Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/120 anonim ***** válasza:
0%

Mi a gond 110 es?

nekem nincs gyerekem nem hagytam a korhazban egyet sem csak valaszoltam a kerdesre hogy akkoriban ez igy mukodott. Nem akartam sose gyereket , volt abortuszom ami abban az idoben igazan nem volt ritkasag. De egy abortusz nem a vilag vege es en tudtam hogy nekem nem kell gyerek soha.

2015. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/120 Költőnő? ***** válasza:
100%

35 vagyok, nem szültem még és nem vagyok benne biztos h akarok egyáltalán. És tudod, engem is próbáltak presszionálni, de nem érdekel. Én sem voltam boldog gyerek, jó szülői mintát alig láttam. Én nem tudom, tudnám e jobban, de őszintén: én a gyereket nem akarom kitenni ennek. Nem állok rá készen pszichésen és kész.

Rosszul vagyok még a terhesség gondolatától is.

Nincs olyan, egy gyerek vmiért kell.

Ezzel csak a születendő gyermekednek ártanál a legjobban. Aki pedig nem tehet semmiről.

Én nem ítéllek el, de ilyen hozzáállással inkább ne szülj.

2015. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/120 anonim válasza:
8%

Te kis nyomorult amikor te voltal csecsemo a falhoz kellett volna hogy vagjon anyad, ezekbol lesz a gyerek gyilkos meg az aki a csecsemot bantja

Fereg vagy nem is nő, egy mutans vagy

2018. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/120 anonim ***** válasza:
0%
na te meg mitol durrantal igy be. nem kell neki gyerek hat nem kell. legalabb oszinte. azert mert valaki mehhel meg petefeszekkel rendelkezik nem muszaj rogton szulni.melleleg 4 eves a topik nem baj?
2018. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/120 anonim válasza:
19%
Akkor te minek ugatsz ha 4 éves a topik te bánat?
2018. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/120 anonim ***** válasza:
37%
tipikus magyar bunko valaszolo vagy. azert tart ott Mo ahol tart mert ilyenek lakjak mint te.
2018. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/120 anonim ***** válasza:
37%

Kérdető

Ha nem akkarsz ne szüljél gyereket ennyi.

Ha akkarsz mert te szeretnél és ez minden állmod akkor szüljél,de ha nem akkarsz akkor nem ennyi.

De viszont ha megszülőd akkor szerezd és gondoskodj róla ahogy megérdemli.

2019. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/120 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez tök természetes, hogy egészséges babára vágysz, mindenki így van ezzel, csak sok az álszent. A gond ott kezdődik, amikor megszereted a benned fejlődő kis életet, érzed a mozgását, a létezését minden pillanatban. Álmodozol róla, elképzeled milyen lesz majd. Azután kiderül, sosem lesz olyan, mert beteg... Lehet hogy születése után derül ki, lehet hogy csak később, amikor már megszeretted.. Na az a kemény. Én sem szerettem a csecsemőket, amíg nem volt gyerekem, szóval ettől még lehetsz jó anya. De tényleg csak akkor szülj, ha te vágysz rá, ne más kedvéért. Lehet, hogy nálad ez 40 felé fog eljönni, akkor majd szülsz akkor. A legtöbb down kóros hyereket egyébként fiatalok szülik, pont azért mert 40 felé már ezernyi szűrővizsgálatot elvégeztetnek a kismamák, amiket fiatalon nem tartanak fontosnak.
2019. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/120 anonim ***** válasza:
80%
Most olvastam végig a válaszaidat és felmerült bennem, hogy vagy autisztikus spektrumzavarban szenvedsz, vagy aspergeres vagy picit. Esetleg az anya-gyerek kapcsolat súlyosan sérült közted és édesanyád közt. Akárhogy is, te sem vagy épp százas. És ne vígasztaljon, hogy van még ilyen mint te "sok". Pont ettől elkeserítő ez a társadalom .
2019. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/120 anonim ***** válasza:
36%

119-es valaszoló

A kérdező nem autista én érintet vagyok az autizmusban és tudom milyen nem írt semmi olyat a kérdező ami arra utalna.

És csak azért mert nem szereti a gyereket annak semmi köze az autizmushoz.

Itt sokan nincsenek ezek szerint tisztába azzal mi az a autizmus.

Amugy ahogy írtam én érintet vagyok benne még is szeretnék majd gyereket nagyon is.

Amugy lehet esetleg baja a kérdezőnek én nem tudom ,de önmagában az ,hogy valaki nem akkar gyereket nem baj.

Azért írtam elöbb azt ,hogy ha nem akkar akkor ne válaljon be gyereket mert csak szenvedés lesz neki és a babának is.

2019. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!