Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem 37 évesen el akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem 37 évesen el akar kezdeni egy 5+3 éves egyetemet. Hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés
Nem lassan 40 éves kell észbe kapni szerintem. Úgy érzem kapuzárási pánikja van és most akar bepótolni mindent amit nem ért el fiatalon. Mit mondjak neki?

2021. jan. 2. 14:07
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/155 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem egyik barátnőm jogot tanul, nem áll össze a kép, hogy miért 8 évről beszélsz. 5 év után nem muszáj még tovább tanulni.

Egyébként a jogi asszisztensi tényleg jó alternatíva. Tényleg olyan, mint a jogász kistesója. Pláne ha attól tartotok, hogy már nem épít ki akkora presztízst jogászként a feleséged. Ha meg azt elvégzi, tényleg egy csomó kreditjét beszámítják jogon, ha mégis tovább akar menni. De ez a ti dolgotok.

2021. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/155 anonim ***** válasza:
94%

Ne téveszd szem elől, hogy a feleségedről van szó, a nőről, akit szeretsz, és megérdemli, hogy emberileg támogasd, akkor is, ha ezzel a döntésével logikailag nem értesz egyet. Ha úgy állsz hozzá, hogy folyamatosan azt hangoztatod mennyire nem fog neki menni, és mennyire nem hiszel benne, emellett pedig milyen nagy áldozatokat kell majd neked meghoznod, garantált lesz a negatív végkifejlet. Sokkal nehezebb lesz neki is helyt állnia azzal a tudattal, hogy érzelmileg egyedül van, így nagyobb az esély a tényleges bukásra, de ha sikerül is, a rossz szájíz örökre megmarad, és ez nem egy közös siker lesz, akkor sem, ha valójában te is hozzájárultál a szájhúzásod ellenére.

Fogadd el, hogy így döntött, értsd meg a motivációját, és értsd meg, hogy milyen fontos lehet ez neki, ha annak ellenére is jelentkezett, hogy ez veled ilyen konfliktust okozott. Mostantól pedig támogasd. Ha így teszel, és érezteted vele, hogy bízol benne, akkor benne is csökkeni fog a dac, és elkerülheted, hogy ha 1-2-3 félév után az derül ki, hogy nem megy, tovább erőltesse, csak, hogy neked bizonyítson. Ha be merné vallani neked, hogy mégis tévedett, mert nem kell tartania attól, hogy azt olvassa ki a szemedből, hogy te már az elején megmondtad, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy időt, pénzt vesztegettek, mert vagy tényleg menni fog neki, vagy ott meri hagyni, ha nem.

2021. febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/155 anonim ***** válasza:
91%
Csak nekem nyílik ki a bicska a zsebemben a kérdező stílusától?
2021. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/155 anonim ***** válasza:
76%

"nem áll össze a kép, hogy miért 8 évről beszélsz"



3 evig ugyvedbojtar lesz, es addig nem termel zsetont.....



36F incel

2021. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/155 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, szerintem nem kell feltétlen ügyvédnek lennie, jogászként is el tud helyezkedni egy cégnél, nem? Hát nehez kérdés. Megértem a kérdező aggodalmát is hiszen rengeteg pénz, idő, energia. De értem a feleséget is, hiszen később mar tényleg hova kezdi el. Azért nekem ellentmondásos hogy jó a nyelverzeke de 5 ev egy nyelvvizsga. Szerintem jó nagy szünetek voltak abban a tanulasban, de ezt egyetemen nem teheti meg. És nem igaz hogy az első félév a nehéz csak. Mind szívás. Ha a magolás nem megy főleg bukta hiszen a jog pont ilyen. A jogi asszisztens képzés meg már lehet meg is szűnt, de lehet en tudom rosszul. Szerintem ha van is azt annyira nem éri meg mert rámegy par év meg penz is, de lehet meg ennyit sem kapna vele mint amit most keres. Ez kb az ügyvéd titkárnője csak mivel szakképzettebb több szakmai dolgot ra lehet bízni, de nem valószínű hogy meg is fizetik.

Az egyik válaszoló írta hogy nezzen könyveket jogszabályokat stb, en is ezt gondolom. Tanulja mondjuk egy hónapig ezeket es meglatja mennyire van kedve ehhez.

Szerintem a kérdező tamogatna a feleseget de attól tart hogy nagy a lendület mint a jogsinal meg a nyelvvizsganal, viszont nyögvenyelős lesz az egesz mint ezeknél.

2021. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/155 A kérdező kommentje:

De ügyvéd akar lenni. Ahhoz kell 3 év jelölti munka.


Nem hangoztatom neki a kétségeimet. Megmondtam neki, hogy ha elkezdi támogatom emberileg és anyagilag. Ezt itt most veletek beszélem meg. Kérem csak az írjon, aki visszaolvasta a válaszokat, a beszélgetést, mert kezdenek ismétlődni a dolgok és ennek nincs értelme. Köszönöm!

2021. febr. 11. 11:48
 97/155 A kérdező kommentje:
90, Nem feltétlenül lépne előrébb a munkájában, de AKÁR jó is lehetne hozzá.
2021. febr. 11. 11:50
 98/155 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem továbbra sem önmagában a tanulas a gond, hanrm hogy barmi van nyögvenyelős es nehezen viseli. Pedig az egyetem padlóra küldi az biztos. Nem lehurrogni akarom, de nálunk is kb kiégett mindenki a sok igazsagtansag meg hülyeség miatt. Nyilvan ez mag ra fogja nyomni a bélyeget a mindennapokra. Főleg hogy kicsi a gyerek. Egy nagyobb gyerek mellett könnyebb tanulni szerintem. Hát mindegy ő eldöntötte te meg támogatod, szóval most csak várni kell hogy alakul.
2021. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/155 anonim ***** válasza:
100%

Szia ha még nincs diplomája menjen államilag támogatottra.(tudtommal nincs korhatár már.Levelező..Ott szépen elbugdácsol egy darabig..és ha tetszik be fejezi.)..8év alatt kizárt ,hogy megcsinálja.

Azért a nem "büfé szakok-at még nappalin se sikerül csak pár embernek pik pak befejeznie.

Levelezőn ugye kevesebb az óra...többet kell egyedül othon tanulni..+meló+gyerek,meg azért az ember élni is akar nem csak tanulni meg dolgozni.

Ha csak diplomát szeretne...akkor válasszon valami egyszerübbet és elégedjen meg egy bsc-vel.az kb 5év alatt meg van.(3,5)év

2021. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/155 anonim ***** válasza:
88%

Azért aki itt nagyban támogatásról beszél...remélem ha a "párja ugy gondolja a kocsiban ,hogy levágja a szerpentint ..(kanyar helyet egyenesen megy...)ők is csak támogatják :)

Ez kb pontosan ez az esett.

Bár nem tudom mit várok az itt kommentelőknek nagy részének sosem volt kapcsolata,és egyetemet még tvéből se látott.


De persze támogassuk csak a NŐ-t aki épp szrik mindenre mert önmegvalósít...csak épp sík hlye hozzá...és majd koppan egy nagyot.

Azon kívül ,hogy mindent csak tönkre tesz még ő is sérülni fog rendesen.


Elég volt annyit írnia a kérdezőnek ,hogy gondjai vannak a tanulással.(Annak nem jogi ,vagy mérnöki egyetemen van a helye.)

2021. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!