesen a folyosón. Az volt a szerencse, hogy a másik kismami ismerte a dokikkal vizitelő nővért, aki a doki kezébe adta a papírt, és már csak 10 percet kellett várni, hogy alá is írja. Röhej az egész. Mert te utolsó hónapos kismama olyan nagyon rá érsz... És hiába van fogadott doki, ha az nincs bent, akkor is ugyan ezt végig kell csinálni...

Kórházi táskák be vannak végre pakolva, van 3 :) szülőszoba-gyerekágy-babacucca :) Mint aki elköltözik :)VInni kell mindent, az evőeszköztől, Wc papiron át, a baba összes szükséges felszerelésésig. Kocsi elbírja, apa meg majd cipeli.

Na most ennyi, el is vagyok már mára fáradva rendesen.

Legyetek jók, és igyekszem majd feljönni tájékoztatni titeket ha megjön a kisasszony!

Puszi Annus

2014. szept. 17. 20:13
 759/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Csajok!


Annusom,már tényleg nem sok van háááátra :) Izgulsz már???Szoval akkor kezd leszállni a pocid? de jóóó,nagyon kivancsi vagyok mikor fog kibújni a kisasszony :D

Nálad is talaltak olyan bacit???Örülj neki h ott legalabb nezik ezt....és ennyi féle vizsgalatra kell menned meg igy a vege fele is. Én örülnék ha itt is lennének mindenféle vizsgalatok...de itt már nekem több uh sem lesz...

Láttam a kepeidet fb-on,csini kismamai vagy és sugárzik rólad a boldogság :) naaa es ha megszüleik a kislányotok....huuuu micsoda öröm lesz az :)

hogy is fogjak hivni? már lusta vagyok visszakeresni,de ha jol emlékszem Bibor???bocsi ha nem,az emlekezökepessegem mostanaban 0-ra csökkent :D

Izgatottan várjuk a nagy napot! :)


Aztán jön hamarosan Zsófikám is,felöle is angyon regen nem hallottunk....remélem jól vagytok Zsofi :)


Köszi a kerdésed Annus,igy 4 orába nagyon kenyelmes dolgozni. Bent vagyok irodan,illetve jövök megyek ha eppen kell vkinek vmi :D ez okt 10 ig lesz igy aztan kontoroll és annak függvenyeben majd latjuk h kapok e meg 4 oras tappenzt. De majd probalom megdumalni a dokival. kopp kopp gyorsan kopogom is le,szerencsere 1 hete mar nem fajt ugy a hasam-derekam. jo persze neha erzem de közel sem olyan veszes..Ennek örülök nagyon!

Amugy utanajartam es szülés elött 60 nappal el lehet menni "tappénzre"(itt mas a neve)csak a munkaltatonak ki ´kell tölteni egy papirt ami egyezik az altalam kitöltött papirral es ezt a biztosito elbiralja utana h tenyleg jogosult vagyok e arra h már 2 honappal elötte otthon legyek. Szoval a fönökömmel meg ezt meg kell beszlenem h olyan formaban es modon töltsük ki ezeket a papirokat h ne tudjanak belekötni.Remelem segitökesz lesz benne és nem fog akadekoskodni....

A Kiskópénk mozog rendesen,szoktunk vele "játszani" :D nagyon vicces dolgok tudnak ezek lenni de olyan jo látni a páromon Árpin h ö is ennyire élvezi a terhességem,tudom h nagyon jo apuka lesz :)

Babaholmikat meg mindig nem vasaroltunk...30. het utanra tervezzük. Most egyenlöre a lakaskankat alakitgatjuk at ugy h mindennek meglegyen a helye :)

Nemsokara indulok haziorvoshoz,pajzsmirigy szintet nezetni meg iratok fel gyogyszert. meg meg akarom vele beszelni h csinaljanak terhesleses cukorvizsgalatot is vmikor mert ha edeset es sokat eszek megfjadul a fejem. probalom türtöztetni magam de mostansag nagyon edesszaju lettem :D


No de megyek is eszek egy par falatot aztan indulok!


Puszi mindenkinek!

Kriszta

2014. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 760/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kriszta örülök, hogy jól vagytok, ficánkol a kiskópé, és a leendő apuka is élvezi a terhességet :)

Cukorról ha gondolod elmondom nekem milyen diétát kell tartani.

150 gramm szénhidrát egy nap, 5 étkezésre elosztva, az étkezések 3 óránként legyenek.

30 g reggeli, 20g tízórai, 50 g ebéd, 20 g uzsi, 30 g vacsi.

Lehetőleg a fele lassan felszívódó szénhidrát legyen.

Reggelire nem lehet enni gyümölcsöt, tejet, tejterméket.

Kerestem a neten, de nem találtam olyan jó táblázatot amit kaptunk. De ha keresel lehet találsz.

Ártani nem árthatsz azzal ha figyelsz arar mikor mit eszel.

Néhány támpont: 30 g szénhidrát, tehát egy reggelire meg lehet enni: 1 zsemle, 6dkg kenyér, 6 db Abonett, margarint, húsfélét, sajtot számolatlanul lehet enni hozzá:)

Zöldségek közül a krumplit, kukoricát kell számolni.

Tízóraira pl 3db Korpovit keksz és egy alma :)

Ebédre 6 dkg tészta, rizs ehető például.

Na nem kell neked ezt iylen komolyan csinálni, én se figyelem, dekázom.

A reggeli vacsi könnyű, egy zsemlét vagy kiflit eszek, és tudom hoyg az nem sok. Tízóraira uzsira próbálok gyümölcsöt enni, de azt is számolva.

A lényeg, hogy ha lehet ne egyél cukrot, és vigyázz az édessel. Én a 37 héttől lettem nagyon édesre kívánós, nem is bírom tartani a diétát teljesen, de jól vagyok.

Na osonok főzni:)

Puszi Annus

2014. szept. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!