Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki utálja az állatokat...

Ha valaki utálja az állatokat az gáz? Én pl nem húzom fel magam az állatkínzásokon, lány létemre!

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 13:20
 101/138 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudok érte semmit tenni, de a környezetemért igen. Felesleges bőgni mindenféle képen-videón-szövegen, naponta embereket gyilkolnak le, végeznek ki brutálisan, és állatokat is. Egyikkel sem értek egyet, ennyi."

Én nem azért bőgök mert segít hanem azért mert egy élőlényt sem tudok szenvedni látni!! Van ilyen!!! ÉS EZ A NORMÁLIS!!!

Van gyerekem és meghalnék ha szenvedni látnám, és van állatom és borzasztó lenne ha szenvedni látnám!!! ÉLŐLÉNYEK!!! Pedig engem is anya szült és nem állat!!!

2010. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/138 anonim ***** válasza:
28%
01.36! Te aztán most jól megmondtad!! Nem gáz mi? Van ilyen ??? Ahogy látom van! Az előttem levő jól leírta! Senki ne szenvedjen, sem ember sem állat és ha nektek az állat szenvedése belefér az gáz!! Betegek vagytok! Én nem vagyok különösebben állatbarát de a kínzásuk nem fér bele nekem sem!! Ennek semmi köze az állatbarátsághoz! Lelketlen vagy és primitív!! VAN ILYEN!!!
2010. márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/138 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne?

Teljes mértékben igaza van (mármint a 01:36-osnak), és írta, hogy szereti az állatokat, van is neki, stb...

Miért lenne lelketlen?

Mert lehet, hogy nem küldi tovább az állatkínzós körüzeneteket?... Mégis mit kéne még tennie?

2010. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/138 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok primitív :) Csak értelmetlen kiakadni azon, hogy van egy videó például. Nem sírni kell rajta, hanem a saját környezetedben tenni, amennyit megtudsz tenni.


Ilyen vidik nézegetése helyett törődök a sajátjaimmal, etetem a madarakat (azok is élőlények, télen sokuk éheznek), sőt, utóbbit nem csak a saját környezetemben, hanem a közeli erdőben. Tehát, szeretem az állatokat, de van határ. Nem fogok egy állatot jobban sajnálni, mint egy embert, mert az én meglátásom az, hogy senkit sem kell bántani. Ahogy a szomszéd kislányt se rugdosnám meg, úgy egy kutyát se. Primitívnek meg nevezhetsz, nem fogok ettől rosszul aludni, mert tudom, hogy tettem le az asztalra.


Az viszont, aki beírogatja, hogy egy embert nem sajnál, történjen vele bármit (miközben nyilván vannak szülei, esetleg nevelőszülei, akik emberek) de egy állatot igen, aki védtelen (sok állat mellesleg nem védtelen)...

Ez beteges, és most nem kell az állatvédő szöveggel jönni. Nem arról van itt szó, ki állatvédő és ki nem. A végletek sosem jók!


Írtam, hogy vannak állataim (nem is egy, nem is kettő... Még lovaink is voltak, mikor több pénzünk volt, elhiheted, nem vagyok egy lelketlen, sőt :) ) A kutyám sokáig élt, végelgyengülésbe pusztult el. Nagyon öreg volt már... Ha több időm lesz, szeretnék másikat, mily meglepő, nem azért, hogy kínozzam... Pont azért nem tartok pillanatnyilag, hogy ne az legyen, hogy egy tőlem függő élőlény várjon sokat, míg végre hazaesek. (Mint ahogy most is, pár órája futottam be a házba).



"Senki ne szenvedjen, sem ember sem állat és ha nektek az állat szenvedése belefér az gáz!!"

Nem ezt írtam? :) Senki se szenvedjen. Számomra szomorú, ám, mint többször leírtam, egy videónál semmit se tudnék tenni. Minek nézegessem, abból az időből inkább tanulok/olvasok/simogatom a cicáim/kimegyek kirándulni/madaraknak kiteszek odút sorolhatnám elég hoszan, mi mindennel lehet elcsapni az időt, amivel még hasznos vagyok többek közt az állatok számára is.


A kérdező írta, hogy ő sosem bántana állatokat, azaz, nem tesz ellenük. Tehát ő csak úgy van, ha ilyet észlel, ennyi az egész.

Az viszont ironikus, hogy rám dobsz követ. Tudod, bioszt nem azért kezdtem tanulni, mert imádom az egészet. A kémiai része kész szenvedés, mégis tanulom, mert így többet megtudok a környezetről is. Környezet pedig egyenlő élővilággal. Élővilág? Ide tartoznak az állatok...


Mivel nem jött át bár biztos ezek után se fog, leragadtál annál, hogy én tuti valami szadista valaki vagyok, leírom azt, amiből kiindultam:

Felmegyek MSN-re, szeretnék BESZÉLGETNI az ismerősökkel, erre egy volt osztálytársam, aki arra sem volt képes, hogy oltani vigye a kutyáját (kinti kankutya), elment állatmenhelyre nyári munkára. Na, egész nyáron zaklatott a történeteivel, meg linkelte be a tragédiákat és képeket. Írtam neki, hogy álljon le, mert kutyát nem tudok tartani, akárhogy erősködik. Tudom, mennyi állatkára van keretem, és annyit is vállalok. Nem, ő erősködött és nem bírta felfogni, meg hisztizett, hogy menjek el pluszmunkát vállalni és akkor pár kutyát betudok fogadni. Írhattam neki, hogy a tanulás mellett nem fog menni, nem vállalom, a sajátjaim pont beleférnek a keretbe, időmbe, nem akarom túlvállalni.

Megsértődött, de mailben azért naponta küldött valami videót állatkínzásról. Azt hitte, hogy ezzel zsarolhat. Szerintem ez gusztustalan... Elvakultan védte az igazát és nem vette észre, hogy pont ellentétekbe ütközik a kérése. Ráadásul a zaklatás nem éppen normális módja a dolgoknak... fröcsögni meg nyüszíteni ráért, de azért arra lusta volt, hogy elvigye a saját állatát oltani. Mert az mondjuk alap.

Azt hiszem, érthető, miért tartom feleslegesnek az ilyen hisztiket. Helyettük jobb cselekedni, nem? ;)

Részemről lezárva, sajnálom, ha páran nem bírják felfogni, hogy nem csak úgy lehet szeretni embereket és állatokat (utóbbin megy most a tépés), hogy teljesen elvakultan, végletekig elmenve.


Nori

2010. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/138 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk én személy szerint nem nagyon bírom az ilyen embereket akármit mondtok ez szerintem is vmilyen szinten lelketlenség...nem tom akiket nem érdekel az állatkínzás azok általában elég önzőek...ez csak a tapasztalat:(
2010. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/138 anonim ***** válasza:

Nem érted mi?????

"Csak értelmetlen kiakadni azon, hogy van egy videó például. Nem sírni kell rajta, hanem a saját környezetedben tenni, amennyit megtudsz tenni." Nagy hős vagy mert eteted a madarakat! Én dolgozom egy menhelyen és az állatok piszkát takarítom nap mint nap!! INGYEN! 5 macskát és 2 kutyát fogadtam be az utcáról! Sokat teszek az állatokért és ha látok egy kínzásos videót sírva fakadok érzelemből és értelmetlenül!! OLYAN ÉRTELMETLENÜL MINT AMILYEN ÉRTELMETLEN VAGY TE!!

Az ember kiakad mert nem az értelem hanem az ÉRZELEM vezérli!! Te igenis azt írtad, hogy ha nem akad ki az nem gáz! De gáz!!!!!! AHOGY TE IS GÁZ VAGY A HOSSZÚ KOMMENTEDDEL! Hiába írsz róla órákig attól nem leszel meggyőzőbb!!!!

2010. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/138 anonim ***** válasza:
56%

Honnan tudod, hogy milyen állataim vannak? ;) Csak azt reagálod, amibe bele tudsz (próbálsz) kötni, mert nem bírod elviselni, amit írtam.

Hős? Ki mondta? Te felvágsz pár állat befogadásával, és te hiszed inkább annak magad. Megmondani sem tudnám, mikor vettem állatot: mindet örökbe fogadtam. (Na, ez baj... Máris megdőlt az elméleted, hogy milyen kis lelketlen vagyok, bezzeg te, aki befogadott állatokat. Én is ezt teszem.)


Zavar a hosszú hozzászólás? Talán azért, mert nehezedre esik elemezni és olvasni? Az írásodból látszik, hogy nagyon gyenge vagy ezen a téren (is). A sok felkiáltó jel és folyamatos casp-lock pedig mutatja, milyen ideges lettél és mennyire ki vagy akadva, mert azt se tudod, mibe köss bele. Kellemetlen!

(Halmozott írásjelek: "Mellőzzük az írásjelek halmozását. A magyar nyelvben csak egy írásjel tehető a mondatok végére.")


Mellesleg, te Nagy Állatbarát, ki pár kutya és macska alapján érzed magad Istennek, tudd, hogy a madarak is élőlények. A környezet gondozása pedig nem csak a madarakból áll, ha értelmezted volna a hozzászólásom, kivetted volna a mondatokból, hogy a madarak egy példa volt. Segítek! Például az erdei állatok közé tartozik a róka is. Közvetlen környezethez pedig a sok kóbor állat. (cica, kutya)


Kutyapiszkot szedsz? Na és? Most buksi-simit vársz? Nem attól állatvédő valaki, hogy menhelyen dolgozik vagy nézegeti, milyen kínzások vannak.

Nem mintha válaszolnál rá, de: szerinted nagy állatvédő az, aki beszúrogatja a videóit és hisztizik meg küldi a T_T-smilekat, azzal szemben, aki inkább vesz x kg tápot, és a menhely gyűjtésére beadja, netalán saját maga látja el azokat az állatokat, akik rászorulnak? Ne is válaszolj rá, előre tudom, mi lesz. (Az ostobák előnye, hogy kiszámíthatóak)

Arra nem reagáltál, hogy egyes nagy állatvédők (Akik annak tartják magukat, de semmit se tesznek, azokra gondolok itt!), csak sírni tudnak, de a saját kutyájukat azért nem viszik beoltani. Engem sokkal jobban zavarnak ezek a emberkék, mint azok, akik meg nem tartanak állatot, nem szeretik őket, de nem is ártanak egynek sem.



Inkább nem írok többet, még agyvérzést kapsz, amiért értelmezned kell pár mondatot. :D

Nem is tudom, minek írok még neked, ha úgyse érted meg és csak a saját kis apró, beszűkült felfogásod hangoztatod, nem akarod észrevenni az érveket, vagy más, veled eltérő ember normális véleményét.

Viszlát, de csak óvatosan az idegeskedéssel, még a végén belerokkansz. Ha meg reagálnál, csak akkor tedd, ha valami értelmeset is írsz, mert ez a nevetséges AKKOR IS UTÁLLAK MERT NEM EGY A VÉLEMÉNYÜÜNNNKK, RATATAAA!!!!!???...,,,, -típusú benyögések elég fárasztóak a szemnek.

2010. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/138 anonim ***** válasza:
54%
Mekkora egy idióta vagy te! Mint a kérdező!!
2010. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/138 anonim ***** válasza:
54%
Ja bocs a RATATATA lemaradt :-))))))))))))!!
2010. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/138 anonim ***** válasza:
70%

Te most tulajdonképpen miért tartod magad többre, mint a 0:36-os?

Meg mint a kérdező?

Szerinted biztosan Istenben is csak az hihet, aki templomba jár...

Mert ez épp olyan...

2010. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!