Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a sunyi fogyaték...

Mit csináljak a sunyi fogyatékos testvéremmel?

Figyelt kérdés

Tesóm (25) értelmi fogyatékos (autista), de már eldobom az agyam attól amit leművel néha. Se anya, se apa semmi nevelést nem adott neki mert "beteg", 3 éves kora után mindent erre fogtak. Ahova szokta anya vinni fejlesztőbe, ott meg nem tudom mennyit foglalkozhatnak vele. Na mindegy, nem is ez a lényeg.


A minap arra lettem figyelmes hogy eltünedeznek dolgok a házból (evőeszközök, illatgyertyák, pendrive meg ilyen kisebb tárgyak) és hogy a lakáskulcs is mindig más helyen van, nem ott ahol hagyom. Utána már rájöttünk anyáékkal hogy a tesóm kimegy az utcára és kidobja a nagy kukába ezeket a holmikat. Anya csak röhög ezen, mert szerinte vicces.

Ma is eldugtam a kulcsot a nappali bútor fiókjának mélyére, gondoltam ott csak nem találja meg tesóm. De aztán csak hallom, hogy nyitja az ajtót, rászóltam, elvettem a kulcsot és magamnál tartom. De továbbra is ez ment, úgy sejtettem hogy van neki valahol valami dugi-kulcsa. Be is jött a sejtésem, eldugott magának két kulcsot, sőt amikor mondtam neki hogy "kérem a többit is" akkor még a táskámba is belekotorászott és onnan is kivette. Ez inkább azért volt megdöbbentő mert 1) nem tudtam hogy tudja hogy ott tárolom a kulcsomat, 2) úgy tudtam hogy oda sose nyúl. Már nem tudom hova eldugni a kulcsokat, meg nem tudom hogy van-e még nála valahol és csak sunnyog. Csak zuhanyozni megyek el, ő meg már lehet hogy kutat is a kulcs után.


Már szóltam anyának, hogy valamit csináljon, mert csak rá hallgat, ha én rászólok akkor nekem támad és verekszik. Egyszer majd arra fog eszmélni, hogy a pénzt dobja ki. Ha meg ne adj isten egyedül vagyok vele és nem hallom hogy kimegy (mert pl zenét hallgatok vagy telefonálok) akkor én leszek a bűnös, ha elüti egy autó.


2014. márc. 5. 22:47
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, pedig én is az intézetet javaslom. Tényleg csak tönkreteszi a család életét egy ilyen beteg ember.


Kérdező, egy kicsi széfet vegyél, amit nem tud kinyitni.

2014. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
55%
Csak, hogy az intezetrol nem akerdezo dont hanem a szulei ha ennyi evig nem adtak be akkor gondolom most sem szeretnek. Egyebkent ez nem olyan szornyu dolog hogy egybol intezetbe kellene adni. Akkor ha valaki problemas,magatartaszavaros gyerek azt is egybol vagjak intezetbe
2014. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy látom, egy aprócska tény fölött itt mindenki átsiklott. Ha a kérdező szól a tesójához úgy, ahogy nem tetszik neki, akkor verekszik. Nem tudom, hogy a kérdező hány éves, nem tudom hogy fiú vagy lány, csak azt tudom, hogy a tesó 25 éves aki nekitámad a kérdezőnek. Azért egy 25 éves akár nő akár férfi, ha zavarodott is ráadásul elég komoly ellenfélnek tűnik.


A kulcs és a kidobott tárgyak meg szerintem mindenkit bosszantanának. Szóval a kérdezőt nem kell szídni, biztos minket is az őrületbe kergetnének ezek a dolgok a lakásunkba, a saját holminkkal.


A szülők felelőssége a kialakult helyzet. Nyilván nem az a megoldás, hogy intézetbe tegyék, de igenis ki kellene találni valamit arra, hogy ne csak a jajj szegény beteg kicsikém jogai érvényesüljenek, hanem a kérdező magánszférája is ép maradjon.


Az, hogy beteg egy gyerek nem jogosítja fel arra a családot, hogy megrántsa a vállát amikor a másik gyereküket terrorizálja.

2014. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%

Igen, csak jóesélyyel a szülei előbb mennek el, mint a kérdező, és a tesója, tehát ki maratpd a beteg teső?

A kérdezőre, mivel úgy nevelték, hogy csak az anyára hallgat, aki pedig alapvetően nem úgy foglalkozik a "gyerekkel" ahogy kelelne, esélye sem lesz a krdezőnek egütt élni vele, sőt tulajdonképpen nem is kölenne köteles, de ez egy másik kérdés.

Én a helyedben dobnék valamit, ami a tesődnak fontos, de úgy, ogy anyudék ne tudjanak róla... Vagy csak elvinném valakihez, hogy ne legyek annyira drasztikus...mert szerintem ebből ő is értene...

A kulcsot magamnál tartanám, nem tennem táskába ide oda.. Vagy széfet vennék (3 éve vaterán 10e ért vettem egy közepeset, ami kulcsos és számkódos, tehát mindkettő kell hozzá..)


Apukád nem segít?

Tenyleg a legjobb megoldás az lenne természetesen, ha anyukád és apukád kezelnék a helyzetet, főleg anyukad, mert rá hallgat.

Nem értem miért nem látják be,mhogy baj van, és a tesődat helYtelenül kezelik

2014. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%

Ha a kérdezőnek van saját szobája, zárja az ajtaját, kulcsból egy legyen amit magánál hord, és nem tudom milyen házba laknak de egy falba szerelhető széfet be kéne szerezeni azzal remélhetőleg nem tud mit kezdeni (nem olcsó de legalább lenne egy biztos hely). Ez hogy kidobál dolgokat tarthatatlan, legközelebb majd kihajít pár adásvéleit esetleg banki vagy a kocsi ne adj isten a ház papírjait? Azt is viccesnek fogja találni a mama?

Én nem sok szociális érzékenységgel rendelkezem, bevallom de onnantól kezdve hogy rátámad a kérdezőre (mással nem tudom ilyen-e) bezony intézetbe raknám.

A család áldozza fel magát, tényleg szerencsétlen kérdező zuhanyozni ne tudjon elmenni nyugodtam mert a tesó lemegy az utcára és ott úgy tűnik veszélyben van hisz a kérdező említi is hogy elüti egy autó ezek szerint nem érti a forgalmi rendet. Komolyan ez a megoldás? Szerintem nem.

2014. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 moonlightsentinel ***** válasza:
22%

Tény, hogy egy autistával nehéz együttélni, ezt aláírom, de azért "sunyi fogyatékos"-nak hívni... Inkább örülj neki, hogy ez főleg nem a te gondod, és te előbb-utóbb úgyis elköltözöl onnan. Addig meg alkalmazkodj kicsit, nem tudom elhinni, hogy mindenhol megtalálja a kulcsot.


Ezzel az erővel a cukorbetegeket is zárjuk intézetbe, mert milyen kényelmetlen már a családnak, amikor hipoglikémiások, és bezizzennek.


Félelmetesek vagytok...

2014. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
39%

"Tényleg csak tönkreteszi a család életét egy ilyen beteg ember."


Ne te akard eldönteni, mi teszi tönkre más életét. Te lehet vagy olyan undorító, hogy kidobod az egyik családtagodat, mert rontaná az összképet vagy "nincs" rá időd, más meg nem. Ne magadból indulj ki.

2014. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk olyan ajtó van, amihez 6 db kulcs van összesen és nem másolhatóak. Kap egyet, anya, kap egyet te, a maradék 3et meg olyan helyre zárjátok el (akár nagyszülőnél is, ahol nem férhet hozzá). Így nem tud kijutni a lakásból a tudtotok nélkül.
2014. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
93%
az apát kihagytam, szóval 3mótoknak legyen kulcsa, neki meg ne
2014. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ha a testvérem kidobná a pendriveom én úgy baxnám pofán hogy leszakadna a feje. Ha fogyatékos ha nem. Szerencsére nekem normális testvéreim vannak és ilyeneket sem csinálnak.
2014. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!