Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jogos hogy a főnököm...

Mennyire jogos hogy a főnököm szólt emiatt?

Figyelt kérdés

Reggel ahogy megjövök a munkahelyemre, az az első dolgom, miután bekapcsoltam a laptopom és megnéztem az emaileket, hogy elszaladok mosdóba. Igyekszem hamar végezni, nagyon max. 5-10 percet ha ott töltök.


Múltkor szólt emiatt, hogy a munkaidő első fél órájában többet szeretne a helyemen, gép elött látni.


25/N



júl. 2. 09:19
 81/118 anonim ***** válasza:
67%
A vicc az hogy más országokban azon dolgoznak hogy bevezessék a 4 napos munkarendet, nálunk meg azon megy a vita hogy úristen mekkora szemét az az alkalmazott hogy reggel kezdéskor kimegy 10 percre wcre és mért nem megy be ez miatt fél vagy akár egy órával hamarabb, és csodálkozunk hogy éhbérér dolgoztatják úgy hogy minimum 3 ember munkáját kell végeznie a gyárakban a kis hazánkban az embereket.
júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 anonim ***** válasza:
85%

#80

Nem tudom mi olyan hihetetlen neked, nekem minden nap 10 körül kell, és nem megy 6-kor parancsra.

júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 anonim ***** válasza:
88%
Valaki írta itt a dohányzást. Igen, az is rohadt idegesítő, mikor valaki félóránként kimegy dohányozni. Ez azt jelenti, hogy naponta minimum fél órát dohányzik + fél óra ebédszünetet vesz ki. Namármost, ha én nem dohányzok, de elmegyek egy órára ebédelni, akkor szólni fognak érte. Miért is? Hiszen ugyanannyi időt töltök az ebéddel, mint ő az ebéddel és a dohányzással összesen, mégis engem csesznek le érte. Akkor ez most hogy is van?
júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 anonim ***** válasza:
100%

#83

Mindenkinek ugyanannyi szünet jár, mindegy hogy dohányzással vagy mással tölti.

júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 anonim ***** válasza:
35%

"Nem mindenki éli így az életét."


És nem mindenki szerződésszegéssel indítja a napját. Ugyanis köteles vagy munkára kész állapotban érkezni az irodába. Ha neked még negyed órákat kell kotlani mielőtt felvennéd a napi műszakot, akkor kislányom te nem vagy abban az állapotban. Nyilván sehol nem csinálnak belőle ügyet, mert értelmes ember nem munkahelyi szarással kezdi a napot...

júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/118 anonim ***** válasza:
71%

#85

Ezek szerint te is stoppereled amikor nem aktívan munkát végzel, és ledolgozod nap végén (természetesen fizetetlen) túlórában? Minden pisilést, orrfújást, cigiszünetet, amíg elsétálsz a nyomtatóig, amíg felkelsz inni egy pohár vizet, stb? Ledgozod minden pillanatát ugye? Mert ha nem, az SzErZőDésSzEgÉs 😱

júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/118 anonim ***** válasza:
82%
Én sokszor kezdem szarással a napot a munkahelyemen, ez van, a kávé beindítja a dolgokat :D soha nem volt ebből probléma, pedig csöröghet a telefon, jöhet be ügyfél. De szerencsére a főnököm felfogja, hogy ember vagyok szükségletekkel es nem egy robot.
júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 anonim ***** válasza:
33%
Semmi stopperezésre nincs szükség. Leülök a székembe, elkezdem a munkát, majd a következő szünetemben elvégzem a felmerült személyes kínjaimat. Tényleg képtelen vagy felfogni, mi a különbség a két eset között?
júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/118 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például szokássá vált hogy reggel közös kávéval indítjuk a napot a kollégákkal, ami igaz ritkán de akár 30percig is elhúzodik néha. A főnöknek sincs vele semmi baja mert elvégezzük a munkát rendesen, van amikor ő is csatlakozik. Ha ez nem baj akkor az sem az ha valaki wc-vel kezd.


Ti meg azt nem értitek hogy igen vannak szabályok meg mérhetnénk minden kis időtöltést is. (Gondolom akkor nektek nem lenne ellenetekre ha monitorozzák minden egyes tevékenységetek.) De végtére is emberek vagyunk, vannak szükségleteink, vannak akinek van családja, nem tud hamarabb menni és még ezer más ok is lehet.. Ameddig nem megy a munka kárára addig teljesen rendben kéne hogy legyen. Ez lenne a normális egyértelmű hogy sok munkahelyen ez nem így megy, de azért nem kell lehurrogni másokat.

júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/118 anonim ***** válasza:
85%

#88

Hihető, hogy soha nem vagy szomjas, nem kell pisilni, tampont cserélni, nem tüsszentesz és soha senkihez nem szólsz egy szót se, csakis a munkaadód àltal kijelölt pillanatban.

Észak-koreában élsz? Mikor gyárban soron melóztam anno, ott is nagyobb lazaság volt ennél…

júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!