Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Csak engem zavar rettentően,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar rettentően, ha a férfi a nőtől elvárt "tulajdonságok" közé sorolja azt, hogy házias?

Figyelt kérdés

De most komolyan, milyen alpári proliság ez? Az meg főleg felbosszant, hogy csak nőkre használják ezt a szót, azt feltételezve, mintha a cselédség, szolgalelkűség egy pozitív és csupán női tulajdonság lenne.

Mikor fogják már fel az ilyen férfiak, hogy egy párkapcsolatban a női fél nem anyapótlék?


2017. szept. 9. 14:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/112 anonim ***** válasza:
100%

"mert a pasik nagy része rühell olyan nő mellett lenni, aki többet keres nála"

Én azt hittem, ez azért van, mert a csajok választanak olyan férfit, aki többet keres náluk... (mert ugyebár ők választanak)

2017. szept. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/112 anonim ***** válasza:
40%

Egyszerű, scihub. Az általad linkelt cikk pedig egyáltalán nem azt támasztja alá, amit te itt ecsetelsz, a könyvnek csak az összegzését futottam át, az sem.


A társadalmi nem létező dolog, de nem úgy, ahogy te azt képzeled. Sok esetben ezt a vergődést nonkonformnak tartják az emberek, teljesen jogosan. A kultúrából nem fog kikopni egyhamar a hagyományos nemi szereprendszer, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem. A legtöbb kultúra pedig pont evolúciós gyökerekből adódóan olyan, amilyen. Nem tisztán darwinista felfogást követ, és vannak olyan rituálék és szokások, amik pont szembemennek ezzel, de általánosságban elmondható, hogy kéz a kézben segítik az embert abban, hogy a fennmaradjon a faj és az adott embercsoport. Alapvető dolog, hogy a legtöbb esetben a nőtől alturista viselkedést várnak el, ebbe beletartozik a háziasság is. Ez nem jelenti azt, hogy a férfitől ne várnák, vagy a férfi szerepe ne lehetne/lenne egyre hangsúlyosabb a család fenntartásában, és egyebekben. Nem kell fogat csikorgatni idegbeteg módon a házias viselkedésre, hanem úgy kell rá tekinteni, mint egy szükséges, de nem elégséges tulajdonságra. A nő is ugyanúgy elvárhatja a férfitől manapság, de attól nem fogsz tudni szabadulni, hogy te szülöd a gyereket, te szoptatod, ergo te vagy az elsődleges az életében, és muszáj anyai tulajdonságokkal bírnod. Ennek egyik kivetülése az, ha a gyerek előtt is látszik rajtad, hogy képes vagy egy tiszta háztartást vezetni, ételt készíteni, stb. Lehet ettől még előrébb a munka és az önmegvalósítás, lehetsz ettől kiváló szakember, és nem háztartásbeli, és mehet a papa is gyesre. Viszont alapvetően nem hiszem, hogy jó anya az, vagy érett az anyaságra az, aki még magát sem képes ilyesmivel ellátni, mert nincs meg az a tudás/tapasztalat benne. Ahogy itt páran írták, a tipikus 80 diplomája van, de egy szöget nem tud beverni típus. Általában azok várják el a háziasságot, akik életre terveznek, nem egy éjszakára. Ebben benne van a gyerek is általában. A nő talpraesettségén és határozottságán múlik, hogy mennyire engedi, hogy a férje úgymond a gyerekévé váljon, de ezt gondolom nem kell ecsetelnem, a tranzakcióanalízistől kezdve a szülői szerepmintákig minden csapból ez folyik.


Ha egy férfi elvárja, hogy házias legyél, az nem azt jelenti, hogy konyhába akar toloncolni. Ez olyan, mint a jogsinál az elsősegélytanfolyam. Nem azért kell tudnod, mert minden nap embereket ütsz el, vagy balesetet szenvedsz, de ha úgy adódik, meg kell lennie a rutinodnak benne, és nem szerencsétlenkedni élesben, mikor egy (kis) élet múlik rajtad.


Zárásképp egy lejárt poén, szerintem illik hozzád:

-Mennyi pszichológus kell egy villanykörte kicseréléséhez?

-Semennyi. A körtének kell akarnia a változást.


;)

2017. szept. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/112 anonim ***** válasza:
30%
Férfiként mondom, hogy valóban proliság.
2017. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/112 anonim ***** válasza:
67%
Nem gond, ha zavar a dolog, ha élből elutasítod az ilyen "nemi sztereotípiákat", miszerint a "nő legyen házias". Mármint nem gond, ha tisztességes vagy, és te sem várod el a társadtól, hogy "férfias, határozott", stb. legyen. Mert a te elméletedet alkalmazva ezek is ugyanolyan sztereotípiák ám.
2017. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/112 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ilyen dolgok mellett minden elvárást meglehetne vizsgálni.


Mert pl a férfiak nagy többsége elvárja a háziasságot, ez tény, de lehet hogy emellé még azt is elvárja hogy a barátnője csinos legyen, adjon magára legyen szexistennő stb.


De pl a nők részéről is vannak ilyen elvárások.

Pl hogy menjenek el wellneselni, meg nyaralni. Ne neki kelljen mondjuk a hűtőt becipelnie, vagy egy polcot felrakni. Legyen sportosabb, keressen minél többet.


Ilyen elvárások mind a két fél felől vannak hol keményebben hol lazábban. Persze van olyan hogy a nő fúrja fel a képet a falra, a csávó meg főz. Ezekkel nincs is baj, de ne áltassuk magunkat hogy csak az egyik fél részéről vannak ilyen elvárások.

Ez pont olyan mint a társadalmi megkülönböztetés a 2 fél között. A férfi többet keres, viszont a bíróság a nők javára dönt. Ha egy férfi bántalmaz egy nőt az óriási bűn míg fordítva inkább közröhej tárgya.


Mindent el lehet felesben végezni szerintem, de akkor ne legyen kivétel csak mert nő vagy férfi az illető!

A férfi pucoljon WC-t a nő meg hordja a betonos vödröt ha kell.

2017. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/112 anonim ***** válasza:
14%

91: "És akkor én legyek a cseléd nőként?"

Ez csak a te szóhasználatod, nem véletlen tettem idézőjelbe. Nem mellesleg a háztartásVEZETÉS valójában vezető pozíció, teljes felelősségi körrel.


"És az ambíciózus-céltudatos félnek miért derogál kimosni a saját zokniait? Hol van megírva, hogy az ambíciózus-céltudatos szerepkörbe nem tartozik bele a mosogatás?"


Ki mondta, hogy derogál? Volt egy kérdésem feléd, amit szépen elengedtél a füled mellett. Szóval mit is teszel bele a kapcsolatba TE személy szerint? Már bocs, de a puszta lényed ehhez édeskevés. Nőj fel, nyafogós kislány! ;)

2017. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/112 A kérdező kommentje:

"Egyszerű, scihub. Az általad linkelt cikk pedig egyáltalán nem azt támasztja alá, amit te itt ecsetelsz."


Jah, tényleg az, hogy bizonyítva van, hogy egy bizonyos biológia nemű egyén szubjektív érzetében az ellenkező nemhez tartozik nem cáfolja meg a nemi szerepek jogosultságát?


"A legtöbb kultúra pedig pont evolúciós gyökerekből adódóan olyan, amilyen. ...elmondható, hogy kéz a kézben segítik az embert abban, hogy a fennmaradjon a faj és az adott embercsoport."


Kezdjük ott, hogy sosem a legjobb út marad fenn, hanem az, ami véletlenszerűen megtörténik, majd (szerencsével) megerősödik. Attól, hogy valaminek evolúciós gyökere van, még nem lesz jó, sőt. És most, hogy az ember elért egy bizonyos kognitív fejlettséget, simán átírhatja. A férfiak állandóan kritizálják a nőket a vagyonpreferencia miatt a párválasztásnál - holott evolúciós termék - és igazuk van, mert már a 21. században élünk, ahol a körülmények nem is lehetnének ellentétesebbek annál, ami az őskorban fennált. Új környezet van, újra kell adaptálódni, és hidd el, hogy a női nem, nem a cselédség, hanem a közös munkamegosztás mellett fog dönteni.


"Általában azok várják el a háziasságot, akik életre terveznek, nem egy éjszakára. Ebben benne van a gyerek is általában."

Jaj, ne vicceljünk. Azért emelik ki a házias jelzőt, mert már az első randi után elvárnák, hogy a "barátnőjük" kitakarítsa a lakásukat. Ha ezt nem látod be, akkor valószínűleg nem ezen a bolygón élsz. Vagy megfordítom a kérdést: ismersz olyan férfit, aki elvárja, hogy a nő házias legyen és emellett közös munkamegosztásban képzeli el a jövőjüket? Biztos nem...


"A nő talpraesettségén és határozottságán múlik, hogy mennyire engedi, hogy a férje úgymond a gyerekévé váljon"

Áldozathibáztatás


Még nem találkoztam olyan pszichológussal, aki a nemi szerepeket igazságosnak tartja és támogatja a fenntartásukat, te valami Bagdy-kormánypropaganda tanítvány lehetsz.

2017. szept. 10. 15:48
 108/112 A kérdező kommentje:

"Szóval mit is teszel bele a kapcsolatba TE személy szerint?"


Materiális szinten ugyanannyit teszek bele, mint a párom. Szorult belé annyi emberség, hogy ugyanannyi ledolgozott óra után, ha hazaérünk nem várja el (sőt meg sem fordul a fejében), hogy még éjfélig főzőcskézzek meg vasaljak rá, mialatt ő kikapcsolódik és sorozatokat néz.

2017. szept. 10. 15:53
 109/112 anonim ***** válasza:
21%

108: Materiális szinten, aha. :D Annyira tudtam, hogy konkrétumok helyett csak üres süketeléssel jössz majd.


1. Én nem várom el, hogy a párom ugyanannyi órát dolgozzon, de még csak ugyanannyi pénzt sem. Érdekes, hogy ez neked nem ugyanannyira emberséges. Saját preferenciáim lehetnek férfiként, vagy mindenkinek univerzálisan úgy kell élnie az életét, ahogy azt te Marx nyomán elképzeled?

2. Ha neked éjfélig tart a mindennapi házimunka, akkor egyszerűen nem értesz hozzá, és még ez az --általad amúgy lenézett-- tevékenység is meghaladja a képességeid. Vagy csak extrém sokat dolgozol, de egyik sem szerencsés párkapcsolati szempontból.

3. Nekem úgy tűnik, te vagy az, aki házimunka helyett itt töltöd a fél életed. Mi inkább igyekszünk együtt tölteni az időt, de ehhez rendszer és munkamegosztás kell.

2017. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/112 anonim ***** válasza:
Úristen kèrdező te aztán nagyon ráérsz hogy egész nap ilyen dolgon filózol
2017. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!