Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem 37 évesen el akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem 37 évesen el akar kezdeni egy 5+3 éves egyetemet. Hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés
Nem lassan 40 éves kell észbe kapni szerintem. Úgy érzem kapuzárási pánikja van és most akar bepótolni mindent amit nem ért el fiatalon. Mit mondjak neki?

2021. jan. 2. 14:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/155 A kérdező kommentje:

Nem lesz kényelmetlenebb az életem, ugyanis egy nap 24 óra. rendben, többet vállalok a házimunkából, akkor viszont kevesebbet fogok dolgozni. Márpedig a képzés 250 ezer forint félévente. Kérdem: ha kevesebbet dolgozom, de félévente 250 ezer plusz kiadásunk van azt hogyan oldjam meg? Ez az anyagi része.


Amikor a feleségem a nyelvvizsgát csinálta, már azt az anyagot is sokallta, szinte idegbajos lett. Fizettem neki az újabb és újabb próbálkozásokat, tanárokat, tanfolyamokat, végül sikerült.


Ha azzal ilyen gondok voltak, mi lesz egy jogi egyetem mellett?

2021. jan. 2. 14:41
 22/155 anonim ***** válasza:
82%

Nem szoktam leírni a véleményemet, ha full mást gondolok, mint az összes többi kommentelő, de ez most kikívánkozik.

Értem én, támogassa a feleségét, de a nő 45 évesen akar elkezdeni jogászkodni - lehet ennyi idősen, 0 tapasztalattal még karriert befutni ezen a pályán? Úgy, hogy 8 évig semmi idő nem lesz a családra, a nő minden szabadidejében tanulni fog, a férfi pedig intézze háztartást meg a gyereket, mert a nő a vizsgáira készül. És nem is biztos, hogy elvégzi 8 év alatt, hiszen a jogsival is kínlódott, ami azért messze nem egy jogászképzés. Még rosszabb esetben a munka rovására is megy a tanulás, akkor meg a férfi tartsa el a családot, amíg a nő suliba jár, és bár lesz egy remek diplomája, de jó eséllyel nem fog vele jól keresni.

Nem tudom, mi a helyes döntés, de én se repesnék az örömtől.

2021. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/155 anonim ***** válasza:
69%

azért kíváncsi lennék, mit szólnának a válaszadók, ha a házastársuk bejelentené, hogy jövő héttől itt hagyunk csapot-papot és irány Japán öt évre, mert ő ott akar tanulni. onnantól, hogy családod van, nem csak te létezel a világon, hanem rájuk nézve is komoly következményei vannak a döntéseidnek.

kérdező, beszélgess vele sokat. ez nagy döntés. igyekezz megérteni a terveit, mit miért szeretne. egyúttal viszont nyugodtan mondd el neki, mi az, amitől félsz, mi az, ami szerinted nem fog működni, vagy legalábbis hatalmas áldozatokat fog követelni (pl. félsz, hogy elszegényedtek, félsz, hogy tönkremegy a kapcsolat, rossz lesz a gyerekeknek). ha nem is tartod jó ötletnek, akkor is igyekezz támogató lenni, utánajárni, milyen megoldás található azokra a dolgokra, amiktől leginkább tartasz, alternatívákat keresni. ő sem biztos, hogy mindent reálisan lát, de te sem biztos, hogy mindent reálisan látsz. beszélgessetek sokat.

2021. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/155 A kérdező kommentje:
22, köszönöm! Azt hiszem te megéretted, hogy én nem az önfejlesztés ellen vagyok.
2021. jan. 2. 14:46
 25/155 anonim ***** válasza:
97%
Mit mond a párod? Szerinte hogyan "vészelnétek" át ezt az időszakot?
2021. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/155 A kérdező kommentje:

23, sokat beszélgetünk. Neki nagyon fáj, hogy nem szerzett diplomát. Jól ment neki a főiskola, de elkezdett mellette dolgozni és végül azon a területen haladt előre, az iskolát meg nem fejezte be. Sokat olvas jó a nyelvérzéke. A maga területén egész jó eredményei vannak, szerintem alkalmazottként nettó 280 ezres fizetés nem rossz. Én nagyon büszke vagyok rá, mert egyszerű családból származik és amit elért, azt a maga erejéből tette.


De. Ez a frusztráció elvakítja. Nehezen mentek neki a nyelvvizsgák, nagyon izgulós, nem tudja könnyen venni a dolgokat. Láttam, hogy 1-1,5 óra tanulás után már halálán volt, aztán nekem kellett borogatni a lelkét.

2021. jan. 2. 14:51
 27/155 A kérdező kommentje:

25, azt mondta majd éjjel tanul és hétvégenként. Ha van ember, aki 11 után egy percre nem tud fent maradni, az ő. Ezt az "éjjel tanulok meg hétvégén" dolgot a nyelvvizsgáknál sem tudta tartani. Amikor ezt mondtam neki, a fejemhez vágta, hogy hát de meglett, nem?


Való igaz, hogy megtett. Az angol csaknem 5 év után, a német még több, de ott volt kihagyás, úgyhogy nem is tudom már. Az árát sem tudom összeszámolni, csak a próbálkozások elvittek százezres nagyságrendet.

2021. jan. 2. 14:53
 28/155 anonim ***** válasza:
62%
25 vagyok. Most ezek szerint nettó 280 ezret keres most az asszony. Ő ezzel miértnem elégszik meg, főként hogy te is jól keresel mellette?! Én már biztos nem erőltetném ennyi idősen a tanulást, inkább a gyerekekre koncentrálnék.
2021. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/155 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy, nincs is jogod hozzá.
2021. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/155 anonim ***** válasza:
9%

Ha eddig is ennyit tanult, akkor mikor dugtatok? :O

Gondolom nem sok szex volt, neked ez a fo gond, es most felsz, h meg kevesebb lesz. Ami jogos is!

2021. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!