Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem 37 évesen el akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem 37 évesen el akar kezdeni egy 5+3 éves egyetemet. Hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés
Nem lassan 40 éves kell észbe kapni szerintem. Úgy érzem kapuzárási pánikja van és most akar bepótolni mindent amit nem ért el fiatalon. Mit mondjak neki?

2021. jan. 2. 14:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/155 A kérdező kommentje:
A mi gyerekünk 2 éves, nem 6. Azért ez nem kis különbség. És nekem magyar fizetésem van. Mindemellett még vállalnám is anyagi részét, ha biztos lennék benne, hogy tényleg betartja, hogy éjjel és hétvégén tanul. Vagy majd fizethetek bébiszittert vagy lemondhatom a munkákat. Én felajánlottam neki, hogy otthon maradok a gyerekkel, de akkor tartson el, ahogyan én is megtettem akkor, amikor ő maradt itthon. És akkor nem lenne gond, ki vigyáz a gyerekre. Szerinted belement?
2021. jan. 2. 17:24
 52/155 anonim ***** válasza:
89%

Két éves gyerkőc mellett azért ne maradjon ki 8 évet, az nem úgy működik, hogy csak löksz neki 200k-t pléhsztésönre vagy mozira, aztán nem látod vagy fél évig...


Még ha nagy lenne a gyerek, meg az asszonykád hitelmentes... Szép ez a támogasd dolog, de a dolgok jelen állása szerint dióhéjban arról van szó, hogy te valósítsd meg az ő álmait a magad és a gyereketek rovâsára. Arra meg mi a garancia, hogy nyolc év múlva nem utálja majd ezt is, mint a xart...


Minden esetre nem lennék a helyedben. 😬

2021. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/155 anonim ***** válasza:
87%

22-essel értek egyet.

A másik meg az, hogy én "csak" adótanácsadóit és utána adószakértőit végeztem úgy, hogy 36 évesen kezdtem (6 éves gyerek és férj mellett), és bizony azt az időt azért megérezte a kis családom. Heti 3-szor a férjem ment érte az oviba/suliba 3 éven keresztül, aki maga is vállalkozó, pénzben is megéreztük. Tanulnom is kellett nyilván, addig a munkám is kevesebb lehetett (én is saját vállalkozásban dolgoztam, könyveltem itthon).

És nekem még a szakmámba vágott, tehát végülis nem utána kellett megkapaszkodnom a pályán, mert már benne dolgoztam sok éve.

Azért szép,szép, hogy élethosszig tanulni, de mondjuk a kérdező felesége 45 évesen pályakezdőként max. kávét főzhet, ha fel is veszik. Sokkal jobban a fiatalokat részesítik majd előnyben, mondjuk a 25 éveset a 45 éves helyett. Azért a realitással szembe kell nézni.

2021. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/155 anonim ***** válasza:
100%
Azt esetleg megpróbàl6nátok, hogy először szerez egy jogi asszisztens felsőoktatási szakképzést, ez csak két év, gondolom, könnyebb is, es olcsóbb, ez olyan, mint a jogi egyetem kistestvére, utána, ha még mindig akarja a jogot, csomó tárgyat be tud számíttatni, és rövidebb idő alatt elvégezné, ha pedig kiderülne, közben, hogy mégsem ez az útja, akkor lesz egy plusz szakmája, és kevesebb időbe, pénzbe és energiába került.
2021. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/155 A kérdező kommentje:

Ez felmerült korábban. Idéntől már nem lehet estin, levelezőn csinálni az OKJ-s iskolákat. Csak rendesen, iskolaszerűen. Ő viszont dolgozik, így ez nem fér bele. A jogi egyetem kéthetente lenne pénteken és szombaton, az viszont megoldható.


Nem tudom jobban elmagyarázni, itt le van írva: [link]

2021. jan. 2. 18:58
 56/155 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem okj,amiről írtam, hanem ugyanúgy az egyetek/ főiskolàk indítják.
2021. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/155 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem, nem, ez nem került szóba, csak az OKJ. Rákérdezek, de őszintén, én sok különbséget nem látok. Ha már mindenképpen jogot akar tanulni, nekem a rendes jogi diploma talán még mindig piacképesebbnek tűnik, mint egy ilyen titkárnő-papír. Lehet, hogy nincs igazam, mert nem értek hozzá.
2021. jan. 2. 19:07
 58/155 anonim ***** válasza:
76%
Legyél büszke rá! Barátnőm 43 évesen végzett a jogi egyetemmel, másod diplomaként. Két gyerek mellett és munka mellett, és egy normális férjjel.
2021. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/155 A kérdező kommentje:
Büszke vagyok rá. Ha visszaolvasol, nem ez a kérdés vagy a probléma.
2021. jan. 2. 19:51
 60/155 anonim ***** válasza:
77%
Ha a jogsi, illetve a nyelvtanulás ennyire nem ment neki, akkor inkább hagyja az egyetemet.
2021. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!