Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fogyatékos gyerekem születi...

Ha fogyatékos gyerekem születik, hogy tudok lemondani róla?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de rettegek az egésztől, mert félek, hogy a vizsgálatok ellenére fogyatékos gyerekem születik. Abban az esetben sürgősen és gyorsan akarok lemondani róla,mert amúgy is undorodok a csecsemőktől (gondlom ez hormonok és ösztönök hatására csak megváltozik),de egy testi fogyatékos csecsemő tuti kiverné a biztosítékot nálam. Szóval milyen papírok, intézkedések kellenek a lemondáshoz, és ugye az végleges?

2014. márc. 11. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/120 anonim ***** válasza:
92%
az én lányomról 1 éves korában derült ki hogy probléma van vele... nem lehetett előre tudni mennyit, milyen gyorsasággal fog fejlődni... mai napig nincs diagnózis (14 éves) minden megért amit mondok neki, de csak szavakkal kommunikál mondatokban nem tud beszélni.. nem fekvő beteg, tud menni... kíváncsi lennék ebben az esetben meddig várnál vele hogy bemenj a gyámügyre aláírni a lemondónyilatkozatodat.. ugyanis csak ennyit kell tenned... (bocs előtte kell egy pszichológusi szakvélemény is, de azzal tuti nem lenne gondod :) ) mindenesetre én is azt mondom ne szülj... ha mégis remélem egészséges lesz mert nem kívánnék egy sérült gyermeknek egy ilyen anyát...(bár egészségesnek sem...)
2014. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/120 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem muszáj szülni, honnan vetted ezt az ostobaságot kérdező? Állj ki a saját életedért, ne légy már anynira nyámnyila, hogy a társadalomra,meg a szüleidre fogod hogy szülni bizony KELL. Ezt azok szokták mondani, akiknek semmi önálló akaratuk és véleményük, csak csinálják azt amit mondanak nekik. Ne légy már ekkrora szerencsétlenség. Ha nem akarsz, hát nem szülsz. Ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani.
2014. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/120 anonim ***** válasza:
75%
Én reménykedem, hogy ez csak egy unatkozó tini kamukérdése, mert ennyire infantilis 27 éves kizárt, hogy létezik.
2014. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/120 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészségesen születő gyermek mentálisan olyan terheket fog hordozni - egy ilyen anyától - már ha nem jössz magadddal rendbe addig hogy pokol lesz az élete...
2014. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/120 anonim ***** válasza:
62%

Úgy, hogy otthagyod a kórházban. Jogodban áll.

Ha pedig később derül ki, hogy súlyosan fogyatékos, és egy életen át csak szenvednél mellette, akkor sem vagy köteles kínlódni vele. Én sem tenném, soha.


Mielőtt bármelyik ostoba hisztérika nekem rontana: csak tessék belegondolni, hogy mit jelent évtizedeken át nap mint nap egy súlyosan fogyatékos gyerekkel élni, aki soha nem lesz életképes, önálló felnőtt, aztán locsogni szülésről, anyaságról és csodálatos szeretetről.


Ps: az "amúgy is undorodok a csecsemőktől" nem változik meg soha, semmiféle hormon hatására. Azért undorodsz a csecsemőktól, mert anyád ezt tükrözte feléd, amikor te voltál csecsemő. Értsd: az édesanyád undorodott tőled. Sajnálom, de ez így van. Ha akrod, küldök szakcikket is.


Ne vállalj gyereket soha, nem vagy anyának való. Ez nagyon-nagyon komolyan mondom.

2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/120 anonim ***** válasza:
79%

Ezen én is gondolkodtam már és bizony igen csak nehéz és tabutéma manapság az ilyen.

Én nem tudnék úgy élni, hogy van egy fogyatékos gyerekem. Az én és az ő élete is megkeseredik.


Nekem van egy ismerősöm, akinek szellemileg ép, de testileg súlyosan fogyatékos gyermeke van. Nem fiatalok már. Az anyja szememben egy hős, mert én nem tudnám utána csinálni ezt. Viszont szegény lány, sose mondja, de én a helyében már rég megbolondultam volna. Mérhetetlenül szomorú lennék, ha világéletembe másra lennék ráutalva, más segítsége kellene az alapvető cselekvésekhez.

2014. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/120 anonim ***** válasza:
84%
Én is ettől félek.. Főleg, hogy egy közeli ismerősnek egészséges gyereke volt.. szülés következtében agybénulása vagy mije lett a gyereknek.. 3 év körüli.. Csak fekszik..pelenkázni kell, ülni sem tud egyedül..szóval fogyatékos :(
2014. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/120 anonim ***** válasza:
76%

ÉN is testi fogyatékos vagyok, 10 éves koromig anyum itthon volt velem, mert orvoshoz kellett hordania.

Én nem lennék képes arra a kínlódásra amit anyukám tett velem. Pedig nekem "csak" a jobb kezem béna. Tudok járni, mentálisan egészséges vagyok.

23L

2014. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/120 anonim ***** válasza:
94%
Persze, intézetbe lehet zsuppantani, csakhogy ez nem így működik.Ha nem derül ki mindjárt, és nem szokott, képzelheted, mindenki szeme fény, fényképalbumok tömve, csomó kicsi ruhácska, előre megvett dolog, aztán egyszer csak valahogy nem fejlődik annyira gyorsan, mint a szomszédé.Esetleg egyszer csak, mondjuk 3évesen, jön egy epilepsziás roham. Akkor? Fényképalbum, ruhácskák szemétbe, kedves nagymama, nagypapa, rokonok, tessék elfelejteni, mert ÍGY nekem már nem kell "Tomika".Akkor már nem megy, így maradnak a hasonlófelfogásúak családjában is az ilyen gyerekek. Megjegyzem:attól, hogy a társadalom számára nem hasznosak, nem is szemetek, de azért ezt jól belénk sulykolják.
2014. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/120 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek a magánügye, hogy akar-e gyereket vagy nem. Nem kötelesség szülni, főleg ha valaki utálja a gyerekeket. Ezt nem a szülők mondják meg és nem a társadalom, nem a férjed. Ő persze beleszólhat, hiszen az ő gyereke is de a végső döntés szerintem a nőt illeti és ha úgy dönt, hogy nem akar szülni, akkor azt tiszteletben kell tartani.


Egyébként, Kérdező, ha idejében kiderül a baj, megszakíttathatod a terhességet, szülés után otthagyhatod a gyereket a kórházban, később pedig a gyámügynél kell lemondó nyilatkozatot aláírni a gyerekről, aki aztán intézetbe kerül.


Bár én azt tanácsolnám, hogy ne szülj gyereket ha undorodsz tőlük. Egyébként minden gyerektől undorodsz vagy csak a csecsemőktől?

Velem az a helyzet hogy csecsemő fóbiás vagyok. Egyszerűen nem tudom elviselni a látványukat, ha a közelemben van egy akkor igyekszem nem nézni, ha meghallom a sírásukat, az agressziót vált ki belőlem. Ellenben egy egy éves már abszolút nem zavar. Viszont ha valaha vállalnék gyereket, az csak és kizárólag akkor történne meg, ha érezném, hogy ebben a kritikus időszakban biztosan nem fogok agresszívan fellépni a gyerek ellen és el fogom tudni látni, legyőzve az undort. (Félreértés ne essék, nem a kaki, nem a köldökcsonk, nem a gyerekhányás és társaik azok a dolgok amiktől kiráz a hideg hanem maga a csecsemő, és ez gyerekkorom óta így működik, még egy játékbabát sem voltam képes elviselni soha.)De ha ez nem következik be, akkor nem lesz gyerek és kész. És ezzel a párom is egyetért.


Egyébként, örökbefogadásra nem gondoltál? Nagyobb gyereket, aki már nem csecsemő? Úgy tudnád azt is biztosra, hogy nem fogyatékos.

2014. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!