Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 anonim ***** válasza:
89%

A párom testvére is fogyatékos. A jobb oldala béna volt mikor született, mert agyvérzést kapott az amúgy egészséges baba a szüléskor. Mentálisan ép, rengeteg kezelést és fejlesztést kapott élete során, most 30 éves diplomás, dolgozik, de egy olyan testbe van zárva, ami már most tudja, 40 évesen kerekesszékbe fogja kényszeríteni... Az anyja sokáig otthon volt vele, mert kezelésekre kellett hordania stb. A fél élete ráment, mindent megtett érte, és a mai napig folyton vele veszekszik a lánya, mindent rajta tölt ki. Tragédia. ÉS sajnos nem boldog. Tud menni, mindenre képes, de mivel szellemileg teljesen ép, egyszerűen saját magát és a korlátait nem képes elviselni.


Az exem testvére is betegen született, neki a lábával voltak dolgok, őt olyan 90%-osra műtötték 10 év alatt, de neki is torz a lába és jóval alacsonyabb az átlagos embereknél, mert nem fejlődött a lába. Ő is élete végééig kezelésekre fog szorulni.


Hm most elgondolkodtat a dolog, az univerzum üzenni akar nekem valamit??? Egyébként én is lemondanék a gyerekemről, ha a kórházban kiderülne, hogy beteg. Én láttam, hogy az anyák mennyire tönkrementek ebbe. A házasságok szétmentek, az apák leléptek az anyák egyedül maradtak fogyatékos gyerekeikkel és azóta sincs párkapcsolatuk. Jah, elég szar pasizós szöveg, hogy van egy fogyatékos gyerekem, éljünk boldogan! Szóval ha kiderülne korán én elvetetném, vagy a kórházban hagynám. Ha később derül ki nyilván nem tesz már ilyet az ember csak viszi a keresztjét egy életen át. És azt kívánja bár sose vállalt volna gyereket.

2014. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 anonim ***** válasza:
82%
kedves 51-es ez nincs teljesen így ahogy írod... nem tudom hányadik válaszoló voltam, nekem van a 14 éves lányom akiről 1 éves korában derült ki hogy nincs vele valami rendben... 1 percig sem bántam meg hogy vállaltam őt, és itt él velem... igaz elváltam az apjától, de azóta férjhez mentem :) van olyan férfi aki bevállal sérült gyermeket, csak nekünk anyáknak sem kell begubózni, önsajnálatban élni, hogy micsoda nehéz sorsunk van és ez a vég és innentől nincs tovább... mert van... csak túl kell ezeken lépni és élni kell.. mert igenis lehet egy sérült gyermek mellett is! és ha a külvilág felé az ember nem eg negatív energiát sugároz hanem kinyílik és tovább lép, akkor az élete is egyenesbe jön minden téren... lányom osztályában 8 gyermek van 5 gyermeknek a szülei együtt vannak és jó házasságban élnek, 3-an (köztük én)elváltak de mindegyikünknek van új kapcsolata... természetesen sérült és sérült gyermek között is van különbség... ha értelmileg és testileg is súlyos fogyatékos lenne, én is meggondolnám , hogy beadjam-e otthonba, de akkor is látogatnám és időközönként hazahoznám... lemondani soha nem mondanék le róla... ítélkezni meg ilyen esetben csak az ítélkezhet aki ebben a helyzetben benne van :)
2014. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 anonim ***** válasza:
15%

Én megértem a kérdezőt, nem tudom miért nem lehet elfogadni azt, hogy vannak emberek, akik máshogy gondolkodnak. Én sem akarok egyelőre gyereket, bár a későbbiekben igen, de én se szeretem őket. Bömbölnek, sok kisgyerek gonosz, stb. A sajátomhoz nyilván nem így fogok állni, addig, amíg nem lennék biztos abban, hogy a sajátomat se fogom szeretni, nem szülnék. Nem is gondolom úgy, hogy kötelező lenne szülni, de az én jövőképemben szerepel 1 (egy darab!) gyerek, de ez még a távoli jövő, így van időm rákészülni.


De abban én is 100%-ig biztos vagyok, hogy nem vállalnék beteg gyereket. Ha szülés előtt derülne ki, elvetetném, ha már nem lehetne, megszülném, de lemondanék róla. Nem áldoznám fel az életem arra, hogy egy beteg, életképtelen embert ápoljak erőmön felül életem végéig, még akkor is, mikor már én szorulnék ápolásra. Szóval ez van, önző vagyok, szemét vagyok, de nem nem és nem kéne. A lemondás tudtommal egyszerű, hisz a fiatal anyák is hagyják ott a gyereküket a kórházban, akik előtte nem vetették el. Őket ha jól tudom már a kórházból örökbe is lehet fogadni. Van is egy ismerősöm, aki a kórházból hozott el egy 4 napos babát, és már a szülés után pár órával ott voltak, mert értesítették őket, hogy van örökbefogadható baba.

2014. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:
95%

" ....abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla, mert amúgy is undorodok a csecsemőktől"...


Nálam ez verte ki biztosítékot. Nem szoktam ilyeneket mondani, de remélem nem fog bekövetkezni, hogy akár egészséges, akár fogyatékos gyermeked szülessen. Lehet, hogy korban már benne vagy, de értelmileg nagyon nem. :(((

2014. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 anonim ***** válasza:
96%

Ne aggódj, kérdező, az ilyeneknek, mint te, nem születik fogyatékos gyereke. A világ valahogy így működik, úgyhogy aggodalomra nincs okod...

Nekem született beteg gyermekem - a betegségéből adódóan rámondhatjuk, hogy fogyatékos volt, de én soha nem tekintettem így rá. Lemondhattunk volna róla, de nem tettük. Végül pár hónapos korában meghalt. A kapcsolatuk, köszönöm szépen, kibírta, szerencsére én sem bolondultam meg, és azóta született még gyermekem. A sors olyanoknak nem ad beteg gyereket, min te, úgyhogy relax. Ha meg mégis, hát lemondasz róla, mi sem egyszerűbb...

2014. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem utolsó! :(

Ez a kérdés és legfőképp némelyik válasz kiverte nálam a biztosítékot. Azt gondolom az anyaság ott kezdődik, hogy felelősséget vállalunk a gyermekünk iránt. (és ez a felnőtt kor kezdete.. úgy látom sok gyerekes gondolkodású nő társam van még..)

2014. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Nem szoktam negatív, mocskolódó választ írni senkinek, de Te olyan mértékben felháborítottál, hogy nem tudom megállni. Azzal semmi bajom, hogy nem akarsz gyereket, sokan vannak így, és ilyenkor mindenkinek jobb, ha nem is vállalsz, mert mind a gyermek, mind a házasság megsínyli azt, ha olyan helyre születik, ahol nem 100%-os a szeretet, odaadás. A Te esetedben én úgy gondolom, egy egészséges gyermek is rosszul járna, hidd el, érezné, hogy neked nyűg őt betegen ápolni, éjszakánként etetni stb. ez kinek lenne jó? De ami mérhetetlenül felháborított, az az, hogy úgy beszélsz egy ártatlan kis életről, mintha egy rossz ízesítésű joghurt lenne. Igazából nem szereted a joghurtot, de egye fene, kipróbálod, ááááá, mégsem ízlik, gyorsan odaadom másnak. Ha gyereket szülsz, azzal vállalnod kell a TELJES felelősséget! Nekem nincs bajom azzal, ha valaki nem szül. Azzal sincs bajom, ha abortuszra megy, mert legalább belátja, hogy neki a két "rossz" közül ez a kevésbé rossz, és van eset, hogy a gyermek is tényleg rossz helyre születne. De ha kihordja, megszüli, akkor szeresse, gondoskodjon róla! Két fiam van, egészségesek, de ha bármelyikükkel bármi gond lenne, akkor is imádnám őket. Könyörgöm, az ember nem magának szül gyereket, hanem vállalja, hogy egy új életet indít útnak a világban, akit nem hagyhat magára azért, mert nem olyan, mint ahogy azt elképzelte. Nem is értelek, esetleg sikerülne valahova beadni a sérült gyereket, te pedig otthon ülnél, kakaót szürcsölgetve néznéd a tévét, és nem őrülnél meg az aggodalomtól, hogy a gyereked éppen érted sír idegen emberek között, és nem tudnád kihez kerül, hogy bánnak vele, fogja-e őt szeretni valaki az életben?! Számomra undorító vagy, nem vagy jobb azoknál, akik a kukába dobják a csecsemőjüket...

2014. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Eszembe jutott még valami, akkor mit tennél, ha egészséges gyermeked születne, de mondjuk 6 éves korában érné baleset, amitől magatehetetlenné válna? Akkor is megpróbálnád "lepasszolni" valahova, hogy neked kényelmes maradjon az életed?
2014. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 anonim ***** válasza:
81%
25-ös vagyok. Ugyanezt kérdeztem tőle én is. Választ nem kaptam.
2014. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
73%
Ismét előző vagyok, most olvastam vissza néhány választ, és megdöbbentett, hogy többen is lemondanának a sérült újszülöttjükről...komolyan nem térek magamhoz. Van nektek gyereketek? A gyermekvállalás egyenlő a maximális felelősség vállalással. Aki ebbe nem gondol bele, az ne vállaljon gyermeket! Tőletek is kérdezem, mi lesz, ha később történik valami, amitől magatehetetlen lesz? Akkor is bedugjátok intézetbe/ kórházba, és soha többet rá sem néztek? Vagy ha bármilyen súlyosabb gondja adódik (pl. függőségek), amit hosszú és macerás kikezelni, akkor is lemondtok róla, csak, hogy a tökéletes életetekbe ne rondítson bele?
2014. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!