Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
 741/802 anonim ***** válasza:

sziasztok lanyok


szuleim sikeresen hazaertek szerdan. kicsit szomoru voltam, most mar kezdem megszokni h ismet nincsenek itt. kedden delutan indult a repulo innen es szerdan erkeztek meg, kedden meg szerdan nagyon rossz kedvem volt (miutan felszalltak)

pityeregtem is neha neha itthon. Most mar kezd minden vissza allni a regi kerekvagasba. Nagyon sokat segitettek, anyukam mindennap fozott valami finomat, mosogatott, rendben tartotta a lakast. nagyon orultem neki, igy delutan volt idom veluk lenni munka utan.

Sikerult elmennunk Floridaba is 2 teljes napra. alligator farmba St. augustine-ba meg Orlandoba a SeaWorldbe, meg probaltam tobb szabadnapot kivenni, meg hamarabb hazamenni a munkahelyemrol, ami sikerult is :)

Mindig mentunk valamerre, jol ereztuk magunkat, szerencsere en is jol birtam, nem faradtam el hamar es fent tudtam maradni 11 ig is.

Tenyleg jol mondjak, hogy a 2. trimeszterben tobb energiad lesz es olyan mintha a terhesseg honemoon-ja lenne. Ugyhogy elvezem amig tudom, bar mar a 3. trimeszterben vagyok, waa :) meg szuk 3 honap.

voltunk 4D-s uh-n is, szuleim is jottek, de ugy aludt a picike mint a bunda es a kezevel persze, h eltakarta az arcat. De jovohet csutortokon ismet mehetunk, mert nem tudott jo kepeket csinalni az uh-os neni, igy ingyen mehetunk meg egyszer :)

Orvoshoz mostantol 2 hetente jarok, igy oda is megyunk jovohet szerdan.

Multheten voltunk es minden rendben van, utana meg elmentunk szuleimmel Savannah-ba setalni korulnezni baba boltba bemenni, vettunk is egy nagyon edes ruha szettet, az a terv h majd abba hozzuk haza a korhazbol. (ha erdekel titeket el tudom kuldeni a kepet)

Otthonrol is kaptunk kis rucikat, amik mar tesom kislanyara nem jok :) sot meg nem is hordta oket, mert nagy baba. 3 honapos, de 6 honaposnak felel meg kb. :D de nagyon edes. Meg szuleim hagytak nekunk itt penzt a babakocsira, azt mondtak, hogy alljak a felet, amit kineztunk annak (hetszaz dollar)


mi meg semmit nem vettunk meg, csak azt a pici ruhat, de abbol se szeretnek sokat venni, folosleges, ugy nonek a babocak ugy is mint a bolond gomba :D


Tudtok nekem ajanlani jo babakocsit? Mar vagy 1 honapja azt nezzuk.

Ami tetszik nekunk es praktikus is lenne az draga, es a kommentek hozza elbizonytalanitanak.

Itt olcso babakocsik vannak, de ha mar olyasmit akarsz amit otthon, europaban hasznalnak az draga, mert olyanokat itt nem gyartanak. :(

Altalaban olyanok a babakocsik, hogy van egy autos ules hordozhato, az oke az kell. meg maga a babakocsi ulo resze ami ugyan lehajthato, hogy fekudni tudjon a baba, de szerintem azon se fekudne teljesen, mint egy mozeskosaras babakocsiban, ami itt nem "divat" es nem is gyartanak, csak europai van dragan.

Linkelek par linket, milyeneket neztem eddig:


[link]


(itt ha valamelyikre ra kattintottok ott vannak a reszletek es emg video is van)


[link]


(ez ami tetszik, de draga es nem tudom h megerne e, meg nem mindenki ir rola jo kommenteket)


vagy van esetleg nektek valamilyen tanacsotok otletetek ? :)


meg arra gondoltam, hogy megvesszuk a graco-sat es veszunk kulon egy mozes kosarat amiben aludhat az agyunk mellett, amig at nem koltozik a kis agyba.


[link]


de ha setaltalni szeretnek menni vele 1 honapos kora utan, akkor nem lesz rossz a gerincenek, hogy nem tud teljesen laposan aludni? Mikozben setaltatom.



Szilvi:


Nagyon nagyon tunderiek az ikrek, olyan szepek es aranyosak.


Kriszta:

Hogy vagy? Hogy van a kis picurka? (L)

A szivhang figyelot en is neztem regebben, de most, hogy mar 2 hetente megyunk az orvoshoz mindig hallom a kis szivet :) igy nem vettem :)


Annus:


Hiogy vagy? Mar majdnem minden baba cuccotok megvan? fuu mi meg sehol nem tartunk szinte :D

Megneztem azt a fajta babakocsit is amit te vettel, de itt sajnos nem lehet olyat kapni, meg ebay en sem sem amazonon.

Azt hiszem te kerdezted, hogy milyen allamporlagu lesz a babank, nekunk amerikai allampolgarsagot fog kapni automatikusan, mert itt szuletesi hely szerint adnak :) De megkerhetjuk neki a magyar allampolgarsagot is, hogy kettos allampolgar legyen.

Elvileg meg igy van. Nem tudok rola, hogy valtozott volna.


Maja:


Hogy vagy es Petrus?

Nem lehetett konnyu a szules en inkabb bele sem gondolok, hogy nalunk mi lesz, felkeszulok lelkileg, de inkabb megprobalok ugy, hogy spontan barmi lehet es ne erjen rosszul. Nem is gondolok meg ra :)


Ne haragudjatok, ha nem tudtam bovebben valaszolni Nektek, annyira sokat irtatok, mindig elolvastam mit irtatok, de mire ide jutottam ,hogy irjak nektek addigra elfelejtettem, a terhesseg alatt nagyon gyorsan elfejetek mindent :(

Es lusta is voltam visszanezni 3-4 oldalnyi beszelgetest :(


Nagyon sok kepet csinaltunk a 3 het alatt, ha gondoljatok meg tudok kuldeni :) pocakosat is, uh-sat is, csak szoljatok :P


Nekem kuldhettek kepeket, mindig szivesen fogadom, csak lehet epp valaszolni nem tudok es kesobb elfelejtem :((


zarom soraimat, lassan mehetek haza a munkahelyemrol :D

Mostantol megprobalok bekapcsolodni a beszelgetesbe is :))


Mindenkinek sok puszi es a babaknak is :)))

2014. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 742/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!


Zsófikám örülök h újból jelentkeztél :) és annak is hogy anyudék jol érezték magukat nálatok. Sikerült kirándulnotok sok helyen és még a tempot is bírtad :)

Anyudtól azért Nagy segitseg volt h mire hazaértél a munkából várt a finom ebéd és rend is volt :) így a délutánok ´tenyleg megmaradtak a kiruccanásnak!

Jajjj elhiszem h szomorkodtál egy pár napig miután hazarepültek....föleg h te olyan nagyon messze laksz h nem tudnak tényleg minden hónapban kirepülni....van kilátásban legalább uj dátum hogy mikor fogtok tudni találkozni??

Sajnos babakocsi ügyben nem sokat tudok segiteni mert igazábol mi meg nagyon nem nezelödünk..és fogalmam sincs h praktikusság.kényelmesség szempontjabol melyik is lenne jó. De hátha Maja,Annus többet tudnak majd hozzászólni... :)

Igeeeeen én kiváncsi vagyok képekre :) Ha lesz egy kis idöd küldj párat ,szívesen nézegetem a növekvö pocakod :)

Szóval aludt a kisasszony?? :) még jó hogy mehettek ujból és ingyen. Remélem ébren lesz!!!


Szilvikém mesélj hogy sikerült az esküvö??Jól éreztétek magatokat???Jajjj azt a múltkor el is felejtettem irni hogy az a kis csomag amit az ikreknek készítettél naaaagyon tetszik...annyira ötletes és tényleg mindene egyes részét fel fogják használni. Lehet lopom majd az ötleted mert sógoroméknál pont a körül jön a baba mikor otthon leszünk :)


Jajjj de jó holnap megyünk hazaaaa :)Habár még a pakolással sehogy nem állunk,mert a tegnapi szalonnasütés elhuzodott,volt mit ppakolni ma. öcsém és az egyik baratunk itt is aludtak nalunk.Aztán mosokonyham volt,mostunk,takaritottunk,anyóst latogattunk....jaaa persze föztünk is szoval a pakolás maradt a legvégére a napnak...de vegül is holnap de. is lesz idönk egy kevés mert kb 10;30kor indulunk a reptérre és este fél7 körül érünk haza. hosszú napunk lesz...


Képzeljétek!!! Megvan az elsö érzékelhetö jelecske a babánktól!! <3 Tegnap ebéd után háton pihengettem az ágyban és ahogy a pocimhoz nyultam egy nagy kemény dudor volt a jobb oldalamon. -gyors kiabáltam a paromnak jött is hamar odarakta a kezét és érezte ö is,aztán szépen lassan odébbvándorolt. Olyan jó volt érezni....kimondott mozgást még nem érzek egyébkent csak bubokérkolás szerü vmit,ezt a tegnapi is olyan érzés volt mintha vmi vegigsimogatna ott bent. :) Tegnap meghallgattuk reggel a szivecskéjet is,hamar megtaláltuk! :)

Küldök egy pocakfotot Nektek,ez most keszült, 15 hetesen :)


Puszi mindenkinek!


Kriszta

2014. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 743/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jelentkezem és nem is reagálok hosszan senkinek, de időm a legkevesebb és nagyon fáradt is vagyok. Állandóan aludnék, főleg ma, mert még az idő is ilyen borongós.

Zsófi, babakocsi ügyben csak azt tudom tanácsolni, hogy tényleg felesleges a mózeses rész. Nekünk van, de így utólag pont a napokban mondtam a férjemnek, hogy mostani eszemmel nem vennék. Bőven elég a hordozó és a sport kocsi rész. Arra figyelj, hogy a hordozót lehessen csatlakoztatni a vázra és gerincbarát legyen, erre ne sajnáljátok. És a sportkocsi rész jól dönthető legyen. Abban bőven el van kicsiként is és később nagyokat sétálhattok vele, ha megemeled a hátrészét. Én legalábbis így csinálnám. A mózest pluszban hamar ki is növi, meg úgyis átteszed rögtön a sportba, ha egy kicsit kinyílik az értelme. Nekünk amúgy utál benne lenni Petra. Most van szokatás alatt. :) Ha elalszik és úgy rakom be, ok, de magától nem alszik benne, üvölt. :) Bár ő elég sokszor és elég sok mindenért üvölt...:D

Kriszta, nagyon tetszett a pocakos kép. Nagyon csinos vagy és sugárzik a boldogság! :) Örülök, hogy úton vagytok hazafelé. Nemsokára megérkeztek. És már 3an!!! :) Majd írj egy pár sort, hogy milyen itthon. Hogy fogadták a rokonok. És mentek végül 4d-re?

Szilvi, az ikrek nagyon édesek. Megmutattam anyukámnak is. Itt olvadoztunk és beleképzeltük magunkat a szituba. Nem semmi lehet 2 babával. Nekünk Petrával is van dolgunk bőven, hátha még lenne mellé egy fiúcska is...:D És milyen babák? Nyugodtak? Esznek, alszanak vagy hisztisek, mint Petra? :D Éjszaka alszanak? Esküvő? A ház hogy áll? Mentek még nyaralni?

Annus, csak ámulok és bámulok mennyi energiád van. Sok zöldség és gyümi berakás. Igazi kis család vagytok már most a pároddal így ketten és úton Bíborral...:) Én azt sem tudnám, hogy hogy fogjak hozzá a berakáshoz. És végül hol fogsz szülni? És hogyan? Van valami előre megbeszélve a szülésznővel? Ne haragudj a tudatlanságomést, de mit csinál egy dúla és mit beszéltettek vele, hogy tud ő segíteni???

Melinda mikorra van kiírva? Tudtok róla valamit? A múltkor küldött pocakos képet. Annyira szép és csini. Nagyon édik a párjával és nagyon csini pocija van. Lehet már ki is bújt a kis hölgy.

Nekem nincs egyszerű dolgom Petrával. Nem az az evős, alvós, csendes baba. Nagyon sokat sír, de csak hiszti, mert egy csepp könnye sincs. Ha felemeljük általában minden baj elszáll. Ha mégsem, akkor vagy a hasija fáj(ami egyre ritkább) vagy már nagyon álmos, és nem tud könnyen elaludni. Mindig úgy alszik el, hogy ringatni kell, vagy az apukája hasán. De van amikor semmi sem jó és akkor cicire rakom, kortyol párat, megnyugszik és alszik. Mostanában ez jött be, miután órákig hurcoltuk és semmi nem volt jó. Éjszaka mostanában kezdett el aludni. Van egy késői etetés, olyan 11-12 körül és alszik olyan 5-ig. Ez már elég baráti ahhoz képest, hogy mostanáig óránként kelt és nyöszörgött sokat. 5 körül kajcsi és utána nézelődik olyan 7-ig, majd alszik egy kicsit és újra eszünk olyan 8-9 körül, majd alszik egy hosszabbat és 11-12 körül újra eszünk. A délután nyűglődősebb, olyankor nehezebben alszik el, többet is van fent és estére nagyon elfárad, akkor megint nehezebb elaltatni a késői szopizás előtt. A fürdetést szereti mióta hason fürdetjük, háton ordított. Mostanában kezdem átfordítani pár percre és szoktatni kisebb-nagyobb sikerrel. Amint kiemelem ordít és ez így megy még be nem fejezem az öltöztetést és fel nem emelem. :D Utál öltözni!!! Utálja a babakocsit is és az autóban is sírt tegnap, úgyhogy meg kellett állni és a férjemnek ölbe venni, utána csend, bealudt és úgy tettük vissza. Csúcs!!! :D A babakocsival ugyanez a szitu. Szóval vannak harcaink. Amúgy egy tüneményes, édes csajszi. Küldtem képeket is. Ő ilyen, nem egy átlag baba, de a miénk és így szeretjük. :) Majd lesz mit mesélni neki. Imádja a közelséget, csak velünk...

Most így ennyi. Legalább tudtam írni, mert nemrég harcoltam álomba a cicis módszerrel...:D Majd még írok, ha Petra engedi! Olvasni többször olvasok, csak nem mindig tudok reagálni.

Puszi, Maja

2014. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 744/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok,


ne haragudjatok, de most tényleg csak pár sor erejéig tudtam felugrani. Kész káosz az elmúlt két napom. Holnap indulunk Horvátba, gondolhatjátok milyen össze-visszaság van itthon. Bőröndbe bepakolás 10 napra nekem és a férjemnek. El sem merem képzelni mi lesz velünk ha két gyerekkel csináljuk végig ugyanezt. Valószínűleg be sem férünk majd a kocsiba a csomagokkal együtt... :D Na de ezen még ráérek agyalni. Szerettem volna írni és jelentkezni, hogy emiatt kicsit eltűnök, így csak jövő hét végén tudok majd ismét itt veletek lenni. Remélem mindenki jól van, bár ahogy az előzményeket olvastam, azt tanúsítja, hogy igen. :)

Jajj...Melivel minden oké. Múlt héten pénteken skypoltunk egyet, még a baba érkezése előtt. Eléggé be volt parázva, mert a kiscsaj nem nagyon akart készülődni kifele, és úgy volt, hogy indítják neki a szülést, de ezek szerint pont a kiírt dátumra, vagyis 28-ára született meg a pici. Úgy következtettem ki a facebook-on nekik írt üzenetekből, amiket a holland barátok-családtagok írtak számukra, hogy kibújt a csajszi!! :) Gratulációkkal és jókívánságokkal árasztották el őket. Szóval bővült a család náluk is. Illetve itt nálunk is. :) Írtam neki e-mailt de még nem válaszolt. Szerintem próbál magához térni, és nagyon gyenge lehet. Részleteket én sem tudok, de remélem mielőbb ír nekünk. :)


Sok puszi mindenkinek. Nagyon vigyázzatok magatokra. Mi is próbálunk magunkra és kipihenjünk fáradalmainkat. :)


Sokszor gondolok rátok,

Szilvi

2014. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 745/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lanyok!


Kriszta:

Mar minden visszakerult a regi kerekvagasba, most mar sokkal konnyebb anyuek nelkul.

Mar en fozok es mosogatok :) de persze ez igy van rendjen. Kettonkre szerencsere nem kell mindig fozzek meg takaritsak.

Igy tudok pihenni is. Nem igazan mozdulok ki semerre csak dolgozni, parom meg estig dolgozik. Csak akkor megyunk valamerre, ha mindketten otthon vagyunk

Jo pihenni, olyan lusta lettem :-D alig veszem magam ra barmire is >D

Anyukam szeretne jonni osszel vagy telen miutan megszuletett a kislanyunk. Nagy segitseg lenne az teny, bar max. 1 hetre tudna csak joni, de az is valami.

Bar anyosom is mondogatja paromnak, hogy jon segiteni, hogy mit hogy kell a babaval. De a hatamon is felall a szor, ha arra kell gondolja, hogy jonni akar.

Igy mondtam paromnak, hogy nem igazan akarom ,hogy valaki is jojjon, mert szeretnem, ha mindharman osszeszoknank eloszor es elveznenk az ujdonsagot a pillanatot, hogy harman vagyunk.

Egy rendszert bevinni az eletunkbe a babocaval :) majd utana johetnek a rokonok, de azt is olyan 4 honapos kora utan szeretnem. Lehet, hogy nem jol gondolom. De tudom, hogy anyosom barmikor tudna jonni

es ez az ami "megremiszt" mert abszolut de nem is akarom latni, ha tehetnem majd csak jovo nyar fele engednem meg, hogy lassa az unokajat. Tudom ez borzasztoan hangzik, de nem tudom hova tenni azt, hogy

az eljegyzesnek se orult es mikor bejelentettuk, hogy terhes vagyok azt is ugyebar eleg furcsan fogadta, meg amikor itt volt sem volt tekinttel ram meg a babara vagy lehet h csak ram nem es orul az unokanak csak az anyjanak nem ...

es 3 honapra ra meg erdekes, hogy alig varja, hogy megszulessen es puszilgathassa (ezt irta paromnak) na en meg

csak mondtam szegeny paromnak a magamet, hogy arra varhat :D :D szegeny. Nagy harag van bennem az biztos. De inkabb megkimelem magamat/magunkat a stresszeltetestol meg a vitatol. Mert tudom, hogy o csak ugy jonne ide, hogy

semmit nem csinalna csak el lenne elvezne a "vakaciot" a beach-et meg a kislanyunk tarsasagat, de ugyan ugy nekem kellene mindent csinalni, nem csak 3munkra hanem mar plusz egy fore. Es ahhoz szerintem nekem majd nem kell segitseg,

hogy hogy kell banni a gyerekunkkel. Nekem a legfobb segitseg a fozes mosas takaritas bevasarlas lenne. Na de azt 100% nem csinalna es ha itt lenne ereztetne ha valami nem tetszik neki es ugy kellene viselkedni ahogy o akarja, amit most mar nem fogunk tudni

es ujbol csak a vita lenne.

Facebook-on is megosztotta parom albumat (feltett par kepet a pici uh kepeibol) es oda irta h: a mi draga picikenk <3 -vagy vmi ilyesmit.

Vissza terve szuleimre: jovo nyaron tudnanak jonni megint hosszabb idore.

(bocsi, hogy igy kikeltem magambol anyos ugyileg ismet :D meg jo, hogy nem olvastam az osszes uzenetet amit a paromnak irt)


Kuldok majd neked kepeket, videot is kaptunk 20 perceset DVD-n :) most sem akarta nagyon megmutatni magat ismet aludt, pedig elotte direkt ettem csokis fankot :D

pedig erzem mozogni, de persze kozben aludhat is :) hetalvo lustacska, mint en :D amugy lehet sokat mozogtam mostanaban sokat ringattam, meg munka alatt is sokat setalok :)

De most masodszorra vegre sikerult "lencsevegre" kapni a kis arcocskajat :) <3


Milyen otthon lenni? Biztos nagyon jo, mit szolt a csalad a rokonsag a baratok tobbi tagja a jo (nagy) hirnek??? :)

Az elso erzes! Olyan nekem is volt, a kis fejet lehetett erezni :) De nagyon gyorsan mozognak :) En most kezdem vegre tobbszor erezni, bar igy is egyertelmuen eleg jol ereztem, de most mar nagyon keves helye kezd lenni

olyan csodas erzes :)

Akkor mar buborekolasok is vannak :) Szuper! Ugy orulok, hogy vegre te is atelheted ezt a csodas erzest!


Maja:

Szerintem ez erheto inkabb pihenjel amikor csak tudsz, ide meg irsz amikor tenyleg ugy erzed nem vagy annyira faradt es van egy kis idod!

Nem is kell sokat irnod csak 1-2 mondatot, hogy meg vagy minden rendben Petrussal is :) Kesobb raersz irni nekunk :P

Koszonom a tanacsot a babakocsi teren. Megkerdeztem batyam feleseget is, o is ugyan ezt javasolta :)


Nagyon aranyos lehet Petrus, persze, hogy hisztizik, mert mindig a legjobb az apucinal es az anyucinal :) vegre kibujt es veletek akar lenni :))

Huha a taktikak, azokat tenyleg erdemes kitalalni es bevetni :) kivancsi vagyok nekunk majd miket kell bevetnunk :) Remelem nem fog fajni a hasa, bar altalaban

minden kisbabanal elofordul, tesomeknal is meg a baratnomeknel is megvolt.

Jo olvasni amiket irsz, igy tudom en is mire szamitsak es tudok otleteket lopni toled :)

Nem tudom, hogy reagaltam e az emailre amiben a kepeket kuldted, de nagyon aranyos kis tunderke Petrus! :)


Szilvi:

Jo nyaralast kivanok, remelem jo az ido is es jol erzitek magatokat!?

Amikor utazgattunk nekem is megfordult a fejemben, hogy ur isten mi lesz ha ezt majd mar 3man csinaljuk, de szerintem el se fogunk indulni sehova, majd csak ha idosebb lesz :) De ki tudja...


De jo, akkor mar meg van a 2. baboca itt is. Gratulalok nekik!!

Az ikrek tunemenyek nagyon aranyosak, olyan jo nezegetni oket meg Petrust is. Tesomek gyereke is olyan kis edes mar nevetgel halali a csajszi :)



Mi voltunk szerdan orvosnal, minden rendben van mindkettonkkel :) csutortokon voltunk 4D-n ujra, most mar a vege fele megmutatta az arcocskajat, bar alig akart mozogni, aludt, mint mindig :)

Majd kuldok nektek par kepet. Vettunk neki meg par cuccot is, meg nagyon nagyon az elejen jarunk mindennek, de augusztus kozepe fele mar elkezdjuk megvenni a kisagyat a babakocsit is stb.

Itt meg megtudjatok nezni a videonkat, telefonrol is mukodik elvileg. Itt a link:


https://www.youtube.com/watch?v=aiozEjangso&list=UU7y3-0rYww..


12 perc utan mozgatja a szajat es 16 perc utan asit :)


puszi mindenkinek

Zsofi

2014. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 746/802 anonim ***** válasza:

Szijjasztok Lànyok!


Gyorsan bejelentkezem egy par sor erejéig.

Hazaértünk szerencsésen csak nem igen szoktam netezni itthon....mindig vagxunk vhol :)


Maja dràga, Petrus tündéri....annyira édes és gyönyörű kislàny....pocikàja fàjdogàl még?? Én voltam ikyen kis hisztis baba. Anyum meselte h hiszti krisztinek hivtak merzt csak a kezükben eteztem jol magam, mint nálatok Petra :) de igy vsn Ő a tietek es igy imadjatok szeretitek akarmennyire is sir :) ide pefig akkor irj ha raersz...most Ő az első :)


Szilvikém remélem horvatba jo idő van ratok :) elvezzetek minden percet napozzstok fürödjetek sokat es varznk az elmenybeszamoloval :)


Zsófi a video nagyon édes, nekem az asitos resz tetszik a legjobban :)

Anyossal kapcsolatban megertem a negativ erzeseid....elhiszem h a hatad kozepete sem kivanod...

Örulok h nsponta tobbszor bejelentkezik a kislsnyotok :)

Jaaaa es sztem egyaltalan nincs kicsi pocid...amit kuldtel kepet sztem nagyon csini vsgy nagyon csini pocakkal. Hidd el 3 honap alatt rrngeteget gog meg noni :)


Jujj skkor melinda is megszult??? Remelem bejelentkezik majd :)


Annus veletek mi ujsag?


Kepzeljetek en msr minden nap erzem a babónkat :) legalsbbis minden nap többsuör erzem buborekolni :) rugast eddig 2* ereztem ,olyan jo erzes:)

4dre penteken megyunk, mar alig varom :)

Ma elmentem itt privatba nodokihoz h nezzen meszajat mert kint egyszer sem nezik. Teljesrn zart vagyok szerencsere. Uht is csinalt, nagyon mozgekony volt a kis dragank, meg is jegyezte h milyen eleven. A labai koze total be lehetetz lszni teljesen terpeszben volt :) de kertuk h ne mondja a nemet , pedig mondta h tökeletesen latja :)

Nsgyon kisfius megerzesem van, mar ketszer almodtam is h kisfiunk fog szuletni. Anyum is kisfiuval almodott

A csalad baratok akikkel eddig kozoltuk nagyon orulnek volt aki meg sirt is :) neg nem mindenkihez jutottink el....

A pocakom is nott a heten...vkivra is kerdezett h babat varok?? Persze nem titkolom mostmar.


Jajj bocsi a sok hibaert....telorol irok....


Megyek fürcsizni, penteken azert megprobalok 4d utan irni nektek este.


Puszi:kriszta

2014. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 747/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!


Kriszta:


Mekkora mar a kisfiad, nagyon aranyos :) Végre meg van az első kisfiú is a fórumon ;)

Ugye, hogy meg lehet érezni, hogy fiú vagy lány. Mi is csak fiú neveket nézegettünk, de persze lány lett, aminek nagyon örülünk. De mindig amikor fiukent emlegettek éreztem, hogy valami nem stimmel... Hat azert mert lány :-D

Gratulálok a kis dragahoz! Nagyon vigyázz magatokra! Ne erőltesd magad es ne emelj. En se csinálok semmi ilyet.

Majd ha tudsz küldj több kepet is! Pocakodrol is!

Milyen otthon? Mikor utaztok vissza? Majd élmény beszámolót is kérünk :)


En elkezdtem olvasni egy könyvet, az a címe, hogy: Hoppá, jön a baba!

[link]


Meg meg egyet olvasok:

[link]

Ez nagyon jo!! Ezt szerintem érdemes olvasni :)


Csak az a baj, hogy mire oda jutok, hogy van idom olvasni fáradt vagyok es max 3-4 oldal megy es elalszom :-D


Képzeljetek mar vettünk egy pár dolgot :)

Meg van a babakocsi (végül az egyszerű, könnyű, nem draga Graco -sat vettük :) )

"Autós ülést" meg pont elfogyott ahhoz a színű babakocsihoz :( de online megrendeltem, úgyhogy szerintem jovohet végére megérkezik. Ugyan ugy online rendeltem meg a kis ágyat is, mert a kocsiba nem fért volna be, akkora dobozba rakják, nekunk meg személy autónk van nem SUV vagy Truck (ami közkedvelt családoknál :) )

Fehér színű kis ágy lesz (ami átalakítható, ahogy nő a gyerkőc -normál àggyá)


[link]


[link]


Vettünk meg pár dolgot: pelenka szemetest, kis Kádat, pelenkazo szivacsot, matracot az agyhoz, baba mosószert (volt ra kedvezményem, azert vettem már most), egy szettet amiben kis olló, lázmero, orrszivo, fésű stb van. Cumis üvegeket stb


De persze ez meg semmi. Meg sok minden kell. Annyi minden kell egy kis babocanak, remelem mindent sikerül megvennunk es nem felejtünk ki semmit. :)


Néha ramtör mar a szülési "felelem", azaz az erzestelenitotol (epiduralis). Lehet, hogy nem fogok kérni. Ti, hogy voltatok/ hogy vagytok vele?


Na megyek pihenni :)


Jo éjszakát nektek, puszi.

Zsófi

2014. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 748/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Felugrottam pár sor erejéig. Éppen alszik a kis csaj...

Kriszta, nagy-nagy gratuláció a kisfiadhoz!!! :) Végre egy fiú a csapatban. :) Valahogy én is inkább fiús anyukaként gondoltam rád és így is lett. Úgy örülök, hogy jól vagytok és minden a legnagyobb rendben. Vigyázz is magadra, ne emelj semmit és ne erőltesd meg magad! Mindent csak óvatosan! Mi újság itthon? Meddig vagytok még? Hogy fogadták a jó hírt a rokonok, barátok? Nagyon cuki a 4d-s képen a kis krapek. :)

Zsófi, én csak egy tanácsot adhatok neked. Fogadj el minden segítséget, mert az első időszak egy káosz. Persze, nekem is anyukám jött segíteni, de kellett is hidd el. Anyósom eljött egy napra, de inkább ne jött volna... Na mind1, túléltem. Nem akartam megbántani a férjem és így ráhagytam, jöjjön, segítsen. Másról se szólt az a 2 nap, csak állandóan tömte volna a gyereket, ha sírt, mert éhes(mintha csak amiatt tudnának sírni), felborult az addig beállt kis "rendszerünk" és reggel úgy bealudt, hogy 8 után kelt fel, mire megetettem és büfiztettem a gyereket már azt sem tudom hanyadszorra az éjszaka...:D De anyukám tényleg nagy segítség volt. Azt se tudom, hogy hogy bírtam volna, vagy csináltam volna nélküle. Ugye kezdő, tapasztalatlan anyuka, tele kételyekkel, kérdésekkel, kimerülve. Sokszor azt se tudtam, hogy nappal van vagy éjszaka. Mostanra kezdek belerázódni. Szóval azért ezt gondold át és úgy dönts, mert pont a legelején van a legnagyobb szükség minden támogatásra és összeszokni meg össze tudtok utána 3-asban, ha már te is picit feltöltődsz és belerázódsz. Persze, te tudod, de én biztos nem bírtam volna el. Meg állandóan sírtam az elején. Szerintem a hormonok, meg a kimerültség. Minden hülyeségen elbőgtem magam...:) Egy gyönyörű, de egyben egy nagyon nehéz időszak is ez! :))) Nemsokára megtudod! Persze, lehet neked nyugisabb babád lesz, mert azért az is sokat számít. Utólagos megfigyelés: amelyik baba nyugis volt és nem sokat rugdosódott, az olyan lesz kint is. Amelyik állandóan ficánkol, az kint is egy aktív, nyughatatlan babóca lesz. A kórházban kérdezgettem mindenkit, hogy kinek milyen volt a pocakban és ezt szűrtem le. :) A 4d-s videón megnéztem azokat a részeket, amiket írtál, nagyon tündér! Nevet választottatok már?

Szüléstől meg ne félj. Én nem féltem tőle egyáltalán, nagyon pozitívan álltam hozzá, hogy majd lesz minden úgy, ahogy lesz, jó kezekben vagyunk, könnyű lesz, stb... A végén semmi nem úgy volt, ahogy gondoltam. Szóval nem igaz, hogy hozzáállás kérdése. Erre nem lehet készülni és nem is kell. Ne dönts el semmit előre, majd a helyzet hozza. (érzéstelenítést sem) Ha az orvosok azt mondják, hogy gyorsan tágulsz és hamar meglesz és bírod is a fájdalmat, akkor ne kérj epidurálist. Viszont, ha azt mondják, hogy sok idő, akár 12-24 óra, akkor jól jöhet az a fájdalomcsillapítás. Így, majd eldöntöd ott. Ezt előre nem fogod tudni. Lehet itthon azt mondod, hogy nem, és ott meg alig várod, hogy döfjenek beléd valami jó cuccot...:D Jó lesz minden, ne aggódj. Utólag minden fájdalom elmúlik és megszépül, ahogy meglátod a babádat és érte olyan tartalékokat mozgatsz meg, amikről addig nem is tudtál. Én magam is meglepődtem ezen. Nagyon nagy benned olyankor a túlélési ösztön és a babádért mindenre képes vagy! :) Én szorítok!

Remélem hamarosan Melinda is jelentkezik és beszámol róla, hogy ő hogy élte ezt meg és, hogy hogy vannak... :)

Szilvi, nagyon tetszettek a nyaralós képek. Nagyon találékonyak vagytok. Jót mosolyogtam egy pár fotón. És milyen volt a nyaralás? Azt írtad, hogy az egyik legjobb. Mesélj róla, ha lesz időd! Látom babáztál is. :) Egyéb program a nyáron? Az ikrek jól vannak? Milyen babák, nyugisak? Hasfájás, sokat vannak fel, milyenek az éjszakák?

Annus, már ti is lassan finishben vagytok. Úgy elment ez a nyár. Mindjárt megszületik a kislányotok. Láttam a bölcsős képeket, nagyon szép! Mindent megvettetek már? Hogy viseled a meleget? Nem vizesedsz még? Éjszaka tudsz aludni?

Mi jól vagyunk! Éjszakánként 2X kelünk. Egyszer olyan 1-2 körül és utána olyan 4-5 fele. Napról napra nagyon sokat változik Petra. A héten elkezdett mosolyogni, nagyon cuki!!! És néha már formálgatja a "szavakat" is. A he és e már nagyon megy. :) Egyre kevesebbet sír. És végre már babakocsizunk is. :) De csak a hordozóban van el, azt csatoljuk a vázra és azt szereti, elalszik benne, ahogy nézelődik. A mózest utálja, mert nem lát ki belőle. A fürdést már szereti, nem sír, de az öltözködés előtte és utána, káosz, mintha nyúznánk...:D Most meg hallom, hogy már nyüzsög, fel fog kelni, úgyhogy megyek, mert már éhes lesz és akkor azonnal enni kell, különben ordítunk. :D Határozott, akaratos kis csajszi nekem...:)

Puszi,Maja

2014. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 749/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lànyok!


Megérkeztünk vissza svédbe. Bocsi h régen jelentkeztem de otthon nem igazàn neteztem.

Nagyon nem birtam a meleget, egydzer msjden el is ajultam efy boltban; anyum fogott meg es vitt ki a levegore.

A rokonsag baratok mindenki nagyon orult h babank lesz :)

Anyum teljes lazban eg...volt is pityerges shogy bucsuzkodtunk.

Az ut borzalmas volt, kesett a gep 2,5orat...szerebcsere anyosomek fini ebeddel vartak minket.

Sztem meg is faztam a hulye legkonfi moatt ami a repteren es a gepen volt , de nem olyan veszes.

Sok helyen nem igen voltunk mivel nem strandolhatok igy csak a fiuk mentek hsjduszoboszlora a csuszdaparkba.

De azert 1-2 romantikus vacsora belefert. Sokat voltam anyummal, sutottunk foztunk beszelgettunk :)

Egy hetvegen voltink satorozni Arpival.

Tegnap du nsgyon begorcsolt a jobb oldalam. Pihentem egesz nap homdoltam elmulik de egsz este alig aludtam, fajt a hasam minden mozdulatnal.de a babat ereztem mozogni vegig.

Reggel azran bejottem az ufyeletre, meszajam zart babóca jol vsn de a jobb oldalsm tovabbra is erzekeny. Most varok mert vakbelgyanusnak nyilvanitottak.

Fasza, mondig van vmi...szoritsatok ....

Roviden ennyi az ujsag...


Maja, petrus tündéri :) lattam a kepeket fb-on, haaat s grimaszolos merges kepeit imadom :D

Orulok h egyre simulekonyabbak a hetkoznapok :)

Te jol vagy? Felepultel a csaszar utan?


Szilvikem, lattam a te kepeidet is. Nagyok jok lettek. Meselj :)


Jajj most nem tudok tobbet irni mert egyfolytaban jonnek mennek ketdezgetnek.ajd irok ha vegeztem.


Annus, Zsofi, Melinda varom a ti jelentkezesetek is :)


Puszi:kriszta

2014. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 750/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok Csajok!


Megint én!

Tegnap bent tartottak a korházba. Megultrahangozták a hasam,de a vakbelem nem találták meg. Vszïnü a mehem arrébb nyomta vmerre,ahol takarásban van. Igy nem tudták kizárni h az van e begyulladva vagy sem,ezért kellett bennmaradnom megfigyelésen. Szerencsére a hasam már nem fájt,jól tudtam aludni. a reggeli vérvétel alapján csökken a gyulladás mértéke. Holnap is mennem kell vérvételre,csütrötökön meg dokihoz. Remélem minden rendben lesz.

Ami a legdúrvább volt h nem ehettem,ihattam semmit,mivel ha müetre került volna a sor üresnek kellett Lennie a gyomromnak. Olyan de olyan éhes voltam h majd kiugrott a szemem a helyéröl,de komolyan mondom. Kaptam infuziot,de attól nem laktam jól :D

Aztán ahogy az éjszakás doki megvizsgált fél 12 körül mondta h vszinü nem lesz mutét,igy a növerke hozott nekem vacsorát.huuuuhhhhh,naaaagyon jól esett :D

A "Kiskópénkat" (én csak így hívom) éreztem végig mocorogni,talán ma reggel rúgta az eddigi legnagyobbat. <3


Szilvikém kérdezte h mennyi idös vagyok,18+2 vagyok ma :)


Na elég is belölem ennyi!


Szilvikem mesélj a horvát nyaralásról :) milyen volt? örülök hogy ennyire jól sikerült,de látszott a képek alapján is h jól érzitek magatokat :)

Ines és Ivan baba hogy vannak??


Látom Zsófi és Annus is régen írt már...akkor nem csak én "lustálkodtam" otthon. Meséljetek!


Melindának annyira gyönyörüséges a kislánya! Tiszta szívböl gratulálok Meli! :)


Maja ti hogy vagytok? Megy a harc öltözködésnél? :)


Puszi:Kriszta

2014. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!