Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a sunyi fogyaték...

Mit csináljak a sunyi fogyatékos testvéremmel?

Figyelt kérdés

Tesóm (25) értelmi fogyatékos (autista), de már eldobom az agyam attól amit leművel néha. Se anya, se apa semmi nevelést nem adott neki mert "beteg", 3 éves kora után mindent erre fogtak. Ahova szokta anya vinni fejlesztőbe, ott meg nem tudom mennyit foglalkozhatnak vele. Na mindegy, nem is ez a lényeg.


A minap arra lettem figyelmes hogy eltünedeznek dolgok a házból (evőeszközök, illatgyertyák, pendrive meg ilyen kisebb tárgyak) és hogy a lakáskulcs is mindig más helyen van, nem ott ahol hagyom. Utána már rájöttünk anyáékkal hogy a tesóm kimegy az utcára és kidobja a nagy kukába ezeket a holmikat. Anya csak röhög ezen, mert szerinte vicces.

Ma is eldugtam a kulcsot a nappali bútor fiókjának mélyére, gondoltam ott csak nem találja meg tesóm. De aztán csak hallom, hogy nyitja az ajtót, rászóltam, elvettem a kulcsot és magamnál tartom. De továbbra is ez ment, úgy sejtettem hogy van neki valahol valami dugi-kulcsa. Be is jött a sejtésem, eldugott magának két kulcsot, sőt amikor mondtam neki hogy "kérem a többit is" akkor még a táskámba is belekotorászott és onnan is kivette. Ez inkább azért volt megdöbbentő mert 1) nem tudtam hogy tudja hogy ott tárolom a kulcsomat, 2) úgy tudtam hogy oda sose nyúl. Már nem tudom hova eldugni a kulcsokat, meg nem tudom hogy van-e még nála valahol és csak sunnyog. Csak zuhanyozni megyek el, ő meg már lehet hogy kutat is a kulcs után.


Már szóltam anyának, hogy valamit csináljon, mert csak rá hallgat, ha én rászólok akkor nekem támad és verekszik. Egyszer majd arra fog eszmélni, hogy a pénzt dobja ki. Ha meg ne adj isten egyedül vagyok vele és nem hallom hogy kimegy (mert pl zenét hallgatok vagy telefonálok) akkor én leszek a bűnös, ha elüti egy autó.


2014. márc. 5. 22:47
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
39%

("Nekem ha a testvérem kidobná a pendriveom én úgy baxnám pofán hogy leszakadna a feje"). Remélem az aki ezt írta legalább a bátyja jóval idősebb nála ja meg remélem, hogy egy izompacsirta is, mert ha azt pofán vágná azt szerintem az a fagyi úgy visszanyalna, ép bőrrel biztosan nem úszná meg, ha esetleg az izompacsirta bátyja úgy arrébb hajítja, hogy ott marad. Azt megnézném, hogy tud akkorát ütni, hogy valóban leessen a feje.

Viszont valaki meg azt írta, hogy megtámadja az autista a tesót.

Egyébként egy autista is lehet az átlagosnál intelligensebb, és ők biztosan nem támadnak ok nélkül. Arra emlékszem, hogy még mi gyerekek voltunk mindig én gyepáltam meg alaposan a húgomat, mikor úgy éreztem, hogy túlságosan beleavatkozik a dolgaimba. Emlékszem, hogy ezért anyu rávert egyet a hátamra egy kis vékony nyelű fából készült kis játékseprűvel, és ráadásul pont a keményebb részével na azóta megtanultam a leckét, hogy nem szabad bántani a hugit, mert esetleg majd az a visszájára fog majd elsülni, és azóta már nincsenek ilyen dolgok.

Kedves kérdező!: Szerintem is inkább szereltess fel egy olyan széfet, amiben biztonságosan el tudod tárolni a dolgaidat. Ja és szerintem azért támad, ha rászólsz mert tudja azt hogy nem az anyja, vagy az apja vagy gondolom te vagy a hugi, akinek úgyis könnyen letörheti a szarvát. Hidd el szerintem ő nem annyira fogyatékos, elnézész a nyers kifejezésért mint amilyennek mutatkozik, de azért nem árt résen lenni nehogy egyszer tényleg elüsse az autó.

2018. júl. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
Ha a, kérdezőnek nekitámad,akkor az "autista fogyatékos gyereket kell a legjobban védeni? Ez itt érdekes!
2021. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Itt sokan azt felejtik el hogy a szulok elmennek egyszer. Akkor mi lesz a beteg gyerekkel? Vegye a nyakába az egészséges testvére éljen vele tovább? Ami nem az ő dolga lenne? Tegye tönkre a testvére életét is egy életre? A szülők felelőssége egy ilyen beteg ember elhelyezése. Az intézetben nem lesz neki rosszabb. Ugyan már hisz most se jó mi lehet ennél szarabb? Most őszintén. Intézetbe kell tenni mert nem fognak a szulok eletbe maradni orokké s illik gondolni a távoli jövőre is. Az egészseges testvér is elobb utobb onálló életet fog élni családja lesz s ott lesz a beteg testvére akit plusz gondozni kellene csak azért mert a szulok anno nem találtak neki olyan intézményt ahol el lenne helyezve. Nagyon szomoru h annak idején az elmeházat bezárták a hegyen. Anno ilyen s meg sulyosabb betegeket kezeltek ott éveken át a család válláról levéve a gondot. Mert ez gond nem is kicsi, hanem nagy. Mentális beteg embert egy eleten át gondozni a szulo is beleroppan nem h egy testvér. Igenis gondoskodni kell h olyan helyen legyen. Szulok halála utan kerűl az utcára? Addig intézni míg élnek. Ez van.
2023. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a szülők előbb utóbb elmennek, s így nem marad más, mind tesó, vagy intézet. Ez előbbi csak bizonyos egészségügyi határon belül még talán kivitelezhető ez utóbbi már a legvégső eljárás, mikor már tényleg nincs más eshetőség. Bár a mai napig is létezik az a jelenség illetve előítélet egy autista esetében újszülött korától az anyát megpróbálják meggyőzni arról, hogy mondván úgysem lesz belőle értelmes felnőtt ember, ezért már egyből adja intézetbe.
2023. dec. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!