Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírok a testvéremmel. Mit...

Nem bírok a testvéremmel. Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Ő 15 éves, én nemsoká 18 leszek.

Mindig is közös szobánk volt, tehát szinte egész nap együtt voltunk, egy óvodába jártunk, és egy általános iskolába. Már a gyerekkorom is megkeserítette, aljas dolgokat művelt, amiket aztán rám fogott, de mivel ő a kisebb, a nagynénémet leszámítva, aki mindent látott, neki hittek, és nem nekem.

Őszig még biztosan közös szobában leszünk, de már nem bírok mit csinálni vele. Nem jöhet hozzám senki, mert morog, és kellemetlen helyzetekbe hoz. Mindig azt kérdezgeti, hogy mikor takarodok már el innen.

Nem számít, mikor fekszünk le aludni, délutánig nem kel fel. Nekem viszont dolgom van, és nem akarok egész nap sötétben ülni; mindig odafigyelek, hogy meglegyen a 8 óra alvás, csak utána csinálok fényt (10-ig hagyni szoktam). Ez viszont neki nem tetszik, és beszólogat... De már olyanokkal fenyeget, hogy megver, megöl.

Nem tudok vele mit csinálni, mert nem akarom bántani. Apámmal hónapok óta nem beszélnek, anyám nem csinál semmit. Ha rászólok, megpróbálom neki elmagyarázni, hogy nem normális, amit művel, akkor édesanyánk engem állít le, hogy ne legyek gonosz.

Teljes lelki terrorban tart a húgom, és amúgy is vannak problémáim, nem bírom még ezt is elviselni, már nem.

Mit lehet tenni? :( Előre is köszönöm a segítséget!


2013. dec. 29. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz,de bird ki... mást nem tudok mondani..velem is hasonló a helyzet...
2013. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel amiket csinál, pláne mikor azzal fenyeget hogy megöl. Szeptembernél előbb nem tudsz elköltözni? Utána meg tojhatsz a kretén családodra tiszta szívből. Sajnálom :S
2013. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni vele.. tényleg mást nem tudok javasolni..:S
2014. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Verd meg a húgod jó erősen és beszélj vissza a szüleidnek!! CSak ennyit tudok ajánlani. Megérdemli. Már úgyis megromlott

a kapcsolatotok az olvasottak alapján.

2014. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!