Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem 37 évesen el akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem 37 évesen el akar kezdeni egy 5+3 éves egyetemet. Hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés
Nem lassan 40 éves kell észbe kapni szerintem. Úgy érzem kapuzárási pánikja van és most akar bepótolni mindent amit nem ért el fiatalon. Mit mondjak neki?

2021. jan. 2. 14:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/155 anonim ***** válasza:
77%
nem ajánlom. én is elkezdtem a sulit kisgyerek melett, közgázt. sok volt, bár nekem a párom nemhogy segített volna, de hátráltatott, meg is utáltuk egymást. kibuktam és odalett 3 millió forint. nem mondom hogy ti is így járnátok, de azért egyet gondoljon meg. én azt hittem elég jól tanulni és akkor meg lehet csinálni akármiylen képzést. ahol én voltam, ott kiderült, nyilván utólag, hogy meg van adva egy vizsgán, hány ember mehet át és addig tolják fel a dolgozat ponthatárát, amíg ki nem esik annyi ember és bent nem marad annyi, amennyit akarnak. Merthogy fizetni a sok utóvizsgát, iylen olyan kérelmek díjait az egyetemnek óriási bevétel. Pont emiatt sokszor nem lehetett követni a sok változtatást, pl. pénteki határidőket adtak le és ha épp nem néztem a péntek délutáni emailt, már hétfőn nem tudtam megcsinálni valamit. fizessek. minden kis apróságért, késésért stb fizetni kellett, árgus szemmel kellett figyelni, sok információ el sem jutott volna, ha nem tapadok rá csoporttársakra, nem irotkozok fel 6 különböző csoportba felsőbbévesekébe stb. Ez benne a nehéz, nem az, hogy eléd raknak egy könyvet hogy na itt van tanuld meg, mondd vissza. Tehát ezzel számoljon. Nagyon észnél kell lennie, több idejét fogja elvenni a suli bürokrációja meg az informális kis csatornák nyomon követése, a tanárok apró trükkjeinek, szokásainak feltérképezése, a csoporttársakkal való állandó kapcsolattartás, mint maga a tanulás.
2021. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/155 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, te kizárólag magadat félted, szó sincs itt a feleségedről.


Amúgy ritka irritáló fazon lehetsz IRL is.

2021. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/155 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem válaszolt, hanem hárította a kérdést. Már elkezdte a jogi pályát. :)
2021. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/155 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy ritka irritáló fazon lehetsz IRL is."


Tudod mi a ritka irritáló? Amikor egy magyar mondatban angol rövidítést használnak indokolatlanul, csak mert ettől menőnek érzik magukat.

2021. jan. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/155 anonim ***** válasza:
26%

Oké: a valós életben is falra másznék az illetőtől, nem csak a válaszai alapján.


Így már te is érted.

2021. jan. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/155 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen béna érvelésekkel főleg nem való neki a jogi pálya. Ha konkrét tervvel, időbeosztással jött volna, és nem a ‘mások is megcsinálták’ szöveggel, talán hitelesebb lenne.

Szerintem ez az egész inkább szól a kihívásról és bizonyítási vágyról, mint az iskoláról.

Pici gyerek mellől ilyen miatt eljönni meg hatalmas baromság, elítélendő. Úri hóbortból hanyagolja el a kicsit, mikor annak a legnagyobb szüksége volna rá.

Ez kamaszkorban vissza fog ütni, és lehet majd nagyokat csodálkozni, miért nem kötődik a gyerek, ill. miért lázad.

Jó keresete van, van munkája, nem tudom mi kell még. A csicskáztatás a jogi pályán, ahol nulláról indul?

Az nem lesz egzisztenciális válság, hogy minden főnöke kb. fiatalabb lesz?


Első a gyerek, tőle vesz el időt, pénzt!

2021. jan. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/155 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy baratnom, meg tizeneves korom elejen. Az egyik osztalytarsam edesanyja megunta a tanari palyat, es pont jogasz lett belole, kb annyi volt, mint most a te feleseged, amikor elkezdte. Es igen, 40+ evesen lett bojtar, szakvizsgak utan meg ugyved. Az azota eltelt 15 ev utan hol tart most, azt nem tudom, de sikeresen valtott.
2021. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/155 anonim ***** válasza:
22%

Te szimplán csak irigy vagy rá.

Ha a párom nem támogatna az életben, legyen szó tanulásról, új szakról vagy ilyesmi - sőt, direkt próbálna lehúzni -, akkor már rég elhagytam volna.

Szánalmas a hozzáállásod.

2021. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/155 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki kellene próbálnia, hogy mit vállal: Vennie kellene egy vagy kettő jogi tankönyvet, és letesztelni, mennyire köti le, mennyi idő alatt tudja megtanulni.(Én is olvasgattam tankönyvet, mikor fősulit választottam, pedig sokkal könnyebb szakról volt szó, és gimi után. Dehát, nem telik semmibe tájékozódni.)


Az egyetemi órák nagy része nyílvános, civilnek is bármikor joga van beülni rá, azokból is megnézhetne párat. Akkor már ott helyben egy legutóbbi vizsgaidőszak tételsorát vagy vizsgaanyagát is elkérheti valakitől, hogy rápillantson. Megnézheti azt is, hogy mennyire bírja az órán a tempót, jegyzetelést.


Jogszabályok nyelvezetét is van mód tanulmányozni, pl. A magyar közlönyben. Jópár paragfrafust az egyetem alatt is meg kellene tanulnia, de jogászként igazából egész életében nyomon kellene követnie majd, hiszen rendkívűl gyakran születnek új jogszabályok, amikkel képben kell lenni.


Tantárgyi tematikát és órarendet is megnézhet az egyik egyetem honlapján.(Ezt is megtettem én is.)


Szerintem ha valaki évekig akar tanulni valamit, meg nagyon komoly álma ez, akkor nem túlzás erre az időt rászánni. Aztán még mindig nyugodtan dönthet bárhogy.



Egyébként, az én anyukám is ilyen korban kezdte a jogi egyetemet, ki is járta az 5+3 évet, azzal a különbséggel, hogy ő tényleg nagy tehetséget mutatott már korábban is, és a képzés során is végig kitűnő volt. De ennek kemény ára volt ám, rám és a testvéreimre nézve is (hárman voltunk), és saját magára is. Mindig nagyon ingerült és fáradt volt a képzés alatt (mert hiába a sok szép filozófia az időmenedzsmentről, meg a komoly célok hajtóerejéről, az ember nem robot). A gyerekkorunk elég sivár és unalmas volt, mert semmilyen családi vagy anya-gyerek programra vagy szülői asszisztalást igénylő saját programra (pl. Verseny) nem jutott idő. Neki ezzel ment el a fiatalabb kora maradéka, semmi szórakozás vagy érdekes hobbi, és ez láthatóan fájt neki, amikor a képzés után rá ébredt.


De ezt inkább mellékesen elmeséltem, nem példaként akartam felhozni. Minden ember más, lehet egy másik válaszoló a szintén harmincas évei végén jogi tanulmányait megkezdő édesanyjáról teljesen más törtenetet hozna. A mi esetünk nem garantál semmit.


Mindenesetre: elképesztően széles a szakok kinálata (BA, Bsc, Ma és Msc szintjén is). Szóval ha tényleg "csak" jó példával szeretne a gyermeke előtt állni, bizonyítani saját magának, meg klassz fizut kapni, akkor sok mást is választhatna, olyat is, ami kicsit könnyebb, vagy rövidebb ideig tartó képzés (vagy mindkettő). Miért pont ezt szeretné, mik az érvei? Szerintem véletlenül sem szabad belekezdeni valamibe "mert sztárszakma, és is azt szeretném" alapon, ehhez nagyobb érdeklődés és elhivatottság kell. Meg aztán, elég szomorú, ha valakinek ahhoz van kötve az önbecsülése, hogy sztárszakmája legyen. Szóval alapvetően nem kell lemondania a törekvéseiről, de ha tényleg tudásvágy dolgozik benne, nézzem bátrabban és nyitotabban körül a lehetőségek között, ezzel akár mindenki nyerhet.


Remélem tudtam kicsit segíteni.


További szép napot!

2021. jan. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/155 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező! A bátyam 40 éves kora utan kezdte el az egyetemet. Közel 50 évesen eltudott helyezkedni a diplomájával. Igaz nem ügyvédként de előny volt ez a diploma hozzá. Annyiban igazad, ennek a diplomanak a megszerzése nem séta galopp. Rengeteget kell magolni, tanulni. Iszonyat mennyisegű anyag van, de hidd el megeri. Csinalja kezdje el, ha visszatartod téged fog utolag hibáztatni. Sok sikert kivánok!
2021. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!