Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért baj az, ha a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha a feleség használja/belenéz a férje telefonjába?

Figyelt kérdés

Sokadszorra olvasom (ma is), hogy ez milyen ronda dolog. Az a férj magánszférája, ehhez a feleségnek nincs joga, köze...stb.


Mégis miért ne? Ha valakinek tiszta a lelkiismerete, a telefonját miért kell rejtegetnie? És miért is mondja mindenki, hogy az az övé, mikor házasságban minden közös (telefon, előfizetés, barátok, ismerősök akiket gyakran hív vele...stb)?


A férjem és én úgy használjuk egymás telefonját, mint a sajátunkat. Ma is nálam van az övé, mert az enyémmel valami nem stimmel. Máshol nem ez a normális?

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem!



2015. jan. 8. 20:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/124 anonim ***** válasza:
73%

Ad1, a kapcsolat bizalomról és kommunikációról szól. Ha már valakinek kutakodnia kell a másik háta mögött, ahelyett, hogy rákérdezne, akkor ott nagy baj van.

Ebből kiindulva baromi sértő és megalázó egy egyiknek, ha másik a háta mögött utána nyomoz.

Ad2, jogilag talán közös, de ettől függetlenül értelmes emberek tiszteletben tartják a másik birtokát. Nagy baj, ha ezt neked már magyarázni kell.


És elkérted?! Na látod ez a különbség, nem mind1, hogy megbeszéled vagy elveszed!

Amúgy nem normális, mert akkor őt hogy hívják? Vagy apám pl vállakozó, "meg is ölné" anyám, ha összekavarná a céges számokat, emaileket stb. Az egy dolog, hogy vész esetben az ember kölcsönkéri, de az különleges helyzet. Normál esetben az ember szereti saját szájíze szerint beállítania készüléket, csengőheng, háttérkép, mentett jelszavak egyebek.

2015. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/124 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ha azt mondom, hogy azért, mert a hatályos magyar Btk szerint bűncselekmény, az elég magyarázat?

(természetesen akkor nem, ha a készülék tulajdonosa azt megengedi.)


Levéltitok megsértése


224. § (1) Aki

a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve

b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

...

(látsz olyat odaírva, hogy kivéve barátnő/feleség????)


Tudod, az kevés mint macisajtban a brumm, hogy a GYK féltékeny női ezzel nem értenek egyet...

2015. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/124 anonim ***** válasza:
71%

"baromi sértő és megalázó egy egyiknek, ha másik a háta mögött utána nyomoz" Szegény!

De az nem sértő és megalázó ha megcsalják a másikat??

2015. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/124 anonim ***** válasza:
87%
A használattal az égvilágon semmi gond. Nálunk is előfordul, hogy le van merülve, vagy az enyémen épp nincs pénz, és a férjemét használom. De meg sem fordulna a fejemben, hogy nekiálljak kutakodni a híváslistában vagy az sms-ek között. Egyszerűen beteg dolognak tartom. Az is előfordul, hogy felvesszük egymásét, mert mondjuk csörög, és a másik a kertben van. Bármilyen nemű ember van a vonalban, szó nélkül visszük egymásnak a telefont.
2015. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/124 anonim ***** válasza:
77%

Azért érdekes, hogy akiknek nem gond, hogy közösen használják a telefonokat mennyire le vannak pontozva...

Én simán engedtem, hogy az expasim használja, ennek ellenére szökő évben egyszer, akkor is kérésre nyúlt a telefonomhoz. Viszont az ő dolgaira rá se lehetett nézni... Nos igen, megcsalt, nem is egyszer..

2015. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/124 anonim ***** válasza:
80%

De a használat miért ugyanaz, mint a kutakodás? Nem találom a telefonon, megkérem a férjem hogy hívjon fel, ő meg mondja hogy "ott a telefonom, csörgesd meg magad".

Vagy este már alszik a gyerek, az ő mobilja a konyhában maradt és netezik az enyémen.


A másik háta mögött "lenyúlni" a telefonját és ellenőrizni hogy miket csinált valóban nem fér bele egy normális kapcsolatba.

2015. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/124 anonim ***** válasza:
83%
Nincs titkunk egymás előtt, de valahogy idegenkedek attól, hogy a telefonjában bármit is nézegessek.
2015. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/124 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoktunk nyomozni egymás után a férjemmel, de bármikor használhatjuk egymás telefonját, vagy ha éppen csöng és egyikünk nincs telefonközelben, felveszi a másikunk.

Inkább az a baj, ha valaki a másik háta mögött titokban kutakodik az sms-ek, e-mailek között.

Meg aztán attól, hogy nekem nincsenek titkaim a férjem előtt, még lehetnek olyan barátok, családtagok, akik az ő saját, olyan jellegű személyes dolgaikat írják meg nekem, amit nem szeretnének, ha más is olvasna.

2015. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/124 A kérdező kommentje:

Mit mondjak, ledöbbentem néhány válaszon


"Ad1, a kapcsolat bizalomról és kommunikációról szól. Ha már valakinek kutakodnia kell a másik háta mögött, ahelyett, hogy rákérdezne, akkor ott nagy baj van."


Abban mi a kutakodás, hogy fogom a telefonját, mert mondjuk épp az van előttem, és felhívom róla a barátnőmet, anyósomat...stb. Mellesleg a közös telefonhasználatból honnan következik, hogy nem beszélünk meg mindent.


"Ad2, jogilag talán közös, de ettől függetlenül értelmes emberek tiszteletben tartják a másik birtokát. Nagy baj, ha ezt neked már magyarázni kell."

Könyörgöm egy közönséges használati tárgyról beszélünk. A hajszárító esetében sem kérünk külön engedély, ez miben más, hogy más név van a telefonszámlára írva? Bár ez sem igaz, mert az én nevemen fut minden.


"És elkérted?!"

Nálunk a telefonálás nem engedélyköteles tevékenység. Kolléga pedig nem hívja, arra ott a céges.



Kérdező, ha azt mondom, hogy azért, mert a hatályos magyar Btk szerint bűncselekmény, az elég magyarázat? .....

(természetesen akkor nem, ha a készülék tulajdonosa azt megengedi.)


Erről van szó! Mi nem kérünk minden alkalommal külön engedélyt, nálunk alap, hogy használjuk egymásét. Tudtommal ezt a törvény nem bünteti. Szép is lenne.

2015. jan. 8. 20:31
 20/124 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a telefon, email-cím, stb egyértelmüen magánterület.

A tiszta lelkiismeret nem egyenlö a lelki sztriptízzel. Ahol nincs lehetöség magánszférára, ott szerintem igen nagy baj van a bizalommal.


NEM AZÉRT, mert megcsaljuk egymást, hanem mert van, ami nem tartozik rá. Ugyanis ha levelezek valakivel - akiröl a párom tud, és semmi kifogása ellene -, az iletö elmond NEKEM valami magántermészetü, bizalmas dolgot önmagáról - pl a saját párkapcsolati, munkahelyi vagy egyéb problémáját -, az NEM tartozik a páromra, mert NEKEM mondja, és nem NEKI.

Ha ezeket a bizalmas közléseket továbbadom, azzal az illetö bizalmát, magánéletét sérteném meg.


Mellesleg egy házasságban azért NEM minden közös, mert nem hiszem, hoyg egyetlen férj is a feleség melltartóját használná, vagy a feleség a férj alsógatyájában járna.

2015. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!