Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összevesztünk a barátnőmmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk a barátnőmmal, sőt tulajdonképp szakítottunk. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég az első évfordulónk, el is vittem a barátnőmet megünnepelni ezt egy elég drága étterembe.


Anno, mikor összejöttünk, én elmondtam neki, hogy nem akarok soha megnősülni, nem hiszek benne, ő pedig azt mondta, hogy őt nem nagyon érdekli a dolog.

Aztán vasárnap előjött egy fura kérdéssel.

Mi lenne akkor, ha ő viszont akarna házasságot?

Mondtam neki, hogy én elmondtam, mit gondolok erről és lebeszélném róla, hogy győzködni próbáljon.

Erre ő, hogy de ha mindenképp ragaszkodna hozzá, hogy őt elvegyék feleségül?

Mondtam, hogy ha mindenképp, akkor inkább elengedem, erre ő elkezdett toporzékolni és sírni, hogy én mekkora egy szívtelen vadállat vagyok... majd azt mondta, hogy most legalább egy hétig gondolkodni akar.

Mondtam neki, hogy rendben, gondolkodjon csak.

Gondoljátok, hogy ideje lenne másik lány után néznem?

Valóban elég sárkány lett tavasz óta.



2016. júl. 12. 20:26
 71/102 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, férfias, amit csinálsz. Pont nem. Egy rideg hisztéria.


Ha ennyire nőellenes vagy, minek neked kapcsolat? Ezentúl úgy kezdj minden kapcsolatot, hogy: "leszarom, hogy ki vagy, mit akarsz, a lényeg, hogy van velem valaki, akit mellesleg nem tudok soha szeretni, mert csordultig tele vagyok komplexusokkal, amire azt mondom, hogy határozottság, csak hogy ne kelljen szembenézni a ténnyel, hogy én vagyok elcseszve, nem a másik".


Már ha tényleg egyenes, őszinte ember vagy.

2016. júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező! Nyugi, én veled vagyok! :D

Veri a nyálát mindenki, te pedig tartod magad ahhoz, amit mondtál. Részemről kalapemelés, még úgy is, hogy soha nem mondanék ilyet a barátnőmnek, hogy "Sosem foglak elvenni" - ha szóba kerül, elintézem annyival, hogy ez még ráér. :D


Egyébként várom a fejleményeket! Kíváncsi vagyok a csaj reakciójára, főleg hogy már látta ezt a kérdést is!

2016. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 A kérdező kommentje:

72-es

Tényleg nem kell engem nyugtatni, mert kiérzem a soraik közül az dühöt, ami valami ösztönös "bántják a falkatársam"-féle érzelemből fakad(ami sztem nem is igaz, de ez most részletkérdés). Nincs is ezzel bajom, nem állok le veszekedni, pedig jöttek itt már fordított pszichológiával, érvelési hibával, férfiegó-manipulációval is.

Sőt, abban még igazuk is van, hogy átlagos nő szemmel nézve talán az én rideg pragmatizmusom valamiféle szörnyűséges nőgyűlöletnek nézhet ki, de mivel továbbra sem ismernek, sőt a barátnőmet és a kapcsolatunkat sem, nem tudom hitelesnek tekinteni egyik megnyilvánulásukat sem. Ők valamiféle ultimate női igazságtételt akarnak érvényesíteni(minden nőnek jár a házasság no matter what) és talán frusztráló lehet, hogy nem találnak igazán fogást.


Abból szempontból tetszik az összehangolt támadásuk, hogy hasonlítanak a barátnőmre, így könnyebben tudom értelmezni rajtuk keresztül a barátnőm reakcióit és gondolkodását.


Amúgy még nem válaszolt semmit sem.

2016. júl. 13. 20:38
 74/102 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszika, ezt te kiáltottad ki csajok-pasik háborúnak. Ha nő lennél, ugyanezt mondanám.


Itt egy makacs EMBERRŐL van szó. Leírtam, hogy ugyanolyan vagy, mint a babucikához ragaszkodó nők.


Továbbra is játszatod az értetlent, a normális kommenteket ignorálhatod, és hibáztathatod a csúnya rossz nőket. Akkor sem szereted. Ezt minden érző EMBER tudja, látja. Az, hogy azt mondod csak úgy, hogy akkor mehetsz, az mi? Az nem szerelem. Talán kényelem.


Ha ez valami nevetséges bosszúvágy, az szánalmas. Ha tényleg nem vagy képes az empátiára, az csak szomorú, de ez esetben nem a te hibád, így születtél. Viszont így nem fair magad mellett tartanod valakit.

2016. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként valószínűleg egyikőtök sem lesz boldog a továbbiakban. A nődben időnként fel fog ébredni az érzés, miszerint házasodna, és egyszer talán évek múltán a fejedhez fogja vágni: nem adtad meg neki, amire vágyott. Persze ez nem a te hibád lesz, mert te előre megmondtad, de tudnod kell, hogy benne mi zajlik: remény és szeretet. Reméli, hogy megváltozik a véleményed, és mivel szeret, ezért nem akar elhagyni. De ez neked sem lesz jó.
2016. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 A kérdező kommentje:

"Reméli, hogy megváltozik"

How typical, isn't it?


Hogyan kéne megértetnem egy értelmes emberrel, hogy ha valamit mondok, akkor azt azért mondom, mert úgy van?


Nyugi, költői kérdés volt.

2016. júl. 13. 21:12
 77/102 anonim ***** válasza:
90%
Te most kinek irogatsz basic angollal amúgy? :)
2016. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
Ő nem így nézi, mint te. A reménykedés meg a szeretet nem az értelem útját járják. Tudod, mint amikor a nők remélik, hogy majd a házasságszédelgő gazember férjük lenyugszik, ha szülnek neki egy gyereket. Vagy mikor egy férfi azzal áltatja magát, hogy a büdösk***a nője addig volt büdösk***a, míg ki akarta élni magát, és majd őt nem csalja meg. Mindenki tudja, hogy ez így nettó baromság, mégis megcsinálják a világon milliószám, mert szeretik, mert remélik, hogy csak a kedvükért megváltozik a másik. A barátnőd remélik, hogy ahogyan ő, te is másképp látod majd idővel. És még az is lehet, hogy másképp fogod látni idővel. Bár innen én kevés esélyt látok rá, igaz, nem vagyok távpszichológus.
2016. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 A kérdező kommentje:

Nem fogom másképp látni. Nem is értem, hogy miért hinné bárki, hogy valami csak úgy majd megváltozik.

Sőt, azt sem értem, hogy hogy tud egy férfi szerintetek korrekt lenni?

Ha azt mondom, hogy nem akarok nősülni és valóban nem akarok, akkor szemét vagyok.

Ha akarnék nősülni, azt is mondanám, hogy akarok, majd idővel "megváltozna a véleményem" és már nem akarnám elvenni, akkor megint én volnék a szemét.

Lényegében nincs olyan scenario, ahol én "jó" lehetek a szemetekben úgy, hogy nem kell megnősülni, ugye?

2016. júl. 13. 21:51
 80/102 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam, hogy rossz vagy, nem vágom, miért csinálsz ebből minőségi kérdést.


Ezek a dolgok nem "csak úgy" változnak. Dolgok nem változnak meg csak úgy, és ha ezt magyarázni kell neked, akkor te iszonyúan fiatal lehetsz, vagy iszonyú naiv. Az évek telnek, az emberek megismerik a másikat, a világ folyását, és alakulnak. Nem úgy változik, hogy egy nap felébredsz, és hopp, nősülni akarsz vagy mittudomén, eldöntöd, hogy mától inkább történész akarsz lenni matematikus helyett, hanem ezek kialakulnak az emberben.

De ha nem változol ilyen irányba, és neked célod legényként meghalni, azzal sincs baj, csak nem biztos, hogy ezzel boldoggá teszitek a jelenlegi barátnőddel egymást. Érted. De ettől még nem vagy rossz ember, csak kicsit értetlen.

2016. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!