Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért baj az, ha a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha a feleség használja/belenéz a férje telefonjába?

Figyelt kérdés

Sokadszorra olvasom (ma is), hogy ez milyen ronda dolog. Az a férj magánszférája, ehhez a feleségnek nincs joga, köze...stb.


Mégis miért ne? Ha valakinek tiszta a lelkiismerete, a telefonját miért kell rejtegetnie? És miért is mondja mindenki, hogy az az övé, mikor házasságban minden közös (telefon, előfizetés, barátok, ismerősök akiket gyakran hív vele...stb)?


A férjem és én úgy használjuk egymás telefonját, mint a sajátunkat. Ma is nálam van az övé, mert az enyémmel valami nem stimmel. Máshol nem ez a normális?

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem!



2015. jan. 8. 20:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/124 anonim ***** válasza:
24%
50: te tényleg nem fogod fel, hogy 1. a kérdező főleg telefonról beszélt, nem netről, 2. neten milyen bizalmas lehetőségekről beszélsz? A párodon kívül a netszolgáltatoktól kezdve, az ilyen olyan oldalakig kb. csak az nem látja, hogy miket csinálsz neten, aki nem akar így tenni. Nem baj? Fog már fel, h neten nincs olyan, hogy bizalmas ügy, meg magánszféra. Ha meg a párodba nem bízol meg, hogy bár hozzáfér az adataidhoz még se kutakodik utánad, ennyire se, akkor te milyen bizalomról beszélsz? Mert max csak arról, h te elvárod, de te tenni érte semmit se teszel!
2015. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/124 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj , de egyre inkább az jön le mintha magadat győzködnéd , hogy az a helyes ahogyan te csinálod. "Csodálkozol", hogy" másnál ez nem így működik"?Semmi baj azzal, hogy azt hiszed, hogy az a jó amit Te csinálsz, de hidd el attól hogy valaki másképp látja ezeket a dolgokat az nem azt jelenti , hogy ők rosszul gondolkodnak.
2015. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/124 A kérdező kommentje:

"Kérdező: Te beleturkálsz a párod telefonjába, de nem írsz bizalmas levelet senkinek. Engedtessék már meg, hogy ne te légy az etalon! Tudod, van, akiket távolság választ el vagy csak olyan kedvünk, és levelet írnak vagy írásos beszélgetés folytatnak privát ügyekről."


Nem áll szándékomban etalon lenni mások számára. Az előző hozzászólásomban reagáltam egy korábbira, mert ez az én véleményem.


A kérdést kíváncsiságból tettem fel, mint írtam. Előzmény egy kérdés egyik hozzászólása volt, ahol kiosztották a feleséget, hogy mégis miért nyúl a férje telefonjához.


Engem ez teljesen ledöbbentett. Mint ahogy az is, hogy mennyire eltávolodtunk az alap kérdéstől.


Onnan indultunk, hogy használhatom a telefonját, mert az enyém épp rossz, ráadásul épp ő javasolta, hogy nálam hagyja. Meg máskor is használhatom, ha szükséges.


A végére odáig jutottunk, hogy két "olcsó' "hülye" ember vagyunk, akik egymás seggében élnek, nem hagynak egymásnak privát szférát, egymás e-mailjeit kifürkészve romboljuk az egymásba vetett nem létező bizalmat.


Azért ez elég meredek. Visszatérve az egyik válaszolóra, mindkét telefonja PIN kóddal védett, tehát senki nem nézegetheti, csak ő, meg akiben megbízik. Alias ÉN

(e-mail nem tartozik ide, sosem nézem meg a levelezését)

2015. jan. 8. 22:03
 54/124 anonim ***** válasza:
6%

"Rejtegetés" meg "titkolózás" - sokak magukkal ezek szülik a BIZALMATLANSÁGOT. Egyébként már egy másik felnőtt társadalomhoz tartozom és biztosan ezért látom így.


3 fontosabb dolog, amiken megakadt a szemem:

- Ez a: "Ásó, kapa, .. és amíg a halál el nem választ" csontra hajtott marketing szöveg már lejárt - max a régiek fejében működik. Minimum 2 jó bank, 4 számlaszám (ebből 1 ről tudhat vagy lehet közös az asszonnyal), 1 régi, megbízható, határozott ügyvéd, házassági szerződés és egyéb biztosítékok és ha a "többi" is mind rendben van, akkor jöhet a lila köd meg ez az "eszméletlenül szeretlek, Egyetlenem" rész és "Csak TE érted élek".


- titkok

MINDENKINEK VANNAK TITKAI - régen is PONT ÍGY VOLT, MOST IS ÍGY VAN és ÍGY IS MARAD (aki mást mond az bocsii, de hazudik és ezzel a többség vígan egyet is ért :D )


- a távolság.

picit ha elrugaszkodtok kis hazánktól, ami széltére hosszára bejárható 3-4 óra alatt meg a 8,5-9 millió embertől olyan országokban, ahol a házasságnak ki kell tartania nap mint, nap több száz kilométereket és a lakosság úgy 250 millió-340 millió 570 millió vagy 820 millió és ez felett is akadnak még ott hogy mondanátok:

"Drágám, majd személyesen megbeszéljük, holnap, hétfő vagy szerdán .. " ;D tehát a MOBIL az MAGÁNSZFÉRA


Olyan klassz ez a Kárpát-medence, csak fulladnak a halak. xD

2015. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/124 anonim ***** válasza:
4%
52: egyenlőre nem azok akarják azokat meggyőzni, akik ebben nem hisznek, hogy ez így jó, hanem pont a hozzád hasonlók undorítóznak, meg pofáznak bele az olyanok életébe akik így óhajtanak csinálni, majd szépen elérik, hogy ezért még mi akik így gondolkozunk érezzük magunkat valóban szemétnek.
2015. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/124 anonim ***** válasza:
33%
54: A párom azért is a párom, hogy ne titkoljak előtte SEMMIT.
2015. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/124 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk azt nagyon most én sem értem, hogy jön ide az sms, meg ilyesmi, mikor a kérdező leírta, hogy nem kutakodnak egymás telefonjában, nem sms-eket olvasnak, hanem használják egymás telefonját, úgymit: felhívnak egymás telefonjáról ezt-azt.

Ez nálunk sem bűn, pl. múltkor is már kevés volt a kártyámon, a férjem ideadta a telefonját, hogy hívjam fel azon a szüleimet.

2015. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/124 anonim ***** válasza:
70%

Mi soha nem használjuk egymásét. Nem vagyunk házasok, nem is leszünk, de együtt élünk, gyereket tervezünk. Ez nálam már otthon is így volt. A szüleimmel, tesóimmal se nyúltunk egymás telefonjához, pedig ott is a szülők fizeték mindenkiét, mégsem volt "közös". Ez így van most is, a kedvesemmel.


Legfőképp azért, mert ugye mindkettőnknek okostelefonja van természetesen. Ezek be vannak jelentkezve a használt alkalmazásokba (FB, Insta, Messenger, WhatsApp, Viber, E-mail, G-mail, Dropbox, és még millió...). Ahhoz, hogy valaki a másik telefonján a sajátját tudja használni, ki kell jelentkezni, aztán a sajátjával be. Jóval egyszerűbb ennél, ha a sajátja után nyúl. Sőt, még a Google Chrome is be van jelentkezve ugye, amiben a saját könyvjelzőink, keresési előzményeink vannak, így a sajátunkat szeretjük használni, nem egy idegen felületet. Egyébként nálunk pl. a barátok, ismerősök nem feltétlenül ugyanazok. A barátnőmet nem tudnám az övéről hívni, mert neki nincs meg a száma, én meg senkiét nem tudom fejből, mert felesleges, hisz ott van a telefonban...


Ha valamelyikünket hívják, és a másik véletlenül nincs ott - bár ilyen egy évben egyszer, ha van, mert általában még WC-re és a fürdőbe is jön velünk a telefonunk megszokásból -, akkor sem vesszük fel, hanem odaszaladunk vele a másikhoz, hogy ő vegye fel. Ezt meg pusztán azért, mert ha őt egy olyan haverja hívja, akit én nem is nagyon ismerek, azzal minek beszéljek, akár annyit is, hogy várj, odaadom neki. Vagy ha munkaügyben keresnek bennünket, akkor sem gondolom, hogy a másiknak kéne beleszólni a telefonba. De nyilván közös barátoknál megtenném ezt, de amúgy ha ilyen van, igazából rá sem nézek, ki hívja, hanem automatikusan adom oda, mert különösebben nem is érdekel, hogy ki az, hisz nem engem keres.


Ha valami van a telefonunkkal, vannak itthon cserék (az eggyel korábbi telók, ami szintén okosak, csak már leváltottuk őket), illetve szervízben is adnak, és a lemerüléssel sincs gond, mert mindketten hordunk magunknál töltőt, power bank-et, és az autóinkban is van szivargyújtós töltő. Esélytelen, hogy így lemerüljön bármelyikünk is.


De egyébként nincs is igényünk arra, hogy a másikéhoz nyúljunk, nem az van, hogy nem akarjuk odaadni, vagy titkoljuk, hogy mi van benne, egyszerűen eszünkbe sem jut. Ugyanígy a laptopokkal, tabletekkel. Mindkettőnknek sok cucc van rajta, ami kell a sulihoz, munkához, mindenkinek megvannak a saját kis beállításai, amiket szeret használat közben, én a fájlokat is mindig saját ízlésem szerint rendszerezem a gépen, és másén hirtelen nem is tudnék eligazodni, stb.


Mi mondjuk sokat használjuk ezeket a kütyüket, szeretjük az "okos" dolgokat, de mivel mindketten máshogy és másra használjuk, így a sajátunkat komfortosabban érezzük. Én egyébként barátnők telefonját sem szeretem kézbe venni, nem is szoktam, max. ha ideadják, hogy lapozzam végig a képeket, amiket meg szeretnének mutatni.


Egyébként úgy gondolom, teljesen normális egymás eszközeit használni, és mi sem titkolózás, sunyizás miatt nem tesszük, egyszerűen nem szeretjük, mert a sajáthoz vagyunk szokva.

2015. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/124 anonim ***** válasza:
13%

"a kérdező főleg telefonról beszélt, nem netről,"


Csak hogy a kettő egybefolyik. Az értesítő sávban ott vannak a SKype, Viber, mail, minden frissen bejött cucca.

2015. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/124 anonim ***** válasza:
34%
59-es, te most tényleg azt hiszed, hogy mindenkinek van Skype, Viber, meg miatököm sz*rság? :D Nekünk van az e-mail postafiók és kész. Az meg nem jön be a telefonon.
2015. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!