Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan monjam el anyukámnak,...

Hogyan monjam el anyukámnak, hogy ne jöjjön el a testvéremmel a koncertemre?

Figyelt kérdés

Ma lesz (3-kor) egy fuvola koncertem a Fő téren,a zene világnapja alkalmából,és anyukám azt mondta,hogyha apa hazaér,akkor eljön. Nagyon örültem neki, hogy megnéz, de az előbb telefonált apukám, és mondta anyunak, hogy nem ér haza, de erre mondta neki anyukám,hogy felsétál a Fő térre a testvéremmel. A testvérem fogyatékos és kerekesszékes. Nem szeretném ha ott lennének. Mindig olyan megaláztatás velük menni az után, és NE ÍTÉLJETEK EL! Tudom, gonosz vagyok, de mindig nagyon szégyenkezem miatta. Szerencsére ő nem tudja felfogni,hogy mi is van vele. A testvérem kancsal, folyik a nyála, "nem szép látvány". És tudom,amit most írtam gonosz volt, de ezek az én érzéseim. Gyors válaszokat szeretnék. (mellesleg utálom,hogy mindig megbámulnak minket és néha be is szólnak, illetve rengetek gyerek lesz ott,akivel egy iskolába járok és nem akarom,hogy emmat csúfoljanak. volt már rá példa)

Nos, hogyan mondjam el anyukámnak, hogy ne bántsam meg ezzel?



2013. okt. 1. 13:35
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
47%
Nem akarlak megbántani téged, DE önző vagy. Kit érdekel ki mit szól be? szólj vissza. Anyudnak és tesódnak sokkal rosszabb. Ne tegyél még te is rá erre egy lapáttal. Ha felnőtt leszel nagyon fogod bánni. Nekem az unokatesóm fogyatékos de mindenhova vittük magunkkal /ahova jöhetett/ és nem volt ciki, aki meg beszólt volna nekünk, biztos megvédtem volna. És ne hidd azt, hogy nem érzékel semmit belőle, hidd el megérzik, hogy nincs valami rendben. Fogadd el őt, és ne szégyenkezz miatta.
2013. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Baranka ***** válasza:
52%
Sehogy! El hiszem, hogy rossz, hogy a tesód fogyatékos,! De ő is megérdemli, hogy a lehetőségekhez képest "normális" életet éljen. Hidd el a szüleidnek sem lehet könnyű. Ha megkéred anyudat, hogy ne menjenek el akkor azért ítélnek el.
2013. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
63%

Anyukádnak és apukádnak ez nem rossz szerinted? Hogy minden egyes nap szembesülniük kell azzal hogy az egyik gyermekük soha sem fog egy boldog teljes életet élni?

Amúgy kiírod fél 2-kor a kérdést és választ vársz rá 3-ig? Öltöztessétek fel a tesódat szép ruhába, fésüljétek meg, térdére egy szép takarót és nem lesz semmi probléma. Ő ilyen és kész.

2013. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
44%
Én szégyellem magam helyetted, amiért ilyen vagy. Sajnálom, hogy szegény anyukádnak az egyik gyermeke fogyatékos, az egészséges pedig ahelyett, hogy szeretné a testvérét és megkönnyítené az egyébként is nehéz helyzetben levő édesanyja életét, csak önmagával van elfoglalva. Kinyílik a bicska a zsebemben a kérdésedtől.
2013. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
49%
Két fogyatékos gyerekkel nem lehet könnyű anyukádnak, nem irigylem egy szálat sem.
2013. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
42%

nagyon sajnálak. Hál istennek nincsen "fogyatékos" testvérem, de eltudom képzelni mlyen rossz lehet. ÉN anno egy olyan általános iskolába jártam, ahol a másik tagozat gyógypedagógiai iskola volt. A "normál" általános iskolai részét bezárták, és így a 8. évfolyamot másik iskolában kellett töltenünk. Végig sírtam az egész nyarat, nem szimplán azért mert a tanároktól, barátoktól elválasztottak, hanem azért mert ránk - egészséges gyerekekre- is ugy gondoltak mint aki a hülye ketyós iskolából jött. A végén aztán nem is a diákok voltak a szemetek, hanem a tanárok...


Mond meg anyukádnak, hogy akkor inkább maradjon a tesóddal otthon, mert nem akarod őket kellemetlen helyzetbe hozni, azzal hogy mindenki róluk beszél, de szokj hozzáa gondolathoz, hogy a tesód szenvedését de fogod megkapni az élettől. Hiszen, ahgy írták, ha majd a szüleid már nem lesznek neked kell gondoskodnod róla. És ez az egész életedre ki fog hatni

2013. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

SZERETEM A TESTVÉREMET!!!

Fére értés ne essék. Nagyon szeretem őt!Igen, vannak rendes emerek, akik nem néznek meg minket, a testvéremre mosolyognak, nagyon aranyosak tényleg. A válaszaitok alapján Ti is ilyen emberek lehettek.DE! Vannak olyan emberek,akik nem tudják ezt így felfogni. Anyukámat emiatt a munkahelyéről is kirúgták,azzal a címszóval, hogy "nevelgesse otthon a kis fogyatékos gyerekét, vagy olyan munkabeosztást adok,ami mellett lehetetlen megoldani a fogyatékos gyerekét..."

Erről ennyit. Arra kérlek titeket, hogy kicsit érezzétek át az én helyzetemet is, mielőtt ítélkeztek!

2013. okt. 1. 14:15
 18/48 anonim ***** válasza:
85%

A kérdezőnek sem lehet normális élete, ezt ne felejtsétek el. Nem lehet rákényszeríteni érzéseket, és nyilván nem direkt érez így.


A kérdező édesanyjának az összes gyereke érdekét számításba kell vennie. Rég fel kellett volna készülnie rá, hogy egyszer ilyet kérnek tőle.

2013. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
34%

nem a bunkó emberek teszik tönkre a lelkivilágodat, hanem te magad. Az én anyukám is kerekesszékben van, ő a saját hibájából, de a lényeg ugyanaz. Én kimennék vele bárhova, nyáron strandra akartam vinni, de azt mondta nem jön.

Az, hogy beszólnak,az az ő szegénységi bizonyítványa, de az, hogy te szégyelled a testvéred, a tiéd. Neked az lenne a dolgod, hogy mint nagyobb és egészséges testvér, kiállj mellette, segítsd őt, akkor is, ha ő ezt nem tudja vagy nem érti. Anyukádnak is jobb lenne, és te is jobban éreznéd magad.

Tényleg nem bántásból mondom, nem tudom, hogy mondjam el neked, hogy ne bántsalak meg, de szerintem nem a tesód a fogyatékos, ő csak beteg. A fogyatékost máshol kell keresni.

2013. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
52%
utolsó vagyok. Az, hogy anyukádat kirúgta a főnöke, az megint azt bizonyítja, hogy bunkó és hülye emberek vannak. De neked támogatnod kell anyukádat, hiszen neki te vagy az egyik legfőbb támasza.
2013. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!