Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a sunyi fogyaték...

Mit csináljak a sunyi fogyatékos testvéremmel?

Figyelt kérdés

Tesóm (25) értelmi fogyatékos (autista), de már eldobom az agyam attól amit leművel néha. Se anya, se apa semmi nevelést nem adott neki mert "beteg", 3 éves kora után mindent erre fogtak. Ahova szokta anya vinni fejlesztőbe, ott meg nem tudom mennyit foglalkozhatnak vele. Na mindegy, nem is ez a lényeg.


A minap arra lettem figyelmes hogy eltünedeznek dolgok a házból (evőeszközök, illatgyertyák, pendrive meg ilyen kisebb tárgyak) és hogy a lakáskulcs is mindig más helyen van, nem ott ahol hagyom. Utána már rájöttünk anyáékkal hogy a tesóm kimegy az utcára és kidobja a nagy kukába ezeket a holmikat. Anya csak röhög ezen, mert szerinte vicces.

Ma is eldugtam a kulcsot a nappali bútor fiókjának mélyére, gondoltam ott csak nem találja meg tesóm. De aztán csak hallom, hogy nyitja az ajtót, rászóltam, elvettem a kulcsot és magamnál tartom. De továbbra is ez ment, úgy sejtettem hogy van neki valahol valami dugi-kulcsa. Be is jött a sejtésem, eldugott magának két kulcsot, sőt amikor mondtam neki hogy "kérem a többit is" akkor még a táskámba is belekotorászott és onnan is kivette. Ez inkább azért volt megdöbbentő mert 1) nem tudtam hogy tudja hogy ott tárolom a kulcsomat, 2) úgy tudtam hogy oda sose nyúl. Már nem tudom hova eldugni a kulcsokat, meg nem tudom hogy van-e még nála valahol és csak sunnyog. Csak zuhanyozni megyek el, ő meg már lehet hogy kutat is a kulcs után.


Már szóltam anyának, hogy valamit csináljon, mert csak rá hallgat, ha én rászólok akkor nekem támad és verekszik. Egyszer majd arra fog eszmélni, hogy a pénzt dobja ki. Ha meg ne adj isten egyedül vagyok vele és nem hallom hogy kimegy (mert pl zenét hallgatok vagy telefonálok) akkor én leszek a bűnös, ha elüti egy autó.


2014. márc. 5. 22:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
42%
Ez lehet, hogy érzéketlennek fog tűnni, de ha nekem ilyen gyerekem, testvérem lenne, már rég beadtam volna egy intézetbe. Nem nyűglődnék vele.
2014. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert kidobál dolgokat "meg kell szabadulni" tőle? Te jó ég! 25 éve a testvéred gondolom szereted bár ahogy irsz róla hogy "sunyi fogyatékos" kétlem! Rakd olyan helyre a kulcsot ahol biztosan nem találja meg ennyi!!!!
2014. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, melyik a betegebb. Szerintem a kérdező.
2014. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi idő alatt nem jöttél rá, vagy nem néztél utána, hogy az autistáknak átlagon felüli az intelligenciaszintjük?
2014. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

"Azért mert kidobál dolgokat "meg kell szabadulni" tőle? "

Idézd már légy szíves hogy hol írtam én ilyet hogy "meg kell szabadulni tőle". Azért tettem fel a kérdést, mert tanácstalan vagyok.


"Rakd olyan helyre a kulcsot ahol biztosan nem találja meg ennyi!!!!"

Bár ennyi lenne! De megtalálja, bárhova teszem és nem tudom hogy!

2014. márc. 5. 23:42
 6/44 A kérdező kommentje:
Szerintem köze lehet ennek az intelligenciának a kulcs megtaláláshoz, nem tudom. De erről le kell valahogy szoktatni, mert nem dobálhat ki mindent a kukába. Meg ha van nála kulcs bárkit beengedhet, bármikor kisétálhat az utcára... De én nem tudom nevelni, mert nekem nem is fogad szót, maximum anyának.
2014. márc. 5. 23:45
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Veszel egy kicsi széfet és abba rakod a kulcsot :) Nem olcsó, de ez megoldás lenne, a széfet meg odarögzíted valahova, hogy ne tudja azt is elvinni.
2014. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%
Anyudnak kéne megtiltatnia vele, hogy ezt tegye, ha egy napig nem csinálja, kaphatna jutalomakármit, csak arra kéne figyelni, hogy ne hazudjon.
2014. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Próbáltad már zsebre tenni a kulcsot?
2014. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:
70%

Én is csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy adjátok intézetbe.

Legyünk őszinték ha 25 évesen itt tart szellemileg az már nem fog változni, azt érzékeli, hogy a Te szavad nem számít, és visszaél vele.

Lehet mondani sok mindent, emberség így vagy úgy de nekem se lenne ehhez idegem.

A testvéred az egy dolog, viszont értelmileg annyira sérült, hogy nem lehet vele együtt élni. Ez tény.

Én is ismerek olyan családot ahol van elmebeteg, bocsánat de nem tudom szebben jellemezni az állapotát. Tönkreteszi az egész családot, 40 éve ezt csinálja, de mindenki azzal érvel, hogy családtag.

Egészséges emberek egy beteg ember miatt nem tudnak normálisan élni. És miért? Minek áldozzák fel magukat? A nagy semmiért, egy olyanért aki fel sem fogja mit művel a környezetével.


25\L

2014. márc. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!