Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért baj az, ha a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha a feleség használja/belenéz a férje telefonjába?

Figyelt kérdés

Sokadszorra olvasom (ma is), hogy ez milyen ronda dolog. Az a férj magánszférája, ehhez a feleségnek nincs joga, köze...stb.


Mégis miért ne? Ha valakinek tiszta a lelkiismerete, a telefonját miért kell rejtegetnie? És miért is mondja mindenki, hogy az az övé, mikor házasságban minden közös (telefon, előfizetés, barátok, ismerősök akiket gyakran hív vele...stb)?


A férjem és én úgy használjuk egymás telefonját, mint a sajátunkat. Ma is nálam van az övé, mert az enyémmel valami nem stimmel. Máshol nem ez a normális?

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem!



2015. jan. 8. 20:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/124 anonim ***** válasza:
0%
86! Nem mindenkinek van elmebeteg párja, mint a bankosnak...
2015. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/124 anonim ***** válasza:
100%

#91, tök mindegy, vannak dolgok, amelyek egyszerűen NEM TARTOZNAK az ember párjára se, ha elmebeteg, ha nem az. Alapban sem tartozik rá, hogy ki kért hitelt, hogy mi baja a szomszédasszonynak, hogy kivel tervez szerződést az ember munkahelye, hogy hol tart egy folyamatban lévő bírósági ügy, és társai. De ugyanúgy nem tartozik rá, amit a barátom velem akar megosztani csak mondjuk a párkapcsolati konfliktusairól, vagy a nyavajáiról.


Tudod, az, hogy ezeken a fórumokon az értékrendi defekt vált a természetessé, és az ide irogatók egy része szerint a "megcsaláááááááás" a világ legszörnyűbb bűne, aminek szörnyű gyanúja nem hogy a lehallgatást-kikémlelést, de lassan még a kínvallatást is igazolttá tenné a szemükben, attól az még nem lesz így, attól még a párom, ha engem ellenőrizgetni akarna, nagyon rövid úton kapna szárnyakat... a bizalom hiánya és a kontrollálgatás ugyanis VÁLÓOK. (természetesen se pro se kontra eszünkbe sem jut, banyek azt se tudom, a zasszonynak hány email-címe van, nem hogy olvasgatnám... telefon dettó)

És hát tudod, ép értékrendű ember az tudja, hogy semmiféle cél nem szentesít eszközt, és a "megcsaláááááás" az sem nem Btk, sem nem szabálysértés, na ezzel szemben a más telefonjában kutogatás meg leveleinek olvasgatása az Btk. Nem ép értékrendűekkel, kontroll-mániásokkal meg ugye nem kezd az ember - a saját érdekében se.

2015. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/124 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk nem gond. Férjem is belenézhet az enyémbe és én is az övébe. Hogy miért? Mert nincs sumákolni valónk. Mindent tudunk. Az akad ki rajta, akinek van valami kis ügye és nem feltétlenül megcsalás. Sokan vannak úgy például, hogy átlépik a határokat ellentétes neműekkel és ezt szégyellik a párjuk előtt. Persze még maguknak sem ismerik el, pedig érzik. Könnyebb dühöngeni a "magánszféra" szöveggel takarózva :D Én ezen csak röhögni tudok, az ő bajuk.
2015. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/124 anonim ***** válasza:
21%
Olyan világban élünk, amiben a párunk nemi szervét külön engedély nélkül is megfoghatjuk, de a telefonját nem. :/
2015. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/124 anonim ***** válasza:
30%
"amiben a párunk nemi szervét külön engedély nélkül is megfoghatjuk" - mikor? hol? Én ott tartok, hogy ha valakinek megfogjuk a nemi szervét az engedélye nélkül (ha nő, ha férfi) az nemi erőszak, és lecsukják érte az embert... te másképp tudod?
2015. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/124 anonim ***** válasza:
0%

"#91, tök mindegy, vannak dolgok, amelyek egyszerűen NEM TARTOZNAK az ember párjára se, ha elmebeteg, ha nem az. Alapban sem tartozik rá, hogy ki kért hitelt, hogy mi baja a szomszédasszonynak, hogy kivel tervez szerződést az ember munkahelye, hogy hol tart egy folyamatban lévő bírósági ügy, és társai. De ugyanúgy nem tartozik rá, amit a barátom velem akar megosztani csak mondjuk a párkapcsolati konfliktusairól, vagy a nyavajáiról. "


Ha már itt tartunk: mit keresnek személyes, titkos adatok egy facebook levelezésben, vagy épp a telefonban, hm? És ha ellopják a nagyokos telefonját, eltárolt adatokkal, kit vesznek elő?

Én is kezelek személyes adatokat, de mondjuk alapból nincs sehol írott formában adat nálam a munkahelyről, amihez köt a titoktartás. Nincs, amit a férjem kikutasson (ha eszébe jutna ilyesmi), vagy akár egy idegen. A fejemben van, máshol nincs.

2015. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/124 anonim ***** válasza:
61%
95: Te klinikai eset vagy... -.-
2015. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/124 anonim ***** válasza:
71%

94-es vagyok.


95-ös, nem egyről beszélünk. Egy párkapcsolatban (figyelj erősen, PÁRkapcsolat, tudod, ami a kölcsönösségen alapszik, tehát mind a két fél akarja) a lakásban (nem nyilvánosan) kulturált körülmények között számomra természetes, hogy hozzáérek a páromhoz, megsimogatom, akár "ott" is. Igen. Képzeld, még egyik pasim se jelentett fel miatta, ahogy én se őket, amikor mondjuk megfogták a mellemet.

Te igen? Mert akkor meséld el nekem, hogy zajlik nálatok, amikor szexelni akartok. Van erre egy formanyomtatványod? És azon külön be kell karikázni, hogy szex közben midhez fog hozzáérni a párod? Vagy nektek is "kapcsolati szerződésetek" van, mint Amy és Sheldon esetében?


Igen, erősen túlzok. Pont ahogy te is az én hozzászólásom esetében.


Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ez egy ilyen világ. Minden pár úgy csinálja, ahogy jól esik.


Én például tudom a pasim jelszavait, ő is az enyémeket, gyakran mutogatunk egymásnak levelezéseket, vagy elmeséljük, hogy kivel mit beszéltünk. Nincs tiltva, hogy a másik használja, vagy megnézze a telefont/e-mailt/facebookot stb, de nem is igényeljük. Van aki idegbajt kap, ha a cuccaihoz nyúlnak, nem feltétlen azért, mert titkol valamit, hanem mert az "övé", és engedély nélkül ne taperolják azt, ami az övé. Párkapcsolatban nemi szerv esetében kivételt tesznek egyesek, telefon esetén nem annyira jellemző. Ez van, ilyen a világ.

2015. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/124 anonim ***** válasza:
100%
94: élmény volt ide visszatérni. Jót nevettem, nem rajtad, ne értsd félre! :))) De tetszett!!! :)))
2015. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/124 anonim ***** válasza:
100%

"Te igen? Mert akkor meséld el nekem, hogy zajlik nálatok, amikor szexelni akartok. Van erre egy formanyomtatványod? És azon külön be kell karikázni, hogy szex közben midhez fog hozzáérni a párod? Vagy nektek is "kapcsolati szerződésetek" van, mint Amy és Sheldon esetében?" - ha hiszed, ha nem, zöldséget beszélsz... mert ha belegondolsz, nyilván nálatok is úgy van, meg általában mindenkinél, hogy a kapcsolat egy pontján hangzik el a "visszavonásig érvényes" beleegyezés, illetve alkalomszerűen meg a "ráutaló magatartás" c. kategória működik, azzal, hogy nem hangzik el a "ne, most nincs kedvem", illetve viszonozza. Miért, nálatok nem így működik, nálatok az "együtt vagyunk" után 30 másodperccel leteperhetett volna, mint a felhúzott baknyúl? (érdekes, pont a nők egy jó része szokott abból elvet gyártani, hogy ő csak az X-edik randi után, hogy nehogy "könnyen kaphatónak"...)


Ha hiszed, ha nem, ugyanez van a számítógéppel, telefonnal is, a párok megfogalmazzák valamikor a kapcsolatban a saját igényüket, illetve itt is működik a ráutaló magatartás is, mondjuk a jelszó, PIN-kód megadása, kérés, hogy "nyugodtan vedd fel", stb.


Egyet fel kellene már fogni, nehogy azt hidd, hogy mi még soha nem használtuk egymás telefonját, vagy nem vettük fel, vagy ne ismernénk egymás mail-fiókjainak jó részének jelszavait. Itt arról van szó, hogy egyes emberek akkor is feljogosítva érzik magukat a kutogatásra, a másik ellenőrizgetésére, amikor a másik ezt egyértelműen NEM engedte meg, nem ő kérte, nem ő mondta, nem ő adta meg a jelszót, stb. Na, ezzel van a gond, ez a bűncselekmény. A másik ellenőrzése meg emellett megalázó is, szerintem spec megalázóbb, mint a kedvenc fétisetek a Nagy Szent Megcsalááááááás. Az utóbbi ugyanis egy harmadikkal töltött jó(?) éjszaka ami elmúlik másnapra, az előbbi, a bizalom és a másik tiszteletének hiánya meg az egész kapcsolat minden percében jelen lévő jellemhiba. Sóval ha választanom lenne muszáj, akkor inkább dugjon félre, mint hogy ellenőrizgetni akarjon... Ennyi. De ez utóbbi persze csak privát magánvélemény, lehet, hogy valaki jól viseli, igényli, ha végre megszabadulva a szülei kontrollja alól a párja kontrollja alá kerüljön...

2015. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!