Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan monjam el anyukámnak,...

Hogyan monjam el anyukámnak, hogy ne jöjjön el a testvéremmel a koncertemre?

Figyelt kérdés

Ma lesz (3-kor) egy fuvola koncertem a Fő téren,a zene világnapja alkalmából,és anyukám azt mondta,hogyha apa hazaér,akkor eljön. Nagyon örültem neki, hogy megnéz, de az előbb telefonált apukám, és mondta anyunak, hogy nem ér haza, de erre mondta neki anyukám,hogy felsétál a Fő térre a testvéremmel. A testvérem fogyatékos és kerekesszékes. Nem szeretném ha ott lennének. Mindig olyan megaláztatás velük menni az után, és NE ÍTÉLJETEK EL! Tudom, gonosz vagyok, de mindig nagyon szégyenkezem miatta. Szerencsére ő nem tudja felfogni,hogy mi is van vele. A testvérem kancsal, folyik a nyála, "nem szép látvány". És tudom,amit most írtam gonosz volt, de ezek az én érzéseim. Gyors válaszokat szeretnék. (mellesleg utálom,hogy mindig megbámulnak minket és néha be is szólnak, illetve rengetek gyerek lesz ott,akivel egy iskolába járok és nem akarom,hogy emmat csúfoljanak. volt már rá példa)

Nos, hogyan mondjam el anyukámnak, hogy ne bántsam meg ezzel?



2013. okt. 1. 13:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
80%
Ezt nem tudod úgy elmondani, hogy ne bántsd meg. Eléggé fáj neki az, hogy a másik gyereke fogyatékos.
2013. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
34%
Szégyelld magad!
2013. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
57%

A legegyszerűbb az lenne, ha igenis hozzászoknál, hogy megnéznek az emberek titeket, ha együtt vagytok. Örülj neki, hogy nem te vagy a testvéred helyében. És hogy várod el másoktól, hogy elfogadják, amikor láthatóan te sem teszed. Ez fura, azt hittem, hogy akinél ilyen történik a családban, közvetlen környezetben, az sokkal elfogadóbb.

Egyébként, ha valaki megbámul az nem jelent feltétlenül rosszat, nem azért néznek, mert bunkók és rosszakat gondolnak, egyszerűen ritkán lát kerekesszékes embereket általában az ember, ezért nincs hozzászokva és önkéntelenül is odanéz. Meg minden feltűnő, vonzza a tekintetet, ami kicsi más, eltérő, mint az átlag.

Nem tudom hány éves vagy, de ha az osztálytársaid, barátaid ezért csúfolnak, az az ő szegénységi bizonyítványuk.

2013. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
75%
Inkább örülj neki, hogy ki tudnak menni. Lehet, hogy fogyatékos, de a zene talán eljut hozzá, meg hogy te ott valami érdekeset csinálsz. Ilyen kis apró örömei vannak az életben. Egyáltalán ne érezd cikinek. Ha valaki emiatt csúfol, az jó nagy paraszt. Nálunk volt a suliban olyan lány, akinek volt fogyatékos tesója, és bár soha nem láttuk, senkinek eszébe nem jutott volna, hogy csúfoljuk. Lehet, hogy megbámulja a többi gyerek, de nem bántásból, egyszerűen ilyenek a gyerekek... Új nekik, szokatlan, hát megbámulja. Te inkább legyél rá büszke, hogy ott van és megnéz téged. Amúgy hány éves vagy?
2013. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
74%
Ne kérj ilyet anyukádtól! És olvasgasd ezt a blogot, hogy milyen érzés fogyatékos gyereket nevelni: [link] Amikor senki se akar szembesülni a fogyatékossággal, mert nem szép látvány. Még te sem, pedig a testvéred. Sz@rd le a bunkó embereket, aki pedig emiatt csúfol, azt szóra se méltasd!
2013. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel mindenhogy megbántod, és csak te leszel a rossz. Pár év múlva szörnyen fogod valahol sajnálni ezt a dolgot, persze most még nem így látod. Max. azt tudom javasolni, hogy azt mondd, hogy ne menjenek, mert gyalog ne fáradjanak, amúgy is rossz az idő, hideg van (itt legalábbis szakad az eső és meg lehet fagyni kb).

De azt soha ne mond anyukádnak, hogy így érzel, tényleg szörnyen megbántod, még ha tesód legalább fel sem fogja.

A csúfolódókat pedig nyugodt szívvel küld el a francba, én ilyen esetben (testvérem szintén nem teljesen hétköznapi gondokkal küzd) mindig azt mondtam, hogy remélem majd megtapasztalják a saját családjukban, milyen is ez.

De próbálj éretten állni a dologhoz, és sose szégyellj olyan dologért valakit, amiről nem tehet senki. Megint más, amikor valaki azért cinkes, mert idiótán viselkedik, nyilvánosan részeg, stb, de ez nem az a helyzet. Pár év, és megérted, gondolom még nagyon fiatal lehetsz.

2013. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
50%

Pedig jó lenne ha hozzászoknál hogy a testvéred fogyatékos és hogy "ilyen".

Ugyanis egy nap, mikor anyukádék már nem lesznek, akkor neked kell folytatnod az ápolását.

Hány éves vagy amúgy, 12?

2013. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy neki rossz. Mint írtam, szerencsére vagy sajnos nem tudja fel fogni. És,az jobb ,hogyha az én lelki világomat teszik tönkre a bunkó emberek? A rá tett megjegyzéseket rám hárítják? Ez nekem nagyon fáj. Egyszerűbb,hogyha nincs kire megjegyzést tenni. Tudom, hogy a szüleimnek a legnehezebb, de azért kicsit az én helyzetemet is meg lehetne érteni. Amúgy 14 éves lány vagyok.
2013. okt. 1. 13:49
 9/48 anonim ***** válasza:
56%

Tudod, én most sírva tudnék fakadni, ha anyukád helyébe képzelem magam, ahogy megmondod neki, hogy ne menjen ki a tesóddal. Borzasztóan fájhat ez az egész neki.

Most még zavar téged a tesód, szégyenled stb., de ez el fog múlni, és túl fogsz lépni ezen. Fel kell nőni ehhez, ez sajnos így van. Próbáld meg elkezdeni a felnövést. Akik most csúfolnak, azok fognak szégyenkezni, ha felnőnek...

2013. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
76%
De most komolyan beszólnak a tesódra? Mégis mit? Ha meg csak nézik, meg összesúgnak, hidd el nem rosszindulatból teszik... Csak esetleg nem tudták, hogy beteg testvéred van. Elhiszem én, hogy rossz ez, de kit érdekel? Menj oda hozzájuk, simogasd meg bátran a többiek előtt a testvéredet, és hidd el amint elmúlik az első meglepődés, már senkit nem fog érdekelni, hogy beteg tesód van. Ha beszélnél róla néha az osztálytársaidnak, akkor talán ők se éreznék úgy, hogy ez valami rossz dolog, hanem simán elfogadnák, hogy ilyen is van. 5 év múlva nagyon fogod szégyellni amit most írtál, hidd el.
2013. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!