Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
66%
nem vitatkozom veled tovább mert nincs értelme... nem ismered a sérülteket, így fogalmad sincs mit lehet neki megmagyarázni mit nem... bármily hihetetlen ez nem nevelés kérdése... de te ezt úgysem értheted... így én itt most ezt a témát befejeztem... sziasztok :)
2014. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
22%
Valóban feleslegesen próbálsz meggyőzni. Ezért is írtam ehhez a kérdéshez, mert hasonlóan gondolkodom a kérdezővel. Nem kéne fogyatékos gyerek, nem tudnék és nem akarnék foglalkozni, törődni vele. Nem is érdekel, hogy mire lehet megtanítani és mire nem, nevelhető-e, vagy sem. Nem tartom jónak, hogy a szülőknél maradnak az ilyen gyerekek, ezért is nem tartanám meg. Így valóban kár győzködni, hogy ők maguk a csodák, és mindenkinél többek, csak mert betegek, és ők kivételesek, stb., stb. Számomra ez mese habbal, úgy, mint Isten meg a többiek. Nem érintenek. És ezzel nem vagyok egyedül, sőt. De nagyon sokan nem a kérdésre válaszoltak, csak jöttek a térítő dumával, hogy márpedig a kérdező egy szarszemétszaralak (oké, hogy így gondoljátok, csak ez minket hidegen hagy), és miért nem tart meg egy szegény kicsi beteg babucikát, aminek semmi köze nem volt a kérdéshez, és emellett nem tudtam elmenni, mert én adtam egy hasznos választ korábban, ami konkrét válasz volt a kérdésre (habár le lett pontozva, csak azért, mert a térítőknek nem tetszett, hogy valaki segít is, nem csak mocskolódik - ez erre az oldalra nagyon jellemző).
2014. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
84%

"miért nem tart meg egy szegény kicsi beteg babucikát"


Egy betegen született/megbetegedett emberről beszélsz??


Egy öntelt dölyfös pulyka beszél így, egy nulla érzelmi intelligenciájú alak - aki kukába dobja /a társadalomra hárítja, ha baj van, hogy Ő I.Nagy Pulykanéni a társadalom számára hasznosan tologassa jobbról balra a papírkupacokat. Rohadt kártékony az ilyen alak.

Mindenkivel előfordulhat- ráesik egy tégla az ő vagy a szerette fejére - és kész a baj. De kukázd - ez a társadalmilag hasznos!

2014. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbben itt kérdezitek, hogy és ha 6-7 évesen, idősebb korban történik vele valami, akkor is bedugná egy intézetbe.


Nos, aki magától nem érti meg a különbséget aközt, hogy egy újszülött sérülten születik, és valakivel később történik valami, az szerintem ne nagyon akarja másnak megmondani a tutit, mert ezek szerint bele sem gondoltak ebbe.


Ha valaki sérülten születik, az szomorú, de akkor soha nem kaptál ízelítőt abból, amilyen lehetne a gyereked. Akkor sérülten neveled attól fogva, hogy a világra jött - és szerintem nem csak a tiszta szívű emberek nevelik a sérült gyerekeiket, hanem azok is, akik magukat hibáztatják, hisz ők hozták világra betegen a kisembert. Én speciel lehet, hogy kinyírnám magam a bűntudat miatt.


Amikor pedig mondjuk 10 évesen történik egy gyerekkel valami, akkor ő már volt valaki, amit le tudott kommunikálni, volt valaki, akit elveszítettél. Akivel addig tudtál beszélgetni, elmondta neked, ki tetszik neki a suliban, hogy szereti a krumplifőzeléket és az olvasást, és ha két copfba kötöd a haját. Olyan kötődés van, ami több annál, hogy el kell látnom, mert ő nem képes rá - mint a csecsemőknél - , hanem már személyiség is van. Pl. tudod, hogy állatorvos akart lenni, és addig fel sem merült benned, hogy ez lehetetlen, de elvesztetted a jövőjét, az egész életét.

2014. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
86%
Értem, szóval szerinted egy tehetetlen kis csecsemőt el lehet dobni, mert nem tökéletes, azzal nincs gond. Van neked gyereked? Gondolom nincs, mert ha lenne nem írnál ekkora hülyeséget. Azt hiszed, amikor megszületik nem érzel a saját gyereked iránt semmit, csak majd pár év múlva? Gratulálok. És még te akarod megmondani a "tutit".
2014. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
74%

hagyjátok ezt a kedves embert... eszembe jutott egy idézet ami miatt én abbahagytam a vitát...


„Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.” (Woody Allen) ;)

2014. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
12%

Ezt mondom én is.


Ha szülők nem értik meg a különbséget egy sérülten született és egy később sérültté váló gyerek közt - de behelyettesíthetünk akármilyen rokont - , akkor mégsem olyan hú de nagy érzelmi géniuszok, legalábbis a gyerekeiket sajnálom.

2014. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
81%
Ok, akkor szerinted egy szülő gond nélkül el tudja dobni a sérülten született gyermekét (hiszen ő még nem beszél), aki ahogy ráteszik abbahagyja a sírást és megnyugszik az anyja szívverésétől? Tényleg azt gondolod, hogy egy újszülött ismeretlen az anyja/apja számára? Azt képzeled, hogy semmit nem jelent nekik, csak mert még nem ismerik évek óta? Nem hinném, hogy a mi érzelmi érettségünkkel lenne a probléma, de láthatóan hiába is próbálom elmagyarázni neked a szülő-gyermek érzelmi viszonyt.
2014. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
66%
Nem attól leszünk valakik, mert megtanulunk járni, beszélni, olvasni. Minden gyerek már a születése pillanatában egy külön egyéniség. Minden benne van, később csak alakul a közvetlen környezetéhez, majd a társadalomhoz. A szerencsésebbekben erősebb a szociális érzékenység. Aki nem tudja elfogadni, hogy a világ sokféle annak az érzelmi intelligenciája nagyon alacsony. Ha nem lenne diverzitás, már réges rég kihaltak volna az emberek. Kellenek szegények és gazdagok, egészségesek és betegek, stb., ahhoz hogy működőképes maradjon a VILÁG. Fogadjuk el egymást! Nincs rossz vagy jó. Mindenkinek mást jelentenek ezek a szavak és ez nem baj. Az a baj, hogy sokan még mindig azt gondolják, hogy csak fekete és fehér létezik. Néztek, de mégsem láttok.
2014. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
58%
Köszönöm a szakorvosi diagnózist az ideghártyáim állapotáról. Jelentem, továbbra sem kéne beteg gyerek.
2014. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!