Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért baj az, ha a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha a feleség használja/belenéz a férje telefonjába?

Figyelt kérdés

Sokadszorra olvasom (ma is), hogy ez milyen ronda dolog. Az a férj magánszférája, ehhez a feleségnek nincs joga, köze...stb.


Mégis miért ne? Ha valakinek tiszta a lelkiismerete, a telefonját miért kell rejtegetnie? És miért is mondja mindenki, hogy az az övé, mikor házasságban minden közös (telefon, előfizetés, barátok, ismerősök akiket gyakran hív vele...stb)?


A férjem és én úgy használjuk egymás telefonját, mint a sajátunkat. Ma is nálam van az övé, mert az enyémmel valami nem stimmel. Máshol nem ez a normális?

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem!



2015. jan. 8. 20:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/124 A kérdező kommentje:

"Már ne haragudj, de ha a barátnöm (nö vagyok) elmeséli, hogy nem tud teherbeesni, és hogy mi mindenen mentek már keresztül a férjével, azt kizárólag nekem mondja el, és nem akarná feltétlen, hogy a férjem (akivel mellékesen ismerik egymást, mert közös baráti társaságba tartozunk) is elolvassa, hogy miket tesz vele az orvos vizsgálat közben."


HAHÓ emberek!


Telefon használatról van szó! NEM e-mail olvasgatásról. Mellesleg az én barátnőim nem sms-ben szoktak értekezni velem a babatervezésről, hanem megbeszéljük.


Visszatérve az egyik rosszindulatú válaszolóra: a telefont NEM elvettem, nekem adta, hogy tudjunk napközben beszélni, mert az enyém rossz.


Nem napi szintű híváslista csekkolásról van szó.

2015. jan. 8. 21:25
 42/124 anonim ***** válasza:
64%
40: na látod előző itt kezdődik a bizalom, hogy bár előtted lehet minden, de te még se olvasod el a személyes üzeneteket. Tudod miért? De lemerem fogadni, hogy fingod sincsen róla. :D Nem a tiltakozásnál, meg a jujj ez az én magánszférámnál.
2015. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/124 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként nem tudom, de itt akik a társuk előtt így tesznek, h jujj magánszférám van, azok elgondolkoztak már azon, hogy se neten, se smsben, se teli hívásban már rég nincs olyanja az embernek, hogy az az ő magánszférája? Az nem zavar senkit se? Szóval, ha nekem a bnőm ilyesmikről óhajtana emailbe írni, szó szerint megtiltanám neki és megmondanám, hogy majd személyesen mindent megbeszélünk.
2015. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/124 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is a mobil az "magánszféra".

Az ilyen szituációkhoz egyébként 2 hülye kell.

A férj meg legalább "zárja" le mindig a telefonját vagy használjon gagyi 2000 ft-os eldobhatóakat, vagy ne legyen szem előtt ill nem névre írt mobilt, sim-et. Gondolom most legtöbben, főleg nők a bizalmatlanságra asszociáltok.. ebből pedig következik, hogy:


A BIZALOM LUXUS NE VÁRD OLCSÓ EMBEREKTŐL! :D

2015. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/124 anonim ***** válasza:
28%
Mi a "normális"? Az élet többnyire azt bizonyítja , hogy a szélsőségesség hosszútávon nem normális, tehát nem működik.Ha semmi titkom nincs , ha mindent megosztok, minden közös, az is egy szélsőség, természetesen ennek az ellenkezője is az.Ez nem pusztán az én véleményem ez tetszik nem tetszik egy törvény szerűség.Az emberi élet jobb esetben nem egy állandó eszme (téveszme) alapján működik, hanem maga az élet egy folyamatos változás.Mindegyikünk változik, ki előbb , ki utóbb.Lehetnek életszakaszaink amikor kijelentjük,valamire pl. amire Te is mondod, hogy "ez a normális" , de szinte 100% ig biztos, hogy az élet bebizonyítja , hogy amit tegnap normálisnak gondoltam, az ma már nem az. Ez nem vészjóslás akarna lenni, egyszerűen az élet ilyen .Már csak azért se tartanám vészjóslásnak, mert maga a változás egyáltalán nem rossz dolog , még ha időnként fájdalmas is.A szélsőségek megtörése gyakran fájdalmas lehet , de rendkívül hasznosak is lehetnek számunkra.
2015. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/124 anonim ***** válasza:
36%
Így van, a bizalom luxus. Nem mindenki képes rá, úgyhogy muszáj lejelszavaznia még a zoknisfiókját is, mert még a végén rájön a rejtett titkaira a párja. Szánalmas. A bizalom ott kezdődik, hogy bár lehetőséged van rá, hogy belenézz a másik dolgaiba, mégsem teszed. Mert ha már megtehetnéd, miért lenne szükséged rá? Hiszen nyilván nem titkol semmit. Ez a paradoxont olyan bonyolult megérteni egyeseknek, hogy oldalakon át nyomatják magánszféra dumát. Ha meg a férjed elolvassa hüvelygomba témájú levelezéseidet, az ő baja, majd legközelebb nem teszi. Nem tudom, nekem eszembe sem jutna "kihallgatni" a barátaival folytatott magánbeszélgetéseit, akár e-mail, akár telefon, akár személyes. De hát valószínűleg ezért van nekem hozzáférésem mindenhez, ellentétben azokkal, akik megbízhatatlanok, vagy a párjuk jár tilosban. Mindenki eldöntheti, hogy melyik igaz az ő kapcsolatára.
2015. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/124 anonim ***** válasza:
87%

Aki nem rejteget valamit, annak nincs ezzel gondja. Mi sem dugdossuk egymás elöl a telefonjainkat, használjuk adott esetben egymás laptopját is, igazából mindkettő közös. Ha meg van nyitva közösségi oldal, és a másik odajön, wcre megy, nem zárjuk be, nem lépünk ki, nehogy a másik meglássa stb.

Ha olyan van, simán használjuk egymás telefonját, még egymás fbs emailes stb jelszavait is tudjuk, mert nem titkolunk el semmit. Mondjuk nem is lépünk be, csak ha a másik megkér rá. Meg én külön belépjek a férjem fbjába, mert szeretek honfoglalózni, mindkettőnknek van regisztrációja, így többet játszhatok, ha az övével is tudok:) amikor nem egymással játszunk. kb ennyi. Ja és megkérdeztem róla. Semmi kifogása nem volt.


Amúgy nem olvassuk el egymás üzeneteit csak kérésre.

2015. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/124 A kérdező kommentje:

"Kérdezö: mit szólnál ahhoz, ha a megírod a barátnödnek, hogy menstruációs problémád van, vagy hogy erös folyásod van, és mi a véleménye - és utána ezt az ö férje is olvassa? "


Úgy tűnik megint bennem van a hiba, de én ezt nem írom meg a barátnőmnek. Sőt semmi olyat nem írok meg, amiről azt gondolom, hogy nem esne jól, ha más is látná. (pl. ha ellopják/feltörik a telefonját...stb) Ha nekem magán jellegű problémám van, akkor azt személyesen intézem, és eddig úgy gondoltam, hogy más is így van ezzel. De úgy látom a technika fejlődésével az emberek gondolkodása is sokat változik.

2015. jan. 8. 21:44
 49/124 anonim ***** válasza:
90%
16 éves házasság van mögöttünk. Én érzem kényelmetlenül magam amikor a férjem fürdik, és rendszerint csörög a telefonja, és ordít a fürdőszobából hogy vegyem már fel, vagy ha üzenetet kap, akkor olvassam be neki. :) Nem szeretem fölvenni, még az enyémet sem, nemhogy másét. Van hogy 3 napig azt sem tudom hol van a telefonom, főleg nem érdekel a másé. A férjem nem nézi az enyémet soha, csak amikor nem tud elérni, akkor szokott dühös lenni, hogy már megint hol van a telefonom. Ezért bekötette a vonalast, hogy azon elérjen legalább, de azt meg mindig lenémítom. :) Úgyhogy én a sajátomat sem szeretem nézegetni, az övét meg főleg nem! :)
2015. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/124 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező: Te beleturkálsz a párod telefonjába, de nem írsz bizalmas levelet senkinek. Engedtessék már meg, hogy ne te légy az etalon! Tudod, van, akiket távolság választ el vagy csak olyan kedvünk, és levelet írnak vagy írásos beszélgetés folytatnak privát ügyekről.
2015. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!