Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
77%

> sajnos "kell" szülni, a párod, a szüleid és a társadalom is ezt várja el tőled.


Ez sajnos az egész világban így van, ha tudsz angolul van egy közösség reddit.com/r/childfree ahol találhatsz hasonló embereket. Nehéz ilyen nyomás mellett nem szülni, de ha undorodsz a csecsemőtől, senki nem tart pisztolyt a fejedhez, még ha úgy is érződik. Kívánok neked sikeres, gyerekmentes életet.

2014. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
82%

Simán lemondhatsz a gyerekről ha szeretnél, nem kell ezt előre körbejárni mintha már valami előre látható tény lenne...

Egyébként a terhességed alatt a gyerek majd frankón megérzi a rengeteg stresszt meg hogy nem tudsz örülni neki (ha addig nem teszed rendbe az érzelmi életedet) és esetleg kihathat a jövőbeni életére is.

Én is fogyatékos vagyok és születésem után derült ki, nem a kórházban, orvosok nem vették észre...


Szóval hiába készülsz fel előre mindenféle tudással...

Inkább arra törekedj, hogy ne undorral várd, derítsd ki szakember segítségével, hogy miért érzel undort csecsemőkkel kapcsolatban...


Pár papírt aláírsz és lemondasz a gyerekről, nem hiszem hogy túl bonyolult lenne, régebben tudtam ennek folyamatát, de sajnos már nem tudom (olvastam róla valahol), gondolom kérheted hogy adataidat titkosan kezeljék stb.

Én próbáltam jószándékú lenni, jöhet a lepontozás.

2014. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 anonim ***** válasza:
93%

Azt ugye tudod hogy a te gyermeked sem lesz más mint a többi? "Kopasz és erőszakos" lesz. Szerinted az undorod változni fog? Pl amikor a köldökcsonkját kell tisztítani minden este? Nem fogsz undorodni amikor a nyakig fosos, üvöltő csecsemőt kell tisztába tenni?

Csezd meg, gyűlölöm a pókokat, irtózom tőlük pont ezért nem fogok magamnak venni egyet.. Akkor neked minek gyerek?

2014. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/120 anonim ***** válasza:
73%
Az anya-gyermek közti interakcióban is megérzi tudat alatt a gyermek etz a hatalmas undort...
2014. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
73%
Mit fog szólni a férjed ha lemondasz a gyerekéről? Akkor nem fog egyből dobni? Csak ha nem szülsz? Furcsa egy pár vagytok..
2014. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 anonim ***** válasza:
77%

édesanyád is felnevelt egy fogyatékost, te is képes lennél rá...


nem olvastam végig a válaszokat, de jó, ha tudod, szülés alatt is történhet baj, és hiába a kilenc hónap vizsgálatai...


ezzel a felfogással neked egészséges gyerek se való, mert tudod, bármi történhet az élete folyamán, akár vele, akár a pároddal. És veled is. Remélem, akkor majd közli a családod, hogy lemondanak rólad, mert egy fogyatékos kiveri a biztosítékot náluk.

2014. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/120 anonim ***** válasza:
62%

"mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik)"


Rosszul gondolod: az odaadó, önzetlen szeretet nyomán változnak a belsőelválasztású mirigyek termelései.

ÉS 27 évesen már csak rossz irányban alakulnak az "ösztönök".

"..nem mindenki "ősanya", igenis vagyunk, akik a sok szenvedésért cserébe kizárólag egészséges gyereket vagyunk hajlandóak felnevelni"


A gyerek nem egy körömlakk, hogy válogass és pénzért vegyél belőle, és kidobd, ha mégse tetszik. 5 évesen is beteg lehet, 11 évesen meg is halhat- mégis mit képzelsz?

Öregem - lassan 30 felé: konzumidiotizmusodat az élet nagy kérdéseire ne alkalmazd.

Az aki szereti a gyermekeket- az igazi nő - kár ez a lekezelő "ősanyázás"

Bár ezt a bonyolult dolgot nem biztos, hogy pulykaagyaddal, kőszíveddel megérted.


Az egész világon túlnépesedés van. Nem kell és nem társadalmi elvárás, hogy ilyen sötét, önző lélekkel valaki gyereket hozzon a világra- aki szenvedéssel teli életét ennek a torz szemléletnek köszönheti! ! !

Mondj 1-2 ilyen sötét mondatot a környezetedben - és az ég világon senki nem fogja elvárni tőled, hogy legyen gyereked. Sőt, szerintem összedobják egy műtétre, fölösleges szerveid eltávolítására.


A társadalom nevében meg külön kérem: ne szaporodj.

2014. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/120 anonim ***** válasza:
75%
kopasz, erőszakos, csúnya - ugye tudod, a szüleid, és a férjed is ilyen lesz (lehet) majd öregkorára, majd a dunába lövöd őket?
2014. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem kötelező szülni, a gyereknek sem lenne jó, hogy nem szereti az anyja. Hazudd azt, hogy meddő vagy, vagy valami, ha a férjednek és a szüleidnek nem mered azt mondani, hogy nem akarsz gyereket. Értelmesebb tanácsokat kaptál, mint a kérdésed volt, nem támadni kellene, hanem elgondolkodni rajtuk.
2014. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/120 anonim ***** válasza:
88%

"Azt, hogy szülök-e, és hogy meg fogom-e tartani, egyedül én fogom eldönteni, efelől nyugodtak lehettek."

"igen, sajnos "kell" szülni, a párod, a szüleid és a társadalom is ezt várja el tőled."


Egyébként undorító vagy, tönkretennél egy embert, csak mert olyan gyáva kis nyomoronc vagy, hogy nem mersz ellentmondani a társadalmi elvárásoknak. Le merem fogadni, hogy egész életedben gyűlölni fogod, amiért "tönkretette" az életed és ezt hozzá is fogod vágni nem egy veszekedés alkalmával.

2014. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!