Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jogos hogy a főnököm...

Mennyire jogos hogy a főnököm szólt emiatt?

Figyelt kérdés

Reggel ahogy megjövök a munkahelyemre, az az első dolgom, miután bekapcsoltam a laptopom és megnéztem az emaileket, hogy elszaladok mosdóba. Igyekszem hamar végezni, nagyon max. 5-10 percet ha ott töltök.


Múltkor szólt emiatt, hogy a munkaidő első fél órájában többet szeretne a helyemen, gép elött látni.


25/N



júl. 2. 09:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 anonim ***** válasza:
83%

#46

Miben jobb 10-kor mosdóba menni, mint 8-kor?

júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/118 anonim ***** válasza:
80%

#43 Sehol nem írta a kérdező hogy nem végzi el a munkáját. Ha biztosítva van az a nyomorult wc, és nem mások kárára megy ki reggel wcre akkor miért is olyan nagy baj ez? Feltételezéskre alapozva ellenzitek, meg irreleváns hasonlatokat hoztok fel.. Egy buszsoförnek benne van pontosan a munkaköri leírásában és az aktuális menetrendjében hogy mikor van szünete. Ennyi erővel akkor én meg megvédem azzal hogy egy homeofficeban dolgozó szoftverfejlesztő is akkor megy ki wcre amikor akar.. Így nekem is megy...

A pontos körülmények ismerete nélkül egyik fél oldalára sem lehet állni.

Ha mondjuk nem ügyfélszolgálatos akinek pontban 8kor hívásokat kell fogadnia, vagy egyéb meetingen részt venni akkor emberileg nem jogos a főnököd hozzáállása, munkatörvény szerint jogos, akármilyen esetről is beszélünk.

júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 anonim ***** válasza:
39%

Ha a munkáltató szemszögéből nézzük a dolgokat és ő minden nap üres széket lát a munkaidő kezdetekor, akkor valahol érthető a megjegyzése. Főleg, ha a többiek időben leülnek dolgozni.


De persze nem tudhatjuk, milyen munkakör, az is meghatározható lehet. Nálunk pl. pont hogy reggel nyolckor a legfontosabb a gépnél ülni, mert akkor jön a legtöbb megkeresés emailben vagy telefonon, hiszen úgy van meghirdetve, hogy nyolctól kereshetnek minket.

júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/118 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorizni lehet, csak wc-zni nem? :D
júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/118 anonim ***** válasza:
28%

Az teljesen mindegy szerintem, hol szarsz, de 10 percig az tényleg olyan, hogy nem kell, hanem beülsz, mert szokás.


Ha itthon utána segget mosok, akkor sem tart 10 percig.

júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg elég hülyén néz ki, hogy rögtön azzal kezded a munkaidőt, hogy nem vagy a helyeden, bármi is az oka.
júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 anonim ***** válasza:
47%

Én ezzel a kérdéskörrel úgy vagyok, hogy nem azért tanultam 25 éves koromig, hogy reggel 10 percért szóljanak még azért is hogy sz*rok. Nem is szólnak mondjuk. Akiknek ez olyan hatalmas probléma megértem, nem tapasztalták még mert olyan munkahelyük van, hogy nem csak rabszolgahajcsár lehet az ember.

Ha most váltanék és ilyen munkahelyre kerülnék minél hamarabb váltanék is. Mindenkinek mások az alap igényei és az ingerküszöbe. Ez nagyon jól látszik ez alatt a kérdés alatti válaszokon. Lehet normálisan helyen is dolgozni olyan helyet kell keresni, tanulni, képezni magad, nem pedig beleállni másba is hogy de tényleg hibás vagy, ne menj reggel wc-re. Meg kell egy órával előbb.. stb.

júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/118 anonim ***** válasza:
16%
57: Az, hogy valaki diplomás, nem azt jelenti, hogy olyan helyeken fog dolgozni, ahol elég csak félmunkát végezni, és nyugodtan lehet lébecolni
júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 anonim ***** válasza:
72%
58# Megint a sztereotípiák, meg a közhelyek.. Hol olvastad hogy diplomát írtam volna? Szerinted a többi szakmához nem kell tanulni, képezni magad? Szerinted egy autószerelő akinek saját telepe van mondjuk, majd nem fog reggel elmenni wcre (munkaidőben) ha kell neki mielőtt nekiesne az első autónak? :D
júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 anonim ***** válasza:
83%
Plusz #58 megint eltorzítod a rendelkezésre álló információkat a fejedben hogy neked legyen igazad.. 10 perc reggeli wcről volt szó, nem fél munkáról meg lébecolásról, nemtudom honnan jönnek ezek...
júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!