Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beszéljek a testvéremmel?

Beszéljek a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Nekem van egy bátyám!

Az édesanyánk nagyon szeret minket és sok mindent tett értünk. Amiért igazán hálásnak kell lennünk!

Testvérem külföldön dolgozik szombaton jött haza és 2 hétig marad! Sajnos ebből csak 1 napot jött el hozzánk és napot voltunk ott.

( ezek azt jelentik hogy 2-2 óra)

Anyukám egy beszélgetés alkalmával bele mélyült és mondta hogy nagyon fáj neki amiért nem jön a testvérem, és hogy biztos nem szereti, és sajnálja hogy eltávolódtak egymástól, de sajnos erőltetni nem lehet! Bele gondolva elég kellemetlen!

A tesóm az élettársa által nagyon tutyi mutyi, bele kukkantottam az adatlapjára a nőnek és látom hogy minden este facebookon csüng, miközben nekik nincs internet hanem a lány édesanyjánál vannak! Miért van az hogy oda mindennap lehet menni? Lehet?? kell menni!

Miért nem tud a testvérem felszólalni! Minket miért hanyagol el??

Vagy ez már elromlott??

Hiába kérdeznénk meg, eltérő választ kapnánk A MIÉRTRE!

Főleg az fáj anyukámnak hogy 1-2 hónap és ki költöznek akkor pedig évente egyszer jönnek haza, de anya szerint még akkor sem!

Ti beszélnétek a testvéretekkel?

Felesleges?

Mondjuk egy részről az, hisz miért kellene valakinek szólni hogy ó ugyan látogasd meg az édesanyád?


2013. júl. 18. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A testvéred FELNÖTT ember, megvan a saját élete.

Titeket meglátogatott, de a szabadidejét az élettársával akarja tölteni, teljesen érthetö módon, mert neki ö jelenti a családot.

Szerintem ne akarj beleszólni az életébe, ehhez sem neked, sem anyukádnak semmi köze.

2013. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja tényleg nem mi irányítjuk őt hanem az élettársa! Aki nem dolgozik, itthon van és mindennap az anyjánál, mamájánál ül. De ha az én tesóm 2 hétre haza jön, annyit nem érdemel az anyja hogy 3 naponta meg látogatja! Tényleg 2 hét alatt 4 szer is látná!
2013. júl. 18. 08:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Valami oka biztos van, ha ezt teszi, ráerőltetni nem lehet, hogy gyakrabban menjen, de azért megkérdezheted tőle, hogy mi az oka.
2013. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Beszélni lehet vele csak sok értelme nem lesz, saját életet él már, nyilván a párja szüleihez azért mennek mert vagy közelebb laknak vagy még fél lábbal ott lakik a lány, ezt nem tudhatod éppenséggel.

Másrészt ugye a bátyádnak ő a párja, már egy család lesznek hamarosan, gondolom nem ok nélkül fognak kiköltözni külföldre végleg és csak évente hazajárni. Tudom hogy ez anyudnak fáj, de el kell őt engednie.

Én Bécsben dolgozom, Sopronban lakok a párommal, a párom Sopronba dolgozik én meg kb 1 órát autózok csak a munkahelyemre, mert elég sokat kell mennem sajnos városon belül is, de mégis itthon vagyok Magyarországon viszont csak 3-4 hetente tehetem meg azt hogy hazautazok a szüleimhez, mert ugye mi újítjuk a házunkat, mert sikerült megvennünk az albérletet, hétvégén is van hogy dolgoznom kell, és csinálni kell a házat mert elég elhanyagolt állapotba volt amikor odaköltöztünk 2 éve, és most hogy már a miénk szabadabb kezünk van abba hogy mit csinálunk vele. A párom szüleihez én többet megyek mivel ők onnan nem messze laknak, de az én szüleim majdnem 3 órányira autóval, és sajnos ők sem tudnak mindig jönni, de elfogadták hogy ez van, ilyen az élet, munka csak így jött össze ami normális ahhoz hogy eltudjam vagy is eltudjuk kezdeni a barátnőmmel a saját életünket. Ha más világ lenne akkor maradtam volna Veszprémbe vagy a környékén mert az a páromnak is megfelelt volna, de ez van sajnos. Mi is gyereket szeretnénk lassan már itt az ideje, és nincs nagyon más lehetőségünk. Külföldre is csak azért nem megyünk ki teljesen mert így elég jó minden, én meg tulajdonképpen külföldön dolgozom jó pénzért de mégis hazamehetek minden nap.

Ha telefonon vagy interneten tudjátok tartani a kapcsolatot akkor nincs baj, csak hát az rossz de ezt túl kell élnetek. Sajnos anyukádnak el kell őt engednie, már felnőtt saját élete van, van párkapcsolata, neki már ez a fontosabb, és az életben is így működik ez.

2013. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Fontosabb???!!! Legyen fontosabb! Mindenkinek vannak szülei, és felesége, mindenkinek megvan a saját élete, de a családi kapocs nem arról szól hogy 20évesen össze bútorozok egy nővel és onnantól kezdve nem érdekelnek a szüleim!

Azok az emberek akiknek köszönhetem hogy van állásom, mert ha édesanyám nem erőlteti testvéremre az iskolát akkor nem lenne!

Nyilván akkor nem lenne pénz sem, és akkor ne adj Isten lehet a nő sem lenne mellette!

Mi nem szólunk bele a testvérem életébe, nem is érdekel minket mit csinál, engem aztán meg főleg. De nem 300 km-re lakunk egymástól hanem 18 km-re ami gondolom 3 -4 naponta meg tehető út autóval!

Csak édesanyámat sajnálom, egyébként kinek nem fontos az édesanyja???Max akinek olyat tett ami nem megbocsájtható! Vagy esetleg aki eldobta magától még kis gyerek korában.

2013. júl. 18. 09:34
 6/12 anonim ***** válasza:

20 éves a testvéred? Ugyan mit vársz egy 20 éves kangörcsös embertől? Ha hazaszabadul a külföldi munkából, jó, hogy a barátnőjéhez startol, és nem az anyjához. Az is lehet, hogy ő nem érzi olyan jónak a kapcsolatot, és nem is érzi magát otthon olyan jól, hogy ennél sűrűbben ment volna. Mert ha jól érezné magát ott is, akkor ment volna, arra mérget vehetsz. Egyébként meg minek olvasnád ezeket a dolgokat a fejére? Elérnéd, hogy annyit se menjen, amennyit eddig...

Egyébként forr az írásod a nővel szembeni ellenségeskedéstől. Lehet, hogy ha nem ilyen hangulat és hozzáállás uralkodna nálatok, akkor szívesebben menne oda is, a párjával karöltve. Én mindig elkísértem a páromat az anyukájához, mert szeretett engem is és szívesen várt, így gyakorlatilag együtt voltunk + az anyukája. Mindenki boldog volt.

2013. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem 20éves egyébként! és egyáltalán nem vagyok ellenséges a sógornőmmel szemben!

De nyilván való hogy ő az oka annak hogy nem jön a tesóm! ;)

2013. júl. 18. 10:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudod, ahogy írogatsz a testvéredröl meg a sógornödröl, az a legjobb ok, hogy miért nem akar benneteket látogatni. (Mert gondolom, anyátok is ilyen szinten van, mint te).


A testvéred helyében még ennyit sem mennék hozzátok, és nagyon jól teszi, hogy elköltözik minél messzebb.

2013. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jajjj...... te csuda ;)
2013. júl. 18. 11:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen! Feltétlenül beszélj a bátyáddal, kérdezd meg tőle, hogy mi az oka, hogy ilyen ritkán látogatja az édesanyját, a családját.


meséld el neki, hogy ez mennyire fáj az anyukádnak is, neked is. Mondd el neki, hogy nem szeretnétek elveszíteni őt.


A családdal tartott kapcsolatnak bele kell férnie mindenki életébe.

2013. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!