Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
 771/802 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém!De nagyon fáj?Állandóan vagy időközönként?Tompán vagy élesen?És pontosan hol?Mikor mész legközelebb dokihoz? De nekem is volt,hogy lustább volt,de nem sokáig tartott.De s frászt hozta rám,mert ő mindig olyan aktív,azért ijedtem be olyankor. Vigyázz magadra,magatokra!! PUSZI,MAJA
2014. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 772/802 anonim ***** válasza:
100%

Olyan menszi szerű görcsök...eddig kb 1,5hét volt össz vissz h nem fàjt semmim....erre csak azt szoktam mar mondani h a szokàsos fàjdalmak. Nem erősek inkàbb kellemetlen, érzem. Most is mire megfőztem màr fàjt a hasam, le kellett h pihenjek. Nem tudom miert vagyok ilyen hasfàjós....

Okt 6an megyek védőnőhöz és dokihoz is.

Puszi:Kriszta

2014. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 773/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok!


Tegnap írtam nektek egy regényt es a végen kitorlodott, utana mar nem bírtam meg egyszer megírni :( meg főznom kellett. Csináltam paradicsomos hús gombocokat (fagyasztottam le 6 db kisebb alma méretű gombocokat későbbre) meg csináltam fasirtot, azaz csak a húst, mert azt is le fagyasztottam, hogy később mar csak prezli es sütés legyen. Vettünk sok húst csirkét azt is fagyasztottam le, mert azt könnyű megcsinalni, ki engedjük be a sütőbe fuszerrel es kész. Meg gondolkozom mit lehetne, nektek vmi ötlet? Pörkölt az nagyon jo, de az utóbbi időben annyit csináltam, hogy mar ra sem bírok nézni :/


Maja:

Nagyon örülök, hogy igy bírom a munkát en is meglepődtem, de azert igy is vártam/ gondoltam :D

Légzés figyelot en is csak a megnyugtatasom miatt vennék, de végül nem veszünk, de ha meg is kell akkor párom elszalad venni vagy rendelünk online a boltból. Mivel végig itt lesz mellettem a kisàgy remelem nem lesz gond. Igen, Bébi őrrel mi is ráérünk még, nem nagy a lakás ahol lakunk. Pihenőszéket sem veszünk, anyósom szeretett volna olyat venni, de ki tudja, hogy hogy használnánk ki, igy az is ráér még, de ha ő meg akarja venni vegye :D bar nem szeretnem, hogy költekezzen. Zenélő forgot a kis ágyra nezek :)

Örülnek, ha en is megúsznam egy napból anyost, de sajnos biztos itt fog aludni, mert ha mar annyit utazik akkor ugye itt alszik. Remelem 3 napnál tovább nem felejti itt magát. Tuti, hogy ideges leszek, ha jön es azt a kislányunk meg fogja érezni es azt nem szeretnem, hogy egész nap sírjon. Meg azt sem szeretnem, hogy nézze, hogy szoptatok meg ott álljon a nyakamnal amikor furdetem.... Vagy ő akarja majd.... Uh ebbe meg bele sem gondoltam, hogy 24 órában itt lesz meg én is, most mar nincs az, hogy a munkahelyemen maradok picit tovább, mert ő itt van. :( :D haha

A derekam es a lábam elképesztően jol bírja egyáltalán nem faj es nem vizesedik a lábam, ki tudja lehet, hogy az utolsó 1 hétben lesz gond. Meg van 2 hét es 3 nap a kiirtik waa izgi :)

Nagyon furcsa, nekem nincs semmi gondom, egyedül ami a 2. Trimeszterben előfordult az az hogy hátul a derekamnal folyton vmi ín becsípődott de hamar kiállt ha massziroztam es volt egy par hétig láb gorcsom mikor reggel felkeltem kinyujtozni, de hamar elmúltak szerencsére. Azon kívül, hogy nem bírok mar ugy lehajolni nincs gondom. Remelem ez nem azt jelenti, hogy a szülés meg borzasztó lesz.


Kriszta:

Hàt igen igazad van anyóssal kapcsolatban, remelem majd megérti, hogy ne jöjjön rögtön. Nem tudom mi ez a hirtelen jönni akarok pedig még meg se született dolog...

Azt, hogy szuleim jönnek mèg nem tudja :D

Hogy szalad az ido, te is mar túl vagy a felén. Nagyon aranyos lehet amikor mindig mész valamerre es jelzi, hogy haho en is itt vagyok. Azok olyan jók :) ez biztos hiányhozni fog majd nekem is a mocorgasok.

Mi is olyan 30. Het korul vettünk babakocsit, de mar előtte nézegettem őket. Hamarabb is megvettük volna, ha nem vagyok tanácstalan :) szerintem nem gond, hogy most megvettetek hiszen baja nem lesz, eláll a lakásban addig. Ugy is hamar eltelik neked is a hátralevő ido.

Jol tetted, hogy beadtad a kérelmet, hogy az utolsó 2 hónapban ne kelljen dolgozz :) akkor lesz időd mindenre legalább, főzni is meg le fagyasztani, berendezkedni. Nekem ezek mentek lassan, mert dolgoztam. Bar nem bánom :)

Ne izgulj, hogy valamelyik nap kevesebbet érzed mozogni a lényeg hogy érezd. Nekem is volt ilyen, ugy megijedtem, hogy nem mozog mi baja lehet, de csak lusta volt 3 napig. Ilyenkor le feküdtem egy picit felulo helyzetben es figyeltem, hogy mennyit mozog. Ha óránként érzed legalább egyszer az elvileg jo, mintha azt olvastam volna. Nekem is valahogy ez ido körül lehetett, hogy alig mozgott.

Meg mindig nagyon faj a has-derék? Pihenj amennyit csak tudsz. Lehet, hogy azert faj mert nyúlik minden, a tested átalakul. Mar jobban vagy ?

Viszont olyan nekem is volt, hogy főztem es le kellett uljek mert nem bírtam es olyan volt mintha le akarna szakadni a mehemnel :/ elfáradunk. Menzi szeru görcs felek voltak ritkán nekem is, az orvos azt mondta, hogy természetes.

Október 6.-an mentek orvoshoz? De jo mindjárt itt van. Nekem aznap vsn a szülinapom :D :D


Annus:

Jo, hogy a hordozó kendőt írod, azt en is szeretnek, el is felejtettem, szerinted ez jo lehet? (Az a baj, hogy fél vallás :( )

[link]

Tesomek ilyet szeretnének venni:

[link]


Ha anyukám akarna jönni a szülésre akkor az más lenne persze, de hogy anyósom.... Főleg azok utan .... Eléggé fura.


Nem olyan biztos, hogy hamarabb fogok szülni, meg fent van a feje, meg nincs annyira lent azt mondta az orvos. Meg ki tudja van aki 4 centivel szaladgál meg 4 hétig van aki hamarabb megszüli. Kiszámíthatatlan ez az egész, aztán lehet tényleg hamarabb fogok, ki tudja :))

Örülnek, ha a kiirt napon szülnék :) mert arra végül is számít az ember :)

Juj neked mindjárt itt a kiirt dátum, de jo. Kiváncsi leszek. Lehet, hogy akkor mar jovoheten valamikor meg is lesz :) vajon szeptember vagy október lesz? :)) izgi.

Izgulsz, felsz?

Érdekes, hogy zárva van a mehszajad. Azt hittem, ilyenkor mar mindenkinek nyílik.

Jósló fajasok nekem is szoktak lenni, bar az utóbbi par napban nincsen. Most elég jol alszom es elég jol bírom. Nem érzem, hogy a kisasszony ki akarna bújni :) aminek még örülök.

Ezek a férfiak, dettó ugyan ez van nálunk is, mostanában mar nagyon hamar eljárások főleg munka utan, mar aludni szeretnek es ezt néha a párom nem hiszi el azaz nem veszi komolyan h tényleg fáradt vagyok, ahogy nálatok is.

En is főztem előre. Es en is 2-3 nappal előre főzök :D



Nálunk minden rendben, csütörtökön voltunk dokinal, azt mondta 2 cm kb. Meg 55% amit nem értek mert múltkor 70% mondott! ugy tudtam felfelé kell, hogy menjen a % nak nem lefelé. Más orvos volt most, úgyhogy... Viszont ugy megpiszkalt, hogy nagyon fajt :( es utana 2 napig vérzett, mint mikor múlik el a menzi. :(( a masik orvos nem volt ennyire durva, mindkettő nő volt pedig. Meg az utóbbi idősebb volt eddig o tűnt a legtapasztaltabb nak es kedvesnek, de akkor eléggé rossz kedvű volt :( nem mondott semmit, durva volt stb.... Nem volt kellemes, nem értem, hogy miért nem bírják az ajtón kívül hagyni a dolgaikat hiszen orvosok kérem szépen :D

Anyósom szinte mindennap hívogat aaa, múltkor este 10 kor hívott, hat nem vettem fel ,ért mar 8kor el aludtam (párom dolgozott) es pidlogva keltem, hogy mi ez ki ez, azt de tudtam mi van. Hat en ugyan nem hívtam vissza, érdekes h eddig nem érdekelte mi vsn velem most hirtelen mindennap, tőlem ne varja h hívjam.... :@ páromat is naponta 2* hivja, pedig fel évig kb öt sem hívta... Max 1-2*. Na de ki tudja, lehet, hogy megváltozott es most mar minden szuper lesz vele. Rendes lesz, kedves, megértő segítőkész. Meg lehet jol ossze barátkozunk itt a végen... xD bar en nem szeretnem, hogy jöjjön segíteni abból csak a gond van.

Munka: most mar egyik nap dolgozom másnap itthon vagyok :) mar nem menne a heti 5 nap. Ezen a heten kezdtem el igy dolgozni, jovohet meg igy megyek aztán utana mar szinte semennyire. De ha addig megszületik Nathalie akkor végképp nem megyek :))

Csütörtökön csináltunk meg par kepet, küldjek nektek ^.^ ?

Jaj nekem is ugy ki szokta nyomni a popojat, mint Annusnak haha nekem is van olyan képem. De olyan édes es utana érzed a kis popsijat es lehet simogatni :) olyan jo.

Ja meg vettünk meg legtisztító gepet, nagyon finom friss levegőt csinál a meglevőbol, a klíma miatt hasznos. Bar azt majd mértékkel fogjuk használni, de nagyon jo az a levegő tisztító. Nem volt olcsó, de nem volt olyan vészes az ara, megérte szerintem,


Na zárom soraimat, megyek reggelizem valamit :)

Puszi mindenkinek!

Ja meg majd az e-mail-ekre válaszolok. Mert azt itt elfelejtettem.

Zsófi

2014. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 774/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Kriszta szerintem tök jó, hogy megvettétek a babakocsit! Enni nem kér :) Sajnálom ezt a has-hát fájós dolgod. De lehet hogy Majának van igaza, és tágulsz.

Zsófi, jól néz ki a hinta, én is ilyesmit szeretnék venni!

[link]

Azt a kendőt viszont én nem tartom jónak. Jól néz ki, de gondolj bele, hoyg a baba teljes súlya csak a hátad felső részére a lapockádra nehezedik. Szerintem percek alatt kényelmetlen lehet. Én olyan kendőt vennék ami a derékra és a hátra minél nagyobb felületen támaszkodik, hogy a babád súlyát jobban elosztva cipeld. A kengurukkal is az a baj, hogy általában csak a lapockán kereszteződnek, egy 4-6-8 kilós gyereket órákig úgy cipelni, nagyon hátfájós lehet.

Én a hosszú szövött kendőket ajánlom, de te döntesz. Itthon is amiket lehet kapni vannak rugalmas kendők amik külföldiek. Dydimos az egyik azt hiszem.


Szilvi levelének is örültem :)

Melindáról is láttam egy édes képet a kislányával :)


Mi jól vagyunk. Ma voltunk kórházban CTg-n és vizsgálaton. Párom most először tudott velnk jönni CTG-re, végre ő is hallhatta a kis vágtató lovacskát ( baba szívhangja) :) Nagyon jó volt együtt menni :)

A szívhangja rendben volt, csak szeret aludni amikor vizsgálat van, de pesten kedvesen keltegetik :)

Utána megvizsgált a szülésznő, és már van változás! Azt mondta, rövidült a méhszáj, laposodik el, és már két ujjnyira kitágultam. Most nekem is fájt a vizsgálat, de legalább alapos volt. Elmagyarázta mi minden van odabent, és azt mondta, szerinte már csak napok kérdése, lehet megyünk holnap szülni :)

Én ennek nagyon örültem, párom meg majd elájult, láttam rajta hogy sokkolta az infó. Egy kicsit megijedt, hogy most már tényleg bármikor bekövetkezhet. De aztán megnyugtattam :)

Ma már intenzívebben éreztem a jóslókat is, és óránként van 1-2 , de még rendszertelenek. Viszont nekem nem fáj, csak keményedik minden :)


Még azt akartam mondani a baba sarokhoz, hogy a kék falvédőt anyum varrta, és majd tervezünk rá napocskát, fát, tavacskát és növényeket, állatokat varrni

ilyen kis fal dekor lesz, no meg falvédő is egyben.


Én is filózom mit lehetne még főzni, de asszem már nem fogok semmibe :) Nekünk még hurka kolbász van a fagyóban, azt is csak ki kell sütni. Meg dinsztelt káposztát raktam el, abból meg káposztás tészta van gyorsan :)


Most elköszönök. Puszi Annus

2014. szept. 27. 21:06
 775/802 anonim ***** válasza:
100%

Annus: megneztem amit mondtál es igen en is olyasmit szeretnek csak sehol nem találtam, legalábbis amerikai oldalakon :( de lehet rendelek máshonnan hatha találok :)

Örülök neki, hogy vegre a párod is el tudott jutni veled CTG re igy a végen.

Azta most mar tenyleg mindjárt megszületik el se hiszem :)

En ugy szeretem ezeket a DIY dolgokat, hogy te varrod sajat kezu díszítésű díszek a falra vagy valamit össze kreativkodsz, ezek a legjobbak olyan szépen es egyediek!

Te mar ne főzz semmit mar csak pihenj ameddig tudsz :)

Hurkát jo hogy írod azt lehet majd en is fagyasztok le, amerikai hurka haha ami tulajdonképpen nem is annyira hurka nem baj ;)

Káposzta nekunk is van, de azt majd szülés utan en nem szeretnem enni, nehogy hasfajos legyen de a párom persze megégeti egy jo bő adag van bent 1 személyre :)

Drukkolok neked, hogy minden jol menjen majd a szülésnél! Majd azert dobj egy uzit amikor lesz ra időd :)


Jo ejszakat mindenkinek, puszi. Zsófi

2014. szept. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 776/802 anonim ***** válasza:
100%

Jujjj Annus, akkor "mindjàrt szülünk" :) màr jóslóid is vannak 1-2órànként, ebből lehet baba lesz màr ma :)

Annyira izgulok értetek és kívànom a legjobbakat :)

Remélem könnyű szülésed lesz :) hihiii aranyos lehetett a pàrod megrémülve, lehet most tudatosult benne h màe csak napok-óràk kérdése és apuka lesz :)

Én nem tudok most aludni, nem vagyok àlmos.....Babócànk us mocorog, habàe este megint lusti volt... néha úgy ellkeseredek h miért van az h mindug fàj vmim....szoktam kenegetni a hasam napi 2*es tegnap eszrevettem h a koldokom alatt van egy pont ahol faj. De nem a hasam belulrol es nem is a bőröm hanem olyan mintha ott a bőe alatti szövet fàjna. Bnőm azt mondja h lehet a hasizmom nyulik.e melle ugye jon a hasfajas is amu neha ugy benyillal.

Gondolom mar unjatok h nalam mindig ez a tema....elhihetitek en lennek a legboldogabb ha nem fajna ennyiszer. De mindent kibirok es elviselek csak Vele legyen minden rendben; hiszen oly regota várjuk Őt ♡


Zsófi meglepően jol birod a munkat :) akkoe nalstok is kajak elokeszitve, taska az ajtoban :) lesz meg vmi vizsgalatod mostansag??

Okt 6an van a szulinapod??? Neeem fogom elfelejteni. Jujjjj akkor Nathalival majdnem egyszerre lesz. Ki tudja talan meg egy napon is :)


No pihengetek tovabb....

Puszu:Kriszta

2014. szept. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 777/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

No még itthon.

Ma elment a nyákdugó, részletekben. ezt tegnap mondta a szülésznő vizsgálat után, mikor mutatta, hogy a kesztyű véres is lett, hoyg most jól benyúlt, és majd ne lepődjek meg ha véres, barnás lesz a váladék, az volt, de így nem lepődtem meg. Jóslók voltak ma is, néha már egész erősebbek, de ritkák, és órákra elmúlnak. Én bizakodom, de ma már biztos nem lesz baba. Írni fogok amint lesz valami!

Zsófi találtam neked egy ilyen hordozó leírást :

[link]

Ott van rengeteg gyártó jobb oldalon,. hátha van olyan amit nálatok is lehet kapni.

Krisztám én őszintén együtt érzek veled ezzel a has fájással. Minden rendben legyen odabent!

Nekem nem olyan extrém mozgós a babám, így én még jobban meg tudtam ijedni, mikor fél napig nem éreztem, főleg most az utolsó héten, de aztán mindig mocorgott.

Az én babám evés közben és után a legaktívabb, vagy a kaja, vagy csak az ülés miatt. No meg eset 8-11 közö9tt aktívabb a legjobban, de lehet mert ilyenkor már főleg csak fekszek pihenek.

Szerencsére most is érzem hogy mocorog :)

Minden jót csajok, majd jelentkezem!

Annus

2014. szept. 28. 20:14
 778/802 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fárasztó, meg unalmas, hogy valami mindig van Kriszta. Inkább sajnálom, hogy így kell megélned ezt a 9 hónapot, ha már ennyit vártál rá. De a lényeg, hogy minden rendben legyen végül. Mindenki máshogy viseli ezt a 9 hónapot. Ki jobban és ki rosszabbul. A végeredmény a lényeg, ami mindenért kárpótol. És igen, egy anya mindent kibír! :) Mi nem lehetünk betegek és fáradtak, de nem sokára ti is megtudjátok! Jujjj, de jó lesz a babavárós fórum átalakul babázós fórummá. :) És Szilvinek meg közösen drukkolunk,hogy minél előbb csatlakozzon ő is! Addig meg ott van azok a gyönyörűséges ikrek. Majd küldj képet Szilvi róluk és rólatok a babázós héten! :)

Annus, úúúú nagyon izgulok veled együtt! Majd azért próbálj meg valahogy üzenni, hogy megindult a szülés. Én is ígértem, de akkor totál elfelejtettem. De nem csoda! Itthoni papucsban indultam meg a kórházba is és úgy jöttem vissza átvenni...:) Annyira készül az ember, ezerszer átgondol mindent és olyankor semmi nem úgy alakul. Szorítok nagyon!!!

Zsófi, én csodállak. Ilyen jól viselni még az utolsó időket is és ennyit dolgozni, főzni. Nagyon kis ügyes vagy! Igen, küldj képet!!! Képzeld én is most akarok hintát beszerezni Petrának, mert imád hintázni. Otthon mindig beülök vele a hintaágyba és olyan sokáig elhintázunk így. Sokszor be is alszik a karjaimban. Olyan kis édes. Úgyhogy, most hintákat nézek. :)

Megyek csajok, mert alszik és még jó lenne összepakolászni még nem kel fel.

Sok puszi! Írjatok! Maja

2014. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 779/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok!


Kriszta:

Hogy vagy? Sok terhes nőnek vannak problémái. Tesom feleségének például hullott a szempillaja nagyon durván es ezeken kívül meg volt neki mas gondja is. Azert mindent mondj el az orvosnak, hogy megnyugodj meg vizsgáljon meg. Szerintem nekem azert csak időközönként voltak problémáin, mert nagyon sokat sportoltam egészen 20 éves koromig. Lehet a testem edzett ehhez :D nem tudom. Meg pont en az olyan fájdalmas dolgokat kaptam amikkel mellette lehetett dolgozni vagy hamar elmúltak.

Remelem elmúlnak a fájdalmaid, de a végen ugy is minden penzt meg fog érni es újból vegig csinálnad :) a babocanak biztos nincs baja, szerintem nagyon is jol érzi magát es eszre se veszi a dolgokat csak a szeretetet :)

Szerintem is nyúlik a hasizmod meg ugy ott minden, nekem is fajt az az elején.

Majanak igaza van, valakinek ilyen valakinek olyan. Tenyleg a végeredmény lenyeg :)) <3


Mar csak ez a het a munkahelyemen es utána mar nem megyek. De mar nem fogok 8 órában ott maradni, hamarabb haza fogok jönni :)

Igen mar ugy ahogy minden keszen van, kajákat is fagyasztottam le nem sokat de azert van, a taska a kocsiban, autós gyerekülés a kocsiban.

Csütörtökön megyek a kovetkezo orvosi vizitre.

Haha igen en is erre gondoltam, hogy lehet, hogy ő is 6.-an fog születni :) ki tudja. Kíváncsian varjuk :)


Annus:

Nagy fejlemények itt a célegyenesben, szerintem szerdáig megszületik a kis drága :) ha elment a nyakdugo akkor neked mar szerintem 2-3 nap. Mert nagyon a végen vagy már. Kiváncsi leszek bejön-e a tippem :))

Nem fajt a vizsgálat? Mert nekem nagyon fajt amikor igy megneztek másodszorra :(

Köszönöm a linket!! En is ilyesmikre gondoltam!

Nekem is akkor szokott igazán mocorogni amikor eszem vagy vegre leülök pihenni :) amugy van amikor nem mocorog, főleg ha megyek-mozgok.

Azt mondjak amikor mar egyáltalán nem érzed, hogy mocorog bármit csinálsz vele akkor fogsz szülni. Nem tudom mennyire igaz :) tesom feleségénel igy volt.

Nagyon izgulok en is erted! :) mindennap félnezek ide, hogy van-e valami fejlemény :))


Maja:

Pont tegnap jutott eszembe nekem is ez, hogy jaaj mibe is fogok majd menni a kórházba? Gyorsan legalább a sport cipőmet ki készítettem az ajtóhoz :D

Majd küld el melyik hintat választottad Petranak :)

Hogy telik az ido, milyen gyorsan nőnek.


En is zárom soraimat, megyek reggelizem es visszabujok az agyba :)

Puszi nektek

Zsófi

2014. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 780/802 A kérdező kommentje:

Beindult!

6kor kezdődött, most mar 3 percesek a fájások. Puszi

2014. szept. 30. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!