Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összevesztünk a barátnőmmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk a barátnőmmal, sőt tulajdonképp szakítottunk. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég az első évfordulónk, el is vittem a barátnőmet megünnepelni ezt egy elég drága étterembe.


Anno, mikor összejöttünk, én elmondtam neki, hogy nem akarok soha megnősülni, nem hiszek benne, ő pedig azt mondta, hogy őt nem nagyon érdekli a dolog.

Aztán vasárnap előjött egy fura kérdéssel.

Mi lenne akkor, ha ő viszont akarna házasságot?

Mondtam neki, hogy én elmondtam, mit gondolok erről és lebeszélném róla, hogy győzködni próbáljon.

Erre ő, hogy de ha mindenképp ragaszkodna hozzá, hogy őt elvegyék feleségül?

Mondtam, hogy ha mindenképp, akkor inkább elengedem, erre ő elkezdett toporzékolni és sírni, hogy én mekkora egy szívtelen vadállat vagyok... majd azt mondta, hogy most legalább egy hétig gondolkodni akar.

Mondtam neki, hogy rendben, gondolkodjon csak.

Gondoljátok, hogy ideje lenne másik lány után néznem?

Valóban elég sárkány lett tavasz óta.



2016. júl. 12. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 A kérdező kommentje:

"az általad leírtakban nyoma sincs sem szeretetnek, sem szerelemnek, sem semminek, ami ezeken túlmenően értelmet adna egy kapcsolatnak - mindezt alig egy év alatt."


Az ugye tiszta, hogy 10 sort írtam le, amiből 2 szólt a kapcsolatunk milyenségéről is?

Nem valószínű, hogy ki tudja bárki olvasni belőle az összebújásokat, sírásokat, veszekedéseket, béküléseket és keféléseket...

A kapcsolat működött és nem volt rossz egy kicsit sem(utóbbi pár hónapban voltak vele kisebb gondok, de én elnéző vagyok, voltam).

Aztán elkezdett hisztizni, csak úgy, vasárnap kora este.

2016. júl. 12. 21:02
 22/102 A kérdező kommentje:

20-as

Ugye érthető a szövegből, hogy ő dobott ki engem?

2016. júl. 12. 21:05
 23/102 anonim ***** válasza:
55%

En neked adok igazat kerdezo. Az elejen tisztaztatok, o kezdett el varialni. Tipikus noi taktikazas (irom ezt nokent): "persze, beleegyezek, en majd ugyis megvaltoztatlak" Ertelemszeruen a mondat masodik felet nem mondja ki hangosan (neked). Nem egy ilyen not ismerek, ismertem.

30N

2016. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

OFF következik:

"Nem bíznék egy tollat sem ilyen emberekre, akik másnap már mindent újragondolnak, újraírnak, csak mert éppen akkor úgy jó nekik."

Hát apuskám, az becsülendő, hogy te vagy a szikla, az évezredes a tajtékzó óceán közepén, akinek a léte/véleménye bombabiztos (ez igen ritka tulajdonság), de sajnos a hősök kora lejárt és most az éli túl, aki rugalmas. Az életben csak a változás állandó, szóval merevnek lennie nem feltétlen nyerő.

OFF vége.


Nálunk a kapcsolat elején szóba jött, az esküvő téma és akkor ő elmondta, hogy nem házasság párti. Nekem akkor nem volt véleményem de elfogadtam. Később idősebbek lettünk a kapcsolatunk már elég komoly lett és egyre gyakrabban kaptunk ismerősöktől, rokonoktól a kérdést, hogy mikor lesz esküvő? Akkor újratárgyaltuk a témát, és megállapodtunk, hogy közöttünk az esküvő felesleges, ettől még a komoly a kapcsolatunk és én is inkább a macerát látom a dologban. Ellenben én tudom azt, hogy ha gyűrűt kérnék, akkor kapnék is. Ennyi év után már nem ezen fog múlni...


Szerintem a barátnődnél is az van, hogy elején még kár erről beszélni, ő sem tudta mit szeretne. Ellenben sok embernek az esküvő egy előrelépést jelent a kapcsolatban, szóval ha te csak úgy elutasítod, hogy nem mert kész, tehát se indoklás se semmi, akkor úgy érezte, hogy az évei felesbe mennek, mert te nem fogod eléggé szeretni soha, ahhoz, hogy felvállald őt jogilag is. Szerintem észérvekkel elmondva biztos nem reagált volna így.


Egyetértek azzal aki azt mondta, hogy a kommunikáció borzalmas köztetek. Egyikőtök sem ismeri igazán a másikat, a másik érzéseit és gondolkodását. Kicsit merev vagy.(és most nem arra buzdítalak, hogy gondold meg magad és ajánlj gyűrűt)

2016. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 A kérdező kommentje:

Természetesen nem úgy utasítottam el az ötletet, hogy "mert csak", hanem elmondtam az érveimet, amiket mellesleg már elmondtam egy éve is és akkor nyugtázta őket, sőt teljesen egyet is értett valamivel.


Igen, én ilyen sziklaszilárd ember vagyok. Amit eldöntöttem, az rendre úgy is lesz megvalósítva. Elvek mentén határozok és az elvek fixek.

2016. júl. 12. 21:13
 26/102 anonim ***** válasza:
100%

"Az ugye tiszta, hogy 10 sort írtam le, amiből 2 szólt a kapcsolatunk milyenségéről is? "


Tiszta hát. Csak sajnos mi itt a GYK-n hozott anyagból dolgozunk, vagyis abból tudunk választ leszűrni és véleményt alkotni, amit a tisztelt kérdező megoszt velünk. Ha ezek voltak a legfontosabbak, amiket meg akartál osztani, akkor ezekből. Nem tudom elolvasni, amit nem írsz le. És nem is akarom.

2016. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 A kérdező kommentje:

Rendben 26-os

Ennek ellenére leírtad egy nagy halom fosnak a kapcsolatot...

Nem gondoltam, hogy egy Jane Austen-t is verő lányregény kell ahhoz, hogy egy működő és boldog kapcsolatot a kérdés mögé tudjatok képzelni.

2016. júl. 12. 21:15
 28/102 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!

Egy ember attól normális, hogy vágyik a házasságra.😊 Elhiszem, hogy megbeszélted vele az elején, hogy te sohanem.Ő viszont valószínűnek tartom, hogy Mostanra megváltoztatta az akkori véleményét.Mivel te ilyen kitartóan foglalsz állást a véleményed meg nem változtatásáról(ezért neveztelek csökönyösnek), így közös jövő nem áll előttetek.Ahogy neked is jogod van kitartani az elképzelésed mellett, neki is joga van megváltoztatni a régi"nem érdeklését".😊 Remélem kimerítő választ adtam.

Üdv.41/N

2016. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 A kérdező kommentje:

Igen 28-as, ezt így elfogadom. Végül is jogos, meggondolhatja magát.

Azt hiszem, igazad van.

Holnap felhívom és megbeszélem vele a továbbiakat.

2016. júl. 12. 21:19
 30/102 anonim ***** válasza:
100%

" egy működő és boldog kapcsolatot a kérdés mögé tudjatok képzelni."


Ki kell ábrándítsalak, egy működő és boldog kapcsolat egy év alatt nem jut el ide.


Kicsit több év működő és boldog kapcsolat van a hátam mögött ahhoz, hogy ezt bátran ki merjem jelenteni. Abba nem fér bele ilyen hiszti az én részemről, és ilyen ignorancia a férfi részéről. Ennek semmi értelme. Mondom, elhiszem, hogy voltak jó időszakok, jó "kefélések", jó összebújások. Ettől viszont nem lesz egy kapcsolat működő vagy boldog. Pontosan attól lesz az, hogy a legkomolyabb kérdéseket is hiszti, csapkodás, veszekedés nélkül meg lehet beszélni.

2016. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!