Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összevesztünk a barátnőmmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk a barátnőmmal, sőt tulajdonképp szakítottunk. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég az első évfordulónk, el is vittem a barátnőmet megünnepelni ezt egy elég drága étterembe.


Anno, mikor összejöttünk, én elmondtam neki, hogy nem akarok soha megnősülni, nem hiszek benne, ő pedig azt mondta, hogy őt nem nagyon érdekli a dolog.

Aztán vasárnap előjött egy fura kérdéssel.

Mi lenne akkor, ha ő viszont akarna házasságot?

Mondtam neki, hogy én elmondtam, mit gondolok erről és lebeszélném róla, hogy győzködni próbáljon.

Erre ő, hogy de ha mindenképp ragaszkodna hozzá, hogy őt elvegyék feleségül?

Mondtam, hogy ha mindenképp, akkor inkább elengedem, erre ő elkezdett toporzékolni és sírni, hogy én mekkora egy szívtelen vadállat vagyok... majd azt mondta, hogy most legalább egy hétig gondolkodni akar.

Mondtam neki, hogy rendben, gondolkodjon csak.

Gondoljátok, hogy ideje lenne másik lány után néznem?

Valóban elég sárkány lett tavasz óta.



2016. júl. 12. 20:26
 51/102 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy elnéző? Itt írod, hogy már más lány után néznél, mert volt egy "hisztije" egy év után? Te szerinted tökéletes vagy?
2016. júl. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
95%
Aki szeret mindent megtesz hogy szerelme boldog legyen mindent
2016. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem korrekt voltál hogy elmondtad az elején hogy nem akarsz házasságot tehát nem hitegetted. Ha neki idő közben megváltozott a hozzáállása az is elfogadható. Nem egymást keresitek. Ennyi. Vagy enged valamelyiktőtök vagy vége lesz.
2016. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 A kérdező kommentje:

Felhívott reggel és mindenképp találkozni akart.

Eljött hozzám kocsival és bocsánatot kért, nagyon sírt.

Mondtam neki, hogy nem változott a véleményem és nem fogom őt elvenni, amire azt mondta, hogy tudja jól és elfogadja és igyekszik majd magában lemondani erről, mert nem akar elveszíteni.

Szóval van belátás a lányban, csak ne lenne ennyire szeszélyes.

Én azért kértem, hogy az egy hetet várjuk végig és majd vasárnap beszéljünk az elképzeléseinkről, a továbbiakról.

Gondolom addig még elpingpongozik magában az érzéseivel, csak legyen végeredménye.

2016. júl. 13. 11:32
 55/102 anonim ***** válasza:
100%
De miért akar veled maradni, ha nem szereted? Ha van benned egy cseppnyi könyörület, elengeded.
2016. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 A kérdező kommentje:

Sose mondtam, hogy nem szeretem. Szeretem őt, de senkit nem vennék el soha. Ő is szeret és ezt a mai nélkül is pontosan tudtam.

De ettől még valid gondolat, hogy engedjem-e el őt.

Vasárnapig átgondolom pro és kontra.

2016. júl. 13. 11:51
 57/102 anonim ***** válasza:
100%

A házasság hivatalos elköteleződés. Tudom, hogy egy viszonylag rövid procedúrával fel lehet bontani, ha az embernek mégsem tetszik a dolog, de ha nem a gazdasági, tradicionális, szokásjogi oldalát nézed, hanem a valódi létjogosultságát, akkor megértheted a nődet. A feleségedet, ha valóban komolyan gondolod, nem hagyod el olyan könnyen. Ez egy gesztus, miszerint vele kívánod leélni az életedet. Tudom, szentimentális f**gnak hangzik, de mikor a hétvégén bátyám és (most már) felesége elmondták a templomban az esküt, hogy "vele megelégszem, kitartok mellette bla-bla", hát akkor belém hasított, hogy a házasság komoly dolog. Nem egy hiszti, nem egy elvárás, nem pedig elv. Hanem az a különleges kapcsolat, amit jó esetben azzal kötsz, akivel együtt akarsz megöregedni. És ha ott a papír, barátom, akkor az emlékeztet arra, hogy van, amiért érdemes dolgozni. Nem, nem a tetves papír miatt, hanem a közös munka miatt, amit beletesztek.

Olyan nőt keress, aki nem így gondolkodik. Nincs itt igaza senkinek, csak nem egymást akarjátok.

2016. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
100%

És az 56-os kommentedben meg is erősíted, amit írtam.


"Sose mondtam, hogy nem szeretem. Szeretem őt, de senkit nem vennék el soha. Ő is szeret és ezt a mai nélkül is pontosan tudtam.

De ettől még valid gondolat, hogy engedjem-e el őt."


Szereted, de te is tudod pontosan, hogy egy élethez ez édeskevés. Elengednéd simán. Szegény lány, csak miattad lemondana valamiről, ami neki igazán fontos. Én azt tanácsolnám, hogy ne rontsd el az életét, inkább engedd útjára. Kicsit nem lehet házasodni..

2016. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
100%

De az a baj, hogy az eszméidet jobban szereted, mint bárkit fogsz.


Én is nemrég voltam esküvőn, és mondom, még mindig ellene vagyok, feleslegesnek tartom, de ha valakit szeretek, és neki fontos... nekem nem nem-fontos annyira, mint amennyire neki fontos.


Semmi sírás a részedről, hogy maradj, szeretlek, stb. Csak, "jó van, akkó mennyé"

2016. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok amúgy?
2016. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!