Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem 37 évesen el akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem 37 évesen el akar kezdeni egy 5+3 éves egyetemet. Hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés
Nem lassan 40 éves kell észbe kapni szerintem. Úgy érzem kapuzárási pánikja van és most akar bepótolni mindent amit nem ért el fiatalon. Mit mondjak neki?

2021. jan. 2. 14:07
 121/155 A kérdező kommentje:

120, ha nem érted meg a kérdést ne válaszolj. Tényleg le kellene írnom újra, amit eddig legalább 3x írtam le?


- ki más fizetné, ha nem ő - leírtam korábban a költségeit (azoknak írtam hogy jó a fizetése, akik szerint keveset keres. Szerintem ez nem kevés, a kiadásai magasak.)


- Te tudsz vigyázni a gyerkőcre, erről is részletesen írtam.


Konkrétan semmiben nem reflektálsz arra, amit felvetettem.


Ezek szerint téged nem fenyeget a jogi egyetem veszélye...

2021. febr. 12. 21:23
 122/155 anonim ***** válasza:
96%

Már ne is haragudj, de ha ennyi idősen nem tudod egyedül eldönteni, hogy mit kell tenned és idegenektől várod a megoldást, te sem lehetsz a dolgom magaslatán. Kár tagadni, érett, felelősségteljes férfi és nő nem úgy viselkedik (szerencsétlenkedik) mint ti ketten a nejeddel. Komolyan, mint két 16 éves... Ő túl buta az egyetemhez, sajnos ez van, te meg egy bábu vagy, akit dróton rángatnak és még büszke is vagy rá, az a vicc. Nem tudod őt eltartani, ahogyan ő azt elvárná (ő mondta, nem én), gondolom emiatt (is) próbálna ha sikertelenül is, de kitörni.


De a hab a tortán, hogy te próbálsz intelligens, segítőkész embereket letolni, mert a piszok egyszerű helyzetet átlátják, nem úgy, mint te töketlen h_lye.

2021. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/155 anonim ***** válasza:
39%
A 3.diplomám most 36 évesen szerzem..Sosem késő tanulni..2 gyerekem van a feleségemmel..Basszus ha nem tudod támogatni a feleséged akkor hagyd el..Komolyan..Lehet neki jobb életcélja van mint panelba rohadni..
2021. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/155 A kérdező kommentje:

122, ennyi idősen én épphogy beláttam, hogy nem tudhatok mindent. Nagyon nem olyan a világ, mint 20 éve. Már ebben a beszélgetésben is sokféle érdekes, új nézőpont felmerült, amiket köszönöm az értelmes válaszolóknak! Az irományok többsége nyilván kuka, mert egy kétállású villanykapcsolóként látják a világot, de vannak, akik nagyon is értik az árnyalatokat. Aki viszont nem érti a kérdésfeltevést sem, annak nem kell ide írnia. Eleve nem kötelező, aki már idedob akármit is, azt a saját jószántából teszi. Ennyi, nem kell a hiszti. Ha meg valakinek rossz a szövegértése, a szüleivel meg a tanáraival beszéljen, nyilván nem egy anononim fórum hibája, ha valakinek gyengébbek a képességei.


Egyébként úgy tűnik, lesz olyan megoldás, ami mindenkinek jó. Illetve nekem szinte bárhogyan ez, de ez a megoldás megnyugtató, talán ez rá a jobb szó. Röviden: kezdődik neki a suli szeptemberben (az eddigi pontjai alapján, még nem 100%), a munkahelyén pedig van lehetőség 6 órásra váltania. Ez szerintem ad annyi könnyebbséget, hogy lesz egy kis mozgástere tanulni.


Kívánom, hogy mindenkinek csak ilyen problémái legyenek, hogy a párja jogi egyetemre akarjon menni, de ahogy elnézem, itt sokaknak sokkal nagyobb kihívásaik vannak az életben.


Köszönöm még egyszer a jószándándékú, építő válaszokat!

2021. febr. 13. 18:25
 125/155 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés elején még együttéreztem a kérdezővel, de utóbbi megnyilvánulásai alapján csak egy vergődő sznob, aki ahhoz nem elég tökös, hogy szembeszegüljön az asszonnyal, de azokat magas lóról oltja, akik segítenek a béna problémáján.

Ember, január eleje óta itt vergődsz, írtunk rengeteg hasznos választ.

A feleséged mi a francot akar középkorú anyaként 300nettó mellett? Mire ez a kapzsiság, mikor ott a gyerek?

35 évesen, jó későn szült, örüljetek hogy összejött a gyerek. Addig dolgozott,hurrá, és most könnyebb lesz tanulni munka és gyerek mellett?

Te meg legyél már férfi, és döntsd el mit akarsz. Ne itt vergődj, ha úgyis mindenkit egy ostoba csórónak tartasz, akinek a nője nem kapuzárási pánikos elitista posztfeminista.

Ha nem kell tanács ne kérd, jogi egyetemről kérdezz mondjuk egyetemista csoportokban.

2021. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/155 anonim ***** válasza:
87%

Harmad éves jogász hallgatóként talán van egy kis rálátásom az egyetemi, tanulási részére. Leírom, bár már úgy is döntöttetek...

Rögtön gimi után elkezdtem az egyetemet, nem hagytam ki évet. Nem fér a fejembe (pedig több levelezőst is ismerek- tinédzserkorú gyerekekkel) hogy ezt valaki tényleg ebben a helyzetben komolyan gondolja. Én is az élethosszig tartó tanulás híve vagyok, de nem ilyen körülmények között.

Azok a levelezősök, akikkel együtt vagyok egy évfolyamon másod-harmad diplomáért vannak itt. Nekik jó a rite diploma, csak a papír legyen meg, mert a jelenlegi pozíciójukban többet fognak kapni a diplomával. NEM akarnak egy percet sem jogi területen dolgozni.

Én már itt elgondolkoztam, hogy a feleségednek egy BA képzése nincs, nemhogy egy MA, de ő hirtelen, mondhatni dacból eldöntötte, hogy kell a dr. a neve elé. Na, a jogász szak pont nem ilyen. A nappalis évfolyamon szinte mindenki szenved és ahogy mennek az évek egyre nehezebb lesz. Nagyon nagy mennyiségű anyagot kell feldolgozni és megtanulni, a vizsgaidőszakról nem is beszélve. A vizsgaidőszak nagyjából úgy néz ki, hogy reggel 8-tól este 8-ig tanul az ember (jó esetben)- ez nálatok, hogy lesz megoldva?

Amikor a levelezősöknek még gyakorlatuk sincs, csak az előadás. Ez alatt azt értem, hogy teljesen egyedül vannak hagyva- (gyakorlaton többnyire jogesetmegoldásokkal foglalkozunk, átbeszéljük a fontosabb részeket az adott témából). Engem is vágtak már ki vizsgáról azért, mert nem tudtam a 2 oldalas törvényt szó szerint. Ezt a nyomást és a kudarcokat, hogy fogjátok bírni? Már ha eljuttok idáig.

Aztán ott a szakvizsga kérdése. Ha jól emlékszem meg sem említette itt senki, hogy nem elég az 5 év (jó esetben nappalisként!) egyetem, de a hároméves gyakorlat után se lesz senkiből ügyvéd :DD Ahhoz a záróvizsgáknál is komolyabb szakvizsgát kell letenni.

Amikor 3 évet lehúzol többségében reggel nyolctól este hatig tartó ügyvédi irodában, a minimálbérnél is kevesebbet keresve (mert egy levelezős diplomával, negyven felett, gyerekkel- csak a legrosszabb helyekre vesznek fel), én tényleg átgondolnám ezt a helyetekben.

Igen, tudom, sokan megoldották már, de ha a feleséged keresete kiesik, akkor mi lesz?

Ügyvéd akar lenni, hát igen, amikor egy állásinterjún 24-26 évesek állnak sorban friss diplomásként, pár év tapasztalattal, 2-3 nyelvvizsgával, szakkollégiummal, erasmussal, egyetemi szervezeti tevékenységekkel a hátuk mögött, majd pont a te feleségedet fogják felvenni, aki egy darab nyelvvizsgát is alig tudott megszerezni?

Kicsit reálisabban is nézhetnétek a dolgokat...

2021. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/155 anonim ***** válasza:
81%

Bocsánat az előbb egy nyelvvizsgát írtam, újra visszaolvastam a válaszokat, kettőről volt szó. A lényeg szerintem nem változik.

Az első pár oldalon a Kérdező maga is le akarta beszélni a feleségét az ötletről, akkor írta is, hogy másfél órányi tanulástól is kiborult a felesége, akit utána ő ápolgatott. Szerintem ez a tény is igencsak elgondolkodtató, jogi pályára készülve.

Az álláspontom ugyanaz, ha csak nem rendelkezik rettentő nagy kitartással és elszántsággal (amik az eddigiek alapján nem igazán tűntek az erősségének, sőt), akkor bele fog bukni, plusz az érzelmi labilitását is figyelembe kellene venni (szintén a Kérdező említette, hogy nem igazán bírja a stressz helyzeteket, meg a nyomást, és ha padlóra kerül hosszú idő, míg újra talpra áll). Plusz ha belegondolunk, hogy kit alkalmaznának ma szívesen... Inkább egy fiatalt, aki ha kell hétvégén, ünnepnapokon, szinte bármikor be tud menni dolgozni, mert karriert akar építeni, ezzel szemben... (a másik oldalt nem sorolom fel újra). Ezeket így felsorolva, tényleg őszinte kitartást kívánok a Kérdezőnek.


Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a levelezőnek semmi értelme, már ha valaki tényleg komolyan foglalkozni akar vele. Nem ugyanazt a tudást kapod meg, tény, hogy a diplomádban nincs feltűntetve, de egyből kiszűrik a munkáltatók, pláne egy nappalis tudásával összemérve.

Utolsó voltam.

2021. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/155 anonim ***** válasza:
29%

Bár a jogi egyetemről nincs tapasztalatom, de a jelenlegi egyetemisták válaszát árnyalva hozzátenném, hogy én úgy láttam a környezetemben, hogy valóban azt érezzük fiatal huszonéves egyetemistaként, hogy ez a világ legnehezebb dolga, és ugyanezt gyerek mellett, munka mellett biztos nem tudnánk csinálni, hisz így is alig megy, de valójában addigra egy ember tapasztaltabb, jobban tud koncentrálni, priorizálni, beosztani az idejét, általában a (műszaki) levelező képzés könnyebb is, kevesebb a felesleges kötöttség, más a tanárok hozzáállása, így összességében könnyebben megy, mint amilyennek az ember elsőkörös egyetemistaként azt el tudja képzelni.


Persze így is biztosan nehéz lesz, és sok szervezést igényel, de nem annyira lehetetlen, mint amilyennek huszonévesen az első egyetemi évek alatt tűnik.

2021. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/155 anonim ***** válasza:
31%
Ne beszéld le..hagyd tanulni. Mindenki máskor jut el oda mi akar lenni.
2021. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/155 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező attól fél, hogy a feleség túl fogja őt szárnyalni. A feleség dr. lesz, ő meg nem az. Ez zavarja a drága férjuramat.
2021. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!