Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összevesztünk a barátnőmmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk a barátnőmmal, sőt tulajdonképp szakítottunk. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég az első évfordulónk, el is vittem a barátnőmet megünnepelni ezt egy elég drága étterembe.


Anno, mikor összejöttünk, én elmondtam neki, hogy nem akarok soha megnősülni, nem hiszek benne, ő pedig azt mondta, hogy őt nem nagyon érdekli a dolog.

Aztán vasárnap előjött egy fura kérdéssel.

Mi lenne akkor, ha ő viszont akarna házasságot?

Mondtam neki, hogy én elmondtam, mit gondolok erről és lebeszélném róla, hogy győzködni próbáljon.

Erre ő, hogy de ha mindenképp ragaszkodna hozzá, hogy őt elvegyék feleségül?

Mondtam, hogy ha mindenképp, akkor inkább elengedem, erre ő elkezdett toporzékolni és sírni, hogy én mekkora egy szívtelen vadállat vagyok... majd azt mondta, hogy most legalább egy hétig gondolkodni akar.

Mondtam neki, hogy rendben, gondolkodjon csak.

Gondoljátok, hogy ideje lenne másik lány után néznem?

Valóban elég sárkány lett tavasz óta.



2016. júl. 12. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 A kérdező kommentje:

30-as

Ahogy pl egy éve meg is történt...?

2016. júl. 12. 21:22
 32/102 anonim ***** válasza:
87%

Na most én arra lennék kíváncsi, hogy mik is azok az érvek amik ilyen szikla szilárdan állnak a házasság elé?

Pénz? Van házassági szerződés.

Elköteleződés? Akkor szerintem ezt közöld minden egyes leendő lánnyal, mert így kötve hiszem, hogy bárki is akar majd komolyan tervezni veled.

Összeköltözés? Előző érveim újra.


Netán vaami 21. századi felkapott eszme az " Ó ez csak egy papír, kit érdekel?"


Hát akkor meg visszakérdeznék, hogy kit érdekel?

Egyszerűen nem tudok olyan élet helyzetet ahol ne lehetne kompromisszumot kötni, feltéve, hogy tényleg szereted azt a szegény lányt...

Viszont az írásod alapján nekem sem úgy tűnik, hogy ez így van.

Szerintem ha nem tudsz másképpen viszonyulni a dologhoz és kötöd az ebet a karóhoz ne keltshiú reményeket a lányban. Hagyd, had sírja ki magát és lépjen tovább.


30/N

2016. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
19%

Aki a kérdezőt bántja az hülye, már bocsánat. Ő egy határozott férfiember, tudta az elejétől kezdve, hogy mit akar, ezt nem rejtette véka alá, megbeszéltek mindent.


Ha valakivel itt gond van, az a csajszi a történetben, és ő sem feltétlenül szándékosan hisztizik, egyszerűen nem egy határozott személyiség (bár ez meg sem lep, hisz nőből van).

2016. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
Örülök, ha érthető voltam.😊 Sok sikert a továbbiakban nektek, eggyütt vagy külön.😉 28-as voltam.
2016. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
67%

#33


Éljen!


Ezt aztán jól megaszontad...marha

2016. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 A kérdező kommentje:

"ne keltshiú reményeket a lányban"

Eddig sem tettem. Ez a vád inkább őt érhetné, nemde?

Nincs kedved esetleg lecseszni őt, amiért azt ígérte, hogy neki ez jó lesz így?

Ha nem, akkor gondolom az is elfogadható érv neked, ha én azt mondanám egy lánynak az elején, hogy persze, jöhet a házasság és 1 év után jelentem be, hogy "meggondoltam magam, már nem szeretném"?

Ja nem, hisz azt már írtad.

Na most vagy magadnak mondtál ellent vagy kettős mércét alkalmazol.

Válassz

2016. júl. 12. 21:30
 37/102 A kérdező kommentje:

Amúgy a házasságellenes érveim hadd maradjanak meg nekem és neki. Nem fogok felsorolni sok érvet, csak hogy találhass köztük elfogadhatót.

A házasság, akárcsak a homokos szex, számomra nem pálya, de elfogadom, hogy vannak emberek, akik hajlandóak rá, sőt kifejezetten ez az igényük.

De vajon el kéne fogadnom, hogy valaki folyton rá akar venni a homokos szexre(vagy a házasságra)?

Ugye, hogy nem.

2016. júl. 12. 21:34
 38/102 anonim ***** válasza:
94%
Hogy lehet a kettőt összehasonlítani? Meg hogy várod, hogy eldöntsük kinek van igaza, ha a döntő indokokat nem árulod el? Szerintem még nagyon sokat kell tanulnod a lányokról, úgyhogy én ebből a szempontból a barátnődnek adok igazat, hogy jobban teszi, hogy elhagy, mert semmi garancia nincs rá, hogy valaha is megkomolyodsz, felesleges pazarolnia az idejét
2016. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 A kérdező kommentje:

34-es

A döntést meghoztam, mert igazad van. Ha meggondolhatja magát, ő meg is fogja és így fog tenni folyton-folyvást.

Nekem ez nem pálya, mert az én társam is legyen szilárd a meggyőződésében.

Alapvető dolgokban különbözünk és nem látnám ezt a problémát sem soha megoldva vele, mert biztosan előhúzná még párszor a cilinderből.

Holnap megbeszélem vele a cuccaink cseréjét.

2016. júl. 12. 21:39
 40/102 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor. Nem mondtam ellen magamnak, de azért azt vegyük számításba, hogy -gondolom- nem vagytok már tinik. Szóval akkor ebből adódik, hogy nyilván mind ketten egy felfeléá ívelő, úgymond tendenciát képzeltek el a közös jövőt illetően. Ámbár nem írtad, hogy mi a véleményed olyan dolgokról mint pl. az összeköltözés. Bár tény, hogy ezt nem egy év után fogja meglépni az ember, viszont egy hasonlóan fontos tényezője ezen felfelé ívelő tendenciának. Hogy halad előre a kapcsolat, nem stagnál egy helyben. Mert az nem jó. Ezt gondolom te is tudod. Bizonyos kor után az ember fia/lánya szeretne megállapodni és ennek valamilyen formában keretet is adni. Összeköltözés, házasság, gyerek. Na az a baj a sztoriddal számomra, hogy ilyen dolgokról nem esik szó. Természetesen azt én is teljesen blőd elvárásnak tartom, hogy egy év után, nulla együtt élést követően házasság. Mert az az. Viszont a többi dologról az ég világon semmit nem írtál, így nem lehet érdemi választ adni.
2016. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!