Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 anonim ***** válasza:
87%

Azzal semmi gond nnincs, hogy nem szeretnél gyereket.


De ezzel szembemenni csak azért, mert külső elvárás... hááát. A nagyon várt gyerekek felett is áll hót' elcsigázott, rohadt ideges szülő, akinek fáradtabb pillanatában bevillan, hogy bezt nem gondolta végig.


Ha alapból nem akarsz gyereket, a terhességet is utálni fogod, aztán a agyereket magát. Akkor is, ha egészséges. Mert miatta leszel kialvatlan, fáradt, ideges, rossz munkaerő, lógós hasú, kócos, stb.


Ne vállalj gyereket, amíg nem belső indíttatásból történik, mert a még létre sem jött családot fogod szétverni vele.

2014. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/120 anonim ***** válasza:
25%
Szüljél 3-at, mert nem lesz NYUGDÍJ!!
2014. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/120 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen egyetértek:

Nem baj, ha valaki nem akar gyereket. Semmi gond ezzel.

De akkor "erőszakból" ne szüljön, mert abban semmi köszönet nem lesz - senkinek!!

2014. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/120 A kérdező kommentje:
Kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől, de nem baj. Ha ne adj' Isten arra kerül a sor, majd leülök egy ügyvéddel, nem tudom, mit vártam egy névtelen fórumon, ahol vannak, akik az alapvető helyesírási szabályokkal sincsenek tisztában (jó példa a gyereknek, gratula). Én kitartok az álláspontom mellett, ebben mindenki biztos lehet.:)
2014. márc. 11. 16:34
 25/120 anonim ***** válasza:
65%
Ne szülj, ha Te nem akarsz,mert tönkreteszed azt a szerencsétlen gyereket. Azért valamit kérdeznék, ha lehet. Megszületik mégis az a gyerek egészségesen, aztán valami szerencsétlenség/baleset miatt mondjuk 3 évesen lebénul. Mit csinálsz, bevágod egy intézetbe, mert nem egészséges? Komolyan kérdezem.
2014. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 anonim ***** válasza:
42%
Kerdezo neked orvos kellene. Nem kell mindenki gyereket szeretni de, ilyet hogy undorodsz toluk hogy lehet erezni. Amugy meg ilyen gondolkodassal jobban jarsz ha nem szulsz. Veled is tortenhet meg pl. baleset es testi fogyatekos lehetsz.
2014. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/120 anonim ***** válasza:
66%
Hát ilyen érzelmi intelligenciával ,szerintem se szülj...
2014. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/120 A kérdező kommentje:
Azt, hogy szülök-e, és hogy meg fogom-e tartani, egyedül én fogom eldönteni, efelől nyugodtak lehettek.
2014. márc. 11. 16:45
 29/120 anonim ***** válasza:
28%
Inkább ne szülj gyereket... Jézusom, ilyet hogy lehet írni, hogy undorodsz a csecsemőktől?? Bocs, de ez nem normális. A sérült gyerek meg ugyanúgy a tied, fordított esetben (ha történne veled egy baleset) rólad is lemondanának a szüleid vagy a férjed? Az hogy esne neked?
2014. márc. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/120 A kérdező kommentje:
Egy csecsemő kopasz, erőszakos és csúnya. Nem kell az álszentség, sokak osztoznak a véleményemen. Nekem nem kell fogyatékos gyerek, ez a végszavam,felőlem neked legyen nyugodtan és légy boldog vele.
2014. márc. 11. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!