Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan monjam el anyukámnak,...

Hogyan monjam el anyukámnak, hogy ne jöjjön el a testvéremmel a koncertemre?

Figyelt kérdés

Ma lesz (3-kor) egy fuvola koncertem a Fő téren,a zene világnapja alkalmából,és anyukám azt mondta,hogyha apa hazaér,akkor eljön. Nagyon örültem neki, hogy megnéz, de az előbb telefonált apukám, és mondta anyunak, hogy nem ér haza, de erre mondta neki anyukám,hogy felsétál a Fő térre a testvéremmel. A testvérem fogyatékos és kerekesszékes. Nem szeretném ha ott lennének. Mindig olyan megaláztatás velük menni az után, és NE ÍTÉLJETEK EL! Tudom, gonosz vagyok, de mindig nagyon szégyenkezem miatta. Szerencsére ő nem tudja felfogni,hogy mi is van vele. A testvérem kancsal, folyik a nyála, "nem szép látvány". És tudom,amit most írtam gonosz volt, de ezek az én érzéseim. Gyors válaszokat szeretnék. (mellesleg utálom,hogy mindig megbámulnak minket és néha be is szólnak, illetve rengetek gyerek lesz ott,akivel egy iskolába járok és nem akarom,hogy emmat csúfoljanak. volt már rá példa)

Nos, hogyan mondjam el anyukámnak, hogy ne bántsam meg ezzel?



2013. okt. 1. 13:35
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok a helyedben, így okosságot nagyon nem tudok írni. De figyelj, ha annyira szereted a testvéredet, akkor miért ne mehetne el Anyukáddal arra a koncertre? Beszólnak az emberek? Na és? Talán ti tehettek a fogyatékosságáról? Aki megjegyzéseket tesz rá az a legnagyobb értelmi fogyatékos!
2013. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%

Szia!



Én megértelek. Szerintem elég támogatást adsz anyukádnak, és most hogy 14 éves vagy nagyon fontos neked a saját korcsoportod véleménye, ezt meg anyukádnak kellene megértenie. Te is a gyereke vagy és a te lázadásoddal is szembe kell néznie. Neked a saját életedet kell élned, szóval ne áldozd fel magad a testvéred miatt. Szerintem mond meg anyukádnak őszintén, hogy mennyire fáj neked a csúfolás, és hogy a tesódat ilyenkor legyen szíves bízza rá valaki másra, hiszen te is a gyereke vagy. Lehet, hogy anyukádat megbántod, de jobb ha szembesül azzal, hogy neked is van egy kis igényed rá.

2013. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
26%
megtudlak érteni, a te helyzeted is nehéz. viszont próbálj meg helyesen cselekedni, valamikor nem azt kell tenni ami nekünk jó hanem ami helyes. hadd menjenek el, és nézzenek meg, ők boldogok lesznek és büszkék lesznek rád, próbálj meg megelégedni ezzel. sok sikert!
2013. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
76%
Na mi történt?
2013. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon hidegen kezdett fújni a szél, és anyukám mondta,hogy inkább nem jönnek el,nehogy megfázzon a testvérem. Szerencsére így nem kellett előhoznom a témát, de előbb-utóbb meg kell neki mondanom,mert az élet hoz majd más hasonló helyzetet.
2013. okt. 1. 17:51
 26/48 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem az ilyet.... Általàban már szülés előtt kimutatható a fogyatékosság, és akkor nem kötelező megszülni... Már meg ne haragudjatok de szerintetek egy fogyatékos annyira boldog? Jobb megszülni és fogyatékosan nevelni, hogy a szülők is mindenüket beleöljék HIÁBA mert úgysem tud beilleszkedni és normális életet élni? Az sokkal jobb neki ha szenved mert fogyatékos és még a társadalom is gúnyt űz belőle?! Humánusabb elvetetni és nem felvetetni. Hiába ,,ez is ember" akkor is csak szenvedés: a családbak, a társadalomnak és legfőképpen neki az egész rohadt élete, mert talän még a rohadt wc re sem tud magätòl kimenni.... De szarjuk le, tartsuk meg szegényt nem?


Lehet pampogni, hiäba nem valljätok be és mindannyian erkölcs csôszködtök, ti sem vagytok mäsképp: csak uye szerettek magatokról ideälis képet mutogatni. Undorîtó.

Aki meg akarna cáfolni milyen szemét vagyok az meg most fogja magät, húzzon el egy fogyatékosokat nevelô intézetbe és vegyen el egy fogyatékost ha annyira szereti :)

2013. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, elég szomorú, hogy "nem is érted". Unokatestvéremnél beindították a szülést, mert az orvos nem akart hétvégén bemenni egyetlen szülés miatt. A méhösszehúzódások jöttek, viszont az anyukája nem tágult elég gyorsan, amiért persze jól lecseszte az orvos. Császározni olyankor már nem lehet, mert a szülőcsatornában van. A gyerek agyvérzést kapott, kész csoda, hogy túlélte, ugyanakkor önmagát ellátni képtelen. Mit tettél volna az anyja helyében? Mondtad volna az orvosnak, hogy most már mindegy, kólintsa fejbe, majd felírjuk abortusznak, vagy halva születésnek? De olyan rémhírről is hallottam már, hogy leejtették a gyereket, mert anyuka nem fizetett a szülésért. Valamint vannak olyan fogyatékosságok, amik csak egy bizonyos időpontban láthatók UH-n, és ha akkor nem úgy fordul a gyerek, a jó isten se mondja meg neked, hogy nem egészséges. Szóval lehetnél egy kicsit naprakészebb is, mielőtt ilyeneket írsz! Nagyon kevés olyan nő van, aki annak ellenére megszül egy gyereket, hogy tudja: fogyatékos lesz. Az esetek többségében ki se derül, hiába volt több UH is!
2013. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%

Elég buta vagy 26-os! Az én testvérem is a hülye szülészorvos miatt kapott agyvérzést, szerencse hogy anyukámmal együtt nem maradtak ott az asztalon.

Az az undorító hogy így beszélsz egy olyan témáról amiről fogalmad sincsen!

2013. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nagyon szomorú dolog, hogy egyáltalán ilyesmi megfordul a fejedben.

Ne bunkózz le más embereket, akik beszólnak a testvéred miatt, mert nem vagy különb náluk, ha így gondolkozol. Örülök, hogy ez a mostani "problémád" megoldódott, de valószínűleg elő fog jönni ez a téma még sokszor. Nem fogod tudni ezt úgy megmondani anyukádnak, hogy ne bántsd őt meg, méghozzá nagyon. A testvéred ugyanúgy anyukád gyereke, mint te, valószínűleg (remélhetőleg) ugyanúgy szereti, mint téged, borzalmasan rosszul eshet neki, ha megtudja, hogy te szégyelled a tesódat.

Mondom ezt úgy, hogy én is kerekesszékes vagyok. Ha megtudtam volna, hogy a testvérem így érez irántam, iszonyúan éreztem volna magam. Épp elég mások szánakozó bámulásának elviselése, azt nem éltem volna túl, ha a közvetlen hozzátartozóim is így viselkedtek volna velem. Szerencsére az én tesóm nem volt ilyen.

2013. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
51%

Na most visszaolvastam. 26-os, te borzalmasan ostoba és tahó vagy.

Először is felvilágosítanálak, hogy nem minden fejlődési rendellenesség mutatható ki magzati korban. Aztán folytatnám azzal, hogy nem csak fejlődési rendellenesség miatt válhat valaki sérültté. Pl. hallottál már baleset okozta gerinctörés miatti bénulásról?

Ha valaki tudja, hogy "fogyatékos" lesz a babája, és ennek ellenére megszüli, az nem erkölcscsősz, és nem is hülye, hanem egy tiszta lelkű, bátor ember. Képzeld el, hogy én, mint "fogyatékos" örülök neki, hogy anyám megszült, örülök az életemnek és boldog vagyok. Képzeld el, hogy nekem is van gyerekem, méghozzá úgy vállaltam gyereket, hogy tudtam, hogy esély van rá, hogy örökli a betegségemet. Ennek ellenére világra akartam hozni, mert tudom, hogy így is lehet teljes életet élni. Ezért a hozzáállásért megkaptuk a "jutalmunkat", a kisfiunk szerencsére teljesen egészséges.

2013. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!